Program OKEx Beacon – prvé koučovanie s Jayom a Lennixom: rekapitulácia

Keď sa presunieme do druhého týždňa programu OKEx Beacon, naši šiesti prijatí mentanti sa už stretli so svojimi mentormi, generálnym riaditeľom OKEx Jayom Haom a riaditeľom finančných trhov Lennix Lai. Okrem dennej spolupráce s tímom OKEx sa títo dvaja riadiaci pracovníci zúčastnili aj 30-minútového mentoringu na Telegrame.

Ďalej uvádzame rekapituláciu zaujímavých a dôvtipných tém diskutovaných počas relácie.

Phillip Taffley: Môžete uviesť niekoľko podrobností o tom, prečo existuje vysoká korelácia medzi cenou bitcoinu a inými kryptomenami a veríte, že sa korelácia v budúcnosti bude líšiť?

Lennix: Svet tradičných financií a krypto svet sú stále bližšie a bližšie. Po niekoľkých rokoch vývoja používame podobnú finančnú a ekonomickú teóriu na obchodovanie s kryptoaktívami práve teraz a tiež väčšina kryptobúrz prijíma podobné štandardy KYC a AML ako tradičná finančná inštitúcia. Domnievam sa, že existujú dva faktory: 1) BTC je de facto obchodná a zúčtovacia mena všetkých altcoinov 2) BTC má na kryptotrhu konzistentnú dominanciu.

Phillip Taffley: Pri sledovaní videí na YouTube o analýze ceny bitcoinu ľuďmi majú tendenciu používať trendové čiary a kĺzavé priemery na diskusiu o tom, kam sa bude cena uberať. Hovoria o stropných cenách atď.

Nakoľko spoľahlivé sú tieto informácie? Sú to dobré analytické nástroje? Alebo existujú sofistikovanejšie analytické nástroje na posúdenie toho, čo sa môže stať s cenou?

Lennix: Rovnako ako všetky technické ukazovatele, ktoré obchodníci TA široko používajú v oblasti FX, akcií, komodít a kryptomien, myslím si, že TA je väčšinou vyjadrením sentimentu na trhu. Poskytuje určitú úroveň predikčnej sily a tiež šum. Dobrá obchodná stratégia založená na TA by mala obsahovať rozsiahle spätné testovanie s historickými údajmi, aby sa mohli zohľadniť počas dlhého časového obdobia.

Nikita Ermakov: Podľa nedávneho výskumu spoločnosti Fidelity už 36% respondentov – 279 inštitúcií v USA a Európe – investovalo do digitálnych aktív.

„Tieto výsledky potvrdzujú trend, ktorý na trhu vidíme smerom k väčšiemu záujmu a akceptovaniu digitálnych aktív ako novej triedy investovateľných aktív,“ komentoval Tom Jessop, prezident spoločnosti Fidelity Digital Assets.

Keď už sme pri tom, ako vlastne títo inštitucionálni investori investujú? Môžete okrem Fidelity a ďalších väzenských služieb uviesť aj nejaké ďalšie príklady? Aký druh služieb môžu spoločnosti pôsobiace v kryptomenách (vrátane kryptoburz) poskytnúť takýmto investorom? Aké služby poskytuje OKEx pre finančné inštitúcie?

Lennix: Inštitucionálne je veľká doména – je to kombinácia vysokofrekvenčného obchodovania, obchodov so zmiešaným tovarom / vlastných obchodov, zabezpečovacích fondov, dôchodkov a rodinných kancelárií. Vidíme rekvizitu. shop / HFT si pravdepodobne otvoria účet a nasmerujú priamo na burzu. Dôchodkové / rodinné fondy stále pracujú s kryptografickými prostriedkami opatrne z dôvodu dodržiavania predpisov a zákonných úvah. Trhová infraštruktúra sa zlepšuje – porovnateľne. Teraz máme CME ako regulovanú burzu, ktorá ponúka deriváty (futures a opcie) na bitcoiny. A máme depozitárov podporovaných bankami.

Phillip Taffley: Čo si myslíte o spoločnosti Goldman Sachs, ktorá vyhlasuje, že bitcoin nie je triedou aktív?

Lennix: Verím, že záujem o kryptomeny pre inštitucionálnych klientov je vysoký. A neistota v dnešnej ekonomike je ďalším propagačným impulzom pre krypto. Niektorí z nich napriek tomu majú dobre napísané investičné mandáty, že kryptomena / bitcoin NIE SÚ v rozsahu ich investícií. Chcelo by to viac času. Ak sa pozriete pozorne, spoločnosť GS tvrdila, že bitcoin generuje hotovostné toky, zisky, výhody diverzifikácie alebo zlyhala pri zabezpečení inflácie.

