IYO revolúcia: inovatívne farmárske pole DeFi

Rekapitulácia deviateho okrúhleho stola OKExDeFi predstavujúceho hlavných členov komunity YFII Ahmed Alsayadi a Dovey Wan

V spoločnosti OKEx neustále hľadíme do budúcnosti – a veríme, že to znamená decentralizované financovanie.

Aby sme šírili túto správu, náš výkonný riaditeľ Jay Hao organizuje novú virtuálnu sériu rozhovorov OKExDeFi za okrúhlym stolom s lídrami z rôznych priemyselných odvetví, aby prediskutovali ich pokrok, postrehy a plány do budúcnosti..

V tomto okrúhlom stole Jay rozhovory s Ahmedom Alsayadim a Doveym Wanom, kľúčovými členmi decentralizovanej autonómnej organizácie komunity DFI.money (YFII).

Tu sú kľúčové body z okrúhly stôl.

Jay: Poďme sa rozprávať o trezore YFII a jeho tokene kapitálu, iToken. Aká je úloha iToken v ekosystéme YFII? Akékoľvek ďalšie plány pre iToken?

Ahmed: Dovoľte mi najskôr predstaviť Vault.

Vault je ako agregátor investícií do krypto priestoru. Ak investujete do tohto trezoru, skutočne sa snažíme nájsť najlepšie investičné príležitosti v danom priestore a investovať tam. Napríklad v poľnohospodárstve s výnosmi existuje veľa projektov, do ktorých môžete investovať sami – musíte však vedieť, že ak investujete sami, existujú určité riziká. Ak sa však pripojíte k trezoru, investujeme tieto peniaze do projektov, ktoré v skutočnosti nemajú trvalé zákony. Takže, len vložíte svoje peniaze do trezoru a my za vás urobíme audit – aby to bolo menej riskantné, ako keby ste investovali sami.

iToken je token kapitálu tohto trezoru. Keď napríklad vložíte DAI, získate iDAI. Váš podiel na tomto trezore a úroky pôjdu priamo do trezoru, takže keď vyberiete, získate DAI spolu s vašim úrokom.

iToken je obchodovateľný a teraz ho podporuje OKEx. Ďakujem, OKEx – myslím, že to bolo práve pridané do OKEx Earn, aby aj používatelia OKEx mohli investovať týmto spôsobom.

Jay: Spustenie YFII je typickým príkladom spravodlivého uvedenia na trh. YFII nemá žiadne odmeny za ťažbu, ICO ani vývojárov. Jediným spôsobom, ako získať YFII, je poskytnúť likviditu fondom. Nech sa v odbore DeFi stane módnym uvedenie na trh?

Dovey: Fair launch nie je len pre DeFi. Spravodlivé spustenie je základným étosom bitcoinu (BTC), ako aj mnohých týchto kryptomien zo starej školy, ako je Monero (XMR) a niekoľko ďalších. Takže ako Bitcoiners tento koncept veľmi dobre poznáme – a tento pojem veľmi dobre poznáme "spravodlivé spustenie" pokiaľ ide o ťažbu proof-of-work, pretože v roku 2013 bolo veľa počiatočnej ťažby PoW a v zásade, ak neexistuje predminovanie, 100% distribúcie tokenov sa distribuuje baníkom. 

Myslím si, že druhá generácia distribúcie tokenov sa v zásade uskutočnila prostredníctvom počiatočných ponúk mincí. Problém s ICO bol v tom, že ak sa pozrieme späť na roky 2017 alebo 2018, v našom vesmíre vládla len veľmi malá regulácia a veľa informačnej asymetrie. Prvotní investori mali oveľa viac informácií a mali oveľa viac výhod, pokiaľ ide o nákladový základ.

Mnoho retailových investorov alebo prvých používateľov nemá spravodlivý prístup. Ako som už povedal predtým, spravodlivé uvedenie na trh nie je o výsledku. Ide o spravodlivosť nad prístupom a rovnaké príležitosti. V generácii ICO neexistovala rovnaká príležitosť. Takže si myslím, že hnutie za spravodlivé spustenie je vlastne renesanciou kryptosveta zo starej školy – preto si myslím, že si rýchlo získala príťažlivosť nielen pre komunitu DeFi, ale aj pre celú komunitu kryptomien všeobecne.


