Sprievodca Ripple (XRP): Cena Live XRP / USD a Outlook Coin Outlook

Contents

Živá cena XRP: Hodnota výmenného kurzu USD v reálnom čase USD

Ripple je jednou z najväčších spoločností v kryptosystéme, ich XRP coiny sú tokeny, ktoré nenávidíte.

Ripple, prevádzkovaný spoločnosťou Ripple Labs (pôvodne Opencoin), je platforma a mena. Je tvorený platobným protokolom bez blockchainu navrhnutým ako každodenná sieť na výmenu provízií s nízkou províziou, ktorá využíva patentovanú technológiu spoločnosti, algoritmus konsenzu protokolu Ripple (RPCA). Platobný protokol Ripple dúfa, že bude prijatý a integrovaný do súčasných bánk súčasnosti, aby sa uľahčili rýchle medzinárodné transakcie po celom svete poskytovaním služby cezhraničného poukazovania bez trenia, ktorá pomôže posielať peniaze do celého sveta.

Od zakladateľov Chrisa Larsena a Jeda McCaleba po súčasného generálneho riaditeľa Brada Garlinghousa bude táto recenzia spoločnosti Ripple a kryptomeny XRP hlbokým ponorom do toho, ako sa používa prestížna XRP minca (v súčasnosti na celkovom trhu s trhovým stropom na 3. mieste) a predstavuje a predstavuje prevod hodnoty na Ripple Network.

Pretože používateľská základňa Ripple (XRP) neustále rastie s býčími predikciami cien, poďme preskúmať „ďalšie kryptomeny“.

Čo je Ripple a ako funguje XRP

Ripple vs Stellar, xrp vs xlm, čo je lepšie, Ripple (XRP) vs Stellar (XLM), ripple xrp vs stellar xlm

V jeho najzákladnejšom zmysle možno Ripple považovať za systém hrubého zúčtovania v reálnom čase, ktorý bol spolu s pridruženou kryptomenou „XRP“ navrhnutý tak, aby umožňoval menším transakciám zjednodušenie a bezproblémové fungovanie jeho používateľov. Projekt bol zahájený v roku 2012 ako prostriedok, ktorý poskytuje globálnej finančnej komunite ekosystém spracovania a poukazovania platieb typu „všetko v jednom“, ktorý by mohlo využívať niekoľko rôznych subjektov, ako napríklad:

 • 300 finančných / bankových inštitúcií (v 40 krajinách a na 6 kontinentoch)
 • Startupy
 • Majitelia firiem
 • Spotrebitelia

Pokiaľ ide o správu o projekte, spoločnosť Ripple sa snaží nahradiť globálnu platobnú infraštruktúru, ktorá sa v súčasnosti využíva na celom svete, systémom, ktorý je nielen „decentralizovaný“, ale aj založený na otvorených zdrojoch a ľahko prístupný ľuďom bez ohľadu na ich finančné zázemie. Okrem toho platforma pomocou svojho natívneho systému na vytváranie tokenov umožňuje používateľom vymýšľať svoje vlastné kryptomeny a fiat meny. Vďaka týmto vlastnostiam si spoločnosť Ripple adoptovala niekoľko rôznych bankových spoločností, ako aj finančné organizácie, pretože jej rast RippleNet bol okamžitý, spoľahlivý a lacný..

Ako éra Ripple a XRP pokračuje, výhody RippleNet spočívajúce v rýchlosti, istote, riadení likvidity a transparentnosti stavajú spoločnosť aj kryptomenu do jedinečnej pozície vzhľadom na tisíce kryptomien na dnešnom trhu..

Recenzia Ripple’s Origins: The Who, What and When

zvlnenie odosielania a prijímania xrp

Predtým, ako sa dostaneme k pôsobivému obnoveniu partnerstva Ripple, ako sú American Express, MoneyGram, Santander, PNC, SBI Remit a BeeTech alebo acknolwedge, že XRP obchoduje na viac ako 100 trhoch a burzách, vráťme sa na začiatok a objavme niektoré z organických pôvodov. spoločnosti a tokenu.

Ako možno vedia niektorí naši pravidelní čitatelia, práce na projekte Ripple začali už v roku 2004, keď sa vývojári Jed McCaleb, Arthur Britto a David Schwartz inšpirovali decentralizovaným platobným systémom RipplePay.com, ktorý vymyslel kanadský web dev menom Ryan Fugger. McCalebovou myšlienkou však bolo využiť technológiu blockchain na sprehľadnenie vyššie uvedeného systému a elimináciu mnohých neefektívností spojených s bitcoinovým ekosystémom (napríklad nadmerná spotreba energie, nízka rýchlosť vysielania a centralizácia) – (čo by neskôr sa premení na Stellar Lumens (XLM)).


V tejto súvislosti tiež pripomína, že na rozdiel od bitcoinu sa všetky transakcie založené na XRP overujú pomocou konsenzuálneho hlasovania v celej komunite namiesto toho, aby sa používatelia museli pri transakciách spoliehať na ťažiarov..

V roku 2012 hlavný vývojársky tím spoločnosti Ripple privítal Chrisa Larsena, ktorý potom požiadal spoločnosť Fugger, aby poskytla jeho tímu požadované povolenie na pokračovanie práce na portáli RipplePay.com a transformáciu platformy na plnohodnotný systém kryptomeny a peňažného systému. Tento vývoj pomohol podnietiť vznik OpenCoin – organizácie, ktorá by mala byť neskôr pokrstená ako Ripple Labs.

Zhruba v tomto období začali Larsen a spol. Venovať veľa času vytvoreniu systému, ktorý dnes poznáme ako Ripple Transaction Protocol (RTO), čo je systém, ktorý umožňuje používateľom uľahčiť okamžité prenosy bez ohľadu na ich fyzické umiestnenie. Aby som bol trochu konkrétnejší, protokol je kompatibilný s mnohými digitálnymi menami, ako aj s inými nosičmi aktív. Tím naprogramoval základný rámec RTP takým spôsobom, že sa spoliehal iba na centrálnu knihu, ktorú bude na účely overenia transakcie nepretržite spravovať niekoľko rôznych serverov..

Tím Ripple navyše s cieľom pomôcť pri rýchlejšom spracovaní jednotlivých transakcií navrhol kryptomenu nazvanú XRP, ktorá bola navrhnutá tak, aby pomohla používateľom pohybovať ich finančnými prostriedkami veľmi efektívnym spôsobom. Ak to nestačilo, Ripple tiež prepojil bitcoin s jeho pôvodným stavom, čo umožnilo kryptovým nadšencom využívať platformu na zasielanie platieb priamo do ľubovoľnej BTC peňaženky podľa ich výberu.

To všetko by sa v podstate zmenilo na dnešný RippleNet, ktorý je globálnou platobnou sieťou Ripple. Funguje to takto:

Počas prvej polovice roku 2013 spoločnosť Ripple Labs oznámila vydanie referenčného servera a klienta svojej platformy ako softvér s otvoreným zdrojovým kódom, čo umožňuje nezávislým vývojárom prispieť k zaistenému budúcemu pokroku spoločnosti Ripple. Nielen to, že na začiatku roka 2014 sa hlavný vývojový tím spoločnosti Ripple už začal zameriavať na bankový sektor, aby sa pokúsil nahradiť existujúce zastarané systémy, ktoré mnohé banky dodnes využívajú, aby uľahčili svoje fungovanie. každodenné transakcie. V tejto súvislosti sa len o pár mesiacov neskôr stala mníchovská banka Fidor Bank ako prvý hlavný finančný subjekt, ktorý prijal Ripple Transaction Protocol (RTP). Po tejto správe čoskoro nasledovalo slovo, že nasledovali aj banky Cross River Bank so sídlom v New Jersey a CBW Bank v Kansase.

Do konca roku 2014 Ripple, ktorý sa chce stať najspoľahlivejšou globálnou platobnou sieťou na svete, ohlásil niekoľko pozoruhodných partnerstiev s významnými hráčmi, ako sú Western Union, Austrálska národná banka, Royal Bank of Canada a Earthport, globálna platobná služba, ktorá je pridružená k spoločnostiam ako Bank of America a HSBC. V nasledujúcom roku však spoločnosť Ripple Labs dostala pokutu vo výške 700 000 dolárov od siete Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) kvôli určitým porušeniam súvisiacim so zákonom o bankovom tajomstve. V dôsledku pokuty ľudia z Ripple rýchlo pridali do svojho protokolu niekoľko monitorovacích modulov AML, aby bol plne v súlade s existujúcimi finančnými zákonmi USA..

Za posledné 2 – 3 roky sa Ripple Labs rozrástol pomerne exponenciálne a kancelárie organizácie sú v súčasnosti zastúpené v mnohých rôznych krajinách, ako je Austrália, Spojené kráľovstvo a Luxembursko..

Tu je vybraný obrázok všetkých investorov Ripple Labs od roku 2013 do roku 2016:

zvlnené laboratóriá-investori

Kľúčové body, ktoré treba mať na pamäti

Keď hovoríme o ekosystéme Ripple, natívne transakcie sa vyskytujú iba vtedy, keď používatelia uľahčujú kryptograficky podpísané transakcie prostredníctvom XRP alebo jedinečnej fiat meny podľa vlastného výberu. V tejto súvislosti je potrebné zdôrazniť, že všetky transakcie s digitálnymi aktívami XRP sa monitorujú pomocou interného systému účtov Ripple, XRP Ledger.

XRP je decentralizované digitálne aktívum s otvoreným zdrojom určené na platby ~ oficiálne webové stránky Ripple.com

Odkedy cezhraničný tx rámec spoločnosti Ripple využíva niekoľko bánk po celom svete, čoraz viac ľudí začalo vnímať technológie podporujúce kryptomeny s otvorenejšou mysľou.

