Generálny riaditeľ OKEx odpovedá na otázky používateľov týkajúce sa nedávnej pauzy pri výbere

Tu sú najdôležitejšie body relácie Jay Hao „Ask Me Anything“ na telegrame – séria OKEx AMA

26. novembra sa generálny riaditeľ spoločnosti OKEx Jay Hao pripojil k relácii Ask Me Anything na oficiálnom kanáli OKEx Telegram a odpovedal na otázky niektorých z jej viac ako 27 000 členov.

Účelom rozhovoru bolo spojiť sa s komunitou OKEx a zaoberať sa nedávnym pozastavením výberov z platformy, ktoré sa medzičasom obnovilo. OKEx je teraz späť v práci ako obvykle – aj keď, ako vysvetľuje Jay, „obchod ako obvykle“ vyzerá trochu inak.

Spoločnosť OKEx strávila roky budovaním dôvery ponúkaním rozmanitej a neustále sa vyvíjajúcej produktovej sady, budovaním silných vzťahov s komunitou používateľov a predovšetkým poskytovaním špičkovej bezpečnosti..

Počas konania AMA Jay poďakoval používateľom OKEx za lojalitu a podporu a zároveň náležite uznal neistotu, ktorú vyvolala pauza pri výbere..

Čo sa stalo a čo sa robí, aby sa v budúcnosti zabránilo takejto situácii? Na tieto a ďalšie otázky odpovedal Jay v rámci AMA, ktorého najdôležitejšie body sú uvedené nižšie, keď diskutuje o tom, ako táto výzva v spoločnosti OKEx spôsobila ešte silnejšie „bežné fungovanie“..

Vitaj, Jay! Pre používateľov a zamestnancov spoločnosti OKEx to bolo posledných pár týždňov ťažké obdobie. Prešli sme nesmiernou výzvou. Zdá sa však, že všetko sa pohlo pozitívnym smerom. Môžete nám povedať, čo sa presne stalo? Aký to malo dopad na fungovanie platformy?

Jay: Toto bolo náročné obdobie pre nás všetkých – ale najmä pre našich používateľov. Aj keď sa nikdy nemuseli obávať o bezpečnosť svojich aktív, pretože sme ich opakovane ubezpečovali, že všetky fondy sú v bezpečí, museli sa vyrovnať s neistotou, pretože sme im nedokázali poskytnúť presný dátum, kedy budú výbery otvorené. Neistota môže spôsobiť nepríjemnosti a stres a my sa za to môžeme iba ospravedlniť. Sme veľmi vďační našim používateľom za ich nepretržitú podporu a spolu s nimi budeme čoraz silnejší a lepší.

Všetky ostatné operácie na burze OKEx zostali nedotknuté. Naďalej sme udržiavali a "práca ako obyčajne" prístup počas celého obdobia pozastavenia pri práci na zdokonalení systému riadenia rizík spoločnosti OKEx s cieľom chrániť aktíva používateľov, podpora hard forku Bitcoin Cash, zaradenie nového aktíva (t. j. BCHA) a výsadok tokenov do peňaženiek držiteľov bitcoinových hotovostí.

Zaznamenali sme pochopiteľný pokles obchodnej aktivity na burze. Dostali sme však tiež veľkú podporu a povzbudenie od našich používateľov – nielen prostredníctvom správ, ale aj keď sa pozrieme na údaje z popredných platforiem, ako je napríklad skreslenie. Napriek pozastaveniu výberov si spoločnosť OKEx udržala silné postavenie medzi najlepšími burzami futures na BTC a stále vedie balík ako popredná burza s derivátmi z hľadiska otvoreného záujmu o futures na BTC.

Ďalej sme pokračovali v zaraďovaní nových projektov a rokujeme s novými spoločnosťami o partnerstve v snahe ďalej budovať ekosystém OKB a zlepšovať užívateľský komfort na našej platforme. Vieme, že dôveru v nás ovplyvnilo mnoho zákazníkov, a preto sa za to úprimne ospravedlňujeme. Naša práca odtiaľto ďalej je jasná: Budeme potvrdzovať náš záväzok získať späť dôveru používateľov a zabezpečiť, aby OKEx zostal ich platformou voľby pre investovanie a obchodovanie s digitálnymi aktívami.

