Investovanie do Paypal Holdings, Inc (NASDAQ: PYPL)

Paypal Holdings, Inc. (NASDAQ:PYPL) je známy ako popredný poskytovateľ online platobných riešení. Ponúka alternatívu k tradičnejším platobným metódam, PayPal sa dostal do popredia začiatkom roku 2000 ako sprostredkovateľ platieb za online aukčné stránky eBay. Spoločnosť pôsobiaca v Kalifornii v Spojených štátoch je naďalej jednou z najinovatívnejších spoločností v oblasti finančných technológií (fintech). o čom svedčí ich nedávne prijatie kryptomeny do ich ekosystému.

Čo je Paypal Holdings, Inc (PYPL)?

Službu PayPal založili v roku 1998 dvaja jedinci so vzdelaním v softvérovom inžinierstve a jeden právnik. Spoločnosť Max Levchin, Luke Nosek a Peter Thiel, ktorá bola pôvodne známa ako Confinity, bola založená s cieľom vyvinúť bezpečnostný softvér pre vreckové zariadenia. Po dosiahnutí malého úspechu v tejto oblasti zamerali svoju stratégiu na miesto a namiesto toho sa rozhodli vybudovať digitálnu peňaženku. Tento nový produkt bol uvedený na trh takmer o rok neskôr, koncom roka 1999. Krátko nato došlo k fúzii medzi spoločnosťami Confinity a X.com, online bankou založenou Elonom Muskom. Aj keď si nová firma pôvodne ponechala názov X.com, rozhodla sa pre rebrand a objasniť svoje ponuky produktov a služieb. Spoločnosť sa usadila na názve PayPal v roku 2001 a nakoniec sa stala verejnou s IPO v roku 2002.

Krátko po IPO kúpila eBay PayPal za 1,5 miliardy dolárov. V tejto dobe rast spoločnosti urobil dojem na investorov. Viac ako 70% aukcií na eBay prijalo platby prostredníctvom služby PayPal a približne 25% uzavretých aukcií používalo toto inovatívne nové platobné riešenie. Za pouhých 8 rokov sa PayPal rozrástol na viac ako 100 miliónov používateľov na 190 územiach a ponúkol služby s využitím možností 25 rôznych mien. V septembri 2014 sa spoločnosť PayPal rozhodla odčleniť od eBay a zamerať sa na ďalšie možnosti rastu. Aj keď obaja naďalej úzko spolupracovali, začiatkom roku 2018 bolo oznámené, že PayPal prestane so spracovaním platieb kartou pre online aukčnú stránku na rok 2020. PayPal je dnes do veľkej miery samostatnou identitou od svojho bývalého majiteľa.

Prečo spoločnosť Paypal Holdings, Inc (PYPL) Hmota?

Napriek tomu, že Paypal existoval pred dvoma desaťročiami, jeho schopnosť držať krok so zmenami mu umožnila zostať v modernej dobe veľmi aktuálnym. Táto schopnosť umožnila spoločnosti obslúžiť viac ako 350 miliónov zákazníkov a obchodníkov na viac ako 200 územiach. S cieľom dosiahnuť, aby boli finančné služby lacnejšie, pohodlnejšie a bezpečnejšie, pokračovali v inováciách. V roku 2019 sa v spolupráci s gigantmi sociálnych médií spustila služba Checkout na Instagrame, ktorá umožňuje bezpečné platby pomocou platformy Paypal v rámci aplikácie..

K ranej strategickej akvizícii došlo v roku 2013, keď spoločnosť Paypal získala startup Braintree za 800 miliónov dolárov. V rámci portfólia spoločnosti Braintree spoločnosť Paypal získala technológiu, ktorá stojí za aplikáciou Venmo, platobnou aplikáciou mobilných služieb, ktorá sa teraz rozrástla na viac ako 40 miliónov používateľov. V poslednej dobe spoločnosť urobila ďalší významný krok, keď kúpila spoločnosť Honeywell s platformou nákupných odmien v hodnote viac ako 4 miliardy dolárov, čo je ich doteraz najväčší akvizícia. Honey je nástroj na šetrenie peňazí, ktorý je obľúbený medzi mileniálmi a má viac ako 17 miliónov aktívnych používateľov. Paypal uvádza, že to plánuje ďalej integrovať Honey do platforiem Paypal a Venmo, čo spoločnosti umožňuje ďalší rozvoj siete a prilákanie ďalších obchodníkov.

Spoločnosť Paypal zaznamenala v roku 2020 veľký rozruch oznámením podpory kryptomien v rámci ich platformy. Všetci používatelia by odteraz mohli nakupovať, držať a predávať kryptomeny zo svojich účtov Paypal. To otvorilo možnosť uskutočňovať transakcie prostredníctvom ich platformy pomocou populárnych kryptomien ako Bitcoin a Ethereum, pričom platby uskutočňované pomocou kryptomeny sa prevádzajú do národnej meny podľa výberu dodávateľa. Toto prijatie umožní nový a inovatívny spôsob uskutočňovania platieb ktorýmkoľvek z týchto spoločností 26 miliónov svetových obchodníkov. Táto služba, ktorá bola pôvodne ponúkaná iba v USA, sa rozšíri na platformu Venmo a na medzinárodné trhy v roku 2021. Zatiaľ čo konkurenti, ako napríklad Square’s Cash App, už kryptotransakcie určitý čas povolili, tento krok vytvára príležitosť pre jedného z najväčších dodávateľov. sietí na svete začať svoju integráciu do ekosystému kryptomeny.

