Tether Crypto: Porovnanie stabilnýchcoinov USDT + príbeh Bitfinex

vodítko uväzovania

Contents

Sprievodca stablecoinom Tether: Ako funguje kryptomena USDT

Tether (USDT) stablecoin je jednou z najväčších kontroverzných tém trhu s kryptomenami v bitcoinovej komunite. Master The Crypto pre vás zostavil trojdielneho sprievodcu, ktorý vám pomôže lepšie pochopiť Tether, ako fungujú Stablecoiny a dráma asociácie / manipulácie cien Bitfinex. Poďme začať:

 • 1) čo je Tether stablecoin (USDT)
 • 2) ako fungujú stablecoiny + porovnanie stablecoinu s konkurenciou Facebook Libra
 • 3) celý príbeh kryptomeny Tether a výmeny Bitfinex a ďalšie kroky

Live Tether Price: USDT Coin Market Cap

Tying Up Tether: Komplexný sprievodca USDT a ak by sa vám malo dostať do rúk top stablecoin!

tether usdt prehlad

Tether, ktorého oficiálna webová stránka je na tether.to, je kryptomena stablecoin so symbolom symbolu USDT, ktorá predstavuje token amerického dolára viazaný na USD v pomere 1: 1. Ako sa dá povedať v kryptografických sloganoch Tether, „digitálne peniaze pre digitálny vek“ s cieľom „priniesť skutočnú svetovú menu do blockchainu“, USDT je ​​jednou z najviac diskutovaných komunitných tém..

Počet kryptomien explodoval od nástupu bitcoinu späť v roku 2008. S 11 rokmi, ktoré ho delí od jeho veľmi skromných začiatkov, je na trhu v súčasnosti obrovské množstvo digitálnych aktív. Tieto rôzne meny sa buď odlišujú jedinečnými funkciami, alebo sa jednoducho snažia zúročiť úspech týchto virtuálnych mien.

Aj keď tieto rôzne aktíva poskytujú skutočnú hodnotu ich zástupom používateľov a investorov, podarilo sa impozantným tempom rásť aj iný „žáner“ digitálnej meny. Za podpory suverénnej meny sa stablecoiny v priebehu posledných rokov objavili ako takmer rozšírenie k všeobecne známym menám, ako je americký dolár, ako jeden príklad..

Malo by sa povedať, že tieto stablecoiny presne nedokázali explodovať rovnakým spôsobom ako digitálne aktíva, ale existuje niekoľko zaujímavých iterácií, ktoré stoja za zváženie. Jedným z nich je samozrejme Tether (USDT), ktorý patrí medzi populárnejšie stablecoiny medzi záujemcami o ich využitie, držbu alebo dokonca výpožičku. A bez ohľadu na to, kde zistíte cenu Tetheru, či už CoinMarketCap, CryptoCompare alebo CoinGecko, uvidíte USDT v top 10, ak nie v top 5 podľa trhového stropu a striedavého obchodného rebríčka s bitcoinom pre # 1 a # 2 pre väčšinu v tokenovom ekosystéme založenom na blockchaine.

Ako presne však Tether začal? Aká je základná logika jeho používania? A ako presne sa toho máš zmocniť? Budeme sa venovať týmto otázkam práve tu a práve teraz.

Rýchly kontext – O stablecoinoch

o tether token

Jednou zo zaujímavostí Stablecoinov je, že nie sú také „čerstvé“, ako by sme si chceli myslieť; v skutočnosti niektoré z prvých verzií týchto mien skutočne predchádzajú to, čo poznáme ako jedny z najväčších mincí v krypto svete.

Napríklad niektoré z prvých stablecoinov, ktoré sú vonku, boli komunite predstavené už v roku 2014, napríklad Tether, ktorý bol prvýkrát uvedený v júli 2014 pod názvom „RealCoin“. Zahrnuté boli aj BitShares (BitUSD) a Nu (NuBits), ktoré boli schopné poskytnúť používateľom likvidné virtuálne aktíva s fixnou cenou vďaka tomu, že držal rezervu amerických dolárov, ktorá fungovala ako druh krypto kolaterálu.

Jednoducho povedané „krypto kolaterál“ znamená hlboko zjednodušiť často komplikovaný systém likvidity, ktorý majú niektoré z týchto stablecoinov, ktoré sa môžu pohybovať od singulárnej rezervy amerických dolárov, po zmiešanú škálu držieb od amerických dolárov, až po kryptomeny ako Pooled Ethereum.

Bez ohľadu na to, stablecoiny poskytujú svoj vlastný jedinečný prístup k stabilnému ekonomickému systému. A to isté platí pre Tether, do ktorého sa teraz ponoríme.

Tear into Tether – pôvod

zdieľať stabilnú históriu coinov

Tether je zaujímavo to, čo by sme opísali ako duchovný potomok množstva vrcholového manažérskeho tímu stojaceho za burzou kryptomien – Bitfinex. Aj keď to teraz vieme, skutočný riadiaci tím zostal pred širokou verejnosťou skrytý, keď bol predstavený v roku 2014, začal ako RealCoin a v novembri toho istého roku dostal novú značku Tether..

