Diskusia CEO OKEx: Post-Halving – Ako hodnotiť trh s bitcoinmi

Bitcoin sa tretíkrát konečne znížil o polovicu. Viem, že veľa z vás túži vedieť, či sa cena BTC bude pohybovať nahor alebo nadol. Súdiac podľa predchádzajúcich rozprávaní, v strednodobom až dlhodobom horizonte stúpne, krátko po rozpolení však klesne. Dnes sa chcem podeliť o svoje názory na kľúčové reťazové a trhové údaje na hodnotenie sentimentu na trhu a cenových dopadov.

Poďme sa ponoriť.

1. Jedinečné aktívne adresy

Jedným z najúčinnejších on-chain ukazovateľov na hodnotenie celkovej úrovne sieťovej aktivity a ocenenia bitcoinu sú jedinečné adresy. Zobrazuje počet adries, ktoré sa zúčastnili na odosielaní alebo prijímaní aktivít v blockchaine.

V období po rozdelení na polovicu je trvalý nárast jedinečnej adresy rozhodujúci pre udržanie rally BTC. Vyššie číslo by mohlo naznačovať, že v sieti obchoduje viac používateľov, čo má za následok vyššie ocenenie a vyššiu cenu BTC. Po poklese 10. mája nenastal znateľný nárast počtu jedinečných aktívnych adries, čo by mohlo vysvetliť, prečo sa cena BTC v súčasnosti pohybuje okolo 8 000 dolárov.

2. Hash rate a sieťové ťažkosti

Ďalšou indíciou, na ktorú si treba dať pozor po rozdelení na polovicu, je hash rate a obtiažnosť. Keď polovica zníži odmenu baníkov z 12,5 BTC na 6,25 BTC, očakáva sa, že sa zvýši tlak na ziskovosť ťažby, a to aj napriek tomu, že hash aj obtiažnosť pred dosiahnutím polovice klesli takmer na historické maximum. To, či sú baníci ochotní prideliť svoj výpočtový výkon do siete, je rozhodujúcim ukazovateľom ceny BTC. Ak sú si istí, cena stúpne alebo naopak.

Nie je prekvapením, že hashová rýchlosť teraz poklesla o 15% 12 hodín po znížení na polovicu z dôvodu vypnutia niektorých starých ťažobných strojov (pravdepodobne Antminer S9). Pokiaľ ide o to, ako dlho trvá návrat na súčasnú úroveň, závisí to od zmeny ceny. Ak rýchlo stúpa, rýchlo sa odrazí aj hashová rýchlosť celej siete.

3. Zmena čistej pozície HODLer

Veľmi obdivujem HODLerov – sú skutočnými veriacimi bitcoinu, veria v krypto, keď to nerobí nikto iný. Preto je ich postoj k cene BTC pravdepodobne ďalším kľúčovým ukazovateľom pre investorov na hodnotenie trhu po páde, najmä zo strednodobého hľadiska, pretože akumulácia a znižovanie BTC by mohlo byť priamym odrazom sentimentu HODLerov a veľrýb..

Údaje spoločnosti Glassnode ukazujú, že čistá pozícia BTC HODLer zostáva pozitívna už osem po sebe nasledujúcich týždňov pred znížením na polovicu. S pokračujúcim trendom si myslím, že HODLeri zostanú na krátku dobu býčí aj po rozdelení na polovicu.

4. Objem výmenného obchodu

Sociálny prvok je jedinečnou súčasťou kryptotrhu, naznačuje, ako komunita vidí bitcoin v období po rozpolení. Tieto nerovnomerné informačné prostredia by mohli posilniť tendenciu investorov prijímať obchodné rozhodnutia na základe ich sentimentu.

Ak sa predpokladá, že trh BTC bude býčí, bude na trh vstupovať viac investorov z búrz. Zostatok BTC na burzách práve dosiahol 6-mesačné minimum a v blízkej budúcnosti neočakávame veľký objem (rovnako ako FOMO v roku 2017). Ako sa odráža na cene BTC, obchodníci nie sú z krátkodobého hľadiska také pozitívne, ako sa predpokladalo.

5. Pomer MVRV & Signál NVT

Pomer MVRV pomáha predpovedať cenu BTC tým, že nám hovorí, či je aktívum nadhodnotené alebo podhodnotené, súčasná trhová kapitalizácia vydelením trhovej hodnoty (MV) realizovanou hodnotou (RV). Ak je MVRV medzi 0 a 1, potom je trh v priemere podhodnotený.

Iba 4 dni pred rozdelením na polovicu, údaje zo spoločnosti Santiment ukázali, že pomer MVRV BTC bol 0,99. A čo dnes? Pomer MVRV bitcoinu je vyšší ako 1, aj napriek jeho klesajúcemu trendu po rozpolení na polovicu, čo naznačuje mierne prehnané a nadhodnotené.

Ďalší indikátor tiež prezrádza, že trh s bitcoinmi je v súčasnosti nadhodnotený. Signál NVT predstavuje sieťovú hodnotu celkovým objemom transakcií v USD za posledných 24 hodín. Pre obchodníkov, ktorí uvažujú o krátkodobom nákupe, model naznačuje, že existuje príležitosť na rýchly zisk na základe realizovanej ceny a priemeru 200 týždňov.

NVTS má v súčasnosti klesajúci trend.

Tak čo si myslíte? Podeľte sa s nami o svoje názory na cenu BTC v období po rozdelení na polovicu!

Sledujte OKEx dňa:

Webové stránky: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map