Vďaka stále väčšiemu prijatiu spoločnosti Ripple v širokej škále bežných finančných domén začína platforme dôverovať veľké množstvo investorov a obchodníkov. A keď už sme pri pozoruhodných témach, ktoré nás zaujímajú v ekosystéme Ripple, prilepme sem toto tvrdenie, pretože je to jeden z väčších makrohovoriacich bodov o diskusii Ripple vs XRP, ktorý si zopakujeme nižšie..

zvlnenie-xrp-centralizácia-brad-garlinghouse-citát

Zvlnenie a ťažba

Na rozdiel od iných populárnych kryptomien ako Bitcoin, Ethereum a Monero, XRP nemožno ťažiť. Je to tak preto, lebo zatiaľ čo BTC a ďalšie podobné digitálne aktíva využívajú na spracovanie svojich natívnych transakcií ťažiarov, prenosy spojené s Ripple sú uľahčené využitím celosystémového konsenzuálneho rámca používateľov (čo v podstate robí koncept ťažby zbytočným)..

Ďalej je tiež potrebné zdôrazniť, že pri svojom vzniku vytvoril hlavný dizajnérsky tím spoločnosti Ripple celkovo iba 100 000 000 000 XRP – čo je údaj, ktorý sa odvtedy nezmenil, a to aj napriek pretrvávajúcim sťažnostiam komunity na rovnaké veci. Ďalej uvádza, že po vydaní XRP množstvo ľudí kritizovalo spôsob distribúcie meny, pričom zakladatelia si ponechali 20 percent všetkých tokenov XRP..

Napokon kvôli „nulovému potenciálu ťažby“ množstvo nadšencov kryptomeny vyzvalo digitálnu menu, aby bola príliš centralizovaná. Nielen to, ale vyššie uvedená skutočnosť v niektorých ohľadoch tiež obmedzila celkové využitie a rast projektu.

Čím sa líši XRP od iných hlavných kryptomien?

Na rozdiel od bitcoinu sa spoločnosť Ripple opiera o plnohodnotný monetárny ekosystém, ktorý je možné využiť na rôzne účely. Podobne v porovnaní s ethereom (platforma, ktorá je určená predovšetkým na výpočtové účely) sa Ripple zaoberá výlučne finančnými funkciami, ako sú prevody peňazí, cezhraničné tx a pod. To je veľmi dôvod, prečo bankové bankovníctvo neprijalo ethereum, EOS a bitcoin. inštitúcie – keďže im chýba základná infraštruktúra potrebná na spracovanie objemných peňažných prevodov.

Čo je to Ripple Transaction Protocol a kto ho ovláda?

Ripple Transaction Protocol (RTP) je digitálny rámec, prostredníctvom ktorého prebiehajú všetky peňažné procesy spoločnosti Ripple. To je v príkrom rozpore s inými kryptomenami, ktoré na uľahčenie / spracovanie svojich transakcií využívajú algoritmus blockchain konsenzu..

Keď už sme pri tejto téme, bolo by tiež užitočné, aby naši čitatelia pochopili, že všetky transakcie, ktoré sa uskutočňujú v ekosystéme Ripple, si vyžadujú určitú úroveň už existujúcej dôvery, aby mohli pokračovať. Čo to znamená, že ak dvaja používatelia už nenadviazali vzťah dôvery, dotknutý tx zostane v limbu, kým sa nenastaví lineárna cesta zahŕňajúca všetky pridružené strany. Vyššie uvedený koncept bol prevzatý z islamských bankových princípov, kde sa všetka výmena peňazí uskutočňuje pomocou vzťahov vzájomnej dôvery namiesto účtovania úrokovej sadzby druhej osobe..

Teraz, keď hovoríme o tom, kto ovláda Ripple, rýchly pohľad na základnú infraštruktúru projektu vidíme, že projekt je oveľa centralizovanejší v porovnaní s radom iných kryptomien. Je to preto, že spoločnosť Ripple Labs si stále udržuje vedúcu úlohu, pokiaľ ide o vývoj XRP. Nielen to, táto organizácia vlastní aj hlavný podiel všetkých XRP, ktoré sú dnes v obehu.

XRP: Podrobný vzhľad mince Ripple Cryptocurrency

V jeho najzákladnejšom zmysle možno XRP považovať za kryptomenu, ktorá poháňa ekosystém Ripple. V tomto ohľade by dokonalým analogickým porovnaním bolo porovnanie platformy Ether a Ethereum.

Z hľadiska hodnoty XRP sa cena meny určuje jednoducho podľa toho, koľko ľudí (v danom okamihu) považuje dané dielo za užitočné. Aj vďaka úžasnej užitočnosti spoločnosti Ripple ako platformy finančných služieb začalo niekoľko etablovaných bánk používať túto technológiu na zvýšenie svojej celkovej efektívnosti tx. To pomohlo stimulovať cenu XRP a dalo mu to silu trhu, ktorú v súčasnosti využíva len veľmi málo iných digitálnych mien.

Ako už bolo spomenuté, v čase prvého spustenia aplikácie Ripple vytvoril tím vývojárov projektu celkovo 100 000 000 000 XRP, ktoré sa mali používať na všetky účely spojené s transakciami. Rovnako, na rozdiel od iných kryptomien, je XRP neprekonateľný, ale jeho celková obehová ponuka sa dá zvýšiť – neplánujú sa však také kroky urobiť v dohľadnej dobe..

Z akvizičného hľadiska vidíme, že rovnako ako väčšina ostatných kryptomien na dnešnom trhu, aj XRP je možné kúpiť z množstva rôznych búrz a obchodných platforiem jediným stlačením tlačidla. Podobne je ukladanie XRP tiež celkom jednoduché a dá sa vykonať pomocou množstva rôznych peňaženkových riešení.

Aké výhody ponúka Ripple?

Prijatie hlavného prúdu: Spoločnosť Ripple v súčasnosti podporuje celá rada bežných finančných inštitúcií a poskytovateľov platieb vrátane HSBC, Western Union, CBA a Royal Bank of Canada. Toto dáva spoločnosti Ripple jedinečnú pozíciu akceptácie mainstreamu, ktorú v súčasnosti využíva niekoľko ďalších digitálnych mien.

Regulačné zelené svetlo a všestrannosť: Spoločnosť Ripple od samého začiatku kladie veľký dôraz na vytvorenie svojho základného rámca v súlade s regulačnými požiadavkami rôznych finančných agentúr po celom svete. Pre lepšie pochopenie scenára vidíme, že Ripple je možné použiť na generovanie vlastných tokenov, zatiaľ čo XRP je možné obchodovať s množstvom digitálnych komodít, ako sú míle častých letcov, minúty mobilných telefónov atď..

Nízke Tx náklady: V porovnaní s mnohými súvisiacimi ponukami kryptomien má Ripple množstvo výhod (ako sú nízke transakčné poplatky, sloboda platieb a globálna dostupnosť), vďaka ktorým je jedinečný. A nielen to, XRP je dnes tiež jedným z najrýchlejších digitálnych aktív na trhu (čo je tiež dôvod, prečo túto menu prijalo toľko bankových inštitúcií).

Mínus XRP Coin

Konečná dodávka: Jedným z najväčších problémov spoločnosti Ripple je jej konečná ponuka – ktorá je v súčasnosti obmedzená na hranicu 100 000 000 000. A napriek tomu, že základná podporná komunita projektu opakovane požaduje zvýšenie ponuky meny, vývojový tím spoločnosti Ripple mal čas a znova odmietol vytvoriť viac XRP – niečo, čo viedlo k vytvoreniu určitých deflačných / zásobovacích problémov spojených s projektom.

Centralizácia: Ako už bolo spomenuté, obrovských 20% z celkovej ponuky XRP patrí zakladateľom spoločnosti Ripple. Okrem toho sa Ripple nedá ťažiť, čo je aspekt, ktorý sa považuje za jednu z najväčších nevýhod prvotriedneho majetku.

Minulé problémy: V minulosti spoločnosť Ripple Labs čelila právnym krokom regulačných orgánov, ako je FINCEN. Napríklad treba poukázať na to, že v roku 2015 vládna agentúra pokutovala spoločnosť Ripple Labs hroznou sumou 700 000 dolárov za porušenie zákona o bankovom tajomstve. Podobne bola spoločnosť Ripple vlani žalovaná aj pre údajné podvody týkajúce sa systému ICO.

Nedostatok transparentnosti: Hlavným problémom aplikácie Ripple je, že systém môže zmraziť transakcie XRP. Príkladom toho je, keď sa pred pár rokmi spoluzakladateľ Jed McCaleb pokúsil zlikvidovať svoje podiely XRP v hodnote jedného milióna dolárov – akciu, ktorú zastavil subjekt tretej strany. Táto epizóda nielenže zanechala zlý dojem na globálnu krypto komunitu (pokiaľ ide o celkovú užitočnosť XRP), ale tiež viedla k tomu, že mnoho ľudí tvrdilo, že myšlienka zastavenia transakcie entitou tretej strany je v rozpore so samotným základom toho, čo blockchainová technológia a kryptomena znamená.

Ako funguje Ripple?

Pretože popularita spoločnosti Ripple neustále rastie, čoraz viac inštitúcií začína využívať XRP ako sprostredkovateľa pri výmenných kurzoch fiat. Je to tak preto, lebo celý rad rôznych finančných aktív nie je možné vymeniť výmenou priamo za seba. Namiesto toho je potrebné s nimi obchodovať prostredníctvom amerického dolára, ktorý slúži ako sprostredkovateľ swapu. V tomto ohľade Ripple plní rovnakú funkciu, ale za náklady na spracovanie, ktoré sú podstatne nižšie ako tx na báze USD.

