Kryptomena digibyte a blockchain: analýza mincí DGB

recenzia digibyte

Decentralizovaná kryptomena Digibyte sa špecializuje na zabezpečenie blockchainovej technológie založenej na digitálnych aktívach s vysokou priepustnosťou objemov transakcií prostredníctvom tokenu $ DGB.

Jared Tate, tvorca blockchainu Digibyte, autor knihy Blockchain 2035 (prvá kniha napísaná zakladateľom blockchainu), je vodcom komunitne orientovaného projektu vhodného pre vývojárov, ktorý je vidlicou zdrojového kódu bitcoinu, nie samotného blockchainu BTC, ktorá sa špecializuje na bezpečnosť distribuovaných digitálnych aktív.

Podobne ako pri zavedení softvéru pre bitcoinový protokol Satoshi 3. januára 2009 prostredníctvom správy z novín, vynálezca Jared Tate urobil to isté v prípade spoločnosti Digibyte o päť rokov a o týždeň neskôr, 10. januára 2014, v správe od USA Today’s 1 / 10/2014 znenie „Cieľ: Údaje ukradnuté až pre 110 miliónov zákazníkov.“ Rovnako ako v prípade bitcoinu nedošlo ani k spusteniu predminovania ani ICO a táto správa sa nachádzala v úplne prvom bloku blockchainu $ DBG.

Technológia DigiByte Blockchain má pomerne veľa variácií vytvorených z pôvodného zdrojového kódu bitcoinu a bielej knihy. Budeme ich pokrývať nižšie, ako napríklad 21 miliárd mincí vydaných za 21 rokov (1% mesačný postupný pokles v porovnaní s hlavnými 4 rokmi) alebo to, že sme 40-krát rýchlejší ako bitcoiny s 15-sekundovým blokovým časom (vs 10 minút) a vykonaním 560 transakcií za sekundu oproti iba 7 pre BTC.

 • Názov: Digibyte
 • Symbol: $ DGB
 • Dátum uvedenia na trh: 10. januára 2014
 • Oficiálna web stránka: digibyte.io
 • Najvyššia cena všetkých čias: 0,128895 USD hodnota kurzu DBG / USD 6. januára 2018
 • Aplikačné produkty: DigiAssets, MultiAlgo, MultiShield, DigiSpeed, SegWit, DiguSign, Digi-ID
 • Autor: Jared Tate (veľvyslanec a člen nadácie Josiah Spackman)
 • Hlavný tím: Gary Mckee, Noah Seidman, GTO90, Yoshi Jager, ploenne, Rudy Bouwman
 • Whitepaper: Nie [„chceme byť činiteľmi. Nie čerpačky na papier, na nedostatočný prísľub a nadmerné doručenie. “]
 • Vlastnosti: Prvá kryptomena altcoinu, ktorá prijala SegWit, prispôsobenie obtiažnosti v reálnom čase
 • Funkcie: Digibyte blockchain má tri vrstvy; vrstva základného protokolu, vrstva číslic a vrstva aplikácií
 • Extra: Blokovať prieskumníka, Fórum BitcoinTalk
 • Udalosti: Globálny summit DigiByte (19. apríla 2019) https://digibytesummit.io/
 • Profily sociálnych médií: Twitter, Telegram, Reddit, GitHub
 • Kniha: Blockchain 2035: The Digital DNA of Internet 3.0
 • Služby PR: Služby Cassiopeia
 • Kontakt na podporu: oficiálny kontaktný formulár pre webovú stránku

Pozrime sa na technológiu kryptomeny Digibyte a technológiu blockchain, aby sme zistili, ako funguje tento jedinečný decentralizovaný komunikačný systém, ako aj to, ako nádejná vrstva DigiAssets pomáha oživiť vydávanie digitálnych aktív, tokenov, digitálnej identity, inteligentných zmlúv a ďalších..