Guillaume Girard: Čo si myslíte o výbušnom raste stablecoinov v poslednej dobe, hlavne Tetheru? A myslíte si, že je to priamy dôsledok havárie z 12. marca?

Lennix: Zlyhanie z 12. marca bolo celosvetovým rizikom v reakcii na drastický prepad na akciových trhoch. Bitcoin sa stále považuje za vysoko rizikové alternatívne aktívum, a tak sa obchodníci s BTC stali obeťou masívneho procesu vykládky. Korelácia medzi bitcoinom a akciovým trhom bola potom podstatne vyššia.

Stále si myslím, že bitcoin sa zásadne líši od akcií / dlhopisov / komodít. Bitcoin môže poskytnúť určité bezpečné alebo zaisťovacie účinky proti globálnemu makru; ale evidentne nie všetky.

Nikita Ermakov: Veríte tomu, že nové produkty zamerané na retailových investorov investujúcich do akcií / indexov (s ľahším prístupom ako s využitím banky alebo brokera) – napríklad Revolut alebo Robinhood – spomalia záujem ľudí o investovanie do kryptomeny?

Lennix: Inštitucionálna účasť zaznamenáva na celej platforme pekný rast. Vidíme 7-násobný rast z hľadiska objemu a počtu klientov za 1,5 roka. Myslím si, že Robinhood / Revolut odvádza dobrú prácu pri propagácii kryptomeny. Momentálne potrebujeme adopciu a adopcia pramení zo vzdelávania.

Antoine Wallet: Povedzme teda, že obchodujem s maržami. Ako obchodník, aké sú výhody produktov, ako sú futures a opcie?

Jay: Produkty ako futures a opcie sú finančné nástroje, ktoré vám pomôžu pri obchodnej stratégii, poskytujú vyššie páky a vyžadujú menšie prostriedky ako marža. Futures spoločnosti OKEx sú jedným z prvých produktov uvedených na našu platformu a v súčasnosti sa stali najväčším trhom na všetkých trhoch s krypto derivátmi. V súčasnej dobe ponúkame týždenné, dvojtýždenné, štvrťročné a dvojštvrťročné futures kontrakty s 9 hlavnými digitálnymi aktívami v snahe splniť rôzne obchodné požiadavky, ako je hedging, arbitráž atď..

Mimochodom, pre možnosti: je to dôležitý nástroj, pretože poskytujú obchodníkom väčšiu všestrannosť a skvelý spôsob, ako zaistiť svoje riziko. Rovnako ako futures, aj s opčnými kontraktmi môžu obchodníci nakupovať alebo predávať dohodnuté množstvo podkladového aktíva k pevnému dátumu v budúcnosti za dohodnutú cenu. Avšak na rozdiel od termínovaných obchodov, opcie dávajú kupujúcemu alebo predávajúcemu skôr ako povinnosť kúpiť alebo predať dátum.

Dmytro Sokoliuk: Čo si myslíte o kryptomene vo svojom živote, ako vás ovplyvnila? Čo potrebujete, aby ste sa stali úspešnými v kryptomene? Čo pre vás znamená úspech? Nie je ťažké hovoriť o výhodách, ale čo pokušenia a skúšky? Ako zachovať pokoj?

Jay: Myslím si, že kryptomena nemá hranice, je beznárodná. Som skutočným vyznávačom kryptomien a som pre to vášnivý. Verím, že človek musí byť optimistický, musí mať vytrvalosť a tvorivosť, aby sa stal úspešným v krypto. Pokiaľ ide o úspech, každý má na neho iný názor. Pre mňa osobne je láska k tomu, čo robíte, a optimizmus v budúcnosti, už úspech. Teraz som rád, že pracujem pre OKEx. Meditácia ma udržuje v pokoji a pomáha mi kreatívnejšie myslieť. A takisto ma pescatarska strava udržuje zdravou.

Antoine Wallet: Som naozaj v láske ku kryptomene a organizujem stretnutia, kde žijem v Hočiminovom meste, a často dostávam túto otázku: Čo bude podľa teba najnáročnejšia vec pre globálne prijatie kryptomeny?

Jay: Povaha blockchainu je nedôverčivá. Pretože to bude prístupný výber ľudí bez bankového účtu, zmení to náš spôsob investícií, platieb a vzájomných finančných aktivít..

Dmytro Sokoliuk: Zatiaľ robím rôzne aktivity v krypto: preklad, písanie článkov, tvorba videa. Prosím o radu: akým spôsobom by som sa mal posunúť a nájsť miesto, kde budem môcť v budúcich rokoch pracovať z domu? Možno je to technická stránka alebo iná? Aká je tvoja rada? Ďakujem.