Ako bolo spomenuté v predchádzajúcej časti, Ripple navyše v súčasnosti využívajú mnohé medzinárodné banky aj na urýchlenie svojich cezhraničných transakcií. Aby sme to podrobnejšie rozvinuli, vidíme, že Ripple sa v súčasnosti môže pochváliť rýchlosťou TPS štyri sekundy na transakciu. Tento údaj je nielen oveľa vyšší v porovnaní s inými podobnými digitálnymi menami, ale je tiež oveľa rýchlejší v porovnaní s tx kapacitou rôznych tradičných bankových systémov..

A konečne, ekosystém Ripple bol navrhnutý spôsobom, ktorý umožňuje používateľom vymýšľať svoje vlastné vlastné tokeny, ktoré sú podporované XRP.

Bezpečnosť: Používa XRP skutočne bezpečne?

Hneď za dverami je potrebné objasniť, že akýkoľvek peňažný systém, ktorý sa spolieha na počítač alebo inú digitálnu platformu, nemôže byť nikdy stopercentne bezpečný. Pokiaľ však ide o Ripple, vidíme, že táto technológia využíva množstvo protokolov, ktoré ju robia mimoriadne bezpečnou – a to až do tej miery, že sa veľa bánk rozhodlo vzdať sa používania svojich natve tx systémov v prospech platformy Ripple blockchain tx.

Od samého začiatku tiež bolo globálnej krypto komunite úplne zrejmé, že Ripple je navrhnutý predovšetkým na to, aby fungoval v medziach dnešných existujúcich finančných zákonov – čo v podstate znamená, že platforma je v súlade s rovnakými predpismi, aké platia pre bežné banky a poskytovateľov platieb. musieť dodržiavať.

Napokon, za posledných 4–5 rokov množstvo nadšencov digitálnej meny opovrhovalo Ripple kvôli prílišnej centralizácii. To vyvolalo veľa obáv, že projekt môže byť v skutočnosti iba ďalším komplikovaným ponziho schémou alebo podvodom. Pretože sa však spoločnosť Ripple od prvého dňa riadi rôznymi finančnými predpismi o hlavných pravidlách, tento príbeh nezískal žiadny skutočný impulz.

Ripple vs bitcoin

Otázka, ktorú mnoho začínajúcich investorov do kryptomien a technologických nadšencov zdá často ako je: „Ak je Ripple oveľa pokročilejší ako BTC, ako to, že je jeho použitie v porovnaní s vlajkovou loďou kryptocoinu stále dosť obmedzené?“. Jednoduchá odpoveď je, že Bitcoin a XRP slúžia dvom úplne odlišným funkciám. Napríklad BTC má slúžiť ako SOV, ktorý je možné použiť aj na finančné transakcie. Avšak Ripple je skôr konsolidovaná platforma finančných služieb, vďaka ktorej je spoločnosť tx rýchlejšia, efektívnejšia a bezpečnejšia pre svojich používateľov. Z uvedeného vyplýva, že vďaka jednoduchosti bitcoinu je atraktívnejší pre mnohých investorov oproti iným popredným digitálnym aktívam, ako sú ETH, EOS, ADA a XRP..

Z hľadiska prijatia čelí spoločnosť Ripple poriadnej bitke, pretože mnoho predajcov stále uprednostňuje použitie BTC kvôli svojej reputácii na trhu a celkovo ľahkému použitiu.

Za súčasného stavu počet obchodníkov využívajúcich BTC výrazne preváži nad tými, ktorí používajú XRP.

Ako je na tom XRP ako investičný nástroj?

Zatiaľ čo mnoho ľudí pokračuje v zásobách na BTC a ETH, pretože si myslia, že sa tieto aktíva budú v budúcnosti pohybovať, pokiaľ ide o ich hodnotu, v posledných rokoch naberá na obrátkach aj otázka, či je možné XRP použiť na podobné účely..

Aj keď XRP nezaručuje žiadne zisky, skutočnosť, že jej materská platforma (Ripple) je čoraz populárnejšia medzi celým radom bežných finančných inštitúcií, stavia menu do jedinečnej pozície ziskovosti, než akú v súčasnosti nemajú iné kryptomeny..

Navyše, vďaka celkovej univerzálnosti siete Ripple, čoraz viac spoločností nachádza nové spôsoby, ako túto technológiu využiť. To posúva XRP do ríše najobchodovanejších kryptomien na svete.

Aktuálne partnerstvá spoločnosti Ripple Company

V tejto časti sa pozrieme na podrobný zoznam všetkých finančných inštitúcií, ktoré sú v súčasnosti súčasťou RippleNET – rozmanitý ekosystém pozostávajúci z centrálnych / súkromných bánk, prevodných spoločností, maklérskych spoločností a poskytovateľov platieb, ktoré využívajú jednu alebo viac z Ripple’s remitenčné systémy (tj. xRapid, xCurrent a xVia). Tieto platformy boli testované pomerne dôkladne a mnoho nezávislých vedcov zistilo, že sú preukázateľne lepšie ako protokol SWIFT z hľadiska:

 • Časy transakcií
 • Poplatky za spracovanie
 • Neistota pri vykonávaní transakcie

Pre tých našich čitateľov, ktorí možno nevedia, čo to je SWIFT, možno to považovať za sieť na zasielanie správ, ktorú v súčasnosti využíva široká škála bánk / finančných inštitúcií na odosielanie a prijímanie informácií (ale aj peňazí) od navzájom.

Nesie tiež zmienku, že všetky subjekty, ktoré sú v súčasnosti súčasťou RippleNET, môžu využiť sieť na uľahčenie svojho fungovania. transakcie vysoko efektívnym spôsobom.

Pokiaľ ide o niektoré banky, ktoré v súčasnosti využívajú rôzne cezhraničné služby spoločnosti Ripple, patria zavedené subjekty ako Standard Chartered, RBC, SBI, Axis a RakBank zo Spojených arabských emirátov. Mnoho podnikových gigantov (napríklad Accenture, Deloitte, Santander, UBS, UniCredit) tiež využíva rámec spoločnosti Ripple na zabezpečenie plynulejších a bezproblémovejších interných transakcií..

Ďalej je uvedený podrobný zoznam všetkých bánk, ktoré podpísali partnerstvo / dohodu so spoločnosťou Ripple:

i) Severná Amerika a Kanada:

 • americký Expres
 • Standard Chartered
 • Bank of America Merrill Lynch
 • Finančné služby PNC
 • Cuallix
 • Federálna úverová únia spoločnosti Catalyst
 • Úverová únia Star One
 • CBW banka
 • Cross River Bank
 • Royal Bank of Canada
 • DH Corporation
 • Canadian Imperial Bank of Commerce
 • Scotiabank
 • Bank of Montreal
 • ATB Finančné
 • TD Bank Kanada
 • Saldo

ii) Spojené kráľovstvo, Španielsko, Francúzsko, Nemecko a ďalšie menšie európske národy:

 • Medzibankové
 • Euro Exim Bank
 • Bank of England (centrálna banka)
 • HSBC
 • Barclays
 • Vitesse
 • Royal Bank of Scotland
 • Úverová agricole
 • Natixis
 • Banco Santander
 • BBVA
 • Banca Intesa Sanpaolo
 • UniCredit
 • Reise Bank
 • Fidor Bank
 • Rabobank
 • Erste Group AG
 • UBS
 • Credit Suisse
 • Nordea
 • Skandinaviska Enskilda Banken AB
 • Akbank

iii) Blízky východ – Izrael, Kuvajt, Libanon, Saudská Arábia,

 • Banka Leumi Le-Israel
 • Kuvajtská národná banka
 • Kuvajtský finančný dom
 • Banka Dhofar
 • Saudský arabský menový úrad (centrálna banka)
 • Prvá banka v Abú Zabí
 • RakBank
 • Banka Al Rajhi

iv) Ázia – Singapur, Thajsko, Vietnam, India, Indonézia, Japonsko a Južná Kórea

 • DBS Group
 • OCBC banka
 • United Overseas Bank
 • Singapurská burza
 • Krungsri
 • Bank of Thailand (centrálna banka)
 • Bank of Indonesia (centrálna banka)
 • Siamská komerčná banka
 • Cargills Bank
 • Banka Kotak Mahindra
 • IndusInd Bank
 • Axis Bank
 • Áno banka
 • Faysal Bank
 • Šanghajská banka Huarui
 • Woori banka
 • SBI Holdings
 • Finančná skupina Mitsubishi UFJ
 • Banka Fukui
 • Hviezdna banka
 • Aomori Bank
 • Banka Ashikaga
 • Awa banka
 • AEON banka
 • Banka Senshu Ikeda
 • Iyo banka
 • Oita banka
 • Orix banka
 • Gumma banka
 • Keiyo banka
 • Banka San-In Godo
 • Banka Sikoku
 • 77 Banka
 • Šimizu banka
 • Banka Juroku
 • Shinkinova centrálna banka
 • Shinsei Bank
 • Banka Hachijuni
 • Bank of Yokohama
 • Čistá banka SBI Sumishin

v) Austrália a Nový Zéland

 • ANZ
 • Westpac
 • Commonwealth Bank of Australia
 • Skupina Macquarie
 • Národná austrálska banka

Teraz, keď sme vymenovali väčšinu bánk, ktoré v súčasnosti využívajú RippleNET, pozrime sa na niektorých bežných poskytovateľov platieb / prevodov, ktorí tiež preniesli svoje existujúce systémy na jednu z cezhraničných platobných platforiem Ripple. Niektoré z hlavných mien zahŕňajú:

 • Medzinárodné platby American Express FX
 • InstaRem
 • SendFriend
 • Beetech
 • Viamericas
 • Transpaygo
 • UniPAY
 • MoneyGram
 • Zips
 • Itau Unibanco
 • Western Union
 • Výmena SAE
 • TransferGo
 • Úhrada SBI
 • FlashFX
 • Pozemský prístav
 • Merkúr FX
 • Cambridge Global Payments
 • Finastra
 • Davis + Henderson (D + H)
 • Finablr
 • LianLian Pay
 • IDT
 • GoLance
 • AirWallex
 • Dlocal
 • Skupina TAS

Ripple: Stručná časová os mincí XRP

Ripple vs Stellar, xrp vs xlm, čo je lepšie, Ripple (XRP) vs Stellar (XLM), ripple xrp vs stellar xlm2011 – Počiatky

Aj keď sa toho veľa nevie o tom, ako sa Arthur Britto, Jed McCaleb a David Schwartz spojili, je dobre zdokumentovaný fakt, že vyššie spomenutí jednotlivci sa k sebe stretli niekedy na jar 2011. V priebehu roka tento malý skupina naďalej pracuje na vývoji základného rámca účtovnej knihy XRP.