Čo to teda Tether vlastne je? Podľa svojej bielej knihy Tether funguje ako akýsi stablecoin, ktorý dáva používateľom možnosť používať americký dolár na ethereum aj bitcoin blockchaine.

„Digitálny token krytý fiat menou poskytuje jednotlivcom a organizáciám robustnú a decentralizovanú metódu výmeny hodnoty pri použití známej účtovnej jednotky. Inovácia blockchainov je auditovateľná a kryptograficky zabezpečená globálna účtovná kniha.

Emitenti tokenov krytých aktívami a ďalší účastníci trhu môžu využiť technológiu blockchainu spolu so zabudovanými systémami konsenzu na obchodovanie v známych, menej volatilných menách a aktívach.

V záujme zachovania zodpovednosti a zabezpečenia stability výmennej ceny navrhujeme metódu na udržanie pomeru rezervy jedna k jednej medzi tokenom kryptomeny, ktorý sa nazýva tethery, a s ním spojeným aktívom skutočného sveta, fiat menou. Táto metóda využíva bitcoinový blockchain, dôkaz o rezervách a ďalšie metódy auditu na preukázanie toho, že vydané tokeny sú kedykoľvek plne zálohované a rezervované. “

Jednou zo zaujímavých vecí na Tetheri sa vracia k tejto ľahkej aplikácii na bitcoin aj ethereum. Zatiaľ čo jeho súčasníci niekedy existujú v rámci vlastného blockchainu ako samostatný systém, ako je MakerDAO, Tether sa líši vďaka skutočnosti, že väčšina jeho virtuálnych tokenov existuje a bežne funguje na blockchaine Bitcoin a Ethereum; predstavuje 97 percent pohybov svojich tokenov.

Prečo je to tak? Je to populárne používaný token, ktorý investorom a potenciálnym kupujúcim sprístupňujú rôzne centralizované a decentralizované burzy.

Logika je za tým dosť jednoduchá – poskytuje dobrý špekulatívny hedging pre kupujúcich v prípade, že dôjde k prudkému obratu na hlavnom kryptotrhu; pre investorov im umožňuje vrátiť sa k rezervnému aktívu, ktoré nebude kolísať v hodnote, ak sa ho rozhodnú nechať tam. To im však tiež umožňuje ľahký prechod z jednej meny na druhú.

Pre kryptomenové burzy – dostupnosť Tetheru poskytuje ďalšiu vrstvu likvidity pre ich výmenu, čo je obzvlášť dôležité ako menšia centralizovaná alebo decentralizovaná burza.

To, čo to robí trochu čudným, je skutočnosť, že z finančného hľadiska nemá taký zmysel odkladať tieto dva blockchainové protokoly. Naopak, ďalšie stablecoiny jednoducho vyvíjajú a spúšťajú svoju vlastnú databázu.

Pritom môžu zmierniť akékoľvek ďalšie náklady, ktoré môžu vzniknúť napríklad pri jednaní s baníkmi, v súlade s mechanizmom konsenzu o dôkaze práce, ktorý používa Ethereum aj Bitcoin.

Táto 97-percentná metrika v skutočnosti neznie príliš veľa, ale jej skutočný veľký vplyv je, keď si vezmeme čas na zváženie skutočnosti, že Tetherov token, USDT, je podporovaný v pomere 1: 1 k doláru. A s 2,2 miliardami z nich v obehu to znamená, že Tether má rezervu minimálne v rovnakom množstve.

Prečo používať Tether?

ako používať tether

Ako už bolo popísané vyššie, digitálna mena pripojená (nejakým spôsobom) k suverénnej mene má veľkú hodnotu. Pre burzy mincí aj pre používateľov to konkrétne znamená mať nejaký druh finančného zaistenia na kryptotrhu.

Rovnaká výhoda však existuje pre tie spoločnosti a maloobchodníkov, ktorí chcú prijať kryptomeny od potenciálnych zákazníkov. Ako sme si okrem iných pozreli spoločnosti ako Microsoft a Expedia, existuje motivácia nakupovať v kryptomene, ale je tu niekoľko vážnych problémov, ktoré s tým súvisia.

Po prvé, pri pokusoch o prijímanie platieb za produkty v bitcoinoch prichádza k veľkej volatilite. Po druhé, platobné systémy tretích strán, ktoré fungujú na poskytovaní tohto riešenia dostupnejším spôsobom, v zásade negujú hodnotu brania kryptomeny ako platobného prostriedku; tak načo sa trápiť?

Cieľom spoločnosti Tether je prekonať túto priepasť medzi obchodníkmi a každodennými používateľmi ponúkaním toho najlepšieho z oboch svetov; digitálna mena, ktorá umožňuje prechod z bitcoinu alebo éteru, ktorá je tiež krytá stabilnou (ish) suverénnou menou.

Pre burzy je to, že sa spoločnosti Tether podarilo vzlietnuť medzi burzami ako jeden ďalší príklad, a to mať nejaký druh otvorených dverí pre používateľov, ktorí majú záujem o nákup kryptomien, aby rýchlo preložili hotovosť zo skutočného sveta do digitálneho druhu.

