Rekapitulácia AMA: CEO OKEx Jay Hao a Muhabbit

6. augusta sa riaditeľ spoločnosti OKEx Jay Hao pripojil k živej relácii Ask Me Anything, ktorú usporiadala Muhabbit, jedna z najpopulárnejších krypto komunít v Turecku, a odpovedal na otázky na svojom telegramovom kanáli pre svojich viac ako 2 000 členov.

Počas celého rozhovoru diskutoval Jay o derivátových obchodných výkonoch a herných plánoch spoločnosti DeEx pre DeFi, ako aj o vývoji ekosystému OKChain..

Zaujímalo vás niekedy, prečo je OKEx medzi ostatnými burzami najlepší, alebo ako môžeme zaručiť bezpečnosť na OKEx? Na tieto a ďalšie otázky odpovedal Jay v rozhovore – ktorý bol reprodukovaný tu.

OKEx je jednou z najpopulárnejších búrz kryptomien na svete. Mohli by ste nám prosím vysvetliť, čo to znamená byť medzi najlepšími v tejto oblasti?

Verím, že každá burza má svoje vlastné jedinečné postavenie na trhu – ale ďakujem, že ste nás považovali za túto česť a ocenili úsilie našich tímov.

V spoločnosti OKEx máme oproti iným ústredniam, ktoré k nám priťahujú používateľov, štyri hlavné výhody:

  1. Najprv ponúkame širokú škálu obchodných produktov obchodníkom, ako je spotové obchodovanie, obchodovanie s futures, požičiavanie a požičiavanie atď. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo používatelia prichádzajú obchodovať na našej platforme.
  2. Po druhé, náš systém riadenia rizík priťahuje používateľov. Uvidíte, že futures ponúkame od prvého uvedenia spoločnosti OKEx na trh. V priebehu rokov sme sa neustále učili, ako tento nepredvídateľný trh funguje, a zdokonaľovali sme náš systém riadenia rizík, aby sme našim používateľom poskytli spoľahlivú obchodnú platformu.
  3. Po tretie, samozrejme, patrí nášmu likvidita. Netreba dodávať, že sme jedným z najlepších konkurentov v tejto oblasti. To môžete zistiť ihneď po preskúmaní rozsahu a hĺbky našej knihy objednávok. Naše veľkosti tickov sú veľmi minimálne – tj. 0,1 pre náš spotový a permanentný swapový trh a 0,01 pre futures trhy – a stále by ste našli dostupnú hrubú hĺbku.
  4. Nakoniec náš konkurenčný poplatky by mala byť najnižšia v priemysle. Či už obchodujete na mieste, s futures alebo permanentnými swapmi, čím viac obchodujete, tým nižšie sú poplatky pre všetky trhy. Ak momentálne máte na svojom účte viac ako 2 000 OKB, môžete si teraz uplatniť zľavu z poplatku 40%.

Graf ilustrujúci otvorený záujem na burzách o BTC futures. Zdroj: zošikmenie.

Tento týždeň dosiahol ekosystém OKEx špičkový obrat v derivátoch a úroveň otvoreného úroku. Minulý víkend sa podarilo využiť viac ako 1 miliardu dolárov kryptomena pozície boli zlikvidované pri náhlom poklese ceny. Napriek tomu sme vďaka nášmu komplexnému systému riadenia rizík zaznamenali 0% spätné získanie a 0% automatické deleveragingové zisky obchodov.

Neustále existujú aktualizácie a kampane, ale ktoré sú najdôležitejšie posledné aktualizácie?

Konečným cieľom spoločnosti OKEx nie je len poskytnúť používateľom najlepšiu platformu na obchodovanie s krypto derivátmi, ale tiež pôsobiť ako komplexné riešenie pre prijatie kryptomeny..