2012 (august) – Larsen sa pripojil k posádke

V auguste 2012 sa k spoločnostiam McCalen, Britto a Schwartz pripojil slávny vývojár a nadšenec blockchainu menom Chris Larsen, ktorý predtým pracoval pre množstvo úspešných fintech projektov, ako sú E-Loan a Prosper.

2012 (október) – Fugger dáva povolenie

Niekoľko mesiacov po tom, čo sa Larsen pripojil k Ripple (v tom čase to ešte nebolo známe pod týmto menom), sa tím obrátil na Ryana Fuggera, tvorcu pôvodnej webovej stránky RipplePay v roku 2004, aby pokračoval v práci na jeho myšlienke. Fugger súhlasí s podporou nového projektu, a tým podnieti založenie novej firmy s názvom OpenCoin.

2013 (február) – Začali sa propagačné akcie

V druhej polovici februára 2013 začína OpenCoin inzerovať na bitcointalk.org (populárny krypto webový portál). Propagačná kampaň trvá niekoľko mesiacov, pričom podmienky dohody sú celkom jednoduché – všetky nové registrácie dostanú 1 000 XRP..

2013 (marec – máj) – Financovanie a rast

Počas prvej polovice roku 2013 spoločnosť Ripple naďalej vytvára vlny po celom svete. Je to preto, že počas obdobia 2 – 3 mesiacov je firma schopná získať značnú sumu peňazí od mnohých etablovaných anjelských investorov, ako sú:

 • Hlavné mesto Pantera
 • Andreessen Horowitz
 • Lightspeed Venture Partners
 • FF Angel LLC
 • Obrovské podniky
 • Bitcoinový fond príležitostí
 • IDG Capital Partners
 • Google

Ďalej je tiež potrebné zdôrazniť, že počas obdobia financovania počiatočných operácií spoločnosti Ripple, spoločnosť Ripple Labs v podstate poskytla určité percento vlastníctva spoločnosti rôznym investorom, ktorí prejavili dôveru v projekt.

2013 (Q3) – OpenCoin oficiálne zmenil názov

V rámci veľtrhu Money 2020 Expo 2013 zástupcovia spoločnosti OpenCoin oznamujú, že ich firma oficiálne mení názov z OpenCoin na Ripple Labs. Tento krok sa pri spätnom pohľade ukazuje ako úžasné rozhodnutie o PR, pretože termín Ripple sa teraz stal synonymom pre krypto priemysel..

2013 (november) – Ohlásená nová spolupráca

Počas posledného novembrového týždňa sa spoločnosť Ripple Labs rozhodla spolupracovať s iniciatívou Georgia Tech’s Computing for Good (C4G).

2014 (január – marec) – denný objem vysielania XRP sa naďalej zvyšuje

Počas prvého polroka 2014 sa priepustnosť transakcií XRP naďalej zvyšuje, pričom veľa búrz uvádza denný objem tx meny okolo hranice 40 miliónov dolárov.

2014 (október – november) – Nárast popularity pokračuje

Vďaka úžasným technologickým možnostiam spoločnosti Ripple sa platforma stáva čoraz populárnejšou na celom svete. Nielen to, mnoho vývojárov si začína všímať projekt a propagovať jeho potenciál v globálnom finančnom sektore. V podobnom duchu začne spoločnosť Ripple v druhej polovici novembra rozširovať svoju technológiu na rôzne bankové inštitúcie a poskytovateľov remitencií..

2015 (marec) – prepukne polemika

V náhlom vývoji udalostí spoločnosť Ripple Labs obmedzuje Jed McCaleba (jedného zo spoluzakladateľov spoločnosti Ripple) v predaji jeho osobných podielov XRP. Celkovo sa uvádza, že Jed sa pokúsil zbaviť nezisteného jednotlivca celkovo 100 miliónov XRP za značnú sumu 1 milión dolárov.

Ak chcete zabrániť prebiehaniu predaja, spoločnosť Bitstamp sa rozhodla zmraziť jej tokeny USD v Jedovej peňaženke.

2015 (apríl) – Expanzia pokračuje

Vzhľadom na neustále rastúcu popularitu spoločnosti Ripple projekt pokračuje v rozširovaní svojich prevádzok a zriaďovaní nových kancelárií v lokalitách po celom svete. V apríli spoločnosť Ripple Labs otvára nové výskumné centrum v austrálskom Sydney, aby podporila svoj výskum R.&D úsilie vo veľkom štýle.

2015 (september) – Vzostup XRPChat a pád XRPTalk

Počas jedného mesiaca sa XRPTalk – nezávislá platforma, ktorá poskytla nadšencom Ripple cestu, aby sa spojili a diskutovali / diskutovali o správach súvisiacich s XRP (bez negativity, ktorá sa šírila na Bitcointalk.org) – končí činnosť. Projekt má na svedomí jednotlivec, ktorý sa nazýva Hurukan. Koncom mesiaca už fórum nie je online a nový projekt s názvom XRPChat sa začína presadzovať medzi globálnou krypto komunitou. XRPChat, podobne ako jeho predchodca, poskytuje svojim používateľom fórum na diskusiu o širokej škále záležitostí týkajúcich sa Ripple, XRP a Interledger Protocol..

2016 (január) – preberá spoločnosť Garlinghouse

Počas druhého januárového týždňa spoločnosť Ripple formálne predstavuje Brada Garlinghouse ako svojho nového generálneho riaditeľa. Garlinghouse bol predtým generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva spoločnosti Hightail a predtým tiež pôsobil na vysokých pozíciách v mnohých ďalších firmách, ako sú AOL (prezident spotrebiteľských aplikácií) a Yahoo (hlavný viceprezident)..

2016 (február) – McCalebov spor je urovnaný

Po niekoľkých mesiacoch, keď súdny spor zostal v neistote, sa Jed McCaleb a Ripple Labs konečne dohodli, že Jed súhlasí s mnohými podmienkami ďalšieho predaja týkajúceho sa jeho osobných podielov XRP.

2016 (marec – júl) – Expanzia pokračuje

Spoločnosť Ripple sa naďalej globálne zvyšuje a spoločnosť otvorila množstvo európskych kancelárií v popredných mestách, ako sú Londýn (marec) a Luxemburg (jún). Po tomto období dôjde tiež k výraznému zvýšeniu denného objemu obchodu XRP.

2016 (september) – Noví investori sa stále hrnú smerom k Ripple

Koncom septembra technologické ponuky spoločnosti Ripple lákajú čoraz viac významných investorov. Medzi známe mená patrí Standard Charter, Accenture, SCB Digital Ventures, SBI Holdings, Santander Innoventures, CME Group a Seagate Technologies..

2016 (november) – Tiffany Hayden dáva svojej prítomnosti pocítiť

Niekedy v polovici novembra je Tiffany Hayden, generálna riaditeľka spoločnosti XRP, rešpektovaným médiom označená za jedného z najvplyvnejších lídrov v blockchainovom priemysle. To pomáha posilniť trhový profil spoločnosti a ďalej zvyšuje záujem spotrebiteľov o Ripple / XRP.

2017 (marec – apríl) – pridané nové funkcie

V období od marca do apríla vývojový tím spoločnosti Ripple oznamuje pridanie dvoch nových funkcií do svojho existujúceho finančného ekosystému – konkrétne úschovy a platobných kanálov. Tieto funkcie pomáhajú zvyšovať všeobecný výkon a škálovateľnosť knihy Ripple Consensus Ledger (RCL). Nielen to, tiež umožňujú spoločnostiam oveľa ľahšie prijať RCL a Interledger Protocol (ILP)..

Približne v rovnakom čase spoločnosť Ripple zverejnila blogový príspevok, v ktorom oznamuje svoje rozhodnutie podpísať partnerstvá s celkovo 10 novými bankami. Niektoré veľké mená v tejto súvislosti zahŕňajú:

 • BBVA v Španielsku
 • MUFG v Japonsku
 • Akbank v Turecku
 • SEB vo Švédsku
 • Axis Bank a Yes Bank v Indii

2017 (máj – júl) – v Krakene zahrnuté obchodné páry XRP

V priebehu mája Kraken – jedna z najlepších vtedajších platforiem na výmenu kryptomien na svete – oznamuje svoje rozhodnutie pridať celkovo štyri rôzne obchodné páry XRP (RP / EUR, XRP / JPY, XRP / USD a XRP / CAD) na svoje natívne rozhranie tx.