Som rád, že vývoj ekosystému OKB pokračoval, ako aj všetky ostatné operácie na burze, ktoré zostali počas pozastavenia výberu nedotknuté. Čo si myslíte o tomto incidente a ako si myslíte, že by malo OKEx pokračovať odtiaľto, aby sa zvýšila dôvera komunity kryptomien v platformu?

Jay: Myslím si, že incident zdôraznil niekoľko veľmi dôležitých bodov. Odhaľovalo to niektoré slabosti našich vnútorných procesov, ktoré teraz vytrvalo opravujeme. Zdôraznila však tiež silu našej infraštruktúry a bezpečnosti – v tom, že sme boli schopní ochrániť všetok majetok používateľa a pokračovať v údržbe operácií so všetkými ostatnými funkciami ústredne..

Mimo OKEx tento incident zdôraznil vyspelosť trhu s kryptomenami – čo sa prejavilo na cene BTC a ďalších významných aktív v ich odolnosti voči novinkám. Zistili sme tiež, akí sú zákazníci OKEx podporovaní a lojálni a ako vysoká dôvera v našu platformu zostáva. Nielenže im poďakujeme za veľkorysé programy odmien, ale tiež dúfame, že sa im vráti akákoľvek strata dôvery.

Budeme tiež naďalej zlepšovať užívateľskú skúsenosť, zavádzať nové produkty a funkcie a počúvať spätnú väzbu od zákazníkov. Okrem toho, že som generálnym riaditeľom spoločnosti OKEx, mám na burze ešte jednu veľmi dôležitú prácu, ktorou je hlavný pracovník služieb zákazníkom. Pravidelne hovorím so zákazníkmi individuálne, aby som identifikoval ich slabé stránky, vypočul si ich návrhy a urýchlil ich nápady a potreby prostredníctvom procesu vývoja produktu..

Ako plánujete dlhodobé riešenie problému s horúcou peňaženkou a držiteľmi súkromného kľúča?

Jay: Opäť sa ospravedlňujeme za všetky nepríjemnosti a budeme sa snažiť neustále zlepšovať interné procesy, aby sa v budúcnosti predišlo opakovaniu podobných situácií. Úprimne si vážime vašu trpezlivosť.

Dovoľte mi začať odpovedať na vašu otázku a venovať sa niektorým nesprávnym vyhláseniam, ktoré boli urobené v súvislosti s našim systémom zabezpečenia a správy peňaženky:

  1. Náš systém horúcej peňaženky používal a vždy bude používať autorizačný mechanizmus multisig.
  2. Každý súkromný kľúč – áno, máme viac držiteľov súkromného kľúča – má zálohu. Nikdy nedôjde k strate majetku v dôsledku nepredvídaných udalostí, ktoré sa stanú držiteľovi súkromného kľúča.
  3. Pauza na výber nesúvisí s technickými problémami na našej platforme.

Vpred si želáme, aby bola naša komunita čo najtransparentnejšia, a tento incident nás priviedol k niekoľkým vylepšeniam našich interných procesov. Aktualizované podrobnosti týkajúce sa správy súkromných kľúčov zahŕňajú:

  1. Generovanie súkromného kľúča
  2. Záloha súkromného kľúča
  3. Povolenie hlavného súkromného kľúča
  4. Povolenie záložného súkromného kľúča

Tu je pohľad na náš najnovší mechanizmus horúcej peňaženky:

Na nasledujúcej stránke nájdete ďalšie podrobnosti vrátane zoznamu ochranných opatrení a podmienok:

https://www.okex.com/wallet-security

Po oznámení pozastavenia výberu spoločnosťou OKEx sa objavili správy o transakčných záznamoch v reťazci, v ktorých sa uvádzalo, že naďalej pretrváva určitý odliv spoločnosti OKEx z reťazca. Toto spôsobilo, že používatelia a celý kryptotrh boli nervóznejší ako kedykoľvek predtým. Prečo by spoločnosť OKEx nevyvrátila fámy verejnými vyhláseniami, prečo by neoznámila priamo všetky adresy peňaženky a transakcie na reťazci? Nebol by to pre používateľov transparentnejší spôsob sledovania situácie?

Jay: Niektoré adresy peňaženky na OKEx boli verejne označené niektorými prieskumníkmi a kanálmi blockchainu tretích strán. Niekedy však kanály nesprávne označujú iné adresy peňaženky ako naše adresy peňaženky – čo v minulosti viedlo k panike. Nejaký čas s týmito kanálmi komunikujeme jeden po druhom, aby sme opravili alebo odstránili nesprávne hlásenia.