Burzy a spoločnosti, ktoré sa usilujú ponúkať Tether, môžu skutočne nájsť oveľa väčší trh pre tých, ktorí majú záujem o investovanie, čo sa v blízkej budúcnosti môže ukázať ako výhodné.

V porovnaní s akýmkoľvek iným druhom stablecoinu je Tether najpopulárnejším typom tokenu používaného v ekosystéme v porovnaní s inými druhmi tam vonku..

Ako teda Tether funguje??

ako funguje kryptomena tether

Tether v súčasnosti funguje na vrchole Omni protokolu, ktorý sa bežne používa pre tie digitálne aktíva, ktoré sú na vrchole a používajú bitcoinový blockchain. Zatiaľ čo základným predpokladom Tetheru (USDT) je, že funguje ako digitálny preklad amerického dolára, nefunguje úplne rovnako..

Po prvé, zatiaľ čo americký dolár zostáva, vo všetkých ohľadoch a na všetky účely, relatívne stabilný, aj keď je vo vrecku. USDT podlieha určitej fluktuácii, ale dokáže sa usadiť alebo tesne obiehať okolo 1 USD.

Ako to teda je, že to vlastne funguje? Hypoteticky, ak by používateľ mal priamo prevádzať peniaze na burzu kryptomien, ako je Kraken, bude mu v Tetheru poskytnutá rovnaká suma. Tí istí používatelia potom môžu vziať toto množstvo USDT a dokončiť transakcie pre iné druhy kryptomien.

Aj keď to predtým platilo pre všetkých používateľov, ktorí sa chceli zmocniť spoločnosti Tether, už to tak nie je z dôvodu bankových problémov, ktoré spoločnosť za posledných pár rokov utrpela..

Takže takto to POUŽÍVAL, aby fungovalo. Ako to funguje teraz? Aj keď sa už s týmito druhmi transakcií nezúčastňuje, stále pracuje na Omni Protocol, čo je riešenie vrstvy 2.

Nový proces môžeme vidieť na Tetherovom technickom zásobníku; to znamená, že zatiaľ čo Tether cirkuluje na Omni, používatelia môžu získavať svoje vlastné objemy Tetheru prostredníctvom zmesi decentralizovaných búrz a centralizovaných búrz, ktoré sa dokázali stať akceptovaným emitentom alebo správcom pre stablecoin.

Pre tých, ktorí majú záujem o skutočné získanie Tetheru, tu je niekoľko búrz, ktoré ich v súčasnosti ponúkajú:

 • Kraken
 • Binance
 • Bithumb Global
 • Poloniex
 • Bittrex
 • KuCoin
 • Gate.io
 • Bitsdaq
 • BTCTurk
 • UpBit
 • Max Maicoin
 • OmgFin
 • BitoPro
 • IndoDax
 • CITEX
 • WazirX
 • Burza kuna
 • BitSonic
 • FTX
 • PieXGo

Každá z týchto búrz v súčasnosti ponúka Spot Trading of Tether a ďalšie, ktoré poskytujú používateľom aj obchodovanie s futures.

Tetherove kontroverzie

tether (usdt) kontroverzia

Počas týchto prvých troch rokov nikto nevedel, kto presne stojí za týmto projektom. To bolo až do roku 2017, keď Tether konečne a neobvykle zverejnil svoju vlastnú stránku „O nás“ medzi týždňami od 5. do 17. decembra. Keď sa to konečne ukázalo, ukázalo sa, že hlavní členovia tohto projektu pochádzajú z tímu Bitfinex; konkrétne:

 • JL van der Velde (generálny riaditeľ)
 • Giancarlo Devasini (finančný riaditeľ)
 • Philip Potter (CSO)
 • Stuart Hoegner (právny zástupca)
 • Matthew Tremblay (hlavný kontrolór)

Stanovenie ceny bitcoinu

manipulácia s cenou bitcoinu

Teraz by sa to dalo jednoducho pokrčiť plecami ako členovia vášnivej komunity kryptomien, ktorí sa snažia vyrovnať podmienky pre nových hráčov v ich komunite. Problém je v tom, že určite existuje dostatok prstov namierených na tím Bitfinex, aby naznačili, že je toho viac než len tohto.

Byť mysľou za kryptomenovou burzou A A ľahko dostupným typom stablecoinu, ktorý je možné použiť na uvedených burzách, je skôr skutočnou hrozbou ako teoretickou..

Podľa spravodajských zdrojov, ako je Bloomberg, ktoré o tom v tom čase informovali, a amerického ministerstva spravodlivosti a jeho komisie pre obchodovanie s komoditami a futures v novembri 2018 tím Bitfinex určite konal podľa týchto krokov..

Tieto obavy, pichnutia a stimuly zo strany CFTC a ministerstva spravodlivosti pochádzajú z dôsledkov bitcoinového hyper-býka, ktorý sa vyskytol v roku 2017. Existovali dosť vážne obvinenia, že spoločnosť Bitfinex prostredníctvom svojich priamych väzieb na spoločnosť Tether využívala stabilnýcoin na podporu alebo prípadne podporiť rally na trhu v roku 2017.