Recenzie Digibyte: Ako fungujú mince DGB

 • Čo je DigiByte?
 • Blokový reťazec DigiByte – DigiByte DGB
 • Vývoj DigiByte
 • Zvyšok tímu
 • Technológia DigiByte
 • 5 banských algoritmov
 • História cien: DigiByte’s Spike’s and Crashes
 • Budúcnosť spoločnosti DigiByte
 • Dôvody investovať do DigiByte
 • Nákup a skladovanie produktu DigiByte
 • Nákup produktu DigiByte
 • Ukladá sa program DigiByte
 • Ako získať peňaženku DigiByte
 • Zhrnutie

Kryptomenový priemysel odštartoval spustením bitcoinu pred viac ako desiatimi rokmi a bitcoinu sa podarilo vládnuť blockchainu, kým nevyšli nové digitálne aktíva zvané „altcoiny“. Tieto altcoiny v priebehu rokov často sledovali trajektóriu bitcoinu, ale existuje veľa aktív, ktorým sa podľa trhovej kapitalizácie podarilo visieť v top aktívach, pretože sa osvedčili.

Čo je DigiByte?

Čo je DigiByte DGB

Predtým, ako sa ponoríte do všetkého, čo dokáže DigiByte, najdôležitejšou časťou skladačky je presne pochopiť, o čo ide. DigiByte bol jedným z prvých altcoinov na celom svete, ktorý vznikol v roku 2014. Ten rok však bol väčšinou svojpomocný, spustil počiatočný predaj tokenov a v tom čase nemal veľkú publicitu..

Spoločnosť DigiByte za posledných pár rokov zhromaždila veľa priaznivcov a zástancovia tokenu tvrdia, že je škálovateľnejšia a bezpečnejšia ako iné kryptomeny na trhu. Tí istí priaznivci sa domnievajú, že ide o silného kandidáta proti bitcoinom, litecoinom a ďalším top opciám na trhu, ktorý už má okolo 100 000 uzlov po celom svete. Rovnako ako Bitcoin, aj DigiByte je však tvorený s maximálnou zásobou 21 miliárd DGB. S týmto limitom už nikdy nebude možné vytvoriť viac DGB. Kryptomena DGB s digitálnymi aktívami má pomer 1 000: 1 k BTC a bude sa ťažiť za 21 rokov (2014 – 2035).

Napriek popularite medzi používateľmi bolo prijatie tokenu pomerne pomalé a v porovnaní s konkurenciou tokenu sa stále považuje za nejasný. Pri dlhodobom výkone DigiByte by nemalo byť prekvapením, že si založil aj svoj vlastný blockchain – DigiByte DGB.

Blokový reťazec DigiByte – DigiByte DGB

Blokový reťazec DigiByte

Spustenie pomocou kryptomeny DigiByte bolo blockchainom, čo z neho urobilo najdlhšie fungujúci blockchain na celom svete. Existuje veľa funkcií, ktoré má, vďaka čomu je potenciálne rýchlejší ako iné, ale v tom roku bolo v tom čase zavedených iba niekoľko ďalších verejných blockchainových projektov. Blockchain má aktívnu komunitu, aj keď nemusí nikdy dosiahnuť popularitu, ktorú dosiahli bitcoiny.


digibyte-coin-výhody

Recenzie spoločnosti DigiByte uvádzajú, že blockchain v skutočnosti spracováva oveľa rýchlejšou rýchlosťou ako bitcoiny a táto rýchlosť rastie. Na základe projekcií spoločnosti by mal blockchain do roku 2020 zvládnuť 2 000 transakcií za sekundu.

Vývoj DigiByte

digibajtové výhody

Program DigiByte vytvoril muž menom Jared Tate v roku 2013, ktorý spustil blok genézy kryptomeny v januári 2014. Po začatí spustenia sa Tate rozhodol venovať všetok svoj čas vývoju projektu, pričom ho financoval darmi od nadácia DigiByte. Vyhlásenia spoločnosti CoinCentral.com uvádzajú, že je možné, že tím zapojený do tokenu vlastní veľa DGB sám kvôli procesom ťažby požadovaným pre dané dielo..

