Odpoveď OKEx na koronavírusy: aktualizácia tri mesiace pred pandémiou COVID-19

S blížiacim sa koncom marca, ktorý sa mnohým javí ako večný mesiac, sme chceli informovať komunitu o tom, ako sme ako spoločnosť pristupovali k COVID-19.

Z geografického hľadiska sa naše registrované sídlo nachádza na Malte a prevádzková kancelária mimo Hongkongu. Máme členov tímu aj v iných krajinách po celom svete.

V rámci celej spoločnosti sme začali implementovať našu vírusovú reakciu v polovici januára.

Najmä v Hongkongu došlo k 30. marcu k opätovnému výskytu infekcií COVID-19. V reakcii na to mesto je uťahovanie sociálne dištančné opatrenia a zváženie prísnejších karanténnych opatrení pre mierne prípady.

Boj proti vírusu sa v Ázii neskončil, zatiaľ čo veľká časť sveta sa ešte len začína mobilizovať.

V týchto neistých časoch si myslíme, že je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým byť transparentný a zdieľať informácie, skúsenosti a rady, aby sme seba a svoje okolie udržiavali v bezpečí a zdraví.

Ako reaguje OKEx na koronavírus? Kedy bola odpoveď prvýkrát implementovaná?

Interne sme vo všetkých našich globálnych kanceláriách implementovali politiku typu „z domu“, keď v Ázii začalo vypuknutie vírusu. Opäť to bolo v polovici januára, tesne pred začiatkom čínskeho nového roka.

Implementovali sme tiež denné zdravotné správy, v ktorých sme požiadali takmer 1 000 zamestnancov, aby sledovali a zaznamenávali svoj zdravotný stav v rámci nášho komunikačného systému spoločnosti. Tento krok je snahou zabezpečiť, aby náš tím v prípade potreby dostal potrebnú podporu a lekársku starostlivosť.

S radosťou oznamujeme, že vírus zatiaľ nezaznamenal ani jeden zamestnanec spoločnosti OKEx – a dúfame, že to tak zostane.

Rovnako ako mnoho (pravdepodobne väčšina) iných spoločností, aj naša politika v oblasti vírusových reakcií zahŕňa pozastavenie cestovania súvisiaceho s prácou na neurčito.

Aká je časová os spoločnosti OKEx pre správu vírusov?

V tejto chvíli nemáme konkrétny časový harmonogram – bude to závisieť od toho, ako sa situácia vyvinie.

Napríklad až do minulého minulého týždňa boli naše kancelárie v Hongkongu čiastočne otvorené v súlade s miestnymi zákonmi a pokynmi. Ak zamestnanci cítili potrebu vstúpiť do kancelárie, boli im poskytnuté masky, dezinfekčné prostriedky a dezinfekčné prostriedky a kancelária je pravidelne dezinfikovaná.

Kvôli udržaniu nízkej hustoty bolo každé oddelenie požiadané, aby v kancelárii súčasne pracovalo najviac 30 percent členov jeho tímu.

V tejto fáze sme však stále opatrní. Od minulého týždňa sa spoločnosť vrátila k stopercentnej politike práce z domu, vzhľadom na nedávny vývoj v oblasti vírusu lokálne i globálne.

Ovplyvňuje vírus obchodné operácie?

Krátka odpoveď je nie. Vzhľadom na technologicky zameraný charakter našej spoločnosti naše každodenné fungovanie skutočne nebolo narušené. Máme šťastie, že môžeme ľahko a na diaľku spravovať stretnutia a úlohy.

Pretože sú zamestnanci spoločnosti OKEx svojou povahou decentralizovaní a teraz úplne vzdialení, snažíme sa vždy umožniť flexibilitu, aby zamestnanci mohli vykonávať svoje vlastné úlohy v súlade s víziou väčšej spoločnosti bez príliš veľkého mikromanažmentu.

Zostávame v kontakte v rozhovoroch a pravidelne organizujeme videohovory v rámci oddelení, aby sme boli všetci na jednej stránke.

Dozvedel sa tím niečo z prechodu?

Z ľudského hľadiska je jednou z hlavných hodnôt spoločnosti OKEx skutočnosť, že jednota je sila – a túto hodnotu sme sledovali v posledných mesiacoch. V rámci komunity OKEx si pomáhame navzájom, a to aj napriek nášmu fyzickému oddeleniu.

Zamestnanci sa napríklad vyzývajú, aby vyjadrili svoje potreby svojmu tímu a vedeniu z hľadiska nevyhnutností, ako sú zdravotnícke potreby, jedlo, masky atď., A spolupracovníci môžu ponúknuť pomoc, kedykoľvek je to možné.

Z obchodného hľadiska si tímy čoskoro po implementácii politiky domácej práce uvedomili potrebu nastavovať týždenné hovory – ideálne s videom -, aby boli navzájom informovaní o svojej práci a pokroku..

Zatiaľ to väčšine z nás funguje dobre, keď sa lepšie spoznáme a lepšie si uvedomíme svoju prácu. Pravidelné kontroly tiež zlepšujú spoluprácu medzi oddeleniami.

Čo najviac chýba bez kancelárskeho prostredia?

Všeobecne platí, že atmosféra spoločnosti zostáva pozitívna a ľudia sú vďační za flexibilitu. Ale aj keď sme technologická spoločnosť, trvalo nám istý čas, kým sme sa adaptovali na nové bezkontaktné pracovné prostredie.

Aj keď nemusíme byť v kancelárii, aby sme mohli dokončiť prácu – aka technicky môžeme pracovať na našich notebookoch odkiaľkoľvek – mnohí ľudia určite vyjadrili, že cítia nedostatok kontaktu s kolegami, ako napríklad zoči-voči angažovanosť tváre počas stretnutí.

Osobné stretnutia sú vo všeobecnosti užitočné pre to, aby si mohli okamžite prečítať reakcie ostatných. Spočiatku nám tiež niekedy trvalo trochu dlhšie, než keď sme boli v kancelárii, kým sme natiahli ruku a dostali odpoveď od kolegov.

18. marca riaditeľ spoločnosti OKEx, Jay Hao, napísal komunite list o tom, ako firma reaguje na vírus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map