Rekapitulácia programu OKEx Beacon – druhé koučovanie s Jayom a Lennixom

26. júna 2020 mali naši šiesti prijatí mentorovaní ďalšie 30-minútové mentorské sedenie so svojimi mentormi: generálnym riaditeľom OKEx Jayom Haom a riaditeľom finančných trhov Lennix Lai.

Tu si pozrite štatistiky z prvej relácie.

Ďalej uvádzame rekapituláciu zaujímavých a dôvtipných tém diskutovaných počas relácie.

Phillip Taffley: Deflácia je zreteľnou možnosťou v mnohých krajinách kvôli účinkom koronavírusu. Ak dôjde k deflácii, aký bude podľa vás vplyv na kryptotrhy?

Lennix: Stále si myslím, že deflácia je skôr krátkodobým javom spôsobeným COVID-19. Rozhodne to má vplyv na niektoré základné priemyselné odvetvia (napr. Letecké spoločnosti a cestovný ruch), ale stále je potrebné preukázať štrukturálne zmeny, pokiaľ ide o dopyt na makroekonomike. Vidno to na burze. Kryptomena, najmä bitcoin, je nástroj na uchovávanie hodnoty, ktorý je možné použiť na zaistenie vnútorného rizika nadmerného kvantitatívneho uvoľňovania – ktoré je čoraz pravdepodobnejšie v dôsledku účinkov COVID-19, ktoré trvajú dlhšie, ako sa očakávalo..

Guillaume Girard: Sledovali ste spustenie COMP? Aký je váš názor na ťažbu likvidity ako spôsob distribúcie tokenov?

Lennix: COMP (rovnako ako ďalšie tokeny hospodáriace s výnosmi) je na rozdiel od IEO alebo ICO iný typ mechanizmu distribúcie tokenov. Efekt je zrejmý: Ako vidíte, AUM v DeFi dosahuje rekordné výšky – rovnako ako riziko. Tokenomika narúša rýchlosť trhu s pôžičkami. Preto existuje veľká šanca, že model nie je príliš udržateľný. Predtým existoval mechanizmus ťažby obchodu a nebolo to pekné.

Phillip Taffley: Zdá sa, že bitcoin úzko koreluje s S.&P 500 za posledných pár týždňov. Čo si myslíte, čo je príčinou toho, keď v minulosti existovala malá korelácia?

Lennix: Áno. Po veľkej kryptomene 12. marca sa objavila korelácia BTC a S&P500 bola vyššia. Myslím si, že jedným z hlavných dôvodov je, že obchodníci považujú bitcoin za alternatívne rizikové aktívum. Keď sa teda všeobecný trh prepadol na určitú úroveň, bitcoiny boli vystavené aj rizikovému obchodu. Z dátového hľadiska poskytoval bitcoin vďaka svojim základným atribútom určitý efekt bezpečného neba, ale nie definitívne. Keď sa prahová hodnota zlomí, obchodníci hľadajú riziko.

Guillaume Girard: Dnes nastala najväčšia doba platnosti opcií pre bitcoin. Myslíte si, že ide o dlhodobý trend? Aká je stratégia spoločnosti OKEx na získanie podielu na trhu s opciami?

Lennix: Je nepopierateľným faktom, že trenie (t. J. Regulačné riziko a náklady) prístupu k bitcoinu sa stáva triviálnym. Predstavte si, že iba 1% bohatstva Američanov bolo alokovaných na bitcoin. Verím, že je to dlhodobý trend – ako vidno, otvorený záujem o CME tiež dosahuje rekordné výšky. V spoločnosti OKEx stále vyrábame náš produkt. V súčasnosti rozumieme tomu, že náš produkt je dobre zostavený, ale musíme pracovať na UI / UX a marži portfólia. Náš plán na získanie podielu na trhu by mal súvisieť so štrukturálnymi výrobkami, takže obchod so štrukturálnymi výrobkami by bol schopný zaistiť sa na trhu s opciami. Ďalším nástrojom, ktorý je možné uviesť na zozname, by boli futures na VIX, tiež založené na implicitnej volatilite v možnostiach OKEx.

Virginia Mijes Martin: Prvý pilotný program som viedol ďalej blockchain a cryptos pre študentov súkromných škôl v Španielsku. Najskôr som vyškolil učiteľov a študentov a potom som ich integroval do ich tréningového plánu, ktorý zahŕňal dizajn, sociálne a ekonomické aspekty, ako aj teoretickú a potom praktickú implementáciu blockchainu. Teraz môžem program predať školám. Dúfajme. Juniorský talent je kľúčový už päť rokov. Aké iniciatívy má OKEx a aké rady môžem získať v oblasti poradenstva pri vzdelávaní?

Jay: Myslím si, že tu máte veľmi dobrý prístup. Musí sa začať základom, najskôr príkladmi z každodenného života, pretože cieľovou skupinou sú študenti.

