Diskusia generálneho riaditeľa OKEx: Indická krypto krajina

India ma púta pozornosť pre jej rýchly vývoj kryptomien. V druhej najväčšej obývanej krajine na svete je kryptomena na vzostupe vďaka agresívnej menovej politike jej centrálnej banky v reakcii na hospodársky pokles spôsobený pandémiou COVID-19. Krajiny po celom svete majú plné ruky práce s tlačením peňazí, aby udržali likviditu na trhu, ale to postupne znižuje kúpnu silu ich miestnych mien. Stále viac ľudí si to všíma a začalo zaisťovať svoje portfólio voči kryptomene ako alternatíve investícií, najmä v Indii. Dnes viac Indov prijíma kryptomenu, aby vyrovnalo znehodnotenie indickej rupie.

Myslím si, že k rozvoju kryptomeny v Indii prispieva viac faktorov. Kryptomena sa používa v krajine na dve hlavné aplikácie – cezhraničné prevodné prostriedky a mena vozidla na prevod rupií na stabilnejšie fiatové meny, napríklad americký dolár..

Kryptomena pre medzinárodné prevody

India, ktorá je tiež najväčšou krajinou s odlivom obyvateľstva na svete, mala v roku 2019 viac ako 17 miliónov prisťahovalcov, čo prispelo k silnému dopytu po medzinárodnom prevode peňazí..

Napriek tomu sú globálne poplatky za poukázanie v Indii neprimerane vysoké kvôli veľkému dopytu (krajina v roku 2019 zaznamenala poplatok za platby vo výške 5,67 miliárd USD). Indovia samozrejme potrebujú lepšie východisko pre svoje cezhraničné platby. Používanie bitcoinu alebo iných kryptomien ako cezhraničného platobného média je pre nich najlepším uskutočniteľným riešením.

Od 4. marca 2020 Najvyšší súd Indie zrušil bankový zákaz rezervnej banky Indie (RBI) voči kryptomenám. Celkový trh s kryptomenami v Indii sa stal opäť prosperujúcim, čo sa prejavilo najmä v objeme obchodovania s kryptoburzami. Vzhľadom na veľký dopyt po remitenciách verím, že bude na dlhý čas poháňať prosperitu rastu digitálnej meny v Indii.

Kryptomena ako mena vozidla na prevod rupií na stabilnejšie fiat meny

Deflácia znehodnocuje hodnotu indickej rupie, najmä počas epidémie COVID-19, kde sa kurz medzi rupiou a americkým dolárom stále zvyšuje.

India mala vždy veľký dopyt po amerických dolároch za online nakupovanie, predplatné streamovania atď. Či už je to kvôli zachovaniu rupie alebo spotrebiteľskému dopytu, s neustálym odpisom rupie majú Indovia silnú potrebu premeniť svoju rupiu na stabilnejšia fiat mena. Prísne devízové ​​predpisy však veľmi sťažili prevod rupie priamo na dolár, takže väčšina Indov sa rozhodne prevádzať rupiu na bitcoin a potom na dolár prostredníctvom obchodných platforiem P2P alebo chatovacích skupín, ako sú WhatsApp, Telegram a Facebook.

Po zrušení dvojročného zákazu obchodovania s kryptami v krajine sa očakáva, že sa indická ekonomika posunie smerom k voľnejšiemu a spravodlivejšiemu trhu, kde bude môcť voľne vymieňať americký dolár s bitcoinmi. Podľa údajov z obdobného webu sa v priebehu 1. štvrťroka 2020 zvýšila prevádzka webových stránok hlavných kryptoburz z Indie. Spomedzi nich zaznamenal najvyšší nárast návšteva OKEx z Indie, ktorá dosiahla 545,56%. Je predvídateľné, že trhová konkurencia v Indii bude čoraz tvrdšia.

Plán OKEx India

V súčasnosti je indický ekosystém kryptomeny stále vo vývoji a postupne sa zlepšuje, čo sa týka búrz, médií a infraštruktúry. Tu v spoločnosti OKEx chceme dokončiť ekosystém kryptoobchodovania v Indii pripojením indických používateľov k medzinárodným obchodným trhom.

Aby sme zvládli rastúci dopyt, zavádzame služby šité na mieru indickému trhu, aby sme uľahčili obchodovanie s ľuďmi. Zostaňte naladení na môj Twitter alebo oficiálny kanál spoločnosti OKEx pre účely oznámenia!

Medzitým, ak máte záujem dozvedieť sa viac o súčasnom kryptosystéme v Indii, spoločnosť OKEx uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Coinpaprika a napísala správu na zdieľanie poznatkov z globálneho hľadiska. The Správa OKEx x Coinpaprika – mapovanie indického blockchainového ekosystému pojednáva o rôznych nových trhoch, ktoré rýchlo rastú na celom svete z hľadiska objemu obchodovania. Môžete si stiahnuť správu tu.

Sledujte OKEx dňa:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map