2017 (september) – Súdny spor vedený proti Ripple spoločnosťou R3

Niekoľko dní do septembra spoločnosť R3 LLC, podniková blockchainová technologická spoločnosť, žalovala spoločnosť Ripple v súvislosti s konkrétnou právnou dohodou, v ktorej sa spoločnosť dohodla na predaji za určitú cenu až 5 miliárd XRP. Na oplátku spoločnosť Ripple žalovala spoločnosť R3 s tým, že spoločnosť sa vzdala niekoľkých zmluvných sľubov, a súdny spor bol iba podvodom s cieľom speňažiť XRP zvyšujúce peňažný úspech. Nakoniec sudca z Delaware vydá rozhodnutie, ktoré sa postaví na stranu Rippleovej verzie príbehu.

2018 – súčasnosť

Počas prvého januárového týždňa 2018 sa cena XRP vyšplhala na svoje historické maximum, pričom obchodovanie s jediným tokenom bolo za ohromnú sumu 3 $. V nasledujúcich mesiacoch však bude aktívum svedkom postupného poklesu, keď mena uzavrie rok so skľučujúcou cenovou hladinou 0,37 USD. V podobnom duchu pripomína, že výkonnosť XRP počas celého roku 2019 zostáva dosť sklamaním. Napríklad za posledných 9 mesiacov sa digitálne aktívum stále posúva – jeho hodnota sa počas vyššie uvedeného obdobia znížila o ďalších 15%..

Na záver je potrebné spomenúť, že v polovici roka 2018 je proti spoločnosti Ripple podaná hromadná žaloba, v ktorej žalobca tvrdí, že spoločnosť propagovala použitie podvodu, ktorý jej umožnil „získať stovky miliónov dolárov prostredníctvom neregistrovaného predaja jeho tokeny XRP. “ Prípad je stále pred súdom a dúfajme, že čoskoro bude vyriešený.

Ďalej prejdime k našim posledným dvom hlavným bodom kontroly zvlnenia, aby sme pokryli mylné predstavy medzi rozdielmi Ripple a XRP, ktoré sú spoločnosťou a mincou, a nakoniec sľubné predpovede a vzrušujúce očakávania vychádzajúce z Ripple pre XRP..

Ripple (spoločnosť), XRP (coin) a ich vzťahy

Spoločnosti Ripple a XRP všeobecne spôsobili nedorozumenia v celej komunite kryptomien. Môžeme ich používať zameniteľne? Je XRP to isté ako Ripple? Je XRP zabezpečením? Toto sú koncepty, ktoré zatiaľ vytvárajú určité pochybnosti pre kryptoinvestorov a používateľov. Napriek tomu v nedávnom článku, ktorý uverejnil Thomas Silkjaer vo Forbes, poskytuje jasnú odpoveď na 14 bežných nedorozumení týkajúcich sa Ripple a XRP.

Aby sme to rozvinuli vyššie, pozrime sa na rozdiely medzi Ripple a XRP a pokúsme sa vyjasniť všetky mylné predstavy, ktoré kolujú okolo armádnej komunity XRP.

Ripple je spoločnosť zameraná na zlepšenie cezhraničných transakcií s produktmi a službami, ktoré vyvinula. Banky a finančné inštitúcie majú vo všeobecnosti veľmi nákladné služby na zasielanie finančných prostriedkov do zahraničia, pretože globálny priemysel remitencií pre medzinárodné cezhraničné platby je severne od 1 bilióna dolárov ročne. Sú nielen drahé pre používateľov, ale aj neefektívne, pretože ich vyrovnanie trvá dlho.

Najčastejšie chyby týkajúce sa XRP a Ripple

Spoločnosť Ripple vyvinula dva hlavné cezhraničné produkty: xCurrent a tiež xRapid (čo je teraz likvidita na požiadanie (ODL). Až doteraz bol najpoužívanejším produktom xCurrent, pretože xRapid bol uvedený na trh koncom roka 2018. xCurrent je zúčtovací systém, ktorý účastníkom umožňuje posielať správy, čistiť a vyrovnať transakcie.

Služby poskytované týmto produktom sú také účinné, že konkurujú súčasným riešeniam poskytovaným spoločnosťou SWIFT, vedúcou spoločnosťou na trhu. Systém SWIFT umožňuje spoločnostiam a firmám vyrovnať platby za niekoľko dní.

Ak je vysporiadanie transakcií pomocou služby xCurrent rýchle a lacnejšie, prečo používať digitálny majetok XRP? Riešenie, ktoré autor článku sa uvádza, že všetko sa dá vykonať rýchlejšie a lacnejšie.

Ak použijú riešenie xCurrent, ak majú banky dohody nostro / vostro, je Ripple schopný zmeniť zostatky na oboch účtoch za pár sekúnd. Vzhľadom na to, že xCurrent je zostavený pomocou protokolu Interledger, je možné využívať FX kurzy v reálnom čase.

Ripple Insights o tom vysvetľuje:

„Cena a zložitosť vedenia týchto (nostro / vostro) účtov po celom svete je jedným z dôvodov, prečo iba niekoľko bánk dokáže spracovávať globálne transakcie. Bremeno vedenia nostro účtov na celom svete je pre väčšinu organizácií jednoducho neudržateľné. “

Pomocou xRapid je možné vylúčiť potrebu používania týchto účtov. xRapid poskytuje likviditu na požiadanie, čo umožňuje inštitúciám kúpiť XRP pre Fiat, uskutočniť transakciu a opäť predať XRP za fiat. Toto je možné spracovať za pár sekúnd.

Prvým bodom, ktorý Silkjaer uvádza, je, že XRP nie je potrebný na spracovanie transakcií, ale môžu ho použiť firmy, ak chcú ešte viac znížiť náklady..

Druhé nedorozumenie, o ktorom hovorí, súvisí s volatilitou XRP a s tým, ako by to mohlo mať vplyv na banky. XRP je zjavne volatilný. Takto fungujú virtuálne meny. Môžu kolísať už za niekoľko hodín. To znamená, že banky sú týmto fluktuáciám výmenného kurzu vystavené dlhšiu dobu.

Napriek tomu nie je potrebné, aby inštitúcie držali kryptomenu XRP. Produkt xRapid zároveň funguje veľmi rýchlo. Inštitúcie kúpia aktívum, uskutočnia prevod a XRP predajú za niekoľko sekúnd. Sieť môže potvrdiť transakciu iba za 4 sekundy. To je oveľa menej ako 10 minút potrebných na vyrovnanie bitcoinu (BTC).

Spravidla dlhodobé zaobchádzanie s fiat menami súvisí s volatilitou. Euro len 7. marca kleslo voči americkému doláru takmer o 1,2%, a to za pár minút 7. marca. Za jediný rok euro kleslo o 10% v porovnaní s americkým dolárom.

Stručne povedané, nie je potrebné, aby strany používajúce XRP držali digitálnu menu. Musia ich zvládnuť iba na pár sekúnd. Namiesto toho by použitie fiat mien na účtoch nostro / vostro mohlo mať fluktuačné kurzy na dlhšie časové obdobie väčší vplyv na inštitúciu.

Stablecoiny by tiež mohli hrať dôležitú úlohu pri pomoci spoločnostiam pri spracúvaní cezhraničných transakcií. Pretože sú spojené s fiat menou a ich hodnota v porovnaní s XRP kolíše len veľmi málo, môžu byť v niektorých situáciách dobrou voľbou.

Zaobchádzanie so stablecoinmi však nie je to isté ako presun hodnoty cez hranice. Bitcoin, litecoin (LTC) alebo XRP neexistuje prísľub hodnoty. Sú samy osebe hodnotným majetkom. Medzitým sú stablecoiny iba prísľubom hodnoty do budúcnosti.

Stablecoiny sa dajú ľahko premiestniť a poskytnúť stabilitu, ale ich hodnota nakoniec závisí od prostriedkov, ktoré sa za nimi nachádzajú. Stabilnýcoin je teda rovnako volatilný ako mena, na ktorú je naviazaný, a je vydávaný treťou stranou, ktorá má potrebné prostriedky na ich krytie.

Používanie XRP inej virtuálnej meny, ktorá je založená na decentralizovanej blockchainovej sieti, nevyžaduje, aby firmy dôverovali iným inštitúciám. Celá sieť funguje sama a ak sa transakcia spracuje, dorazí a hodnota by sa presunula.

Ďalšia diskusia, ktorú Silkjaer prináša, sa týka digitálnych mien vydávaných centrálnymi bankami. Mohli by súťažiť proti XRP? Je zrejmé, že sú toho schopní. Rovnaké ako pri stablecoinoch. Finančné spoločnosti a firmy by museli dôverovať centralizovanému orgánu, ktorý je rovnakou inštitúciou, ktorá vytvorila fiat menu, ktorá podporuje digitálnu menu centrálnej banky (CBDC)..

Aby sme pochopili, či je CBDC pre finančné spoločnosti vhodnejšie, je dôležité vziať do úvahy likviditu konkrétneho koridoru a to, či je pre túto konkrétnu transakciu výhodnejšia ako XRP..

Autor článku debatuje o veľmi kontroverznej téme. Je XRP skutočná kryptomena? Existujú jednotlivci, ktorí tvrdia, že XRP nie je kryptomena. Je však dôležité pochopiť, čo sú digitálne meny. Silkjaer poskytuje čitateľovi tri rôzne definície z Oxfordského slovníka, z Merriam-Webster a z Wikipédie.

