Alysa Xu: O kryptotrhu, derivátoch a globalizácii

COVID-19, prepad trhu 3.12, bitcoin na polovicu, a teraz takmer vstupujeme do druhej polovice roku 2020. Prešli sme si mnohým v rámci „nového normálu“, a napriek tomu, čo sme sa o trhu dozvedeli a čo by sme mali čakať ďalej? Čo môže urobiť OKEx lepšie, keď stojíme v krypto priestore? Tu je niekoľko mojich myšlienok o kryptotrhu, derivátoch a budúcom plánovaní OKEx.

I. Korelácia kryptotrhu a tradičných finančných trhov

Najprv sa pozrime na celkový trhový trend v prvej polovici roku 2020. Od polovice februára do začiatku marca začala globálna ekonomika upadať a tradičná trhová likvidita sa postupne zmenšovala. Kryptotrhy zároveň zaostávali za tradičnými trhmi, pretože nálada na trhu bola stále vysoká vďaka očakávaniam na polovicu.

12. marca utrpel kryptotrh uprostred globálnej krízy likvidity. Spolu s predchádzajúcou vysokou akumuláciou pákového efektu sa bitcoiny za jeden deň prepadli až na 3 800 dolárov. Extrémny prepad vyvolal paniku na trhu a objem obchodov s derivátmi a pozícií klesli pod februárovú úroveň. Nasledovalo postupné oživenie, keď sa globálny problém s likviditou zmiernil. Keď sa na to pozrieme spätne, vidíme to trh digitálnych aktív nie je úplne nezávislý tradičných trhov. Kvôli ich odlišnej povahe trvá riziko, že sa riziko likvidity v druhom prípade rozšíri do prvého.

Táto kríza však dala bitcoin do pozornosti ďalším ľuďom. Tradičnejší investori venujú bitcoinom pozornosť a začali do nich investovať, čím sa tieto dva trhy viac prepojili.

Okrem toho žiadny jednotný trh nemôže byť úplne nezávislý od ostatných, pokiaľ nie je úplne izolovaný. Pokiaľ existuje príležitosť na arbitráž, obchodníci využijú na to, aby zmazali rozpätie a spojili dva rôzne trhy.

Všetky aktíva majú svoj vlastný cyklus býčích medveďov a bitcoin nie je výnimkou. Nemôže to ísť stále len hore. Pri pohľade na jeho dlhodobý trend však existuje veľký priestor pre to, aby v budúcnosti vzrástol štandard kryptomeny. V prípade kvantitatívneho uvoľňovania sú investori povinní v záujme zaistenia proti riziku znehodnotenia fiat meny zvoliť aktíva, ktoré môžu generovať vyššie výnosy.

Výhody bitcoinu oproti iným aktívam

(1) Po dosiahnutí svojho vrcholu na úrovni 20 000 dolárov v roku 2017 vstúpil BTC na trh s medveďmi v roku 2018, v roku 2019 začal pomaly stúpať a v súčasnosti je stále v relatívne primeranom rozmedzí ocenenia okolo 9 000 dolárov.

(2) Celková trhová kapitalizácia bitcoinu je menej ako 200 miliárd dolárov. Pretože je objem malý, celkový efekt uvoľňovania likvidity na tomto trhu bude rýchlejší a zreteľnejší.

Zámorskí inštitucionálni investori boli v prvom štvrťroku veľmi aktívni na trhu s kryptomenami, napríklad spoločnosť Grayscale investovala v tomto štvrťroku rekordných 389 miliónov dolárov a nakúpila zhruba 60 000 bitcoinov, čo je asi 30 percent nových bitcoinov vyťažených v tomto štvrťroku. Odtiene sivej v súčasnosti držia celkovo 310 000 bitcoinov, pričom zaberajú cca. 1,7 percenta bitcoinov v obehu.

Pokiaľ sa pozrieme na údaje z reťazca, počet veľrybích adries s viac ako 1 000 bitcoinmi v súčasnosti predstavuje viac ako 2 000, čím prekonal vrcholnú úroveň býčieho trhu v roku 2017, pričom ďalšie tri adresy majú viac ako 100 000 bitcoinov. Počet adries s viac ako 0,1 bitcoinu tiež dosiahol historické maximum viac ako 3 milióny. Z dlhodobého hľadiska, keď sa bitcoiny budú radiť medzi hlavné globálne aktíva, bude viac ľudí v budúcnosti brať bitcoiny na alokáciu aktív.

II. Prudký rast trhu s derivátmi

Od začiatku roka 2020 zažíva trh s derivátmi boom. Očakávame, že bude pokračovať v rýchlom raste po celý rok. Od prvého štvrťroka objem obchodov na trhu s derivátmi presiahol 2 bilióny dolárov, pričom spotový obchod dosiahol 6,6 bilióna dolárov. Objem obchodovania s derivátmi predstavoval zhruba jednu tretinu objemu spotu, s denným priemerným objemom trhu s derivátmi za štvrťrok 23,3 miliárd dolárov, čo je nárast o 274% oproti minulému roku, a spotový objem medziročne stúpol asi o 104%..

Spoločnosť OKEx skúma trh s derivátmi asi 7 rokov. V súčasnosti naša platforma typu one-stop poskytuje najkomplexnejšie obchodné produkty vrátane zmlúv na dobu neurčitú, futures a opcií, všetky s maržovými opciami USDT alebo inými kryptomenami. Spoločnosť OKEx vedie na trhu z hľadiska objemu obchodovania a pozícií, a to priamo proti spoločnosti Bitmex. Pretože neustále optimalizujeme a inovujeme naše produkty z hľadiska funkcií a mechanizmov riadenia rizík, sme v tomto odbore o 1–2 roky náskok.