Bloomberg musel o tejto záležitosti v priebehu času povedať toto:

„Niektorí obchodníci – ako aj akademici – tvrdili, že tieto reťazce sa používajú na nákup bitcoinov v rozhodujúcich okamihoch, keď poklesne hodnota všadeprítomného digitálneho tokenu. JL van der Velde, výkonný riaditeľ spoločností Tether Ltd. a Bitfinex, predtým tieto tvrdenia odmietol. “

Jej generálny riaditeľ tiež odpovedal na nasledujúce informácie o obvineniach z použitia Tetheru pri potenciálnom určovaní cien:

„Emisie tetheru nemožno použiť na zvýšenie ceny bitcoinu alebo iných mincí / tokenov na Bitfinexe.“

Potom tu bola výskumná správa z 25. júna 2018 „Je bitcoin skutočne neviazaný?„University of Texas at Austin’s Department of Finance John M. Griffin and Ohio State University’s Amin Shams, ktorý bol nedávno aktualizovaný v novembri 2019 a priniesol niekoľko tvrdení a predpokladov týkajúcich sa manipulácie s kryptotrhom a cenou bitcoinu. K dispozícii je tiež nová správa od autorov Carol Alexander a Michael Dakos s názvom „Kritické vyšetrovanie údajov a analýzy o kryptomene Kritické vyšetrovanie údajov a analýzy o kryptomene”, Ktorá bola vydaná v máji 2019.

Tu je graf znázorňujúci emisiu Tetheru v rokoch 2017, 2018 a 2019, ktorý zobrazuje vytlačené sumy spolu s počtom bitcoinových korelácií so zvýšením trhového stropu USDT (všimnite si, že korelácia sa nemusí vždy rovnať príčinnej súvislosti):

graf tether-usdt-bitcoin-btc-price-manipulation-chart

Veľa z toho hádanka sa v čase tohto preskúmania kryptomeny Tether stále hrá, ale teraz, keď máme nohu vo svete stabilných dolárov USDT, urobme celý krok a pochopme, ako fungujú stablecoiny, a porovnajme Tether s inými kryptomienami viazanými na dolár. ako dotyk na to, čo stablecoin Facebook Libra urobí voči Tetheru.

Sprievodca stablecoinami: Konečný zoznam na porovnanie stablecoinov

ako stablecoiny fungujú

Čo je stablecoin? Aké sú najväčšie a najobľúbenejšie stablecoiny? Ako fungujú stablecoiny? Zistite všetko, čo potrebujete vedieť o stablecoinoch

Stablecoiny sú digitálne tokeny, ktoré určujú ich hodnotu pre konkrétne aktívum – napríklad americký dolár. Pretože kryptopriemysel stále rastie, zaznamenali sme prudký dopyt po stablecoinoch.

Napriek rastúcemu dopytu po stablecoinoch je veľa ľudí stále úplne bezradných o tom, ako stabilné coiny fungujú. Čo je stablecoin? Ktoré stablecoiny sú najlepšie a najdôveryhodnejšie na trhu? V tejto príručke vám odpovieme na všetky otázky týkajúce sa stablecoinov.

Čo je stablecoin?

Čo je stablecoin

Stablecoin je digitálny token zostavený od základu, aby mal stálu hodnotu. Mnoho stablecoinov je viazaných na americký dolár jednoducho preto, lebo je to najbežnejšie používaná mena na svete. Videli sme však aj stablecoiny viazané na všetky typy veľkých aj malých fiat mien.

Niektoré stablecoiny nie sú viazané na žiadnu fiat menu, ani nie sú viazané na národné hospodárstvo. Na vyrovnanie rezerv používajú napríklad inteligentné zmluvy. Inteligentná zmluva predáva stablecoiny, keď sú ceny vysoké, potom kupuje stabilcoiny z trhu, keď sú ceny nízke.

Prečo potrebujeme stablecoiny?

Prečo potrebujeme stablecoiny

Stablecoiny boli nevyhnutným doplnkom kryptokomunity. Stablecoiny sa objavili z mnohých dôležitých dôvodov. Dva najdôležitejšie dôvody, ktoré sme potrebovali, sú stablecoiny:

Kryptoprchavosť

Bitcoiny a ďalšie kryptomeny sú notoricky volatilné. Pre podniky, obchodníkov alebo jednotlivcov je v súčasnosti ťažké prijať bitcoin, pretože jeho hodnota môže každý deň výrazne kolísať. Povedzme, že predajca kúpi auto od spoločnosti Honda za 20 000 dolárov a o niekoľko dní ho potom predá za 2 BTC. Pokiaľ sa 2 BTC rovnajú 20 000 USD, obchodné zastúpenie je v poriadku. Ak však hodnota BTC poklesne, potom by obchodné zastúpenie mohlo vyjsť na tisíce dolárov.

Regulačné preskúmanie mien Fiatu

Kryptoburzy, ktoré manipulujú so „skutočnými“ USD alebo inými nekrytými menami, často čelia väčšej regulačnej kontrole. Z dôvodu tejto regulačnej kontroly niektoré burzy blokujú akékoľvek nekryté obchodovanie. Stabilné coiny viazané na Fiat umožňujú obchodníkom využívať výhody obchodovania s fiat menami bez určitých regulačných prekážok.

Ako fungujú stablecoiny?