Zhrňuje tri definície v skutočnosti, že na šifrovanie transakcií potrebujú šifrovacie techniky, decentralizovaný systém a žiadny centrálny vydávajúci alebo regulačný orgán. Ako sa autor článku domnieva, tieto sa týkajú XRP.

Vysvetľuje, že mylná predstava o tejto otázke súvisí so skutočnosťou, že XRP nepoužíva Proof-of-Work (PoW) alebo Proof-of-Stake (PoS) ako konsenzusný algoritmus. XRP využíva mechanizmus konsenzu a účastníci za svoju účasť v tejto sieti nemajú žiadne odmeny.

Je XRP decentralizovaný? Toto je ďalšia kontroverzná téma, ktorú má kryptotrh tendenciu hodnotiť a diskutovať. PoW a PoS sa spoliehajú na výpočet hashov za účelom overenia transakcií a odomknutia odmien pre baníkov a záujemcov.

Zvlnenie je založené na konsenze, ktorý je odlišný od PoW a PoS. Konsenzus eliminuje riziko zdvojnásobenia výdavkov na sieť, ktoré by PoS a PoW mohli nakoniec zažiť v prípade 51% útoku. Okrem toho má Ripple rôzne validátory, ktoré fungujú po celom svete a Ripple Labs predstavuje iba 4 percentá z celkového počtu validátorov v sieti.

Okrem toho mechanizmus konsenzu umožňuje ľahké vidlice. Existuje niekoľko zúčastnených uzlov, ktoré dôverujú každému inému počtu validátorov. Ako vysvetľuje Silkjaer, prvá časť konsenzu sa zhoduje na tom, ktoré transakcie budú zahrnuté do nadchádzajúcej hlavnej knihy. Druhou časťou konsenzu je validácia.

Validátory overujú transakcie nezávisle. To má za následok identifikáciu hodnoty hash hlavnej knihy. Hash sa potom použije na porovnanie výsledkov medzi validátormi a po dosiahnutí konsenzu sa použije „víťazná“ verzia hlavnej knihy.

Jedna z mylných predstáv, ktorú má komunita o XRP, súvisí s poplatkami, ktoré musia platiť za vykonanie transakcie. V takom prípade je použitie hlavnej knihy XRP spojené s poplatkom. Vyššie poplatky by umožnili validátorom rýchlejšie spracovať transakcie.

Poplatok zaplatený používateľmi sa však nevracia ústrednému orgánu, ale namiesto toho sa spáli, čím sa z XRP stáva deflačná mena. Pri vytváraní účtu v knihe XRP je potrebné mať malú „rezervu“. Poplatky a rezervy boli vytvorené s cieľom zabrániť spamu a škodlivým útokom. Momentálne je základná rezerva 20 XRP.

Ďalšia kontroverzná téma súvisí s tým, kto vytvoril XRP. Autor článku uvádza, že v roku 2004 vyvinul vývojár Ryan Fugger platobný protokol a decentralizovanú platformu s názvom Ripplepay.

Neskôr v roku 2011 začali Arthur Britto, Jed McCaleb a David Schwartz pracovať na hlavnej knihe XRP, aby eliminovali riziká 51% útoku, ktorý by bitcoin mohol nakoniec zažiť..

V roku 2012 sa k tímu pripojil Chris Larsen a Fugger sa rozhodol založiť novú spoločnosť známu ako OpenCoin. Do roku 2013 zhromaždili 9 miliónov dolárov a vytvorili spoločnosť Ripple Labs, ktorá zverejnila zdrojový kód.

Zakladatelia spoločnosti sa rozhodli venovať spoločnosti XRP (v tom čase OpenCoin) a časť prostriedkov si nechali aj pre seba.

O spoločnosti Ripple vydávajúcej XRP uviedol:

„To, či spoločnosť Ripple vydala XRP, je prinajlepšom rozmazané. Účtovná kniha XRP bola vyvinutá pred založením spoločnosti, ale zakladateľmi spoločnosti boli aj ľudia, ktorí účtovnú knihu vyvinuli. “

Existuje niekoľko osôb, ktoré veria, že Ripple dokáže vytlačiť viac XRP. V súčasnosti však neexistujú žiadne súčasné metódy. Nie je možné vytvoriť viac XRP. Pretože sieť je „decentralizovaná“, ako už vysvetlil Silkjaer, na vytvorenie väčšieho množstva XRP je potrebné, aby celá sieť schválila zásadnú zmenu kódu.

Ripple kontroluje asi 60% z celkovej ponuky XRP a funguje ako súčasť jej modelu výnosov. Spoločnosť však nemôže získať prístup k veľkému množstvu XRP. Tieto prostriedky sú uzamknuté v úschove a spoločnosť môže každý mesiac uvoľniť iba 1 miliardu. Zámerom je zabrániť zaplaveniu trhu a ďalším ďalším problémom. Preto predávajú mince XRP OTC alebo inštitucionálnym investorom.

Ripple predáva XRP s cieľom udržať si svoje podnikanie, ale akonáhle sa fondy skončia, nebudú mať žiadne príjmy z kryptomeny XRP. Pretože softvér spoločnosti Ripple je „pravdepodobne“ založený na predplatnom (čo obsahuje podrobnosti o novom vydaní RippleNet Home), budú integrovaní klienti poskytovať nepretržitý tok výnosov..

Existuje mnoho ďalších vecí, ktorým používatelia nesprávne veria v Ripple. XRP sa však osvedčil ako užitočný pre mnoho spoločností z celého sveta a jednotlivcov, ktorí chcú spracovať cezhraničné transakcie jednoduchým spôsobom. Jednou zo spoločností, ktorá implementuje technológiu Ripple, je spoločnosť BeeTech Global, ktorá sídli v Brazílii a umožňuje zákazníkom rýchlo a lacno spracovávať platby po celom svete..

Ako vyzerá svet zvlnenia v roku 2020: XRP Expectations?

Aj keď Ripple od svojho vzniku na scéne rozdelil členov krypto komunity, zostal zakorenený ako výkonné platobné riešenie pre finančné inštitúcie a zároveň je jednou z 5 najlepších kryptomien na scéne s XRP. To je obzvlášť pôsobivé, ak vezmeme do úvahy, že to bola jedna z kryptomien, ktorá niesla hlavný nápor dlhého medvedieho trendu, ktorý zosobňoval rok 2018.

Aj keď máme na pamäti tieto neúspechy, investori kladú veľký dôraz a vieru na spoločnosť Ripple ako konkurenta najlepších uchádzačov v kryptopriestore, ale aj pri týchto veľkých nádejach zostáva budúcnosť predvídateľnou výzvou, pretože ich je veľa faktorov, ktoré ako obchodníci musíme brať do úvahy.

Niektoré z otázok, ktoré si musíte položiť, je to, čo konkrétne bude riadiť rast Ripple v priebehu tohto roka? A je vôbec možné, aby XRP prekonala hranicu 10 dolárov, natož cenové marže 5 alebo 1 dolár v tomto roku?

Najlepším prvým krokom, pokiaľ ide o tieto otázky, je preskúmanie technických a finančných prvkov.

Je zvlnenie stále mocnou silou?

Základným účelom koncepcie Ripple je poskytnúť efektívnejší a rýchlejší systém vyplácania prostriedkov a cezhraničných platieb spôsobom, ktorý sa ukáže byť oveľa rýchlejší ako inštitucionálny systém „účtov Nostro“..

V prípade spoločnosti Ripple a jej produktov, ako je xRapid, sa cezhraničné platby uskutočňujú pomocou tokenov XRP, z ktorých väčšinu vlastní samotný vývojár. Tieto tokeny sa používajú ako médium transakcií na medzinárodnej úrovni, pričom používatelia prevádzajú fiatovú menu na toto kryptomena, aby ich bolo možné rýchlo vymeniť v zámorí.

Aké rýchle je to v porovnaní so „súčasným“ systémom medzinárodných transakcií? Vlastný finančný systém spoločnosti Ripple trvá zhruba štyri sekundy.

S ohľadom na to, prečo to tak je, že sa Ripple ukazuje byť tak technicky vyspelým v porovnaní s inými kryptomenami, ktoré sú na trhu? Je to hlavne kvôli skutočnosti, že provízia na burzách Ripple je oveľa nižšia ako jej konkurencia, najmä ak sa vykonáva prostredníctvom významných bankových inštitúcií (0,00001 USD).

Vďaka tomuto atribútu sa ukazuje, že je oveľa schopnejší a úspešnejší v získaní trakcie v čase, najmä preto, že škálovateľnosť a vplyv preťaženia na ethereum a pomalá rýchlosť transakcie bránia bitcoinu.

Zrátané a podčiarknuté – Banky majú rady rýchle banky, lacné, takže s Ripple a xRapid sa im darí dostať ako riešenie časovo náročného aj drahého starého systému cezhraničných platobných riešení.

Medzi výhody, ktoré sa Ripple dokáže pochváliť, patria:

 • Systém rýchlych transakcií, ktorý trvá približne 4 sekundy.
 • Oveľa odolnejšia voči problémom s výpadkami siete a odolnosťou voči počítačovým útokom.
 • Pozoruhodne nízke transakčné poplatky, najmä v porovnaní s jeho náprotivkami.
 • Ripple umožňuje výmenu ľubovoľného druhu fiat meny alebo aktív v reálnom svete (komodity ako ropa a / alebo zlato) s jednotným rozsahom provízií.
 • Podkladový blockchain je kontrolovaný a riadený Ripple Labs, čo dáva XRP a Ripple väčšiu mieru legitimity v očiach inštitúcií, vrátane významných nadnárodných bánk, ako sú Union Credit, UBS, Santander a mnoho ďalších.