Rudy Bouwman je tajomníkom a podpredsedom nadácie DigiByte Foundation, hoci do tejto funkcie bol menovaný až v novembri 2019, vyplýva z jeho profilu LinkedIn. Predtým bol CMO a spoluzakladateľom tímu pre povedomie o DigiByte.

Zvyšok tímu

Oficiálna webová stránka spoločnosti DigiByte síce neuvádza, kto je tím, ale LinkedIn ukazuje niekoľko vývojárov, ktorí tvrdia, že sú do projektu zapojení. Spolu s Tateom a Bouwmanom sa zdá, že tím tvorí:

digibyte-team-influenceri-komunita

 • Mohamed Rashad, baník od januára 2017
 • Glenn Grider, hlavný člen výmenného styku a výskumu od apríla 2016
 • Nana Esi Hammah, ekonómka a terénna spolupracovníčka od mája 2018
 • Michelle Dougherty, členka skupiny DigiByte Blockchain Awareness od marca 2019
 • Suhas Hegde, architekt blockchainu od februára 2016

Na DigiByte sú uvedení ďalší zamestnanci pre celkovo menej ako 30 ľudí, ich mená sú však v súčasnosti nedostupné..

Technológia DigiByte

digibajtová krypto technológia

Webová stránka pre DigiByte je plná množstva marketingových informácií, ale podrobnosti po technickej stránke sú trochu zložité. Aktívum sa považuje za kryptomenu založenú na UTXO, čo znamená, že každá nová transakcia obsahuje na každej minci konkrétny identifikátor. Kedykoľvek minca vstúpi do peňaženky používateľa, je kategorizovaná ako „nevyčerpaná“ a jej odoslanie inému človeku ju „utratí“, čo vo svojej podstate zabráni nadmernému míňaniu digitálnej meny a rieši ďalšie bezpečnostné problémy..

Token spoločnosti DigiByte sa ťaží rovnako ako bitcoin – s algoritmom ťažby typu Proof-of-Work. Na rozdiel od bitcoinu však platforma používa päť rôznych ťažobných algoritmov – Qubit, Skein, Groestl, Scrypt a SHA256.

So softvérovou infraštruktúrou kryptomeny DigiByte sú spojené tri vrstvy. Tieto tri vrstvy zahŕňajú:

 • Kľúčová komunikácia a globálna sieť
 • Verejná kniha a digitálne aktíva
 • Aplikácie

5 banských algoritmov

Prevzatím piatich ťažobných algoritmov vytvára spoločnosť lepšiu príležitosť na decentralizáciu ťažby ako iné kryptomeny priateľské k ASIC. Algoritmus SHA256 používajú bitcoiny, zatiaľ čo algoritmus Scrypt litecoiny a dogecoiny. Každých 15 až 18 sekúnd sa nový blok vyťaží pomocou rôznych algoritmov, takže každý z piatich algoritmov ťaží blok každých 1,5 minúty.

Spoločnosť DigiByte je zodpovedná za zavedenie technológie Segregated Witness, ktorá udržuje blockchain malý a škálovateľný s obmedzenou veľkosťou transakcií. Vďaka týmto malým rozmerom a päťročným záznamom je blockchain v projekte najdlhší v existencii, dokonca prekonal bitcoiny.

Každý DigiByte vstupuje do obehu pomocou ťažby, hoci ťažiari musia na spracovanie týchto transakcií použiť svoj výpočtový výkon a pridať bloky do siete. K tomu je potrebný procesor, procesor alebo ASIC, ktorý bude vyžadovať špecializovaný ťažobný softvér a peňaženku DigiByte. Spotrebitelia môžu ťažiť buď sami, alebo sa môžu zapojiť do ťažobného fondu, ktorý sa vytvorí, keď viacerí ťažiari spoja svoje zdroje, aby sa podelili o svoje spracovateľské právomoci. Členovia banského združenia si rozdelia odmenu za svoje úsilie rovnakým dielom. Mnoho spotrebiteľov sa nakoniec rozhodne ťažiť v bazénoch, pretože sólo ťažba s nízkymi hashovacími rýchlosťami znižuje pravdepodobnosť riešenia bloku.