Ako fungujú stablecoiny

V súčasnosti stablecoiny fungujú rôznymi spôsobmi, aby si udržali stabilnú hodnotu.

Napríklad Tether je jeden z najznámejších stablecoinov na trhu. Je naviazaný na USD v pomere 1 USD (TTC) k 1 USD. Tether si zachováva svoju hodnotu tým, že drží rezervu v amerických dolároch.

Tether pôvodne tvrdil, že drží každý USDT 1: 1 s hotovostnými rezervami. Inými slovami, za každú miliardu dolárov USDT na kryptotrhoch držala Tether na svojom bankovom účte hotovosť v hodnote jednej miliardy dolárov. Toto tvrdenie sa rýchlo ukázalo ako nepravdivé a Tether teraz jednoducho tvrdí, že USDT je ​​namiesto prísne hotovostných rezerv krytý ekvivalentom „hotovosti a iných aktív“..

Niektoré stablecoiny zostávajú stabilné pomocou zabudovaných algoritmov alebo inteligentných kontraktov. Keď hodnota stablecoinu klesne pod určitú sumu, inteligentný kontrakt kúpi z trhu stablecoiny, čím sa zvýšia ceny. Keď hodnota stablecoinu stúpne nad určitú hodnotu, inteligentný kontrakt predá stablecoin, aby sa znížil dopyt na trhu.

Ostatné stablecoiny používajú ešte zložitejšie systémy zahŕňajúce komplexnú sadu algoritmov, programy spätného výkupu a rezervy fiat. Pretože sa svet stablecoinov neustále rozširuje, vidíme nové a nové mechanizmy stability.

Výhody stablecoinov

výhody stablecoinu

Medzi výhody používania, držania alebo obchodovania so stabilcoínmi patria:

Lepšie a jednoduchšie prijatie kryptomeny v hlavnom prúde: Skúste zísť do metra a povedzte sendvičovému umelcovi, že za stopu dlhú ponorku zaplatíte 0,0005 BTC. Veľa štastia. Každý už počul o bitcoinoch, ale len málo ľudí si môže okamžite predstaviť hodnotu bitcoinu, akoby si mohol predstaviť hodnotu USD alebo iných významných fiat mien..

V bitcoinoch neplatíte nájom ani nekupujete potraviny: Drvivá väčšina sveta neplatí nájom ani nekupuje potraviny v bitcoinoch. Pokiaľ sa v priebehu najbližších rokov nestane niečo dramatické, tento systém sa v blízkej budúcnosti nezmení. Pokiaľ ľudia platia nájom, nakupujú potraviny a spravujú ďalšie veci dennej potreby v hlavných fiat menách, budeme potrebovať nejaký typ ľahkého mechanizmu konverzie fiat-to-crypto.

Hedge Markets: Povedzme, že držíte bitcoin. Ste veľkým vyznávačom tejto technológie – ale tiež veríte, že prichádza korekcia trhu. Chytrý obchodník by zabezpečil svoju pozíciu predajom niektorých BTC za aktíva so stabilnou hodnotou – ako je stablecoin. Predáte 1 BTC za stablecoin v hodnote 10 000 USD. O pár týždňov neskôr BTC klesne na 5 000 dolárov za BTC. Potom predáte svoj stablecoin späť do BTC a nakoniec získate 2 BTC namiesto 1. Zjednodušene povedané, stablecoiny dávajú obchodníkom viac možností a lepšiu schopnosť zaisťovať trhy.

Stabilita: Tisíce obchodníkov teraz prijímajú bitcoiny a ďalšie kryptomeny. Širokému prijatiu bitcoinov však bráni nestabilita bitcoinov. Obchodník dnes nemusí chcieť prijať 1 BTC za produkt, keď predajca stále pracuje v hotovosti. Ak je volatilita vysoká, je ťažké použiť aktívum ako menu.

Kúpiť akcie za stablecoiny: Niektoré kryptotrhy posunuli veci na vyššiu úroveň, vďaka čomu môžete držať kryptomeny, stablecoiny a akcie na jednom pohodlnom paneli. Tieto trhoviská vám však zriedka umožňujú nakupovať akcie priamo za BTC a možno budete musieť najskôr previesť peniaze z kryptomeny do stablecoinu.

Právne a regulačné výhody: Používanie stablecoinov má veľa právnych a regulačných výhod. Stabilné mince konkrétne nemusia byť nevyhnutne kryté rovnakými obchodnými obmedzeniami ako hotovostné rezervy. Namiesto výmeny hotovosti v USD je pre burzu často jednoduchšie použiť proxy menu – napríklad USDT.

Stále je to decentralizované: Kritici stabilného coinu môžu tvrdiť, že stablecoiny práve vytvárajú inú verziu hotovosti. To však nie je tak celkom pravda. Mnoho stablecoinov sleduje americký dolár a ďalšie nekryté meny; iné stablecoiny však sledujú iné aktíva alebo vôbec žiadne. Dobrý stablecoin má decentralizovaný systém riadenia, ktorý apeluje na kryptobrancov.

Digitálne tokeny založené na blockchaine: Väčšina stablecoinov je založená na blockchaine, a preto sa dajú ľahko obchodovať medzi kryptoburzami. Obchodníci so stablecoinmi získavajú to najlepšie z oboch svetov a užívajú si bezpečnosť a decentralizáciu tokenov založených na blockchaine spolu so stabilitou a oboznámenosťou fiat mien.

