Vyplňte medzery: Decentralizácia finančných trhov v reálnom svete – okrúhly stôl #OKExDeFi

V spoločnosti OKEx neustále hľadíme do budúcnosti – a veríme, že to znamená DeFi. 

Aby sme šírili túto správu, náš výkonný riaditeľ Jay Hao organizuje novú virtuálnu sériu okrúhlych stolov #OKExDeFi s lídrami z rôznych priemyselných odvetví, aby prediskutoval ich pokrok, postrehy a plány do budúcnosti v DeFi..

V tomto okrúhleho stola Jay robí rozhovor s Coreym Caplanom, technickým riaditeľom spoločnosti DeFi Money Market. Coreyho vášeň pre priestor DeFi siaha ďaleko za hranice DMM, pretože tiež spoluzaložil a postavil decentralizovanú burzu Dolomite začiatkom roku 2018. Keď nepracuje na DMM, často študuje najnovšie trendy DeFi, buduje inteligentné zmluvy a hrá s DApps..

Tu sú kľúčové body z okrúhleho stola.

Minulý týždeň sme sa rozhodli zaradiť DMM: Governance (DMG) na OKEx! Čo okrem výpisu očakávate od centralizovaných hráčov v krypto priestore, ako sme my, aby sme uľahčili DeFi priestor?

Toto je skvelá otázka. Dôvod, prečo sme sa rozhodli pracovať predovšetkým s OKEx, je ten, že sme si mysleli, že spolupráca môže zájsť veľmi ďaleko – okrem samotného výpisu DMG. Takže vidíme, že účastníci ako vy sú účastníkmi DMG a skutočne sa zúčastňujú hlasovania, pretože vás považujeme za veľmi silného účastníka v ekosystéme..

Tiež si myslíme, že existuje potenciál pre jednotlivcov, aby držali svoje DMG na OKEx a stále mohli hlasovať o rôznych návrhoch, ktoré sa tiež vyskytujú. Myslíme si teda, že existuje veľký potenciál pre spoluprácu.

A tretia vec – ktorá je o niečo pokročilejšia a o ktorej si myslíme, že sa dostane ďalej, je, že v našom ekosystéme máme tento koncept dlhového stropu, pretože kedykoľvek ponúkneme úrok, je potrebné ho podporiť skutočnými svetové aktíva. Náš inteligentný zmluvný ekosystém, ktorý riadi spoločnosť DMG, si vyžaduje, aby sme udržali náš ekosystém nadmerne zabezpečený. Vďaka tomu máme zavedený dlhový strop, ktorý zaisťuje, že nikdy skutočne nepožičiame viac aktív, ako máme v skutočnosti podporu ekosystému..

Keby teda existoval napríklad dopyt po našich mTokenoch v hodnote 100 miliónov dolárov, ale náš dlhový strop je iba 10 miliónov dolárov, znamenalo by to, že existuje prebytok alebo prebytok dopytu vo výške 90 miliónov dolárov – a ten sa prelieva na sekundárny trh. obchodovanie pre mToken. Myslíme si, že je to veľmi dôležitá vec, pretože naše inteligentné zmluvy sú skôr primárnym trhom – ale prechod na profesionálne miesta, ako je OKEx, by bol sekundárnym trhovým miestom na obchodovanie mTokens s prémiou, keď pre nich máme krízu likvidity.

Akú úlohu zohráva decentralizovaný Oracle framework spoločnosti Chainlink pri pomoci DMM udržiavať plne zabezpečený, transparentný a dôveryhodný peňažný trh?

V prípade spoločnosti Chainlink existujú štyri kľúčové oblasti ich účasti. Začnem tými jednoduchými a začnem sa do nich ponárať trochu viac.

Prvým teda je, že pri meraní kolateralizácie na to potrebujeme spoločný spôsob výpočtu. Pre nás na to používame americký dolár – ale v iných krajinách sme mohli použiť iný, napríklad čínsky jüan. Práve teraz, s kryptomenou, ktorú držíme po ruke, používame ich cenové kanály on-chain na to, aby sme vypočítali, koľko kryptomena v skutočnosti mala hodnotu. Môžeme si zmerať, čo máme na vkladoch.