100% podporujem spravodlivé uvedenie na trh, pretože spravodlivé uvedenie na trh znamená bezplatnú príležitosť – skutočná tvorba hodnoty spočíva v zapojení sa do používania protokolu a získaní praktických skúseností s produktmi a službami. Nejde len o rýchle zbohatnutie, pretože počas éry ICO boli všetky aktíva aktívami, ktoré rýchlo zbohatli – neexistovala žiadna skutočná užitočnosť. Ľudia vôbec netušili a vôbec sa nestarali o úžitkovosť. Pokiaľ ide o spravodlivé uvedenie na trh, musíte buď poskytnúť svoj kapitál, aby ste mohli byť poskytovateľom likvidity, alebo môžete tiež prispieť zásadnými spôsobmi.

Spravodlivé uvedenie na trh sa týka meritokracie; ide o to, získať odmeny na základe vašich snáh a príspevkov – takže 100% podporujem toto hnutie a renesanciu.

Ahmed: Súhlasím s vami – ale v skutočnosti sa z toho stáva hra pre veľryby. Je to dobrý krok z hľadiska spravodlivého rozdelenia, ale to nestačí. Niektoré projekty, napríklad WHALE, sa len pripojili, vzali všetky tokeny a potom ich vyhodili. Z dlhodobého hľadiska to nie je zdravé. Je to dobrý krok, ale myslím si, že by malo existovať viac, povedzme, dlhých období blokovania.

Jay: Poďme sa ponoriť do ďalšej otázky. Niektoré komunity v Číne si myslia, že DeFi a ťažba likvidity sú ako pyramídové hry, ktoré vytvárajú bubliny. V porovnaní so západnými milovníkmi DeFi zažila krypto komunita v Číne bolesť FCoin a ťažbu transakcií už predtým. To ich môže držať ďalej od poľnohospodárstva a DeFi. Čo si teraz o DeFi myslí čínska komunita?

Dovey: Mnoho členov čínskej komunity – všeobecne krypto ľudia – si určite uvedomuje, že nejde o schému ťažby likvidity, ktorú sme zažili v roku 2018. Založil ju FCoin, veci prešli rýchlo a cyklus budovania a praskania mnohé z nich definitívne poznačil. Čínski krypto členovia.

Aj keď je návrh stimulov podobný, myslím si, že základné funkcie a návrhy sú úplne odlišné. Preto sú aj výsledky odlišné. Celkom chápem, prečo si členovia čínskej komunity môžu myslieť, že ťažba likvidity alebo DeFi sú úplne Ponziho schémy alebo podvody, pretože pokiaľ ide o ťažbu likvidity, v skutočnosti existuje Ponziho dizajnérsky prvok – ale za podvod by som to nepovažoval, aj keď je ich veľa. podvodov. Existuje však aj niekoľko legitímnych. Myslím, že sa nedá všetko zovšeobecniť.

Ale keď už hovoríme o rizikách, myslím si, že poľnohospodárstvo a ťažba likvidity nie sú pre priemerných používateľov. Som nesmierne nadšený, že spoločnosť OKEx spustila akýsi kryptomenový fond peňažného trhu. Som z toho dosť nadšený, pretože pre systém priemerného poľnohospodárstva v zásade potrebujete určitú úroveň technického porozumenia, čo sa týka fungovania inteligentnej zmluvy, a potom je potrebných veľa výpočtov. Nemyslím si, že sú určené pre priemerných spotrebiteľov, a pokiaľ ide o phishing alebo podvody, existuje veľa rizík. Myslím si, že riziká prispôsobené na návrat nie sú pre priemerných používateľov iba také vysoké. Preto si myslím, že v budúcnosti uvidíme oveľa viac poľnohospodárskych agregátorov ponúkaných centralizovanými burzami ako OKEx.

Skutočne neznášam rozprávanie, že všetko by malo byť na DeFi, a že centralizované financovanie, alebo CeFi, nemá budúcnosť. Existuje niečo ako stredná cesta, pretože každý nie je vývojárom inteligentných zmlúv. 99% spotrebiteľov nedokáže prečítať kódy inteligentných zmlúv, však? Medzi tým určite potrebujeme nejaké publikum – a myslím si, že výmeny ako OKEx sú na tieto účely dokonalými hráčmi.

Tento rozhovor bol z dôvodu prehľadnosti upravený a zhustený.

Pripojte sa k našim kanálom a dozviete sa viac o blockchaine, kryptomene a DeFi:

Jay Hao, generálny riaditeľ spoločnosti OKEx 

OKEx Official

https://twitter.com/OKEx

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://www.facebook.com/okexofficial/

Poďakovanie našim hosťom za okrúhlym stolom #OKExDeFi:

Ahmed Alsayadi, hlavný člen komunity @YFII (DAO)

https://twitter.com/alsayadii

Dovey Wan, hlavný člen komunity @YFII (DAO)

https://twitter.com/doveywan

https://www.linkedin.com/in/doveywan

DFI.money

https://twitter.com/DfiMoney

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map