Druhy stablecoinov

stablecoin typy

V súčasnosti je k dispozícii množstvo rôznych druhov stablecoinov. Spravidla však stablecoiny spadajú do dvoch širokých kategórií, medzi ktoré patria kolateralizované a nezabezpečené stablecoiny.

Zabezpečené stabilné mince

Zabezpečené stablecoiny sú stablecoiny kryté nejakým majetkom. Toto aktívum má hodnotu a každá jednotka majetku je viazaná na konkrétne množstvo stablecoinu. Napríklad pri USDT je ​​každý USDT krytý v pomere 1: 1 s hotovosťou v USD. Každá jednotka Tetheru je úplne zabezpečená. Ostatné stablecoiny sú zabezpečené kryptomenami – nie fiat menami.

Fiat zabezpečený: Stabilizované coiny od spoločnosti Fiat používajú ako zábezpeku fiat menu. Tether má napríklad rezervy v USD a umožňuje obchodníkom vymeniť USDT 1: 1 za USD. To je dôvod, prečo má Tether hodnotu. Podobne fungujú aj ďalšie stabilizované coiny s fiatovou kolateráciou. Ak je v obehu stablecoin v hodnote 1 milión dolárov, potom je v trezore milión dolárov, ktorý podporuje hodnotu tohto stablecoinu.

Kryptozabezpečené: Niektoré stablecoiny sú vypálené z rezerv kryptomeny. Za pôžičkovú platformu spoločnosti MakerDAO stojí napríklad ETH a od používateľov sa vyžaduje, aby uzamkli 150% ETH, aby si požičali Dai stablecoin. Z tohto dôvodu je každý Dai kolateralizovaný ETH v minimálnom pomere 150%.

Zabezpečenie majetku: Existuje tretí typ kolateralizovaného stablecoinu. Stabilizované coiny zabezpečené aktívami nie sú kryté nekrytými menami alebo kryptomenami; namiesto toho sú kryté nejakým iným typom diela. Môžu byť kryté napríklad zlatými prútmi alebo akciami a inými aktívami.

Nezabezpečené stablecoiny

Niektoré stablecoiny nie sú zabezpečené vôbec. Hodnota stablecoinu nie je podložená ničím konkrétnym. Hodnota stablecoinu nie je viazaná na USD, EUR, BTC alebo iné tradičné aktíva; namiesto toho je podložená algoritmami, inteligentnými zmluvami alebo inou jedinečnou technológiou.

Tieto stablecoiny môžu byť najzaujímavejšou voľbou, ktorá je k dispozícii odteraz. Na presadzovanie konkrétnych pravidiel používajú pokročilé technológie blockchainu a decentralizované, automatizované inteligentné zmluvy. Teoreticky by dobre navrhnutý nezabezpečený stablecoin mohol držať svoju hodnotu donekonečna bez ohľadu na širšie pohyby na kryptomene alebo fiat trhu.

Nevýhody stablecoinov

stablecoin nevýhody

Stablecoiny ani zďaleka nie sú dokonalé. Rovnako ako ďalšie nastupujúce technológie, aj stablecoiny už začali vykazovať určité bradavice. Niektoré stablecoiny sa rozpadli z brán. Ostatné stablecoiny – dokonca aj veľké ako Tether – naďalej čelia otázkam ohľadne ich stability, legitimity a transparentnosti.

Niektoré z nevýhod stablecoinov zahŕňajú:

Stabilizované coiny od spoločnosti Fiat fungujú rovnako ako banky

Prečo by si súkromná spoločnosť nechávala rezervu vo výške 1 milión USD v hotovosti len na podporu hodnoty stablecoinu? Neexistuje žiadny stimul na držanie týchto peňazí v hotovosti a spoločnosť kvôli inflácii každý deň prichádza o peniaze. Aby sa držanie týchto peňazí oplatilo, musela by spoločnosť požičať peniaze alebo ich investovať.

Zjednodušene povedané, neexistuje žiadny stimul pre nikoho, aby držal hotovosť v bankovej rezerve len na podporu stabilného coinu. Napriek tomuto zdanlivo zrejmému záveru spoločnosti ako Tether pôvodne tvrdili, že to robia presne. Tether tvrdil, že v banke držali hotovosť v hodnote miliárd dolárov, aby podporili každý stabilný dolár USDT v obehu. Ak to bola pravda, potom Tether každý deň prichádzal o desiatky tisíc dolárov iba vďaka inflácii.

Tether by zmenil svoje ladenie a tvrdil, že svoje rezervy v USD drží v „hotovosti a iných aktívach“. Zdá sa, že Tether teraz investuje svoje hotovostné rezervy do úrokov. Samozrejme, investovanie vždy prichádza s určitou mierou rizika. Ak Tether urobí zlú investíciu, potom by sa hodnota USDT mohla znížiť.

To všetko prispieva k jednoduchému záveru: určité fiat kolateralizované stablecoiny fungujú rovnako ako banky. Skutočne sme prešli všetkými problémami s vytváraním blockchainu a kryptomien, len aby sme spustili nový systém poskytovania pôžičiek a bankovníctva?