Keď ideme o vrstvu hlbšie, pokiaľ ide o všetky zábrany, ktoré momentálne máme, v skutočnosti získavame údaje z čiernej knihy. Spoločnosť Chainlink s nami spolupracuje na skutočnom prenose týchto údajov do reťazca. V podstate to, čo robia, je čerpanie údajov z čiernej knihy a ich dezinfekcia každým z 912 vozidiel, ktoré sedíme v bazéne, a pripisujú im hodnotu, aby sme mohli skutočne zmerať, ako veľa máme v skutočnosti v skutočných aktívach, ktoré pomáhajú späť ekosystému. Takže, to je ďalší veľký práve tam.

Na konci dňa máme protokol, ktorý existuje on-chain. Naozaj sa považujeme za hlavný protokol, ktorý sa pokúša prepojiť aktíva z reálneho sveta do blockchainového prostredia – čo je potenciálne veľmi chaotické a ťažké to urobiť, najmä pre tých, ktorí sú technicky zameranejší a rozumejú problémom Oracle, ktoré môžu vyplynúť z že. Pre nás je Chainlink najlepším riešením.

Ostatné veci, na ktorých s nimi pracujeme, sú dvojaké. Prvou sú peniaze, ktoré prúdia do ekosystému DMM. Prvýkrát samozrejme prichádza ako krypto a vždy budeme mať po ruke dobré množstvo kryptomeny. Naše inteligentné zmluvy skutočne určujú, koľko toho v nich musíme držať – aby sme nemohli oklamať systém – a vždy bude existovať časť, ktorá bude plynúť do aktív v reálnom svete. Môže existovať párdňové obdobie, kedy budú peniaze prenášané z kryptomeny do týchto aktív, a počas tohto obdobia môžu byť v kryptomene alebo môžu byť fiat. Chainlink nám môže pomôcť pri skutočnom sledovaní týchto peňazí, aby účastníci ekosystému mohli vždy pohodlne sledovať, kam peniaze v skutočnosti prúdia, keď nie sú pridelené alebo priamo nesedia v inteligentných zmluvách DMM – čo je dosť dôležité. To je tretia vec.

Štvrtá vec – ktorá je podľa môjho názoru najúžasnejšia a práve tu s nimi robíme veľa výskumu a vývoja – je skutočný DAO alebo DMG. Ak si predstavíte ekosystém, kde sa všetci držitelia DMG stretávajú, aby o niečom hlasovali … povedzme, že budú hlasovať za nalodenie nového aktíva, ktorým je v tomto prípade lietadlo PC-12. Takže náš článok o tom v skutočnosti neprináša lietadlo. Robíme len to, čo si myslíme, že je našou hlavnou zodpovednosťou práve teraz, čo predstavuje nový postup DAO ako jednu z vecí, ktoré mu môžu pomôcť pri V súčasnosti. Na konci dňa je na DAO alebo držiteľoch DMG, či to odsúhlasia.

Keď teda držitelia DMG odhlasujú existenciu a chcú ju zaviesť, budú existovať nejaké inteligentné zmluvy a niektoré technické veci, ktoré sa musia stať. Okrem toho si myslíme, že reťazci Chainlink môžu skutočne prečítať výsledok hlasovania na reťazci a skutočne ho propagovať pri uskutočňovaní akcií v reálnom svete. V najjednoduchšej podobe by to mohlo byť niečo ako, na základe výsledku hlasovania, zaslanie volania API na náš bankový účet, ktorý môže presúvať prostriedky z jedného dňa na druhý za účelom zaplatenia pôžičkovej služby s cieľom naštartovať proces skutočne prináša lietadlo PC-12. Mohli by to byť veľmi komplexné veci.

Avšak bez silného a nezávislého riešenia Oracle, ako je napríklad spoločnosť Chainlink, ktorá robí nezávislú akciu, ako som práve popísal, už vo svojej podstate nie je dôveryhodná a vlastne obchádza celý účel, ktorý by sme mohli prevádzkovať ako DAO, tým, že v podstate presunie veľa týchto skutočných svetové kroky potom na Chainlink – alebo vlastne na ďalšiu decentralizáciu procesu a jeho presunutie k nezávislej strane, ktorá nás v skutočnosti posunie k hands-off.