Dlhodobo považujeme decentralizované financovanie za jeden z najdôležitejších vývojových smerov pre blockchain a kryptomenu. S toľkými vysoko kvalitnými aplikáciami, ktoré vyniknú v roku 2020, spoločnosť OKEx aktívne podporuje DeFi zoznamom natívnych a riadiacich tokenov najvýznamnejších projektov DeFi – ako BAL, SNX, CELO a DMG.

Rozširujeme tiež našu vlastnú stopu v tejto oblasti o produkty ako naša C2C pôžička, ktorá generuje pasívny príjem pre našich používateľov a vývoj OKChain – ktorý sa použije na podporu celkovej infraštruktúry DeFi.

Okrem projektov DeFi priťahoval rozmanitý trh derivátov OKEx niekoľko skúsených a profesionálnych obchodníkov. Minulý týždeň boli na našu platformu pridané dva neustále swapové produkty – DOTUSDT a FILUSDT. Aj keď spotové obchodovanie spoločností Filecoin a Polkadot nie je v súčasnosti na OKEx celkom pripravené, obchodníci si môžu už teraz vychutnať obchodovanie so swapmi týchto inovatívnych a vzrušujúcich projektov. V spoločnosti OKEx neustále inovujeme v oblasti kryptomien a nachádzame nové spôsoby, ako poskytnúť obchodníkom príležitosť využiť rôzne obchodné stratégie na vyťaženie z volatility vysoko kvalitných projektov, ako sú tieto, na zapojenie a prilákanie ďalších obchodníkov..

Na záver povoľujeme, aby sa OKB, náš prijatý globálny token utilít, použil aj ako kolaterál v pôžičkách C2C. OKB je možné teraz uložiť ako kolaterál spolu s bitcoinmi (BTC) a éterom (ETH). Používatelia si môžu požičať USDT zložením sľubu spoločnosti OKB s nulovými poplatkami za služby, pričom využijú minimálny úrok z pôžičky, ktorý je len 0,01% za deň – čo je v súčasnosti najnižšia hodnota v priemysle, pretože bežné denné sadzby inde sa pohybujú okolo 0,1%. OKB sa neustále zameriava na rozširovanie svojich aplikačných scenárov a sme radi, že držiteľom ponúkame možnosť čerpať pôžičky pomocou OKB za najnižšie sadzby. Okrem toho sa OKB spojila s Aeron’s Pilot Shop, aby umožnila držiteľom nakupovať tovar a služby za prijatý globálny úžitkový token spoločnosti OKEx.

Bezpečnosť je jedným z najdôležitejších aspektov výmeny, čo môžete povedať o bezpečnosti spoločnosti OKEx?

Bezpečnosť je skutočne našou najvyššou prioritou a nikdy v nej nerobíme kompromisy.

Kvôli bezpečnosti finančných prostriedkov sme prijali multisigové studené peňaženky, aby sme rozdelili naše aktíva na zhruba 500 BTC na každú peňaženku, aby sme neniesli žiadnu jedinú studenú peňaženku s enormným množstvom aktív, a aby sme naše riziká šírili a lepšie riadili. Máme tiež nepretržitý systém monitorovania bezpečnosti, ktorý chráni prostriedky našich používateľov. Naša čistá listina je najlepším dôkazom nášho úsilia.

V OKEx sú tiež dobre chránené údaje a súkromie používateľov. Údaje používateľov sú šifrované a uložené v našom backendovom systéme – ktorý sme strávili roky optimalizáciou s cieľom zlepšiť stabilitu. Pravidelne tiež dvakrát ročne robíme penetračné testy. Využívajú sa tiež ochranné služby tretích strán.

Obchodná platforma OKEx je stabilná a spoľahlivá, pretože máme prepracovaný systém riadenia rizík. Údaje hovoria za všetko. Spoločnosť OKEx tento týždeň zaznamenala špičkový obrat v derivátoch a otvorený záujem so zvyšovaním BTC.

Decentralizované financovanie je v súčasnosti jedným z najpopulárnejších konceptov. Máte niečo v DeFi a máte nejaké plány?

