Rekapitulácia AMA: Spoluzakladateľ a člen rady Mantra DAO, John Patrick Mullin

3. septembra spoločnosť OKEx pozvala spoluzakladateľa a člena rady Mantru DAO Johna Patricka Mullina na stretnutie AMA s našou komunitou telegramov. AMA videlo nášho hosťa, ktorý podával prehľad o projekte, jeho mieste v decentralizovanom finančnom ekosystéme a jeho kľúčových vlastnostiach. Táto rekapitulácia obsahuje otázky a odpovede z tejto relácie.

Môžete sa prosím predstaviť a dať našej komunite trochu porozumieť tomu, z akého podnikateľského prostredia pochádzate a ako ste ho uplatnili pri svojich úlohách v rámci Mantra DAO?

Som pôvodom z USA, ale posledných takmer 10 rokov som strávil v zahraničí, kde som absolvoval vysokoškolské štúdium v ​​Španielsku, prvé magisterské štúdium v ​​Nemecku a druhé v Šanghaji. Urobil som dvojnásobné magisterské štúdium v ​​odbore Econ a manažment.

Do kryptomeny som sa pripojil na plný úväzok v roku 2017, ale bol som aktívny od roku 2015 a svoje prvé bitcoiny (bohužiaľ len pár) som kúpil v roku 2013. V roku 2018 som sa presťahoval do Hongkongu a pred spustením HK som pomohol založiť kryptoburzovú a poradenskú firmu. kancelárie sprostredkovateľskej spoločnosti s licenciou USA, ktorá má jedinú licenciu SEC na distribúciu digitálnych cenných papierov spolu s Willom Corkinom.

Potom som sa stal členom tímu Rio DeFi ako poradca a naposledy som sa zameral na budovanie a spustenie Mantra DAO, DeFi DAO zameraného na stávky, pôžičky a správu a ekosystém Polkadot. Mojimi špecialitami sú rozvoj podnikania, získavanie finančných prostriedkov, ekonomika tokenov a v každodennom živote mám na starosti operácie a stratégiu v Mantra DAO..

Veľa tam a späť vybavujem s našimi inštitucionálnymi investormi, partnerstvami s projektmi PoS, aby som sa stal validátorom, a výmenou výpisov.. 

Takže pre našich členov, ktorí ešte nie sú oboznámení s projektom, môžete nám poskytnúť prehľad na vysokej úrovni o tom, čo je Mantra DAO a akú konkurenčnú výhodu prináša krajine DeFi?

Ano určite. Mantra DAO je DAO štruktúrované tak, aby bolo úplne riadené držiteľmi tokenov OM, vďaka čomu môžu používatelia získavať finančné odmeny prostredníctvom účasti na našich sporeniach (tj. Vkladom) a požičiavaní produktov, ako aj používať token OM na účasť na riadení a hlasovaní o zmenách v rámci ekosystému a platformy.

V tomto systéme si navyše môžete získať reputáciu prostredníctvom nášho interného protokolu Karma, čo je systém ako kreditné skóre, takže môžete získať vylepšené ekonomické výhody, ako napríklad lacnejšie úrokové sadzby pri pôžičkách, nižšie poplatky za vklad, nedostatočne zabezpečené pôžičky a ďalšie. zábavné veci.

Inšpirovali sme sa mnohými z popredných projektov DeFi a všetky a ich kúsky sme skutočne vytvorili komplexnú tokenizovanú platformu DeFi, ktorá má všetky základné prvky krypto banky, ale má gamifikovanú skúsenosť prostredníctvom Karmínový protokol a loterijná hra Mantra Pool. A to všetko je zviazané v peknom obale so zenovými značkami Mantra, OM a Karma.

Prosím, povedzte nám, ako váš DAO jedinečne profituje z otvoreného financovania v dnešnej a zajtrajšej ekonomike?

Pokiaľ ide o toto, myslím si, že ľudia videli, ako je tradičný bankový systém pre ľudí v rozvojovom svete neprístupný, alebo iba neefektívny – a je strašná skúsenosť, s ktorou sa treba vyrovnať. Myslím, že som dnes strávil hodinu v banke, pretože, bohužiaľ, ešte stále v živote nie som stopercentný výdavok na kryptomeny. Bola to totálna bolesť a ja som toľko času strácal.