Čiže nie sme znovu len privedení peňazí? Aký to má zmysel?

V rokoch 1879 až 1933 bol každý USD v obehu krytý konkrétnym množstvom zlata. V roku 1933 však prezident Franklin Delano Roosevelt odobrali USA zlatý štandard po sérii bankových zlyhaní počas Veľkej hospodárskej krízy. Cena zlata sa zvýšila na 35 dolárov za uncu, čo teoreticky stabilizovalo hodnotu USD. Tento cenový bod sa udržiaval až do roku 1971, keď prezident Nixon oznámil, že USA opustia zlatý štandard. Odvtedy nebol americký dolár viazaný na hodnotu zlata a naopak. Kritici tvrdia, že stablecoiny iba znovu vytvárajú systémy zlatého štandardu čias minulých. Niektorí ľudia hovoria, že je to dobrá vec, pretože dáva mene konkrétnu hodnotu. Iní tvrdia, že brzdí ekonomický pokrok.

Stablecoiny sa v skutočných zlyhaniach trhu nepreukázali

Pre stablecoiny je ľahké získať stabilitu za bežných trhových podmienok. Áno, trhy sa za posledné dva roky pohybovali hore a dole, ale nezaznamenali sme žiadny typ výrazného prepadu. Stablecoiny začali byť populárne až po náraste kryptomeny na 20 000 dolárov a následnom poklese na úroveň 5 000 až 10 000 dolárov koncom roka 2017 a začiatkom roku 2018.

Budú stablecoiny držať svoju hodnotu, ak bitcoiny vystrelia až na 50 000 dolárov alebo klesnú na 1 000 dolárov? Budú mať stabilné coiny svoju hodnotu, ak USD klesne a vstúpime do ďalšej medzinárodnej recesie? Všetko sú to dobré otázky, na ktoré možno nikdy nebudeme odpovedať.

Loď je najbezpečnejšia, keď je v prístave, ale to nie je miesto, kde má byť. Stabilnýcoin je najbezpečnejší za stabilných trhových podmienok, ale nevieme, ako si bude počínať, kým nebude čeliť výraznej volatilite.

Podvody a nedostatok transparentnosti

Priemysel stablecoin má ďalší problém: čelí problémom s podvodmi a nedostatkom transparentnosti – podobne ako vo všeobecnosti so širším kryptotrhom..

Žiadny stablecoin nestál toľko kritiky ako Tether. Spoločnosť Tether bola založená v hmle utajenia a jej zakladajúci tím bol prepojený s rôznymi tienistými bankami a burzami ako Bitfinex. Potom došlo k polemike o hotovostných rezervách Tetheru, vrátane toho, koľko hotovosti Tether skutočne držal vo svojich rezervách.

Súčasťou problému Tetheru bol jeho náhly nárast popularity. Malá skupina ľudí mala zrazu možnosť vytlačiť z ničoho nič 100 miliónov dolárov USD, kedykoľvek na to mali chuť. Tether tvrdil, že tieto peniaze boli vždy kryté pomerom 1: 1 so skutočnými hotovostnými rezervami v USD, ale audity boli zriedkavé.

Keby ste mali možnosť vytlačiť si cez noc 100 miliónov dolárov, nevzali by ste si to? To je jeden z dôvodov, prečo stablecoiny nikdy nemôžu fungovať bez zavedeného riadneho decentralizovaného regulačného systému.

Najlepšie stablecoiny sú centralizované

Ďalším problémom so stablecoinami je, že najväčšie stablecoiny sú často centralizované. Boli postavené konkrétnymi burzami – napríklad Blíženci. Alebo ich plne ovláda a kontroluje centralizovaná entita, ako je Tether.

Áno, ľudia sa pokúšali vytvoriť decentralizované systémy stablecoinu a mnohé z týchto systémov sú veľmi sľubné. Ak by sme boli schopní vytvoriť decentralizovanú menu, ako je bitcoin, ktorú by nemohol uzavrieť alebo ovládať žiadny subjekt, tak prečo by sme nemohli vytvoriť decentralizovaný stablecoin? To je optimistický prístup – a ten sa môže stať skutočnosťou.

Najvyšších 14 stabinov

špičkové stablecoiny na kryptotrhu

Na dnešných burzách s kryptomenami je nakupovaných a predávaných asi 20 hlavných stablecoinov. Tether s trhovou kapitalizáciou viac ako 4 miliardy dolárov je zďaleka najpopulárnejším a najobchodovanejším stablecoinom.

Ostatné stablecoiny však preukázali rastúci prísľub. Stále pribúdajú. Burzy podporujú novšie stablecoiny na základe ich transparentnosti a legitimity. Komunita vo všeobecnosti viac dôveruje spoločnostiam ako Gemini, ako spoločnostiam ako Tether.

S ohľadom na to je tu dnes najlepších desať stablecoinov.

