Skladateľnosť DeFi: Zahŕňa inovácie v oblasti požičiavania kryptomien

V spoločnosti OKEx neustále hľadíme do budúcnosti – a veríme, že to znamená decentralizované financovanie.

Aby sme šírili túto správu, náš výkonný riaditeľ Jay Hao organizuje novú virtuálnu sériu rozhovorov OKExDeFi za okrúhlym stolom s lídrami z rôznych priemyselných odvetví, aby prediskutovali ich pokrok, postrehy a plány do budúcnosti.

V tomto okrúhlom stole hovorí Jay o rozhovore so Stani Kulechov, zakladateľom a výkonným riaditeľom spoločnosti Aave. V roku 2017 Stani vydal ETHLend, jeden z prvých DeFi DApps, aké boli kedy vytvorené. Odvtedy si stanovil za svoje poslanie vytvárať nástroje pre otvorený, transparentný a spravodlivý finančný ekosystém prostredníctvom protokolu Aave.

Tu sú kľúčové body z okrúhleho stola.

Jay Hao: Nedávno získal Aave licenciu na pristátie vo Veľkej Británii. Preto máte na webe fiat bránu a používali by ste ktorúkoľvek od tretích strán?

Stani Kulechov: Dostali sme licenciu na elektronické peniaze, takže ide o to, že protokol Aave je decentralizovaný, ale čo chceme urobiť, je vytvoriť prístupové body do decentralizovaných protokolov a pomôcť ľuďom prejsť z fiatu na krypto alebo vložiť do Aave. protokol. Naším cieľom je teda zvýšiť tradičné prijímanie a zbližovať fintech a decentralizované technológie.

Momentálne používame dve brány. To, čo nám umožňuje, je prejsť od bankového prevodu alebo takzvaného IBAN prevodu v Európe a kreditných kariet k vkladom do Aave. V skutočnosti pri vklade do Aave nemusíte vždy vkladať – stačí si kúpiť žetón A, keď vložíte do Aave. Napríklad za 100 USDT získate na oplátku 100 A USDT. To A USDT je ​​úročený USDT, ktorý algoritmicky narastie vo vašom zostatku. Je to jedna s jednou s tým, čo tam vložíte, takže je to spôsob, ako zistiť, ako rastie váš zostatok. To tiež znamená, že môžete ísť na akýkoľvek trh, kde sa s týmito žetónmi obchoduje, a jednoducho si ich kúpiť. Potom máte prístup bez oprávnenia k globálnemu sporiacemu účtu. Je to veľmi cool vec, najmä ak sa nachádzate v krajine s vysokou infláciou. Ak máte bránu smerujúcu od fiatu k žetónom A, je to v podstate všetko, čo potrebujete.

Jay Hao: Je tu veľmi vzrušujúca správa – Aave v2 už čoskoro! Kromě optimalizácie poplatkov za transakcie a ďalších funkcií bude Aave v2 spolupracovať s firmou zaoberajúcou sa tokenizáciou nehnuteľností, RealT a otvorenými súkromnými trhmi na podpore tokenizovaných aktív všetkého druhu. Aký je dôvod tohto kroku a ako hodnotíte úlohu aktív v reálnom svete v službe DeFi?

Stani Kulechov: Toto je zaujímavá otázka, pretože pevne verím v myšlienku tokenizácie vecí – že budeme mať čoraz viac tokenizovaných aktív, čo znamená brať hodnotu zo skutočného života a dať ho na reťaz, sprístupňovať ho a bez oprávnenia pre každého použiť v zmysle fakturácie alebo obchodovania s hodnotou alebo ako zábezpeky.

Pretože Aave je úverový protokol, naším cieľom je využiť tento kolaterál aktív z reálneho sveta a uvoľniť z neho likviditu. Naším cieľom je použiť tieto tokenované nehnuteľnosti ako kolaterál v Aave, samostatnom peňažnom trhu so samostatnými rizikovými parametrami a úpravami. Ide o to, že ktokoľvek ich vlastní – a tým "vlastniť," Mám na mysli držanie týchto tokenov týchto vlastností – môže si proti nim skutočne požičať stablecoiny. To vám umožní odobrať kapitál z vašich držieb aktív v reálnom svete.

Myslím si, že v tomto smere uvidíme ďalšie pohyby, pretože sme tokenizovali najdôležitejšiu vec v blockchainovom priestore, doláre. Máme toľko tokenizovaných dolárov a je dosť široký. Myslím si, že je prirodzeným krokom ísť vpred a dávať tokenizáciu veciam, ktoré sme ešte neurobili.

Jay Hao: Čo viac dúfate, že môžu centralizovaní hráči ako OKEx urobiť pre uľahčenie DeFi priestoru?

Stani Kulechov: Myslím si, že pre účastníkov centralizovaného trhu existuje veľa príležitostí preskúmať DeFi. Bol by som rád, keby sa vklad vkladal do DeFi a protokolov, ako je Aave, ktoré umožňujú používateľom získavať záujem decentralizovaným spôsobom.

Určite považujem decentralizované technológie za centrá, na ktorých sa môže každý zúčastniť. Je to dobrá príležitosť na účasť aj na centralizovaných burzách. Rozhodne som veľmi býčí, že centralizované výmeny môžu byť veľmi veľkou súčasťou DeFi a veľmi dôležité pre infraštruktúry, ako sú napríklad používatelia.

Jay Hao: Navrhnite jedno slovo na opísanie budúcnosti DeFi – a prečo?

Stani Kulechov: Povedal by som "bez dovolenia" – nielen ako schopnosť používať DeFi, ale na ňom môže ktokoľvek stavať.

Ktokoľvek v ktorejkoľvek časti sveta môže vytvoriť zaujímavé lego peniaze DeFi pomocou ľubovoľného protokolu – napríklad povedzme Aave a niečoho iného – a navyše k tomu vytvoriť vlastný protokol a odstrániť tradičnú neefektívnosť. Veľmi sa mi páči táto myšlienka, že každý má dovolené stavať veci a mať k nim prístup. Myslím si, že to je pre mňa najväčšia hodnotová ponuka spoločnosti DeFi.

Pripojte sa k našim kanálom a dozviete sa viac o blockchainu, kryptomene & DeFi:

Jay Hao, generálny riaditeľ spoločnosti OKEx

OKEx Official

https://www.instagram.com/okex_exchange/

Kredit pre nášho hosťa za okrúhlym stolom OKExDeFi:

Stani Kulechov, zakladateľ & CEO @Aave

https://twitter.com/stanikulechov

https://uk.linkedin.com/in/stani-kulechov-361284132

Aave

https://twitter.com/AaveAave

https://www.linkedin.com/company/aaveaave

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map