Zmena sveta: Nová generácia konsenzu DeFi – okrúhly stôl OKExDeFi

V spoločnosti OKEx neustále hľadíme do budúcnosti – a veríme, že to znamená decentralizované financovanie. 

Aby sme šírili túto správu, náš výkonný riaditeľ Jay Hao organizuje novú virtuálnu sériu rozhovorov za okrúhlym stolom #OKExDeFi s lídrami z rôznych priemyselných odvetví, aby prediskutovali ich pokrok, postrehy a plány do budúcnosti..

V tomto okrúhlom stole hovorí Jay s Gordonom Gaom, spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti WaykiChain. Gao je zodpovedný za návrh obchodného modelu WaykiChain a strategické rozhodnutia.

Tu sú kľúčové body z okrúhleho stola.

Jay Hao: WGRT, jeden z nedávnych projektov IEO na OKEx Jumpstart, je riadením a kapitálovým tokenom decentralizovanej platformy pôžičiek na kolaterál spoločnosti WaykiChain. Každý ho považuje za dôležitú súčasť decentralizovaného ekonomického systému, preto by bolo skvelé sa o ňom dozvedieť podrobnejšie. Môžete mi v krátkosti predstaviť jeho úlohu v celom ekosystéme WaykiChain?

Gordon Gao: WGRT má štyri písmená. Skratky pre WaykiChain Governance Rights and Treasures. 

Ako už názov napovedá, držitelia WGRT musia monitorovať celý systém zabezpečených pôžičiek a sú povinní tento systém riadiť. Majú právo predložiť návrh alebo hlasovať o úprave niektorých parametrov systému – napríklad úrokovej sadzby, likvidačnej sadzby atď. – a zdieľajú výhody celého systému. Sú ako akcionári. Takže všetok úrok získaný systémom a časť sankčných poplatkov sa použije na recykláciu WGRT na sekundárnom trhu. To znamená, že držitelia WGRT sa budú deliť o zisk z prosperity ekosystému. To je rola, ktorú hrá WGRT.

Jay Hao: Ako jeden z vôbec prvých projektov DeFi v Číne ste si všimli rozdiely medzi podporovateľmi DeFi v Číne a iných regiónoch?

Gordon Gao: Áno, existujú určité rozdiely. 

V niektorých ďalších regiónoch, najmä v Európe a Spojených štátoch, sa zaujímajú skôr o produkty výnosné, pretože v ich krajinách je úroková sadzba na ich sporiacom účte takmer nulová alebo dokonca záporná. V Číne sa ľudia zaujímajú o investičné príležitosti, ktoré prináša DeFi, pretože Čína má veľmi prísnu politiku v oblasti cudzej meny a zahraničných aktív – takže ľudia majú obmedzenú príležitosť investovať do globálnych aktív. Preto tomu verím "syntetický majetok" bude v nasledujúcich mesiacoch vo svete DeFi v Číne módnym slovom.

Jay Hao: Čo dúfate, že centralizovaní hráči ako OKEx urobia, aby uľahčili priestor DeFi?

Gordon Gao: Myslím si, že existuje veľa vecí, ktoré môžu výmeny, napríklad OKEx, urobiť, aby pomohli s DeFi, však? 

V prvom rade si myslím, že OKEx môže prelomiť centralizovaný most, aby spojil rôzne verejné blockchainy, a to pôsobením ako most medzi reťazcami. Pretože OKEx má veľmi dobrú dôveryhodnosť. Dôverujeme teda spoločnosti OKEx, pretože to neurobí nič zlé. Je to značka už roky, však? A spravuje množstvo majetku používateľov. Ľudia môžu tomuto mostu dôverovať, že bude pôsobiť ako krížový most medzi rôznymi verejnými blockchainmi. Myslím si, že toto dokáže spoločnosť OKEx.

OKEx tiež môže priviesť viac používateľov do decentralizovaného sveta. Pre spoločnosť OKEx si myslím, že produkty spoločnosti OKEx sú užívateľsky prívetivé, najmä pre niektorých nových používateľov kryptomeny. Možno ich prvý krok k obchodovaniu s kryptami je s OKEx, centralizovanou burzou. Potom môže byť OKEx frontendom rôznych produktov DeFi a pomôcť decentralizovanému svetu získať viac používateľov.

To sú niektoré moje myšlienky.

Jay Hao: Navrhnite jedno slovo na opísanie budúcnosti DeFi – a prečo?

Gordon Gao: Pre Defi si myslím, že má svetlú budúcnosť. Použil by som to slovo "jasný" pretože DeFi je nový obchodný model, však? Ak hodnotíme obchodný model, môžeme sa v skutočnosti pozerať na tri veci. Máme tri otázky. Prvým je, či ide o obchodný model, ktorý môže generovať hodnotu pre spoločnosť. Druhou otázkou je, či tento obchodný model môže zvýšiť efektívnosť. Treťou otázkou je, či tento obchodný model dokáže znížiť náklady. Keď sa pozriete na toto odvetvie, opýtajte sa ľudí na tieto tri otázky. 

Pre DeFi sú to financie. Samotné financie negenerujú pre spoločnosť žiadnu hodnotu, takže odpoveď na prvé otázky znie nie.

Pozrime sa na druhú otázku – či môže zvýšiť efektívnosť. Áno presne. V tradičných financiách tým trpíme. Osady a likvidácie prebiehajú veľmi pomaly, ak vykonávate cezhraničné prevody. Potrebujeme dva alebo tri dni! Vo svete DeFi, keď robíte obchodovanie alebo transakcie, je to veľmi rýchle. Transakciu a vyrovnanie máte hotové za pár sekúnd. Môže teda zvýšiť efektívnosť finančných aktivít.

Tretie je, že pomocou DeFi môžete znížiť náklady. Zabudnite na poplatok za plyn na Etherea a príďte do WaykiChain. Transakčné náklady sú veľmi nízke a na uskutočnenie transakcie ľudia nepotrebujú veľa sprostredkovateľov. Chcú iba zaplatiť poplatok za transakciu a poplatok za plyn a všetko bude hotové. To je povinnosť DeFi. Pri pohľade na DeFi môže znížiť náklady a zvýšiť efektivitu.

Ak by som teda mal jedným slovom opísať budúcnosť DeFi, myslím si, že by bolo „svetlé“.

Tento rozhovor bol z dôvodu prehľadnosti upravený a zhustený.

Pripojte sa k našim kanálom a dozviete sa viac o blockchainu, kryptomene & DeFi:

Jay Hao, generálny riaditeľ spoločnosti OKEx 

OKEx Official

Kredit pre nášho hosťa za okrúhlym stolom #OKExDeFi:

Gordon Gao, spoluzakladateľ a CEO @WaykiChain

https://twitter.com/gordongao11

https://www.linkedin.com/in/gordonhanggao/

WaykiChain

https://twitter.com/wayki_chain

https://www.linkedin.com/company/waykichain

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map