Využijeme naše skúsenosti v tradičnom aj kryptofinancovaní na vývoj otvorenejšieho a komplexnejšieho systému, ktorý umožní ľuďom z celého sveta prístupom k základným finančným službám, ktoré si ľudia zaslúžia, a to bez dovolenia – bezpečné miesto na záchranu svoje peniaze a zarobte legitímnu úrokovú sadzbu, prístup k úverom a pôžičkám, atď.

Na našej IMO (tj. Počiatočnej ponuke členstva) sa zúčastnilo okolo 1 000 ľudí z 81 krajín a v súčasnosti máme po dvoch týždňoch od TGE takmer 9 600 adries s tokenom OM … je to skutočne úžasné!

Okrem toho neväzobná povaha mnohých našich produktov ponúka vyššiu úroveň zabezpečenia. Ako sa hovorí, nie vaše kľúče, nie vaše mince.

Môžete nám povedať, kedy očakávate zverejnenie stávok a ktoré funkcie alebo stimuly nadchnú prvých používateľov a držiteľov?

Budeme mať dva typy stávkovania. jedným z nich je, kde budú prebiehať výmenné programy s našimi centralizovanými výmennými partnermi. Bude mať pevnú RPMN a bude sa riadiť rovnakými podmienkami stávkovania ako pri stávkovaní na reťazi. V súčasnosti je to naživo na platformách Bithumb Global a BitMax a v súčasnosti je v stávke približne 40 miliónov OM.

Očakávame, že toto číslo ešte stúpne, pretože v blízkej budúcnosti začneme OM stakes s OKEx.

Naša komunita to požadovala a my sme začali pracovať s tímom OKEx a pripravíme pre používateľov a komunitu OKEx veľmi úžasný stávkový program.!

Pokiaľ ide o naše natívne vkladanie na reťazci, v nasledujúcich týždňoch zavedieme jednoduché stážovanie pre niekoľko rôznych reťazcov PoS..

Pripravte sa na najmenej päť oznámení o partnerstve a overovaní v nasledujúcich 2týždňoch (dajte alebo trvať niekoľko dní). 

Toto je oddelené od vkladov DOT a KSM, pre ktoré budeme zdieľať podrobných sprievodcov, ako nominovať naše uzly Mantra DAO, aby získali odmeny za vkladanie natívnych tokenov. Krátko nato budeme mať pridané ďalšie odmeny za vklad OM, a to na základe jednotlivých reťazcov.

Vaše pôžičkové produkty budú pre Mantru veľkou časťou ekosystému. Môžete uviesť prehľad svojho trojfázového plánu zavedenia a prečo to robíte týmto spôsobom?

Budeme mať produkt poskytujúci viacfázové pôžičky, ktorý obsahuje proprietárny úverový protokol podobný spoločnosti Maker, ale s multirezortným kolaterálom naprieč reťazcami a nedostatočne zabezpečeným poskytovaním pôžičiek prostredníctvom protokolu Karma, ako aj ďalšími integráciami požičiavacieho protokolu..

Prenesieme aj produkciu výťažku z éteru do ekosystému Polkadot integráciou s Compound, Aave a ďalšími najlepšími protokolmi o požičiavaní / poľnohospodárstve ETH priamo na našej platforme.

Ďalšou skvelou funkciou, o ktorej toľko nehovoríme, je "stávkovanie tekutinou" a koncept DeFi zotrvačníka. To je miesto, kde môžu používatelia skutočne tokenizovať svoje vložené aktíva a vytvoriť z nich derivát, ktorý vám umožní voľne obchodovať a používať aktíva, a to pri zachovaní sieťovej bezpečnosti reťazca PoS..

Môžete teda vložiť napríklad svoju DOT, ktorá bude zarábať na odmenách v DOT + OM, potom môžete túto DOT spojiť s nami a vytvoriť derivát (omDOT), proti ktorému si potom môžete požičať, aby ste s ním mohli obchodovať, alebo si kúpte viac DOT alebo iného majetku, aby ste mohli prerobiť peniaze a zarobili viac DOT + OM.