Prichádza dobrý: Blockchain v ich školskej certifikácii. Predstavte si, že by ste mohli nechať svoju certifikáciu nasadiť na blockchain decentralizovaným spôsobom. Váš certifikát by bol digitálne bezpečný – bez šance na fyzickú stratu – zatiaľ čo iné inštitúcie by mohli záznam sledovať na verejnom blockchaine. Nebolo by to fantastické?

Ďalším príkladom by mohla byť logistika kávových zŕn. V niektorých krajinách si zvyčajne nemôžeme vychutnať legitimitu overenia zdroja kávových zŕn. Vďaka blockchainu sme schopní sledovať overené produkty krok za krokom.

Spoločnosť OKEx už roky podniká iniciatívy v oblasti blockchainového vzdelávania. Najskôr sme publikovali videá a články vysvetľujúce základné informácie. A teraz sme zostavili systematickejší vzdelávací plán a spustili sme akadémiu OKEx.

Dmytro Sokoliuk: V roku 2017 sme mali ICO a ďalšie boli IEO. Aká je podľa vášho názoru ďalšia scéna, ktorá môže ovplyvniť rast altcoinov?

Jay: Áno, tak rýchlo sa vyvíja blockchainový priemysel. Táto otázka je dosť zaujímavá. V skutočnosti teraz veľa ľudí súhlasí s tým, že sme v altcoinovej sezóne, pretože na trh prichádza veľa kvalitných altcoinových projektov.

Zdá sa mi, že rast altcoinov je podobný rastu zásob:

  • Vnútorná hodnota je dôležitá, napríklad obchodná alebo spoločenská hodnota projektov, či už môže priniesť hodnotu pre určité požiadavky;
  • Sociálna mienka je tiež kritická, pretože sme v ére sociálnych médií.

Virginia Mijes Martin a Antoine Wallet: Aký je váš názor na budúcnosť OTC kryptoobchodovania, OTC trhov, účastníkov, regulácie, objemu, rizika a likvidity? A aká je úloha výmen? Spoločnosť OKEx vypísala niekoľko nových tokenov – čo vás vedie k tomu, aby ste namiesto iného dostali mince / tokeny na OKEx?

Jay: V spoločnosti OKEx stále hľadáme dobré a perspektívne projekty. Pokiaľ ide o požiadavky na zaradenie do zoznamu, považujeme sa za nestrannú burzu, ktorá ponúka rovnaké príležitosti na zaradenie dobrých projektov. Napríklad sa pozrieme na bielu knihu projektu – ktorá by mala byť solídna – jeho komunitná kvalita a jeho synergie s výmenami a inými blockchainovými projektmi. Máme tiež jasné požiadavky na výpis a existuje osobitný tím pre zoznamy, ktorý spracováva aplikácie pre zoznamy.

Antoine Wallet: V posledných rokoch sme zaznamenali obrovský rozvoj DeFi, čo je obrovský míľnik z hľadiska adopcie a vývoja. Čo si o tom myslíš??

Jay: Aplikovala sa na niekoľko scenárov veľmi pekne:

Peňaženky – DeFi sa rozvíjala veľmi rýchlo a veríme, že sa stane rozhodujúcim prvkom tradičného finančného systému. Spustili sme rôzne produkty, ktoré umožňujú používateľom ľahko získať pasívny príjem prostredníctvom pôžičiek, vkladov a vkladov DeFi.

C2C pôžičkové služby vo všeobecnosti vytvárajú otvorené trhovisko pre zosúladenie ponuky a dopytu s nevyužitým kapitálom. Spoločnosť OKEx ju chce udržiavať čo najtransparentnejšia – na rozdiel od iných hráčov na trhu je úroková sadzba pôžičky C2C od spoločnosti OKEx čisto riadená trhovou konkurenciou. Trend poskytovania kryptomien otvára komunite nové príležitosti bez ohľadu na veľkosť ich investícií. V tomto rýchlo sa rozvíjajúcom priestore DeFi sme radi, že medzi prvými ponúkame pôžičkové služby bez dovolenia, otvorene a skladateľne..

V posledných mesiacoch, najmä v posledných dvoch týždňoch, sme pochopili, že existuje viac DeFi "poľnohospodári" v teréne. Minulý týždeň zlomila celková hodnota uzamknutá (alebo skrátene TVL) v DeFi 1 miliardu dolárov. Samotný TVL dvoch najdôležitejších projektov DeFi, Compound a MakerDAO, presahuje 1 miliardu dolárov.

DeFi štartuje a OKEx na ňom samozrejme bude.

Spustili sme vlastný blockchain, OKChain, s úvodnou decentralizovanou aplikáciou: OKEx DEX. Veríme, že DeFi je kľúčom k finančnému začleneniu a finančnej slobode pre všetkých.

Táto rekapitulácia bola upravená kvôli prehľadnosti.

Sledujte OKEx dňa:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map