Alysa Xu: Niekoľko myšlienok o kryptosystéme

Kľúčové jedlá

1. Bitcoin je antifragilný.

2. Ethereum je podhodnotené.

3. Matthewov efekt sa vzťahuje na kryptoburzy.

。。。

Rok 2020 je rokom neistoty a volatility. Epidémia COVID-19 sa v Európe a USA stále vznáša v apríli, zatiaľ čo sme naďalej svedkami historických momentov, ako je negatívna cena ropy a nekonečno QE.

Blockchainový priemysel napriek tomu dosiahol významné prielomy, vrátane Číny, ktorá oznámila svoju novú národnú digitálnu menu DCEP, urýchlenia prijatia kryptomeny a spustenia ďalších verejných reťazcov atď..

Dnes sa s vami chcem podeliť o svoje myšlienky týkajúce sa vývoja bitcoinu, éteru a výmen ekosystémov.

Antifragility bitcoinu

“Čo ťa nezabije, to ťa posilní.”" je dokonalým príkladom bitcoinu. Napriek identite svojho zakladateľa stále zostáva záhadou a trpel na Mt. Gox hack, globálne predpisy, prudké poklesy, tvrdé vidlice atď., Bitcoin je stále krypto kráľom, o ktorom každý sníva, že sa mu dostane do rúk.

  • Hashrate bitcoinu dosiahol 110EH / s s miliónmi aktívnych adries, takže sa každý deň uskutočňujú transakcie v hodnote miliárd amerických dolárov;

Zdroj: Zdroj: https://www.oklink.com/btc Zdroj: Zdroj: https://coinmetrics.io/ Zdroj: Zdroj: https://coinmetrics.io/

  • Bitcoin je dnes legálny a neobmedzený vo viac ako 50% krajín sveta;

Zdroj: Zdroj: http://coin.dance/poli

  • Tradičnejší investori na trhu začali obchodovať s bitcoinmi. Od dnešného dňa Grayscale už získal ~ 311 000 BTC, čo predstavuje 1,7% z celkového obehu BTC. Mnoho technologických gigantov tiež uvažuje o investovaní do bitcoinových futures, napríklad do medailónových fondov spoločnosti Renaissance Technologies.

Zdroj: Zdroj: https://grayscale.co/

Bitcoin je to, čo Nassim Taleb označoval ako „antifragilný“, že svieti počas volatility a fluktuácií. Vďaka jedinečnej vlastnosti bitcoinu sa darí v ekonomických pádoch rozvíjať sa v niečo lepšie a silnejšie.

Keď sa blížime k tretiemu polčasu, veľa ľudí sa obáva, či sa cena BTC kvôli udalosti zvýši a či by mali investovať do BTC. Pozrime sa na históriu polovice: na prvom polroku 28. novembra 2012 sa bitcoin obchodoval iba za 12,3 USD; O 4 roky neskôr, v druhom polroku, vzrástla 9. júla 2016 na 650,6 USD napriek tomu, že pred polovicou klesla z predchádzajúceho maxima. Upozorňujeme, že v súčasnosti sa už vyťažilo viac ako 87% BTC.

Čo to znamená? Pokiaľ ide o sentiment na trhu, trh takmer strávil očakávania pred polovicou, preto by sme sa v blízkosti doby polovičnej spotreby nemuseli dočkať extrémneho kolísania cien, ale bočných obchodov.

Po znížení o polovicu sa dopyt a ponuka BTC presunú na nový stabilizátor a globálna likvidita sa postupne uvoľní, čo ovplyvní trh a bude tlačiť na rast ceny BTC, zvyčajne asi za 6 mesiacov po znížení o polovicu, ak sa odvoláte na predchádzajúce údaje na polovicu.

Keď svet predefinuje zaistenie bezpečného prístavu, novovznikajúce kryptomeny jazdia na prílivu. Bitcoin sa zrodil po poslednej hospodárskej kríze a za posledných 10 rokov si vytvoril stabilný ekologický základ so skutočnou investičnou hodnotou a aplikačnými scenármi. Prináša tiež bohatšie možnosti derivátov pre obchodníkov a bude naďalej priťahovať kapitál na kryptotrh. Navrhujem, aby sme trh pozorne sledovali v nasledujúcej polovici roku 2020, pretože sa bude diať ešte veľa skvelých vecí.

Podhodnotené éterum & Jeho príspevok k rozvoju DeFi

Ethereum je po bitcoinoch považované za veľkého brata. Pri pohľade na jeho reťazové údaje, vývoj ekosystémov a komunitu si myslím, že trh výrazne podceňuje hodnotu ETH..

