Zjednotený účet OKEx: Aký prínos má marža portfólia pre obchodníkov a likviditu v skutočnosti?

18. januára sme usporiadali rozhovory OKEx s tromi obchodníkmi, aby sme diskutovali o jednotnom účte OKEx – tu sú najdôležitejšie udalosti!

Spoločnosť OKEx uvedie na trh svoj úplne nový obchodný systém Unified Account. Používatelia môžu súčasne obchodovať na jednom mieste a deriváty vo viacerých menách z jedného účtu bez toho, aby museli prevádzať prostriedky tam a späť medzi viacerými účtami – čo uľahčuje proces obchodovania ako kedykoľvek predtým.

V rámci týchto rozhovorov OKEx Talk sme pozvali troch obchodníkov, aby poskytli informácie o novom zjednotenom účte. Lennix Lai, riaditeľ finančných trhov v spoločnosti OKEx, moderoval tento panel s našimi tromi významnými hosťami:

  • Joseph Chang, spoluzakladateľ spoločnosti Liquibit
  • Sam Trabucco, obchodník v spoločnosti Alemeda Research
  • Danny Yuan, spoluzakladateľ spoločnosti 8 Blocks Capital

Ďalej je uvedený krátky výňatok z najdôležitejších bodov z tejto diskusie OKEx Talks. Pozrieť si celé video, kliknite tu!

____________________________________________________________________________________

Lennix Lai: Myslím si, že úplne prvá otázka pre našich hostí je: Bolo by pre vás momentálne skutočne kapitálovo náročné obchodovať na všetkých burzách? Nielen na OKEx, ale aj na všetkých ostatných burzách – myslíte si teda, že z hľadiska kapitálu to v skutočnosti predstavuje obavy obchodných spoločností.?

Sam Trabucco: Aby som na to odpovedal, myslím si, že si urobím malú anekdotu od 12. marca, čo je deň, ktorý si určite každý v kryptoobchode pamätá.

Rýchlosť blockchainu bola extrémne nízka; bolo v zásade nemožné previesť akýkoľvek spot – napríklad BTC – medzi dvoma burzami. Trvalo nám to hodiny a hodiny, a to je presný dôvod, že tona rôznych produktov, ktoré boli takmer identické medzi dvoma rôznymi burzami (napríklad štvrťroky OKEx a štvrťroky Huobi), sa obchodovali za skutočne rozdielne prémie na mieste za hodiny a hodiny. Bolo nemožné uzavrieť tento spread pre veľa ľudí, pretože jednoducho nemohli získať kapitál medzi týmito dvoma burzami. Toto sa dialo na celom trhu, v každom produkte.

Je to extrémny príklad, ale neustále sa dejú veci menšieho rozsahu. Nemôžete len prenášať. Nemôžete sa rozhodnúť, že chcete, aby kapitál, ktorý máte na jednej burze, bol na druhej a bol tam okamžite. Musíte to vlastne presunúť a blockchainy nebývajú okamžité. Toto je skutočne rozsiahly problém pre firmu ako Alameda, ktorá obchoduje s každým produktom, na každej burze a pohybuje sa okolo neho kopa rôznych druhov kapitálu. Je to problém, na ktorý vlastne nemáme úžasné riešenie. Naozaj si nemyslím, že nejaký úžasný existuje, pretože najlepšie obchody sa v danom čase menia dosť rýchlo – najmä na trhu tak bláznivom, ako je v poslednej dobe krypto..

Možno by sme sa do niekoľkých minút rozhodli, že chceme mať v tomto jednom produkte obrovskú pozíciu na tejto jednej burze, a potom by to mohlo byť do hodiny oveľa menej atraktívne a musíme presunúť hlavné mesto cez blockchain na niečo iné. Efektivita kapitálu je pre nás neustále obrovským záujmom. Je to niečo, čomu pravdepodobne venujeme oveľa vyššie percento nášho času premýšľaním, ako by ľudia mohli čakať, a všeobecne platí, že akýkoľvek krok smerujúci k zefektívneniu riadenia kapitálu – napríklad prechod na krížový maržový systém, ako je nový maržový systém spoločnosti OKEx – má tendenciu urobte to tak, aby bolo obchodovanie lepšie, pretože máte viac možností a nemusíte mať konkrétne obavy z toho, aký kapitál na konkrétnom mieste máte. Umožní vám to robiť viac obchodov, čo je pre nás vždy dobré.

Lennix: A čo ty, Danny? Máte neobmedzený kapitál na obchodovanie, aby ste nemali obavy o kapitál?

Danny Yuan: Náš kapitál je pravdepodobne oveľa obmedzenejší ako Alameda a je skutočne veľmi intenzívne obchodovať na všetkých burzách – najmä s derivátmi, čo je väčšina toho, s čím obchodujeme.

Mnoho búrz – najmä OKEx, Huobi a niekoľko ďalších – vyžaduje, aby ste mali samostatné fondy na obchodovanie s futures na mince a swapmi na mince. Máme futures s maržou USDT a swapy s maržou USDT, takže na obchodovanie so všetkými týmito rôznymi mincami musíme vyčleniť samostatné fondy. Začína to byť intenzívne.

Obchodujeme s viac ako 40 rôznymi podkladovými aktívami, takže by sme radi pri obchodovaní plne využili všetky naše prostriedky. Aby sme sa mohli vrátiť, viete, každý rok niekoľko 100% NI, pri obchodovaní s derivátmi používame slušné množstvo pákového efektu. Kvôli riziku likvidácie chceme použiť veľmi bezpečné množstvo pákového efektu, ktorý považujeme za vhodný pre produkt, preto zvyčajne obmedzujeme svoje presné veľkosti na základe dostupného kapitálu pre tento konkrétny produkt.

Lennix: Čo ty, Joseph? Zameriavate sa iba na jeden produkt alebo potrebujete veľa obchodovať?

Joseph Chang: Pravdepodobne obchodujeme až 20 podkladových cenných papierov naprieč, nazvime to, osem až 10 búrz. Máme rovnaké problémy, ktoré už spomenuli všetci ostatní.

Myslím, že je užitočné porovnávať s tradičnými triedami aktív. Ak ste v akciách – viete, FX a komoditách -, všeobecne sú tieto trhy veľmi rozvinuté. Máte hlavných maklérov. Máte centrálne klíringové domy. Máte správcov, ktorí vám môžu pomôcť nechať všetky svoje aktíva na jednom mieste a zároveň mať schopnosť obchodovať na rôznych miestach. V krypto ešte nie sme, že?

Myslím teda, že vo väčšine prípadov je potrebné vopred financovať každý obchod na akomkoľvek mieste. Myslím, že existuje niekoľko výnimiek, ale je to spravidla pravidlo. Je to veľmi neefektívne, takže pri riadení rizika musíte brať do úvahy všetky faktory, ktoré práve spomenuli Danny a Sam – a stáva sa, že pri rovnakom množstve kapitálu môžete podstúpiť oveľa väčšiu mieru expozície a iných tried aktív ako vy potenciálne v kryptomene.

Táto rekapitulácia bola z dôvodu prehľadnosti upravená a zhustená.

Chcete si vyskúšať zjednotené účty sami? Lean, ako to tu vyskúšať.

Postupujte podľa OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map