Jay: Je dobré vedieť, že pracujete aj na # kryptomene. Vzdelávanie je dobrým smerom, stále existuje veľká časť ľudí, ktorí o žargóne ešte nepočuli alebo ho nepoznajú.

Virginia Mijes Martin: V priemysle, ktorý je stále v začiatkoch, sa o dva roky ešte musí objaviť kreativita a nové obchodné modely v ekonomike, prežívame hlbokú transformáciu, kreatívne vedenie je zásadné, uvidíme v nasledujúcich 5 rokoch míľnik v histórii decentralizovaného financovania a prevádzkyschopnosti v Blockchaine a niektoré hlboké zmeny v spoločnosti?

Jay: Páči sa mi, že ste priniesli skvelú tému – digitálnu transformáciu a zmenu vzájomných vzťahov ľudí uprostred pandémie. Začneme všetko dávať na digitál, a preto budujeme veci dôveryhodnejším spôsobom. Zhoduje sa s atribútmi blockchainu!

V blockchainovom a krypto svete je veľmi zdôraznená úroveň nedôveryhodnosti. Aj keď som povedal, že nemám krištáľovú guľu, svet mi hovorí, že decentralizácia financií bude čoraz populárnejšia medzi ľuďmi z rôznych národov v boji za finančné začlenenie..

Vznik akejkoľvek novej technológie, ak ju trh nebude okamžite akceptovať, čoskoro stretne s osudom podozrenia a popretia. Prijatie a masové prijatie si vyžaduje istý čas, a preto by každý z nás, ktorý pracuje v blockchainovom priemysle, mal prevziať zodpovednosť za vzdelávanie verejnosti a pokúsiť sa čo najlepšie posunúť adopciu vpred. A regulácia je ďalšou kľúčovou výzvou, pokúsime sa čo najlepšie vyhovieť miestnym predpisom.

Spoznávanie zverencov

Guillaume Girard

Guillaume sa začal zaujímať o kryptomeny v roku 2017 a vo svojej budúcej kariére sa snaží prekonať priepasť medzi tradičnými finančnými a digitálnymi aktívami. V súčasnosti študuje na obchodnej škole vo Francúzsku financie. Je tiež vedúcim digitálnych aktív pre KryptoSphere, prvé študentské združenie vo Francúzsku špecializované na blockchain a kryptomeny, s viac ako 100 členmi v 6 obchodných a technických školách po celej krajine..

Virginie Mijes Martin

Konsolidovaný obchodný profesionál v technologickom sektore s viac ako 25-ročným riadením medzinárodného obchodu pre nadnárodné spoločnosti a malé a stredné podniky. Virginia má rozsiahle vedomosti a skúsenosti ako riaditeľka v oblasti marketingu, predaja, financií a prevádzky, riadenia tímov, strategických a taktických plánov, rozvoja trhu a segmentov pozícií značiek..

Od roku 2018 sa angažuje v blockchainovom ekosystéme a kryptomenách na miestnej aj medzinárodnej úrovni. Počas tohto obdobia vyškolila viac ako 500 ľudí v rôznych inštitúciách, univerzitách, spoločnostiach a školách. Zorganizovala konferencie pre viac ako 800 ľudí a je autorkou a redaktorkou pre medzinárodné časopisy blockchainového priemyslu, ktoré patria do rôznych skupín technologických žien na celom svete..

Je absolventkou Executive MBA na Eada Business School, trénerkou, podnikateľkou, senior konzultantkou v oblasti riadenia a VP Associació Blockchain Catalunya..

Dmytro Sokoliuk

Dmytro je podnikateľ z Ukrajiny. Je tiež tvorcom obsahu špecializovaným na preklad, písanie, tvorbu videa a mémov. Svoju kryptografickú cestu zahájil v roku 2017 a odvtedy sa rád venuje kryptovaniu. Minulý mesiac získala spoločnosť Dmytro tretie miesto v súťaži #TradewithOKEx.

Phillip Taffley

Phillip pracoval v rôznych priemyselných odvetviach vo verejnom aj súkromnom sektore. Odkedy epidémia COVID-19 vynútila zmenu v spôsoboch obchodovania, získal si rastúci záujem o krypto priemysel. Po dôkladnom výskume vidí budúci potenciál exponenciálneho rastu, ktorý blockchain ponúka v mnohých rôznych odvetviach, a verí, že spôsobí revolúciu vo svete. Phillip si želá vybudovať si v tomto odbore oporu, ktorá mu umožní pracovať na čele tejto revolúcie.

Táto rekapitulácia bola upravená kvôli prehľadnosti.

Sledujte OKEx dňa:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map