Spoločnosť OKEx dlhodobo sleduje rast priestoru DeFi – dokonca podniká kroky na založenie vlastného ekosystému. Od zoznamov, ako sú MakerDAO a niektoré tokeny DEX, až po technické integrácie, ako napríklad DAI Saving Rate (DSR) a Compound’s Open Oracle System, si myslíme, že sme náš súčasný ekosystém zvládli bravúrne..

Samozrejme si myslíme, že sú to len prvé kroky a očakávame ešte viac spolupráce a projektov DeFi ďalej.

Poďme si povedať viac o zozname DeFi tokenov. Veríme, že ponúkame vysoko kvalitné riešenia a poskytujeme hodnotu a likviditu našim používateľom – napríklad MakerDAO a Compound. Predtým vykonáme úplné vyhodnotenie, aby sme posúdili užívateľskú základňu a komunitu projektu, jeho potenciál, minulú výkonnosť, vývojové aktivity, právne postavenie atď. Teraz, keď sme integrovali FCAS (tj. Skóre základnej kryptomeny) s našou platformou, našimi používateľmi môže mať prospech aj kontrola stavu kryptomien, ktoré uvádzame, pred vykonaním obchodných rozhodnutí. Nedávno sme pridali aj niekoľko nových potenciálnych tokenov riadenia DeFi – napríklad BAL, SNX a DMG.

Aj keď niektorí ľudia veria, že centralizované výmeny a DeFi sú nekompatibilné, myslíme si, že určite stále existuje priestor pre obe. Napriek tomu, že už máme stopy v priestore DeFi, sme presvedčení, že centralizované výmeny musia tiež hrať svoju úlohu – najmä preto, že infraštruktúra DeFi stále nie je úplne rozvinutá a mohla by na jej rozvoj a vyzretie využívať pomoc centralizovaných výmen..

Ďalším zaujímavým faktorom, ktorý stojí za zváženie, je pandémia COVID-19. Verím, že to do istej miery urýchli prechod na decentralizované financovanie. Musíme však pamätať na to, aby sme neutekali skôr, ako budeme môcť chodiť. Blockchainy typu proof-of-work jednoducho nie sú dosť rýchle na to, aby zvládli hromadné transakcie – a Ethereum 2.0 môže tento problém vyriešiť iba postupne. Vo vesmíre je stále potrebné viac vzdelania, ako aj vylepšenia v oblasti technológií, Oracle, inteligentných zmlúv, TPS, interoperability … Nemám krištáľovú guľu, ale neočakával by som, že sa dočkám širokej adopcie , najmenej ďalších päť až 10 rokov.

V spoločnosti OKEx pevne veríme v #FinanceForAll – že spoločnosť DeFi poskytne všetkým rovnaký prístup k finančným službám. Aby sme splnili našu víziu, usporadúvame novú virtuálnu sériu okrúhlych stolov #OKExDeFi s lídrami – ako sú Compound, MakerDAO, DMM, Bancor a Loopring – aby sme prediskutovali ich pokrok v oblasti DeFi, poznatky a plány do budúcnosti.

Ešte jedna otázka. Plánujete stretnutie s našimi investormi v Turecku? Radi vás uvidíme v Turecku!

Určite by sme boli radi! V súčasnosti sa domnievam, že v dôsledku pandémie koronavírusov bol veľa ovplyvnený každodenný život mnohých ľudí. Keď sa situácia zlepší, určite by sme chceli usporiadať stretnutia v Turecku!

Otázky tureckej krypto komunity

Môžete nám, prosím, povedať niečo o OKChain? Je to štandardná technológia blockchain? Ak nie, aký je rozdiel?

OKChain je komerčný blockchain vyvinutý spoločnosťou OKEx. Bolo to na kozme, ale teraz sme spustili jeho testnet. Mainnet, dúfajme, bude zverejnený veľmi skoro! 