V tradičnom svete by to potom vyzeralo takto: Keby sme nemali niečo ako Chainlink, boli by to držitelia DMG, ktorí by o niečom hlasovali, a potom nadácia DMM, ktorá by robila kroky na základe akéhokoľvek hlasovania – ale v skutočnosti nás nikto nenúti, aby sme podnikli tieto kroky. Ak by sa o návrhu hlasovalo, a výsledok povedal, že by sa nemalo na palubu lietadla PC-12, ale ak by sme za to boli zodpovední v Nadácii DMM, dalo by sa povedať, že s hlasovaním nesúhlasíme. Nepáči sa nám, za čo hlasovali. A mohli by sme do toho ísť aj tak. Ale to nie je to, za čo DAO skutočne hlasoval, čo je zjavné vyjadrenie toho, k čomu sa prikláňa hlasovanie a účasť.

Ak teda na to použijete Chainlink, namiesto inej strany, ktorá to urobí ručne, by to mohla byť nezávislá strana, ktorá to urobí. Nadácia DMM by to nemohla nijako obísť. Bolo by to len to, že to, čo robia, odráža kroky návrhu a hlasovanie DAO. Neexistoval by spôsob, ako by sme mohli oklamať systém alebo ho obísť. Je to to, čo to je. A musíme sa vysporiadať s výsledkom hlasovania – a to je najspravodlivejšie.

Takže si myslíme, že to skutočne prinesie nový vek DAO. Myslíme si, že môžeme pomôcť ilustrovať túto novú technológiu.

Môžete navrhnúť jedno slovo na opísanie budúcnosti DeFi a prečo?

Myslím, že to slovo bude "zrýchlenie. “ Myslím, že pre veľa jednotlivcov, ktorí sa pôvodne dostali do tohto ekosystému, sme prišli dovnútra, pretože sme počuli tento príbeh o tom, ako táto technológia môže vytesniť banky – aby sme mohli ponúknuť finančné zdroje tým, ktorí to predtým nemali, alebo ponúknuť lepšie finančné zdroje tým, ktorí k nemu predtým nemali prístup. Alebo sa im páčila myšlienka, že môžu neustále sledovať, kde sú peniaze.

Dôvod, prečo hovorím „zrýchľujúci“, je ten, že si myslím, že uvidíme veľký rast celkového odvetvia. Myslím si, že DeFi bude jedným z najväčších katalyzátorov v priemysle, pretože je to veľmi, veľmi silný prípad použitia.

Myslím si, že hry, ktoré sa stavajú na vrchole blockchainu a ďalšie veci tejto povahy, sú veľmi dôležité – a myslím si, že sú veľmi zaujímavé. Ale na konci dňa si myslím, že pohyb financií je tu momentálne najväčšou hrou. Je to jedna z najdôležitejších vecí – pretože menový systém sa, ako sme videli, veľmi, veľmi komplikoval. V niektorých prípadoch je veľmi skorumpovaná. V niektorých prípadoch majú prístup k veciam iba niektorí ľudia. DeFi bol doteraz týmto obrovským ekvalizérom v tom, že umožnil komukoľvek zapojiť sa, vidieť, čo sa deje, a mať prístup k veciam, ku ktorým predtým nemal prístup.

Myslím si, že pre tých, ktorí sú priemyslom už dlho, to bude pohyb k novším, predtým nevídaným maximám, na ktoré sme všetci nadšení. Pre tých jednotlivcov, ktorí hľadajú lepšiu finančnú slobodu a ťažko ju hľadajú, si myslím, že budú mať veľa pocty a presunú sa do priestoru DeFi. Pre tých ľudí – ako sme ja a Jay, ktorí práve teraz pomáhame budovať protokoly, ktoré začínajú dosahovať veľa adopcií – si myslím, že bude pre nás veľká zábava, keď dokážeme pomôcť na ďalšej vlne účastníkov do ekosystému.

Poznámka redakcie: Tento text bol mierne zhustený a kvôli zrozumiteľnosti upravený.

Pripojte sa k našim kanálom a dozviete sa viac o blockchaine, kryptomene a DeFi:

Jay Hao, generálny riaditeľ spoločnosti OKEx 

https://twitter.com/JayHao8

https://www.linkedin.com/in/jayhaookex/

OKEx Official

Kredit pre nášho hosťa za okrúhlym stolom #OKExDeFi:

Corey Caplan, technický riaditeľ spoločnosti DeFi Money Market (DMM)

https://twitter.com/coreycaplan3

https://www.linkedin.com/in/corey-caplan

Peňažný trh DeFi (DMM)

https://twitter.com/DMMDAO

https://www.linkedin.com/company/dmmfoundation/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map