Stav zvlnenia – jeho cenová prognóza na rok 2020 z technického hľadiska

Existuje široká škála webových stránok a výmen, ktoré sa môžu pochváliť analytikmi a kryptografickými osobnosťami a ktoré ponúkajú akési predpovede, pokiaľ ide o svet Ripple. Pre týchto ľudí a predpovede ich zakladajú na technických analýzach prognózovacích grafov, cenovej výkonnosti XRP v čase a základných trendoch, ktoré môžu výrazne ovplyvniť trh..

Existuje teda všeobecná zhoda so všetkými týmito potenciálnymi metrikami, o ktoré sa treba opierať?

Jedna vec, o ktorej sa zdá, že dospeli k rovnakému záveru, je, že hodnota XRP v dohľadnej budúcnosti nestúpne nad hranicu 1 dolára. Príkladom toho je prognóza spoločnosti Wallet Investor, ktorá v priebehu roku 2019 tvrdí, že XRP dosiahne strop 0,05 USD, ale nebude stúpať vyššie.

Na porovnanie, DigitalCoin verí, že vysoký cenový bod XRP dosiahne do posledného štvrťroka 2019 0,62 USD. Je to niečo. je dohodnutý na rade finančných prognóz a analytikov, existujú webové stránky, ktoré tam sú. poskytujú oveľa optimistickejší pohľad na XRP. Medzi príklady patria Express.co.uk a FXStreet, pričom obaja veria, že XRP v priebehu roku 2019 dosiahne vysoké body 3 – 5 dolárov.

Ak teda majú investori v krypto priestore k dispozícii širokú škálu prognóz, kto by mal používateľom veriť v túto situáciu? A prečo vlastne existuje taký rozdiel medzi subjektívnymi a nezaujatejšími predpoveďami?

Praktické použitie týchto predpovedí často ukazuje, že založenie stratégie na ktorejkoľvek z nich z celého srdca nefunguje dobre. V dôsledku toho by mali používatelia zabezpečiť, aby prevzali metaforické kormidlo svojich investícií, pričom využijú celý rad analytických údajov, ako aj osobné znalosti a skúsenosti.

Čo teda hovoria odborníci na túto otázku?

Jednou z vecí, ktorá v priebehu roka 2018 skutočne zvýšila ambície špekulantov a investorov, bolo zavedenie nového systému xRapid (ktorý sa teraz rebranduje na ODL alebo On-Demand Liquidity). Bolo to tak dobre prijaté a všeobecne sa očakávalo, že investori úprimne verili, že XRP by sa jeho vydaním mohlo vyšplhať až na 500 dolárov.

Aj keď sa v tento únik dúfalo, veľký únik sa spoločnosti XRP a jeho priaznivcom nikdy nepodaril – spoločnosť XRP, rovnako ako mnoho iných, bola držaná v hodnotovej kontrole kvôli dramatickému medvediemu poklesu, ktorý celý trh obklopoval kryptotrh..

Bez ohľadu na medvedí klesajúci trend, generálny riaditeľ spoločnosti Ripple, Brad Garlinghouse počas jedného zo svojich rozhovorov objasnil svoj optimizmus ohľadom xRapid:

„Verejne som uviedol, že do konca tohto roka mám dôveru v to, že veľké banky budú tento rok používať xRapid ako nástroj likvidity. Do konca budúceho roka [2019] by som určite dúfal, že sa dočkáme rádovo desiatok. “

Existuje niekoľko odborníkov, ktorí určite zdieľajú tieto nálady a veria, že Ripple má nejaký vážny potenciál. Vychádzajú s nasledujúcimi názormi:

Expert Ich Take
Systémy Pinnacle Brilliance: Roman Guelfi-Gibbs „Ripple má väčší potenciál na skok v roku 2019. Keď trh implementuje viac projektov založených na Ripple, prekoná Ethereum. V roku 2018 bolo príliš skoro na to, aby vládol Ripple, teraz je ten pravý čas. “
Shidan Gouran (Global Blockchain Technologies): „Spoločnosť Ripple pravdepodobne neprekonala bitcoiny a ethereum z troch dôvodov. Po prvé, je to jeho nízka trhová kapitalizácia. Po druhé, Ripple nie je vhodný na každodenné nákupy. Po tretie, Ripple sa nekupuje za nekryté peniaze – na to je potrebný ETH alebo BTC. Dopyt po ETH a BTC bude teda iba naďalej rásť. “
John-Paul McCaffrey (Long Island University): “Aj keď pre Ripple neexistuje výmena fiatov, mohlo by sa to čoskoro zmeniť.”
Samson Williams (SeedUps): „Zvlnenie je produktom bánk a my budeme svedkami jeho nárastu po recesii v roku 2018.“

Aj keď sú ohľadom potenciálu spoločnosti Ripple optimistickí, každý z nich verí, že reťazec má schopnosť skutočne zaujať trh útokom. Ale každý z týchto odborníkov prestáva poskytovať presnú predpoveď, pokiaľ ide o cenu.

Čo bude smerovať k rastu spoločnosti Ripple v roku 2020?

Čím to je, že skutočne demonštruje druh úspechu, ktorý spoločnosť Ripple prežila od svojho začiatku? Najlepšou odpoveďou na túto skutočnosť je skutočnosť, že počet búrz, ktoré trvajú na svojom kótovaní, to preukazuje.

Iba nedávno bola spoločnosť Ripple obvinená z toho, že sa dostala na trh Coinbase, pričom zástupcovia spoločnosti Ripple Labs túto skutočnosť kategoricky popierali. Rok 2018 bol pre spoločnosť XRP dosť zaneprázdnený, pretože sa dokázala posunúť vpred o 200 percent, a to najmä vďaka spoločnému úsiliu oboch tvorcov na platforme, ako aj jej vyhradenej komunity.

Aká je teda pravdepodobnosť toho, že tu dôjde k tomuto nárastu, keď sa rok 2019 skončí a rok 2020 bude za rohom? A čo presne pomôže zvýšiť cenu Ripple v tomto období?

 • V porovnaní s ktorýmkoľvek z rokov, ktoré predchádzali svetu kryptomeny, sa rok 2019 chystá byť skutočne zlomovým rokom pre masové prijatie. Generálny riaditeľ spoločnosti Ripple, Brad Garlinghouse tvrdí, že táto vlna masového prijatia poskytne podmienky pre hlboký rozmach trhu s kryptomenými aktívami, pričom počet búrz, ktoré sú v súčasnosti hostiteľmi XRP, sa časom postupne zvýši. Napríklad BitTrue bola jednou z novšie kryptoburzy, ktoré odvtedy pridali Ripple na svoj trh. Spolu s Bitrue Kraken odvtedy oznámil obchodný pár XRP a Bitcoin Cash (BCH). Vďaka novým obchodným párom prináša pre svoj ekosystém ako celok dobré správy.
 • Rastie záujem baniek a finančných inštitúcií. A práve tento záujem slúži ako silná hnacia sila spoločnosti Ripple a jej budúcich úspechov. V Japonsku rastie počet bánk, ktoré majú záujem o spoluprácu s Ripple v budúcnosti, a pozornosť, ktorej sa jej vďaka efektívnosti xRapid venuje, bude naďalej rásť. Táto úroková miera snehovej gule pravdepodobne posunie hodnotu XRP smerom nahor.
 • Spolu s rastúcou úrovňou záujmu si spoločnosť Ripple získava oveľa väčšiu dôveru. Podľa viacerých prieskumov z konca roku 2018 sa ukazuje, že obchodníci majú len málo pochybností o tom, že XRP má všetok potenciál poskytnúť investorom významné výnosy v priebehu roku 2019. Dokonca aj s trhovým stropom, ktorý je oveľa menší ako jeho vplyvnejší rivali ako Bitcoin a Ethereum, Ripple je pravdepodobnejšie a má lepšiu pozíciu na to, aby v tomto roku priniesol nejaké veľkolepé výnosy, a to predovšetkým kvôli jeho skutočnému prípadu použitia a rastúcej popularite založenej na týchto aplikáciách v reálnom svete..
 • Existuje oveľa väčší počet partnerstiev, ktoré sú pre Ripple už za rohom. A tento záujem o spoluprácu so spoločnosťou Ripple nepochádza iba od medzinárodných bánk a finančných inštitúcií. Spoločnosť R3 a jej sieť Corda Network majú v úmysle uzavrieť partnerstvo so spoločnosťou Ripple a využívať XRP pre svoju sieť. Celkovo to prináša celkový počet partnerstiev, ktoré spoločnosť Ripple zabezpečila, na celkových viac ako 280. A medzi nimi je aj počet centrálnych bánk, ktoré môžu byť zahrnuté v tomto zozname. SBI Holdings, ktorá sa tiež usiluje o spoluprácu so spoločnosťou Ripple, pretože má v úmysle v nasledujúcich piatich rokoch skutočne spôsobiť revolúciu v japonskom finančnom svete, pričom spoločnosť Ripple bude v tomto smere hlavným základným kameňom..

Kovanie RippleNet – banka PNG skočí do blockchainu a Ripple

PNC Bank, ktorá je zaradená medzi desať najlepších v bankovom svete v Spojených štátoch, sa oficiálne pripojila k RippleNet. Vďaka tomu budú mať zákazníci banky vďaka medzinárodnému systému Ripple možnosť využívať medzinárodné platby v reálnom čase..