Samozrejme, budete musieť zrušiť zmluvu, aby ste sa vrátili, a získať všetky odmeny, ale v podstate to tak funguje, a môžete to urobiť s akýmkoľvek vkladom (ako sú aktíva piatich partnerstiev, ktoré oznámime nasledujúce týždne).

XTZ, BAND, KAI, SRM, ATOM, KAVA, TOMO, LUNA atď. Sú všetko projekty PoS s vysokým potenciálom a všetky ich skúmame.

Aké výhody majú držitelia tokenu OM v ekosystéme? Akú moc v rámci modelu riadenia majú jednotlivci? Prečo je to také atraktívne a aké sú základné požiadavky na účasť??

To je pre nás mimoriadne dôležité, najmä preto, že sme "riadené komunitou" a v zásade sme v minulosti videli, že DAO obzvlášť nemajú motiváciu voliť, alebo je proces pre priemerného človeka nesmierne zložitý, aby sa zúčastnil.

Chceme vytvoriť DeFi pre masy a umožniť každému, bez ohľadu na to, či má 1 OM alebo 1 milión OM, aby mohol počuť svoj hlas

Preto v našom systéme vyžadujeme od používateľov iba účasť OM, aby mohli hlasovať, ale môže to byť už od 1 OM.

Každý vložený OM predstavuje jeden hlas v systéme Mantra DAO.

Držitelia OM, ktorí majú účasť na OM, budú môcť navrhnúť zmeny v ekosystéme Mantra DAO, okrem iného vrátane zmien v:

  • Úrokové sadzby
  • Úroveň inflácie OM
  • Granty na ekosystémy
  • Pridanie ďalších stávkových prostriedkov
  • Pridanie ďalších pôžičkových produktov

Dokonca sme štruktúrovali nadáciu Mantra DAO tak, aby príjemcovia samotnej nadácie boli držiteľmi tokenov OM.

Bude to ešte úžasnejšie, keď budú naše uzly Mantra DAO päť najlepších v každom blockchaine, ktorý v budúcnosti overíme, a pre DAO vygeneruje značné množstvo vkladových odmien..

Mimochodom, to je náš interný cieľ pre každý reťazec – top 5 validátorov!

Otázky komunity

Máte nejaké systémy vypaľovania / spätného výkupu mincí alebo nejaké plány vypaľovania žetónov na zvýšenie hodnoty OM žetónov a prilákanie investorov na investovanie?

Toto je veľmi dobrá otázka. Máme teda niekoľko funkcií, ktoré nasledujú po modeli spätného odkúpenia a vypálenia. Začína to bazénom Mantra, pri ktorom môžu používatelia spáliť 1 OM, aby získali jeden vstup do bazéna. Pretože cena OM neustále rastie, možno budeme musieť vyhodnotiť množstvo OM, ktoré musíte spáliť pre vstup. Používatelia budú navyše musieť za účelom vypožičania stabilcoinov spáliť OM na otvorenie a zatvorenie CDP (t. J. Zaistených dlhových pozícií). A nakoniec, Mantra DAO tiež použije 50% zo svojich stávkových odmien každý deň na spätné odkúpenie OM na otvorenom trhu..

Aký bol zatiaľ najväčší míľnik vášho projektu? Aký je plán na najbližších pár rokov?

Verím, že sme dosiahli veľa úžasných úspechov, hoci v neuveriteľne krátkom čase. Od nášho masovo nadmerne prihláseného IMO, po úžasné uvedenie a zaradenie na viac ako 11 búrz vrátane OKEx do dvoch týždňov, až po prijatie do programu Substrate Builders, čo je program inkubácie ekosystémov prevádzkovaný organizáciami Parity a Web3. Môžete sa dočítať viac tu.

A samozrejme, tiež mať úžasné 10 000 adries s tokenom OM za menej ako dva týždne. Som si istý, že je to ešte viac individuálnych držiteľov, vzhľadom na to, že veľa z nich je zapojených do výmeny.

Ako môžu byť mechanizmy konsenzu PoA prospešné pre DeFi v porovnaní s mechanizmami konsenzu PoS a PoW?