Najskôr sme implementovali aktualizáciu technickej architektúry na zlepšenie výkonu. Pretože trh s digitálnymi aktívami beží rýchlo, sú požiadavky na súbežnosť systému, rýchlosť spracovania objednávok a kapacitu spracovania každý deň vyššie. Preto spoločnosť OKEx inovovala Lightning System 2.0 a super zodpovedajúci motor minulý rok, aby sa zabezpečila stabilná prevádzka aj za extrémnych trhových podmienok. Dostupnosť jeho systému dosiahla 99,999%, čím prekonala úroveň odvetvia. Od spustenia nového systému platformy v roku 2019 došlo k kvalitatívnemu zlepšeniu rýchlosti spracovania objednávok. Oneskorenie zadania objednávky sa celkovo znížilo o 50%. Zároveň sme spustili sledovače trhu v reálnom čase pre všetky obchodné produkty vyhovujúce potrebám profesionálnych obchodníkov.

Po druhé, máme prepracovaný systém riadenia rizík. Dali sme Systém odstupňovaných marží na mieste optimalizovať algoritmus pre nútenú likvidáciu a rozdelené poradie a aktualizovať výpočet vyznačená cena. V súčasnosti udržiavame rekordy nulových splátok cla na trhu s futures a večnými swapmi. A náš poisťovací fond naďalej rastie, v súčasnosti má takmer 100 miliónov dolárov.

Po tretie, náš sortiment je komplexný. Začiatkom roku 2018 sme spustili večné swapové obchodovanie, ktorá teraz podporuje 15 hlavných mien; pre obchodovanie s futures sme pridali dvojštvrťročné zmluvy, a podporuje to maržové opcie USDT alebo iných kryptomien, takže je pre používateľov veľmi výhodné realizovať diverzifikované investičné stratégie. V januári sme tiež spustili obchodovanie s opciami, ktoré ponúklo obchodníkom viac dátumov vypršania platnosti, bohaté ceny vykonania a viac ako 100 zmlúv. Pridali sme tiež tri nové funkcie, ktoré používateľom pomôžu lepšie porozumieť obchodovaniu s opciami, vrátane zisťovania možností, kalkulačky možností a sledovačov trhu v reálnom čase Tick-by-tick..

OKEx je najrôznejším trhom s kryptomenami v tomto priemysle a v budúcnosti sa budeme naďalej zameriavať na posilňovanie operácií systému, zlepšovanie užívateľských skúseností a uľahčovanie likvidity trhu..

III. Rozloženie globalizácie OKEx na celý cyklus

Chcem sa podeliť o niekoľko ďalších myšlienok o našej výmene, vrátane nášho strategického umiestnenia pre OKEx.

Napriek desaťročiu vývoja je najrobustnejším obchodným modelom v kryptosystéme stále výmeny. Po vlažnom primárnom trhu sa novým hitom stali deriváty. Pokiaľ ide o vývoj kryptomien, môžeme v budúcnosti očakávať nasledujúce trendy.

Po prvé, celý trh sa bude riadiť pravidlom 80/20, pričom spoločnosti prvého stupňa obsadzujú hlavný trhový podiel, a platformy druhého a tretieho stupňa budú konkurovať na špecializovanom trhu..

Po druhé, burzy prvej úrovne vybudujú bohatší a komplexnejší ekologický systém a stanú sa integrovanou a jednotnou platformou služieb pre produkty a služby kryptomien; zatiaľ čo burzy druhého a tretieho stupňa sa zamerajú na rozdelený trh.

Po tretie, centralizované burzy zostanú v priemysle po určitú dobu dominantné, ale DEX sa bude postupne vyvíjať a očakáva sa, že sa budú navzájom dopĺňať..

A konečne, pokiaľ ide o globálne trhy, je možné predefinovať burzy prvého stupňa. Pretože niektoré rozvíjajúce sa trhy sú na vzostupe, napríklad Indonézia a Rusko, kde miestne burzy tvoria takmer 50% alebo viac miestneho trhu.

A čo OKEx? Premýšľali sme o spôsoboch, ako lepšie slúžiť našim existujúcim používateľom, ale kde sú limity trhu? Ako vytvoríme nový trhový priestor? Na našej výkonnej konferencii začiatkom roka sme navrhli globálnu stratégiu celého cyklu, ktorá pokrýva všetky smery nášho podnikania.

Na druhej strane pokračujeme v globálnej expanzii. "Skutočná globalizácia" znamená lokalizáciu vášho produktu v každej krajine, aby slúžil miestnym používateľom. Je pre nás novou výzvou zakoreniť sa na rozvíjajúcich sa trhoch, pretože sa musíme priblížiť miestnej kultúre, zvykom používateľov a porozumieť konkurentom miestneho trhu..

Ako vždy, s podnikateľským myslením a schopnosťou učiť sa, nikdy neprestaneme objavovať nové produkty a trendy na trhu. Zároveň sme dali nášmu systému riadenia rizík prioritu. V rovnováhe medzi dlhodobým vývojom a krátkodobými výhodami si vždy vyberieme to prvé.

Sledujte OKEx dňa:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map