Paypal Holdings, Inc (PYPL) Vyhliadky

Napriek pozitívnym nedávnym oznámeniam a strategickým krokom vstupuje do vesmíru rastúci počet konkurentov a mohli by potenciálne ohroziť pozíciu spoločnosti Paypals v tomto sektore. Technické spoločnosti ako Google, Apple, Amazon a Facebook vyvíjajú svoje vlastné platobné systémy. V očakávaní zvýšenej konkurencie vynaložila spoločnosť Paypal značné úsilie na vybudovanie základných aspektov ich podnikania, ako je Venmo. Výsledkom je, že sa mobilná aplikácia vyvinula z jednoduchých nástrojov na prevod peňazí P2P do modernej a ucelenej aplikácie finančných služieb. Zatiaľ čo peer to peer prenosy v rámci aplikácie negenerujú príjmy, novšie funkcie ako napr Okamžité prevody a Kreditná karta Venmo sú cesty, ktoré boli speňažené. S prieskumom z roku 2019, ktorý to potvrdzuje 20% Američanov využívali Venmo za posledný rok, existuje jasná a súčasná príležitosť využiť možnosti platformy na speňaženie.

Spoločnosť Paypal sa taktiež zamerala na zahraničné trhy s cieľom rozšíriť svoju užívateľskú základňu. V roku 2019 spoločnosť Paypal získala GoPay, platobnú platformu pôsobiacu v Číne. Týmto krokom sa uskutočnil Paypal prvá zahraničná platobná platforma pôsobiť v tejto krajine. Aj keď na čínskom trhu dominujú domáci giganti ako Alipay, získanie prístupu na jeden z najväčších trhov na svete bolo krokom správnym smerom. Pri starostlivom plánovaní a realizácii má táto akvizícia potenciál obrovským spôsobom sa vyplatiť.

Napriek tejto potenciálnej konkurencii gigantických technologických firiem je PayPal na vrchole už viac ako 20 rokov. Ich globálna sieť je obrovská a majú naďalej veľmi dobré predpoklady na to, aby dokázali čeliť akýmkoľvek výzvam v nasledujúcich rokoch.

Kde kúpiť Paypal Holdings, Inc (PYPL)

Sprostredkovateľ, ktorého odporúčame, je Prvý stupeň.


Firstrade je popredná online sprostredkovateľská firma, ktorá ponúka kompletný rad investičných produktov a nástrojov určených na pomoc investorom ako vy, aby prevzali kontrolu nad vašou finančnou budúcnosťou. Od svojho založenia v roku 1985 sa spoločnosť Firstrade zaviazala poskytovať služby vysokej hodnoty a kvality.

Vďaka kombinácii vlastnej obchodnej technológie, vysoko intuitívneho používateľského rozhrania, vynikajúcich služieb zákazníkom a mobilných aplikácií ponúka Firstrade komplexné riešenie pre všetky vaše investičné potreby..  Prvý stupeň je členom FINRA / SIPC.

Investovanie do Paypal Holdings, Inc (NASDAQ: PYPL) Investovanie do Paypal Holdings, Inc (NASDAQ: PYPL) Investovanie do Paypal Holdings, Inc (NASDAQ: PYPL)
★★★★★ ★★★★★ Prvá recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ M1 Finančné hodnotenie

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Public.com Recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Poplatky

Nulová provízia

Poplatky

Nulová provízia

Poplatky

Nulová provízia

Minimum účtu

Žiadne

Minimum účtu

100 dolárov

Minimum účtu

Žiadne

Propagačné akcie

Zásoby zadarmo *

* Podrobnosti nájdete na webových stránkach.

Propagačné akcie

Žiadne

Propagácia

Žiadne

Zhrnutie

Pretože svet pokračuje v odklonení sa od tradičnejších platobných metód, ako sú hotovosť a kreditné karty, v prospech elektronického obchodu a digitálnych platieb, len málo spoločností je v takej dobrej pozícii, v akej ich Paypal nemôže kapitalizovať. Spoločnosť pokračuje v inováciách a vytvára široký a rozmanitý platobný ekosystém, ktorý zaberá medzi spotrebiteľmi aj obchodníkmi. Ich sieť je obrovská a skutočne globálna, takže je pre každého nového účastníka na trhu ťažké im konkurovať. Spoločnosť neustále hľadá nové cesty, do ktorých by mohla expandovať, čo je zrejmé aj z jej nedávneho vpádu do priestoru kryptomeny. Vďaka schopnosti prispôsobiť sa a zostať relevantným zostáva budúcnosť pre Paypal jasná.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map