Ethereum ako prvé vyvinulo inteligentné zmluvy, ako aj tokeny, DApps a DeFi. Sú priekopníkom on-chain aplikácií. Podľa údajov spoločnosti Dune Analytics dosiahol počet inteligentných zmlúv na ethereu v marci 2020 1 971 632, čo predstavuje medzimesačný nárast o 75% a v novembri 2018 prekonal rekordnú hodnotu 1 500 000. Priemerný počet inteligentných zmlúv na verejný reťazec bol v roku 2019 670 000.

Ethereum združilo svoje zdroje aj na vývoj aplikácií DeFi. Teoreticky môže spoločnosť DeFi realizovať všetky funkcie, ktoré môžu tradičné financie ponúknuť na blockchaine, a nedávno sme už videli, že spoločnosti vydávajú svoje vlastné stablecoiny na DeFi na obchodné, úverové, derivátové a platobné účely..

Zdroj: Zdroj: https://www.theblockcrypto.com/

V roku 2019 sa spoločnosť DeFi rozvíjala na plné obrátky a na konci roka zdvojnásobila svoj rast na 870 miliónov USD. V roku 2020 naďalej svietila a začiatkom roka prelomila 1,2 mld. USD. Podľa výskumných údajov zverejnených spoločnosťou Messari zaznamenala trhová hodnota stablecoinu Ethereum 95,38% rast na 6,25 miliardy USD a zaberala 80% dennej obchodnej hodnoty.

Trh DeFi sa však zmenšuje od marcových hackerských škandálov a globálnej krízy likvidity. V súčasnosti čelí dvom problémom:

1. Hackerské útoky: Či už je to Uniswap alebo Lendf.Me, posilnenie ich kódu v boji proti hackerom je nanajvýš dôležité.

2. Zabezpečenie systému: Podobne ako tradičný finančný trh, rôzne inštitúcie sa prelínajú aj v podnikoch DeFi, čo by mohlo spustiť reťazovú reakciu, ak bude jedna z nich napadnutá. Preto by ekosystém DeFi mal vytvoriť mechanizmus riadenia rizík, ktorý je potrebné zvládnuť.

DeFi je ako bitcoin, obe čelia mnohým krízam a výzvam v ranom štádiu vývoja, skôr ako budú môcť byť široko prijaté. Okrem aktív v reťazci musí spoločnosť DeFi nájsť spôsoby, ako načítať fyzické aktíva v reťazci, aby sa v budúcnosti dosiahli väčšie hodnoty prijatia..

Vývoj kryptomien

Je to už 10 rokov, čo sa zrodilo prvé kryptomena, a počet výmen kryptomien každým dňom rastie s intenzívnymi súťažami. Verím, že výmeny smerujú k týmto smerom:

1. Trh bude aj naďalej vedený niekoľkými špičkovými burzami, pričom burzy 2. a 3. stupňa budú súťažiť o prežitie;

2. Najlepšie burzy vybudujú silnejší a lepší ekosystém na integráciu komplexných služieb pre svojich používateľov;

3. Centralizované burzy sú stále normou a DEX-y sa snažia dohnať vývoj, aby sa navzájom dopĺňali;

4. Z hľadiska globálneho trhu budú špičkové burzy predefinované, keď sa objaví nový trh, napríklad trhy v Indonézii a Rusku, kde miestne burzy tvoria takmer 50% trhu..

V spoločnosti OKEx sa zameriavame na lepšie poskytovanie služieb našim existujúcim používateľom a rozširovanie na nové trhy, aby sme slúžili novým zákazníkom. Chceme byť viac globalizovaní a nakoniec jednotným kontaktným miestom pre kryptomeny pre používateľov.

Rozumieme rôznym potrebám používateľov v oblasti kryptoobchodovania a správy aktív, preto chceme pomocou našich vylepšených a inovatívnych produktov vybudovať všestranný ekosystém a platformu pre používateľov, ktorí sa budú orientovať na trhu. Zároveň budeme pokračovať v rozširovaní našej prítomnosti na celom svete, aby sme vyhoveli potrebám nových používateľov, vrátane lokalizácie našich produktov, aby sme uspokojili ich rôzne obchodné návyky a potreby tak, aby sme konkurovali miestnym konkurentom na trhu..

Poďme spolu vybudovať svet bez hraníc.

Sledujte OKEx dňa:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map