Diskusia generálneho riaditeľa OKEx: Prečo by ste sa nemali báť kryptomien

Od narodenia bitcoinu pred 10 rokmi bola väčšina ľudí skeptická voči tejto novej technológii a jej hodnote. Vlády na celom svete zároveň vyšli v ústrety pokusom zaviesť na kryptomeny reguláciu, zatiaľ čo tradiční investori na trhu, ako je Warren Buffett, naďalej neberú do úvahy ich dôležitosť. Prečo odmietajú prijať kryptomenu?

Domnievam sa, že základným dôvodom je, že sa boja kryptomeny mnohými spôsobmi.

1. Nerozumieš ako to funguje

Pokiaľ nie ste nadšencami kryptomien ako ja, chápeme, ako tisíce kryptomien vonku spôsobujú väčšine zmätok. Ale zostaňte tu so mnou – aby ste pochopili krypto, musíte najskôr zahodiť všetky svoje viery v tradičný finančný systém a osvojiť si túto úplne novú technológiu a jej decentralizované digitálne peniaze typu peer-to-peer.

Neistota a nedorozumenia sú hlavnými dôvodmi, ktoré bránia ľuďom v dôvery v kryptomeny, najmä keď médiá milujú rozprávanie o trpkých príbehoch o tom, že niektorí z nás prehrajú na volatilnom trhu. Nakoniec, čo sa predáva lepšie ako klamanie o „bitcoinovej bubline“? Faktom je, že väčšina ľudí jednoducho nechápe, ako kryptomena funguje, a preto ju kritizujú ako bezcennú, riskantnú investíciu alebo „nelegálne peniaze“..

Žijeme vo svete ohromujúcich informácií a je pre nás ťažké triediť, ktoré sú pravdivé a ktoré sú nepravdivé. Preto je dôležité, aby ste svoj vlastný výskum a overovanie informácií prežili. Predtým, ako dôjdete k záveru, že „bitcoin je podvod“, môžete skúsiť prečítať si Satoshiho dokument alebo si vyhľadať technológiu v pozadí, aby ste o nej pochopili viac. Hľadanie vedomostí zakaždým, keď príde nový vynález, vám pomôže dohnať zvyšok sveta. Ktovie, čo v tomto procese získate?

2. Myslíte si, že krypto nemá skutočnú hodnotu

Počul som už pomerne veľa ľudí, ktorí tvrdia, že kryptomena nemá v porovnaní so zlatom skutočnú hodnotu, že nakoniec kryptomena pomaly vymrie a všetko, čo vám ostane, bude bezcenné číslo na obrazovke.

Podľa mňa to isté možno tvrdiť, že zlato alebo fiat peniaze môžu byť jedného dňa tiež bezcenné, ak im prestaneme veriť. Zlato má vlastnú hodnotu kvôli svojej dlhoročnej histórii, nedostatku a jeho trvanlivosti a takmer nemožnosti jeho výroby. Nezaoberá sa však kryptovaním tiež všetkými týmito políčkami? Napriek svojej krátkej 10-ročnej histórii je kryptomena tiež vzácna (počet bitcoinov klesá každé 4 roky o polovicu), oveľa odolnejšia, pretože ich nemusíte doslova nosiť (trik urobí horúca / studená peňaženka) , a pre jeho decentralizovaný charakter je rozhodne nemožné sfalšovať?

Rozdiel medzi zlatom, fiatom a kryptomenou je v tom, že tieto nemožno fyzicky držať a používať. Môže nastať deň, keď fiat stratí svoju hodnotu, pozrite sa na Venezuelu a jej 9585,5% mieru hyperinflácie (k decembru 2019). Zlato a fiat sú cenné, pretože im veríme. Veríme, že majú skutočnú hodnotu, ktorú môžeme použiť na obchodovanie s tým, čo chceme, fyzicky aj digitálne. Podobne veríme, že kryptomena má skutočnú hodnotu a spočíva v nej dôveryhodnosť a systém účtov bez dôvery, bez cenzúry, ktorý nepravdepodobné meny fiat nedosiahnu.

Môžete uvažovať o kryptomene, ako je napríklad použitie kreditných kariet alebo online bankovníctvo, ktoré odstraňuje fyzickú stránku transakcie. Pri prvom zavedení digitálnych transakcií sme boli tiež skeptickí, ale keďže sa spoločnosť čoraz viac digitalizuje, v súčasnosti má každý v peňaženke aspoň 3 kreditné karty a kto nemá rád používanie Apple Pay?

3. Vo vláde dôverujeme

Ďalším častým strachom z kryptomeny je, že ich nevydáva žiadny dôveryhodný orgán, banka alebo vláda, a ľudia sú často nepohodlní a neistí, keď ich aktíva nie sú pod ochranou žiadnej vlády. Podľa nedávneho prieskumu spoločností Crypto.com a The Economist 54% respondentov uviedlo, že bude dôverovať vládnym digitálnym menám. Nie je to však to, čo je na kryptomene skvelé, že je úplne decentralizované a nikto s ním nemôže manipulovať? Nezabúdajme, že nekryté meny sú kontrolované centrálnymi bankami, ktoré by mohli byť pravdepodobne tiež pod vplyvom politických orgánov a vlád.

S pokračujúcim zrýchľovaním kryptomeny začali niektoré vlády taktiež skúmať a vydávať svoje vlastné digitálne meny, napríklad Čínska ľudová banka, ktorá tento týždeň zverejnila svoj DECP. Estónsko, Japonsko, Palestína, Rusko a Švédsko tiež hľadajú spustenie svojej vlastnej národnej kryptomeny. Možno by to mohlo upevniť vašu vieru v kryptomeny?

4. Krypto je príliš volatilné

Áno – kryptomena je volatilná investícia. ich cena môže dramaticky napumpovať alebo vzrásť už za pár minút, ako napríklad náhly pokles ceny bitcoinu v marci, pokles počas 2 dní pod 4 000 dolárov. Ešte "žiadna bolesť žiadny zisk", to je tiež to, čo nás fascinuje investovať, pretože je to riziko, ktoré stojí za to podstúpiť. Zoberte si ako príklad slávny bitcoin, ak sa pozriete na jeho cenovú históriu, všimli by ste si, že neustále výkyvy sú štandardom, rovnako ako na tradičnom akciovom trhu. Po poslednom marcovom poklese sa bitcoiny už dnes odrazili na 7 000 dolároch a očakáva sa, že cena stúpne, keď sa v máji zníži na polovicu a bude čoraz vzácnejšia. Volatilita nie je démon, keď si pred investovaním urobíte vlastný prieskum a budete sa vždy držať svojho limitu rizika.

Kryptomena je budúcnosť financií

Posúvame sa smerom k bezhotovostnému a digitálnemu svetu, ktorý drasticky mení náš každodenný život, a kryptomeny sú jedným z hnacích faktorov. Prečo sa obmedzovať vo viere v túto revolučnú technológiu s významným potenciálnym rastom?

Sledujte OKEx dňa:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map