V nasledujúcich mesiacoch uvedieme nový plán transparentnosti výmeny, ktorý používateľom umožní kedykoľvek pozorne sledovať adresy peňaženiek.

Hovorí sa, že nedávne pozastavenie výberu bolo výsledkom obvinenia čínskych orgánov z prania špinavých peňazí. Ako môžete zmierniť obavy používateľov týkajúce sa týchto povestí?

Jay: Spoločnosť OKEx ako jedna z najskôr zavedených platforiem v tomto priemysle podniká na základe prísneho dodržiavania regulačných rámcov po celom svete. Toto je jeden z našich hlavných princípov. Ak sa podieľame na praní špinavých peňazí alebo iných podozrivých nelegálnych operáciách, nemôžeme s týmto odvetvím rásť.

Ako sa uvádza v mnohých predchádzajúcich oznámeniach, vyšetrovanie nemá žiadny vzťah k spoločnosti OKEx. Zaviedli sme, implementovali a zdokonaľujeme boj proti praniu špinavých peňazí, financovaniu terorizmu a obchodu & Program ekonomických sankcií od nášho vzniku s cieľom zabezpečiť robustnú a kompatibilnú platformu na obchodovanie s digitálnymi aktívami. Chceme podporovať legálne, transparentné obchodné aktivity a udržiavať silnú reputáciu medzi našimi zákazníkmi, regulátormi a priemyslom digitálnych aktív.

S blížiacim sa opätovným otvorením výberov som to počul pripravila sériu programov odmien pre používateľov. Jay, môžeš nám povedať viac??

Jay: S cieľom ospravedlniť sa a poďakovať verným používateľom za dôveru spustíme niekoľko kompenzačných a odmeňovacích programov.

Prvým z nich bude program Happy Friday Rewards. Pre používateľov, ktorí uskutočnili vklady, držali tokeny alebo obchodovali v časovom rámci, v ktorom boli uzavreté výbery, spoločnosť OKEx vloží 20% zo svojich celkových zmluvných poplatkov do motivačného fondu, ktorý sa vydá používateľom jednorazovo na základe ich aktíva a podmienky transakcie. Výpočet hmotnosti majetku bude pre držiteľov OKB dvojnásobný.

Po druhé, odpustíme poplatky za služby a vrátime ich používateľom. Pre používateľov, ktorých aktíva presiahli 10 000 USDT pred oznámením o 00:00 (HKT) 24. novembra 2020, bude vydaná provízna zľavová karta v hodnote od minimálne 100 USD do maximálne 1 000 USDT.

Pre všetkých používateľov platformy sa budú každý piatok naďalej vydávať ďalšie stimuly týkajúce sa termínovaných obchodov a stálych výmenných poplatkov za transakčné poplatky a držitelia OKB budú mať vždy možnosť zdvojnásobiť výpočet hmotnosti OKB aktív.

Na záver prebieha revízia protokolu OKEx a postupov a bude to nepretržitý proces. Aby sa v budúcnosti predišlo podobným narušeniam platforiem, bude sa neustále vyhodnocovať rôznorodý zoznam faktorov, ktoré postupujú vpred.

Jay a celý tím spoločnosti OKEx vyjadrujú úprimné poďakovanie komunite za trpezlivosť a lojalitu počas celej pauzy. Tím vie, že si treba získať dôveru, a je na výzvu.

Pretože sa kryptomena stále viac presúva do hlavného prúdu, spoločnosť OKEx sa bude pokorne zameriavať na budovanie ekosystému OKB, zlepšovanie ponuky produktov, pozitívne spojenie s komunitou a ďalšie zlepšovanie používateľských skúseností s platformou..

Spoločnosť OKEx zostáva pevne odhodlaná poskytovať špičkovú obchodnú platformu a zostať dôveryhodným a renomovaným lídrom v priemysle..

Postupujte podľa OKEx

 https://twitter.com/OKEx

 

https://www.facebook.com/okexofficial/

 

https://www.linkedin.com/company/okex/

 

https://t.me/OKExOfficial_English

 

https://www.reddit.com/r/OKEx/

 

https://www.instagram.com/okex_exchange

Webová stránka: https://www.okex.com/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map