Rôzne ťažobné algoritmy sú vyrobené tak, aby fungovali s rôznymi ťažobnými hardvérmi. SHA256 a Scrypt používajú predovšetkým ťažiari ASIC. Skein a Groestl sa používajú predovšetkým s GPU. Qubit však pracuje na kombinácii rôznych typov hardvéru. Vzhľadom na vysoké náklady na špecializovaný ťažobný hardvér by mohlo byť lacnejšie kúpiť si priamo program DigiBytes, ak používateľ ešte nevlastní potrebný výpočtový hardvér.

Vďaka použitiu viacerých algoritmov nemôžu ťažiari DigiByte prevziať 51% kontrolu, čo znamená, že nie je možné dosiahnuť centralizáciu a sieť je zabezpečená proti útoku..

História cien: Spice and Crashes spoločnosti DigiByte

história cien mince digibyte (DGB)

Cena DigiByte bola v nedávnej histórii volatilná a do roku 2017 zaznamenávala relatívne stálu aktivitu s minimálnym rastom. V rokoch 2017 aj 2018 však došlo k niekoľkým nárazom a zrúteniam.

Vrchol v júni 2017 sa zhodoval s možným oznámením, ktoré by malo byť zverejnené na Twitteri. Investori konali rýchlo a zapojili sa do kúpy produktu DigiByte, ktorý načerpal cenu. Zatiaľ čo spoločnosť naznačila nadchádzajúce oznámenie, skutočné vydanie oznámenia prišlo až o niekoľko dní neskôr, čo uvádzalo, že spoločnosť uvádza na trh novú peňaženku s niektorými novými funkciami. Avšak predtým, ako oznámenie vôbec vyšlo, cena už klesla pod cenu DigiByte skôr, ako vôbec vyšiel náznak.

K ďalšiemu nárastu došlo v rovnakom čase ako nárast bitcoinu, ktorý vyniesol bitcoin na takmer 20 000 dolárov. Od decembra 2017 do januára 2018 cena stúpla po tweete od Johna McAfeeho, ktorý uviedol, že DigiByte je spoločnosť, ktorú stojí za to sledovať. Vrchol trval do začiatku roka 2018, ale korekcia trhu s kryptomenami na konci januára 2018 spôsobila pokles väčšiny kryptomien, vrátane DigiByte.

digibyte-dgb-coin-price-history

Graf histórie cien digibytu: mesačné maximá a minimá pre mince DGB za posledné dva roky

Okrem krátkeho obdobia v Q3 nedošlo v roku 2018 k žiadnej skutočnej fluktuácii kryptomeny. Rast ceny sa v tom čase pohyboval zhruba v rovnakom čase, keď spoločnosť oznámila, že ich peňaženky budú dostupné pre iOS a Android. V tom čase začal Apple App Store tiež umožňovať platby v DigiByte.

Do roku 2019 zostala kryptomena väčšinou stabilná s niekoľkými hrotmi – marcom 2019, aprílom 2019 a medzi koncom mája a začiatkom júla. Od polovice júna však hodnota kryptomeny naďalej klesá a od 24. novembra 2019 klesá z 0,016274 USD na 0,0065 USD..

Budúcnosť spoločnosti DigiByte

digibyte coin future

S veľmi malými zmenami v kryptomene za posledných pár rokov sa zdá, že si DigiByte venuje väčšiu pozornosť v hernom priemysle. Na ďalšej platforme vyvinutej tvorcami s názvom DigiByte Gaming sa hráčom ponúka možnosť získať DGB ako odmenu za čas, ktorý si venovali zahrnutým hrám.

Generálny riaditeľ spoločnosti DigiByte – Tate – sa zaviazal, že sa bude usilovať o väčšie zameranie na nadáciu DigiByte a verejný dosah. Prijatie aplikácie DigiByte bolo jednou z zložitejších výziev, ktorým tím čelil, aj keď sa na ňu spolieha ďalší pokrok v tejto aktivite. Aj keď sa zdá, že token mal v minulosti solídne a lojálne pokračovanie, tento rok sa token ponoril.