 • Spoločnosť Western Union, ktorá pochádza zo sveta globálnych remitencií, má osobitný záujem na spolupráci s Ripple a spolupráci s ňou. To by pomohlo drasticky znížiť náklady spojené so súčasným procesom medzinárodných platieb a prevodov peňazí..
 • Ripple sa obzvlášť zaujíma o rozmanitý a čoraz viac sa rozvíjajúci trh na Blízkom východe. Medzi týmito regiónmi má svoje zameranie na. vyspelé a prosperujúce trhy Dubaja a regiónov v okolí a na prosperujúcom pobreží Mexického zálivu. Práve v tomto regióne je mimoriadne vysoký dopyt po medzinárodných platbách a prevodoch peňazí a spoločnosť Ripple je značka, ktorá je v najlepšej pozícii poskytnúť im tieto regióny. Pre tieto národy má osobitný priestor na trhu, o ktorý môžu mať skutočný prospech.
 • Vďaka novému radu produktov, ktoré prichádzajú na trh pod širokým názvom – RippleNet (a nový RippleNet Home), si získal veľký záujem zo strany zainteresovaných strán. Patria sem produkty ako xRapid, xVia, rovnako ako xCurrent a InterLedger Protocol. Každý z týchto produktov umožní spoločnosti Ripple skutočne sa postaviť nad rámec akéhokoľvek iného druhu produktu, ktorý je vonku.

Určite existuje veľké množstvo prvkov, ktoré sa postarajú o pokračujúci rast XRP v priebehu roku 2019. So zreteľom na všetky tieto faktory je otázkou, kedy a na rozdiel od toho, či ide o hospodársky rast XRP. Pokiaľ sa tieto plány a ciele budú napĺňať v očiach jej partnerov a investorov, bude spoločnosť Ripple schopná skutočne naberať na obrátkach a začať hromovým tempom smerom nahor.

Stručne povedané, spoločnosť Ripple si nemusí získať príliš veľa priaznivcov, ak by ju mali posudzovať podľa toho, aký je decentralizovaný alebo koľko anonymity poskytuje svojim používateľom. Vyvažuje to vyvážením stále rastúceho počtu inštitucionálnej podpory a stability vrátane neustále rastúceho záujmu veľkých účastníkov trhu. Existuje dostatok hnacej sily na podloženie jej rastu.

Existuje odhad, koľko XRP bude mať hodnotu do konca roka 2019?

Spolu s výškou úroku, ktorú spoločnosť Ripple vyvolala medzi inštitucionálnymi investormi a finančnými spoločnosťami, sa zvýšila cena špekulácií s cenou, ktorú by spoločnosť Ripple dokázala splniť do konca roku 2019..

Existujú tí, ktorí idú tak ďaleko, že tvrdia, že XRP bude schopný dosiahnuť hranicu 100 dolárov, ak v blízkej budúcnosti roku 2019 neporuší ani hranicu 500 dolárov, zatiaľ to však zostáva prázdnymi špekuláciami. A už sa diskutovalo o skutočných vyhliadkach, ktoré stoja tesne za skutočnými možnosťami, ktoré umožnia rast XRP, už viac ako dosť..

A aj keď existuje všetka nádej, že XRP bude môcť vyletieť nad svoje skromné ​​začiatky, aj prekročenie hranice 5 – 10 dolárov bude pre XRP ťažký výkon.

Krátkodobá perspektíva

Za posledných pár mesiacov sme boli svedkami vytvorenia dvoch padajúcich klinov, ktoré slúžili ako východiskové body pre sériu prepuknutí, ku ktorým došlo krátko potom. Prvá trvala približne 260 dní a umožnila dramatický nárast základnej hodnoty XRP o 192 percent; pričom to bolo od 0,26 do 0,86 USD.

Druhá v súčasnosti prebieha a trvala doteraz celkovo 150 dní a môžeme očakávať, že únik sa čoskoro dostaví. Cena Ripple sa v tejto chvíli posúva bokom. Ak by sa objavil únik pre XRP, môžeme buď očakávať, že dosiahne 0,57 USD, alebo dokonca 0,80 USD.

Aj keď sa vykonalo veľa práce na skutočnom zdokonalení a zlepšení celkového výkonu XRP a Ripple, nemôžeme podceniť vplyv, ktorý má kryptotrh na digitálne aktíva ako celok.

Spoločnosť Ripple si aj napriek neustálemu zlepšovaniu udržala relatívne statický trhový strop na úrovni 12 miliárd dolárov a väčšinu jej XRP drží príslušná spoločnosť, aj keď došlo k porušeniu hornej hodnoty jej hodnoty, investori to nemôže zužitkovať hlavným spôsobom, ako by to bolo možné z iných kryptomien.

Môže a bude Zvlnenie schopné v roku 2020 dosiahnuť 10 dolárov?

Existuje množstvo odborníkov, že spoločnosť Ripple bude schopná prelomiť úroveň odporu 0,40 až 0,50 dolára, vďaka čomu bude spoločnosť Ripple už nejaký čas držať cenovú stagnáciu. To by spoločnosti XRP umožnilo prelomiť tento predtým cenovo orientovaný kruh a umožniť jej presadiť až 1 dolár.

Aj keď sa očakáva, že sa tak stane, je to niečo, čo môžeme očakávať v priebehu prvého štvrťroka 2019? Tí istí analytici sa domnievajú, že tieto body odporu môže porušiť, nie však v prvom štvrťroku – existuje len málo faktorov, ktoré by mohli podložiť tento druh tvrdenia..

Aj keď toto je poľutovaniahodná realita, ku ktorej budú musieť optimistické typy pripustiť. Akonáhle dôjde k väčšiemu prílivu inštitucionálnych investícií do ekosystému Ripple, veci a bohatstvo sa môžu veľmi dobre zmeniť k lepšiemu. Ak by sa to stalo, môžeme očakávať, že podkladová hodnota XRP dosiahne:

 • Počas druhého štvrťroka 2019 asi 1 – 2 doláre
 • Počas 3. štvrťroka 2019 okolo 3 – 5 dolárov
 • Okolo 5-10 dolárov počas 4. štvrťroka 2019 (je to ideálny scenár)

Čo bráni spoločnosti Ripple v ďalšom vývoji?

Môžeme ľahko vymenovať druhy výhod, ktoré prichádzajú s aplikáciou Ripple. Ale s týmto povedané, nie je v strate, pokiaľ ide o nevýhody, ktoré musí pracovať na náprave. Tu sú niektoré z vecí, ktoré môžu veľmi dobre odradiť investorov, pokiaľ ide o Ripple:

 • Ripple je mena s veľkou centralizáciou. Ovládajú ho predovšetkým Ripple Labs. A s približne 61 percentami existujúceho objemu XRP v držbe príslušnej spoločnosti. Konečným výsledkom je to, že to poškodzuje potenciálnu likviditu. Obchodníci si často našli čas a obvinili spoločnosť Ripple zo zmeny trhu..
 • V tejto chvíli nie je možné Ripple momentálne kúpiť s fiat menou. Obchodníci ho namiesto toho môžu vymeniť iba za iný druh kryptomeny, pričom z tohto faktora majú prospech tie isté alternatívne kryptomeny..
 • Ripple si vyžaduje veľa času, aby sa sústredil na inštitucionálne financovanie a banky. Vo výsledku ho nie je možné priamo použiť na uskutočnenie nákupu online na individuálnom základe, čím sa stratí veľká flexibilita. Tento nedostatok všestrannosti nepomôže, ak má Ripple v úmysle konkurovať kryptomenám, ktoré bojujú o to, aby sa dostali do rúk jednotlivých kupujúcich a predávajúcich..
 • V tejto chvíli – trh s kryptomenami prechádza obdobím ochladzovania. A s tým aj dni, v ktorých môžu spoločnosti získavať nesmierne množstvo peňazí z ťažko podložených ICO a správ, prenikli do minulosti. Vo výsledku vidíme oveľa väčší skepticizmus na trhu, ktorý sa prebudil z neskutočne medializovaného býčieho trendu. Obchodníci prijímajú informovanejšie rozhodnutia a s prísľubom vyšších výnosov už nebudú znášať vysoké riziká.

V tejto chvíli musí trh s kryptomenami podstúpiť zásadnú opravu, aby mohol skutočne vytlačiť XRP zo svojho nižšieho hodnotového kruhu, v ktorom v súčasnosti sídli..

Zrátané a podčiarknuté je toto

Rozparovače sa budú vlniť. Armáda XRP a globálna komunita Ripple sú ľahko jednou z najväčších, ktoré predstavujú spoločnú príčinu uľahčenia globálnych platieb. Počínajúc podporou davu XRP v kryptomene twitter až po iniciatívu University Blockchain Research Initiative (UBRI) spoločnosti, hospodársky výsledok spoločnosti Ripple je pre rok 2020 a ďalšie roky optimistický.

Ak sa niektorá a / alebo všetky tieto rôzne predpovede ceny XRP naplnia, potom môžeme veľmi dobre vidieť, že Ripple prekoná nižšiu úroveň odporu 0,25 USD a možno dokonca prekoná doterajší vysoký cenový rekord 3,65 USD. Toto sa javí ako najpravdepodobnejšia situácia, keď sa spoločnosti Ripple podarilo v priebehu tohto roka plne implementovať likviditu na požiadanie (xRapid)..

Dnes sme sa však nezamerali na cenu XRP alebo hodnotu výmenného kurzu mince Ripple, namiesto toho sme sa dozvedeli o spoločnosti Ripple a kryptomene XRP; a to, čo jednotlivo, kolektívne predstavujú a ako veľká súčasť vznikajúceho ekosystému digitálnych aktív a virtuálnych mien vedeného bitcoinmi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map