Keď sa OKChain stane stabilným, OKB sa migruje zo siete ERC-20 do hlavnej siete OKChain, kde sa OKB stane natívnou menou siete OKChain a použije sa na úhradu transakčných poplatkov, ako aj na decentralizované aplikácie, ktoré sa bežne nazývajú DApps. sú vyvinuté na OKChain.

DeFi je momentálne jednou z najhorúcejších tém v blockchainovom priestore. Môžete s nami zdieľať svoj názor na DeFi? Myslíte si, že DeFi naruší existujúci finančný systém? Aký je prístup OKB k sektoru DeFi?

Projekty, spoločnosti, tokeny a nápady často navzájom konkurujú. Ale v skutočnosti všetci chceme osloviť masy a priviesť viac ľudí k šifrovaniu. Namiesto toho, aby sme bojovali jeden proti druhému, by sme mali spolupracovať na tom, aby vesmír žiaril na globálnej scéne. Toto je miesto pre centralizované financovanie, decentralizované financovanie, verejné blockchainy, maloobchodníkov a inštitúcie. Potrebujeme, aby všetci uvoľnili náš plný potenciál, uskutočnili naše ambície a sprístupnili finančné služby všetkým.

OKEx má značnú stopu v DeFi. Napríklad v našom verejnom reťazci OKChain si môžu používatelia vytvoriť vlastnú decentralizovanú ústredňu. OKChain bude tiež podporovať vydávanie aplikácií DeFi a používatelia môžu vytvárať vlastné scenáre distribuovaných finančných aplikácií.

Aby sa zlepšila hodnota, podpora a skúsenosti so službami OKB, pridal ekosystém v júli celkovo 11 partnerov na celom svete. Prírastky pokrývajú mnoho dôležitých oblastí – vrátane služieb DeFi, online platieb, diskontných prirážok, bezpečnostných služieb a bežného obchodovania. Spoločnosť OKB upevnila strategickú spoluprácu so spoločnosťou Saturn Network, známym poskytovateľom služieb DeFi. Používatelia môžu vykonávať deriváty OKB DEX pri obchodovaní na platforme Saturn Network.

Aké sú zásady inzercie spoločnosti OKEx? Ktorými fázami by mali projekty prejsť, aby boli uvedené na OKEx?

Pokiaľ ide o zaradenie do zoznamu, máme na projekty prísne požiadavky. Existujú jasné pokyny na vyradenie a vyradenie týkajúce sa zverejňovania informácií, správania sa na trhu a bezpečnosti – aby sme vymenovali aspoň niektoré.

Či je projekt horúci alebo román, nie je jediný aspekt, ktorý hľadáme. Keď hovoríme o zoznamoch, dúfame, že našim používateľom predstavíme kvalitné projekty, aby mali možnosť investovať do nich. Chceli by sme vybrať iba tie najlepšie na trhu.

Ďalšie informácie nájdete na našej webovej stránke a svoje profily projektov môžete poslať na adresu [email protected] – naši pracovníci sa na ne pozrú.

Plánuje spoločnosť OKEx získanie / vytvorenie systému fungujúceho ako poistný fond pre prípad, že by na burze došlo k hackingu?

Nemáme konkrétny poistný fond na krytie strát majetku. Ale v prípade, že bude náš systém v budúcnosti narušený, môžeme a pokryjeme všetky straty pre našich používateľov.

Na našich trhoch s derivátmi však máme poistný fond. Veríme, že dostatok poistného fondu naznačuje úroveň riadenia rizika výmeny. Kombinácia existujúceho poisťovacieho fondu OKEx a systému riadenia rizík – vrátane systému odstupňovanej marže, značkovej ceny, cenového limitu atď. – nás robí dostatočne silnými, aby sme odolávali všetkým extrémom, ktoré sa môžu na kryptotrhu stať..