Vysoká rýchlosť transakcie a škálovateľnosť produktu DigiByte ho robí pripraveným na dlhodobé fungovanie trhu s kryptomenami. Predpovede spoločnosti CoinSwitch z minulého roka naznačujú, že celková hodnota DGB do roku 2021 dosiahne 9,20 USD.

Časová os histórie histórie digibyte (DGB):

Október 2013 = Práce na DigiByte sa začínajú

10. január 2014 = oficiálne spustenie DigiByte

28. február 2014 = DigiShield Hardfork

1. september 2014 = MultiAlgo Hardfork

10. decembra 2014 = MultiShield Hardfork

4. decembra 2015 = DigiSpeed ​​Hardfork

28. apríla 2017 = SegWit aktivovaný

19. september 2018 = Vydané DigiByte Core 6.16.5

April, 2019 = DigiAssets Released

21. júla 2019 = Odocrypt Hardfork

Kryptoburzy Digibyte na obchodovanie DGB dňa:

 • Bittrex
 • Kryptopia
 • HitBTC
 • Huobi
 • KuCoin
 • Litebit
 • Livecoin
 • OKEx
 • Poloniex
 • Tvarový posun
 • Sistemkoin
 • Upbit
 • Yobit

Dôvody investovať do DigiByte

digibajtová investícia

Existuje mnoho dôvodov, aby zákazníci investovali do kryptomeny DigiByte, počnúc skutočnosťou, že spracovanie transakcie trvá len asi 15 sekúnd, na rozdiel od 10-minútového čakania Bitcoinu. Aby sa zvýšila bezpečnosť, ktorú platforma ponúka, tvorcovia DigiByte implementovali programy DigiShield a MultiShield, ktoré podporujú najdlhší blockchain na svete.

Teraz spoločnosť DigiByte sprístupňuje túto technológiu globálnym platobným systémom, čo umožňuje obchodníkom, spotrebiteľom a hlavným spoločnostiam po celom svete. Vďaka hre DigiByte Gaming je možné dané dielo dokonca použiť v hrateľnosti, čo mu dáva dlhodobý potenciál a príležitosť rozšíriť svoju hodnotu. Keď sa však bitcoinu a ďalším kryptomenám darí, môžu vytvárať konkurenciu pre DigiByte. Na internete sa vznášajú tieto marketingové obrázky Digibyte (DGB), ktoré ich porovnávajú s bitcoinmi a litecoinmi:

digibyte-bitcoin-litecoin-blockchain

a

digibyte-dgb-bitcoin-btc-blockchainy

a

digibyte-blockchain-výhody

Napriek konkurencii zostáva DigiByte jednou z top 100 kryptomien podľa trhového stropu umiestnených priamo v strede.

Nákup a skladovanie produktu DigiByte

ako kúpiť digibyte

Momentálne je DGB akceptovaná na viacerých trhoch s kryptomenami, napríklad Bittrex, Poloniex, Sistemkoin, HitBTC, Kucoin, Upbit a YoBit, kde vykazuje vysoké objemy obchodov. Počiatočná ponuka mincí nikdy neexistovala, aj keď spoločnosť v decembri 2014 usporiadala kolo projektu financovania súkromných investícií s uvedením nezverejneného počiatočného kapitálu.

Nákup produktu DigiByte

Ak si chcú zákazníci kúpiť produkt DigiByte, musia sa zaregistrovať na webových stránkach burzy, napríklad Bittrex, Huobi alebo Poloniex. Binance je však iný príbeh. Za posledných pár rokov sa z toho stala nešťastná bitka, hoci správy z konca roku 2018 uvádzali, že DigiByte nemusí byť uvedený ani v zozname Binance. V marci 2019 Tate dokonca uviedol, že minca Binance je „token sajúci krv“ a „parozit“.