V súčasnosti je reťazec RioChain, na ktorom staviame, model PoA, ale rýchlo sa posúva k decentralizovanejšiemu modelu PoS. Pevne veríme v koncept flippeningu, kde sieťové hodnoty mincí PoS v blízkej budúcnosti zatmia mincí PoW. Mimochodom, spustíme tiež validátor pre RFuel ako jedného z validátorov Genesis.

Posledných pár dní som monitoroval OM a došlo k jeho výraznému zvýšeniu, myslíte si, že je to splatné? Začala sa adopcia prostredníctvom vkladu výnosov?

Myslím si, že existuje niekoľko hlavných faktorov, prečo za posledných pár dní / týždňov vzrástlo sledovanie našich tokenov:

  • Veľký počet stávkarov (vsadených je okolo 40 miliónov OM).
  • Zvýšenie viditeľnosti – napríklad výpis na veľkých burzách, ako je OKEx.
  • Hype okolo projektov Polkadot – existuje dôvod, prečo sme spustili s ERC-20 v rovnaký deň ako prenositeľnosť DOT. Nebola to náhoda.

Prečo stále používate blockchain éteru pre tokeny OM, zatiaľ čo má nízku rýchlosť?

Čiastočne som teda na to odpovedal vyššie, ale v zásade je súčasný token OM verziou ERC-20, ktorá je určená čisto na to, aby sa token dostal do rúk našich investorov a dostal ich predbežne pripravených na stávkovanie. Po spustení mainnetu RioChain v nasledujúcich mesiacoch prejdeme na našu mincu v sieti.

Kde môžem kúpiť OM?

Momentálne sme kótovaní na viac ako 11 burzách, ale myslím si, že OKEx je skvelým miestom na začatie, pretože sme tam uvedení.

Povedzte nám o svojich plánoch na rok 2020, na čom momentálne pracujete a chystáte sa rozšíriť zoznam veľkých búrz?

V súčasnej dobe pracujeme na zavedení prvej verzie našej platformy, ktorá sa spočiatku zameria na staking, po ktorej bude RioChain v prevádzke, nasledovať jednoduché riadenie na reťazci. A potom uvedieme na trh našu pôžičkovú platformu a ďalšie funkcie, ako sú Mantra Pool a Karma.

V blízkej budúcnosti vydáme podrobnejší technologický plán a spustíme ho. Rovnako budeme pokračovať v zdieľaní ďalších informácií o našom technologickom pokroku, keď otvoríme našu kódovú základňu pre verejnosť a budeme zdieľať viac informácií o vývojárskom tíme, za ktorým sa ťažko pracuje. scény.

Ako môžem ako komunitný projekt prispieť svojou kvótou k vášmu úspechu? Máte globálny program veľvyslancov alebo systém odmien za odporúčanie? Budem mať z dlhodobého hľadiska nejaký úžitok??

Áno, máme program veľvyslancov, ktorý navrhuje náš člen rady Will Corkin a náš strategický poradca profesor Nick Krapels. Zostaňte naladení na ďalšie oznámenia o tomto programe!

Aké úlohy hrá Nadácia Web3 v Mantra DAO? Nikto sám nedosiahne nič hodnotné, môžete? prosím zdieľajte informácie o svojich partnerstvách pre úspech?

Takže, ako som sa podelil o jednu z otázok, pracujeme s Parity a Web3 prostredníctvom inkubačného programu Substrate Builders, do ktorého sme boli prijatí. Mantra DAO ešte musí požiadať o grant Web3 Foundation, ale je to niečo, čo plánujeme urobiť do konca roka.

Vidím, že komunita Mantra DAO rastie, ale ako vám môžu používatelia pomôcť? Ako môžeme prispieť svojou kvótou k vášmu úspechu?

Existuje mnoho spôsobov, ako nám môže komunita pomôcť, a začína to podporou našich uzlov delegovaním vašich aktív na ne, aby ste získali stávkové odmeny. Používatelia môžu navyše pomôcť podpore zapojením OM a účasťou na procese riadenia a hlasovania. Čím viac spätnej väzby od komunity máme, tým je to podľa nás lepšie. Ktokoľvek môže samozrejme pomôcť tiež tým, že sa podelí s našimi novinkami a oznámeniami a bude pre nás v priestore stálym obhajcom!

Tento rozhovor bol upravený kvôli lepšej prehľadnosti.

Postupujte podľa OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map