Ako vidíme, niektoré extrémne udalosti na trhu, napríklad zrútenie z 12. marca, nás nesklamali. A čo viac, spotrebovali sme iba primeranú sumu poistného fondu, aby sme chránili zisk našich obchodníkov pred spätným vymáhaním alebo automatickým znižovaním páky v dôsledku extrémneho trhu..

Môžete vysvetliť, prečo je pre mňa vkladanie mojich kryptomien do OKEx Pool prospešné namiesto vkladania na inú platformu? Poskytuje fond OKEx vyššie odmeny alebo iné výhody?

Na rozdiel od iných ťažobných bazénov sa spoločnosť OKEx Pool snaží stať popredným svetovým integrovaným ťažobným fondom, ktorý podporuje ťažbu typu proof-of-work a proof-of-stake / PoS-variant. Podporujeme nielen 13 hlavných kryptoaktív pre ťažbu PoW, ale poskytujeme aj zaisťovacie a stážovacie služby, aby sme splnili diverzifikované požiadavky na trhu..

Poskytujeme štyri stanovovacie obdobia, aby sme vyhoveli potrebám rôznych používateľov. Na zaistenie výnosu distribuuje OKEx Pool výnosy používateľom každý deň. Pokračujeme v spúšťaní kampane na podporu produktov s cieľom zvýšiť výnos používateľov. Spoločnosť OKEx Pool vo februári spustila propagačnú kampaň „Staking IOST Double Yield“.

Máte nejaké plány na prilákanie nekryptových investorov do OKB – a ak áno, ako? Aké sú kroky na zvýšenie povedomia o OKB v ne krypto priestore?? 

Vždy verím, že sme spolu silnejší. Sme veľmi vďační všetkým našim partnerom, ktorí nás na tejto ceste podporili, aby bol celý ekosystém OKB a OKChain známy mimo kryprostoru.

Prírastky pokrývajú mnoho dôležitých oblastí – vrátane služieb DeFi, online platieb, zľavového prémie, bezpečnostných služieb a bežného obchodovania. Spoločnosť OKB upevnila strategickú spoluprácu so spoločnosťou Saturn Network, známym poskytovateľom služieb DeFi. Používatelia môžu vykonávať deriváty OKB DEX pri obchodovaní na platforme Saturn Network. OKB tiež postupne nadviazala strategickú spoluprácu so spoločnosťami Aeron a MyWish v oblasti platieb. Vďaka spoločnosti Aeron môžu používatelia nakupovať letecké výrobky poskytované spoločnosťou Aeron u spoločnosti OKB. Používatelia môžu zároveň pomocou OKB uskutočňovať platby a využívať inteligentnú zmluvnú službu poskytovanú spoločnosťou MyWish. OKB ďalej podporila uvedenie známych strategických platforiem API Haasonline, Cryptohopper a Mudrex. Všetci používatelia OKB môžu využívať zľavy z poplatkov za obchodovanie robotov na vyššie uvedených platformách.

Pokiaľ ide o rozšírenie legálnych kanálov obchodovania s tokenmi, spoločnosť OKB uviedla na trh Kamoney, poprednú a legálnu juhoamerickú platformu na obchodovanie s menami, ako aj Cointopay, známu obchodnú platformu – ktorá ďalej rozvíja globálny ekosystém. Pokiaľ ide o peňaženky, OKB uzavrela dohody so známymi indickými peňaženkami BuyUCoin a najväčšou krypto peňaženkou v Rusku Trustee. Používatelia môžu ťažiť zo všetkého potenciálu úspor a obchodovania spoločnosti OKB prostredníctvom vyššie uvedených peňaženiek.

Vďaka neustálemu úsiliu má OKB v súčasnosti 76 globálnych partnerov a bude naďalej poskytovať prvotriedne služby miliónom používateľov a fanúšikov po celom svete. Pre udržanie úzkej komunikácie s používateľmi a vypočutie ich návrhov usporiadala OKB v júli aj množstvo dôležitých komunitných aktivít.

Postupujte podľa OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map