CoinSwitch inzeruje, že má spôsob, ako môžu zákazníci za svoje nákupy získať najlepšiu cenu. CoinSwitch je platforma na premenu kryptomeny. Spotrebitelia ho môžu tiež použiť ako spôsob výmeny iných kryptomien za kryptomeny DGB.

Ukladá sa program DigiByte

DigiByte ponúka peňaženku, ktorá je kompatibilná so všetkými operačnými systémami, čo umožňuje jednoduché použitie z ľubovoľného kompatibilného zariadenia. Peňaženku od spoločnosti DigiByte je potrebné stiahnuť z oficiálnych webových stránok. Existuje však aj niekoľko peňaženiek tretích strán, ktoré už podporujú DGB, vrátane Coinomi, Ledger, Trezor, Guarda, Exodus, Satowallet a ďalších.

Ako získať digitálnu peňaženku s aktívami DigiByte (DGB)

digibajtové peňaženky

Aby si mohli zabezpečiť peňaženku DigiByte, musia si ju zákazníci stiahnuť zo svojej oficiálnej webovej stránky. Spotrebitelia si budú musieť peňaženku zvoliť na základe svojho operačného systému. V súčasnosti má web možnosti:

 • DigiByte Core Windows (32 a 64 bit)
 • DigiByte Core Mac OS X
 • DigiByte Core Linux (32 a 64 bit)
 • DigiByte pre Android
 • DigiByte iPhone & iOS
 • Peňaženka DigiByte Go (rozšírenie pre Chrome)

Po stiahnutí peňaženky ju bude potrebné nainštalovať do zariadenia, kde ju bude možné otvoriť. Spotrebiteľom sa odporúča, aby akceptovali predvolené hodnoty, a že čas potrebný na synchronizáciu peňaženky môže byť o niečo dlhší. Pre najlepšiu ochranu zálohujte aj peňaženku.

Webová stránka obsahuje aj peňaženky tretích strán, ktoré si môžu zákazníci stiahnuť na ukladanie svojich DGB, vrátane Trezor, Ledger, KeepKey, SafePal, Trezor, SecuX, Coinomi, Exodus, ABRA, Jaxx Liberty, OwnBit, EdgeWallet, Atomic, Trust, Satowallet. a Guarda. Spotrebitelia, ktorí chcú vidieť ďalšie peňaženky, môžu navštíviť stránku DigiByteWallets.com.

Kto je Jared Tate?

Ako už bolo spomenuté, Jared, počítačový programátor z Texasu z Arca v štáte Idaho, je tvorcom Digibyte a spoluautorom knihy Blockchain 2035.

Jared sa angažuje v bitcoinoch od roku 2012, kde na jeseň roku 2013 našiel vylepšenia v zdrojovom kóde bitcoinu a nemohol implementovať svoje zmeny, takže sme v roku 2014 po odmietnutí vylepšenia základného protokolu bitcoinu odišli a vytvorili DGB a ich uplatnil v novom digitálnom majetku DGB.

Tu je niekoľko videí z rozhovorov, ktoré urobil:

a

a

Zhrnutie

Každá kryptomena je vytvorená s iným účelom, pretože každý tvorca interpretuje aktuálny problém spôsobom, ako tento problém vyriešiť. Digitálne meny umožňujú možnosť okamžitých transakcií a prevodov, ktoré môžu prechádzať cez hranice a sú dokonca použiteľné pre služby a fyzický tovar. Môžu sa však tiež obmedziť na konkrétne komunity, ako sú sociálne siete a online hry. Na konci dňa, keď sú na výber tisíce kryptomien, sa kryptomena Digibyte blockchain a DGB zameriava na rýchlosť, rozsah a bezpečnosť a ponúka vášnivú komunitu, ktorá sa na dnešnom trhu zdá byť značne podhodnotená a určite bude mať úžitok z ďalších býk beží viac ako väčšina jeho konkurentov. Neprekvapilo by nás, keby sme videli, že DGB $ a minca Digibyte sú top 10 – 20 tokenov vzhľadom na všetky inovácie a pokroky, ktoré priniesli do ekosystému.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map