Tether (USDT)

 • Tržná kapitalizácia v hodnote 4,01 miliárd dolárov
 • Objem obchodovania za 18,4 miliárd dolárov za 24 hodín (september 2019)
 • Naviazaný na USD
 • Fiat zabezpečený
 • Prevádzkuje Tether

USD mince (USDC)

 • Tržná kapitalizácia vo výške 436,28 milióna dolárov
 • Objem obchodovania 172,7 USD (september 2019)
 • Naviazaný na USD
 • Fiat zabezpečený

Štandardný token Paxos (PAX)

 • Tržná kapitalizácia vo výške 241 miliónov dolárov
 • Objem obchodov vo výške 383 miliónov dolárov (september 2019)
 • Naviazaný na USD
 • Fiat zabezpečený
 • Prevádzkuje spoločnosť Paxos Trust Company

TrueUSD (TUSD)

 • Trhový strop vo výške 190,94 milióna dolárov
 • Objem 637 miliónov dolárov (september 2019)
 • Naviazaný na USD
 • Fiat zabezpečený
 • Prevádzkuje TrustToken

Dai stablecoin

 • Tržná kapitalizácia vo výške 80,05 milióna dolárov
 • Obchodovaný objem 4,57 milióna USD (september 2019)
 • Naviazaný na USD
 • Kryptozabezpečené
 • Prevádzkuje spoločnosť MakerDAO

USD (USD)

 • Trhový strop 28,45 milióna dolárov
 • Objem obchodovania 40,1 milióna dolárov (september 2019)
 • Naviazaný na USD
 • Fiat zabezpečený
 • Prevádzkuje OKLink

Stáza EURS (EURS)

 • Tržná kapitalizácia vo výške 35,46 milióna dolárov
 • Objem obchodov vo výške 387 225 USD (máj 2019)
 • Naviazaný na EUR
 • Fiat zabezpečený
 • Prevádzkuje spoločnosť Stasis

bitCNY (BITCNY)

 • Tržná kapitalizácia 9 miliónov dolárov
 • Objem obchodov vo výške 151 000 000 USD (máj 2019)
 • Naviazaný na CNY
 • Kryptozabezpečené
 • Prevádzkuje Neznáma spoločnosť

Gemini Dollar (GUSD)

 • Tržná kapitalizácia v hodnote 8,5 milióna dolárov
 • Objem obchodovania 2,87 milióna dolárov (september 2019)
 • Naviazaný na USD
 • Fiat zabezpečený
 • Prevádzkované spoločnosťou Gemini

StableUSD (USDS)

 • Tržná kapitalizácia vo výške 6,4 milióna dolárov
 • Objem obchodov vo výške 678 000 USD (máj 2019)
 • Naviazaný na USD
 • Fiat zabezpečený
 • Prevádzkuje stabilne

USDQ

 • Tržná kapitalizácia vo výške 5,49 milióna dolárov
 • Objem obchodov vo výške 119 000 USD (september 2019)
 • Naviazaný na USD
 • Fiat sa zaistil
 • Prevádzkované Platinovými cennými papiermi

BitUSD (BITUSD)

 • Tržná kapitalizácia v hodnote 3,87 milióna dolárov
 • Objem obchodov vo výške 650 000 USD (september 2019)
 • Naviazaný na USD
 • Kryptozabezpečené
 • Prevádzkované spoločnosťou BitShares

1 SG (1 SG)

 • Trhový strop 1,3 milióna dolárov
 • Objem obchodovania 3 800 000 dolárov (máj 2019)
 • Naviazaný na SGD
 • Fiat zabezpečený
 • Prevádzkuje spoločnosť Mars Blockchain Group

sUSD (SUSD)

 • Trhový strop 1,3 milióna dolárov
 • Objem obchodovania 115 000 dolárov (máj 2019)
 • Naviazaný na USD
 • Fiat zabezpečený
 • Prevádzkuje Synthetix

Ostatné stablecoiny

Vyššie uvedené stablecoiny sú dnes najpopulárnejšími na trhu. Každý z nich má trhovú kapitalizáciu nad 500 000 dolárov. Nižšie uvedené stablecoiny majú zatiaľ menšie trhové kapitalizácie, v budúcnosti sa však môžu stať výraznejšími:

 • Alchemint Standards (SDS)
 • Biely štandard (WSD)
 • NuBits (USNBT)
 • Konštantná (CONST)
 • SDUSD (SDUSD)
 • USDCoin (USC)
 • QUSD (QUSD)
 • StableCoin (SBC)

Nadchádzajúca kryptomena Facebooku na Facebooku je stablecoin

facebook libra vs tether

Facebook po ohlásení svojej kryptomeny Váh vytvoril obrovský rozruch. Čo si však niektorí neuvedomujú, je to, že Váhy sú v skutočnosti stablecoin.

Facebook si predstavuje Váhy ako doplnok k americkému doláru. Spoločnosť plánuje podporiť Váhy košom mien a cenných papierov americkej štátnej pokladnice, aby sa vyhla volatilite.

Facebook uzavrie partnerstvo aj s rôznymi finančnými službami. Každý partner vloží počiatočných 10 miliónov dolárov USD, čím poskytne Váham všetku podporu v deň otvorenia.

Nové menové jednotky Váh budú vytvorené na požiadanie. Ak existuje dopyt po ďalších 1 miliónoch dolárov váhových jednotiek, potom partneri v rámci „Libra Association“ budú musieť prispieť ďalším 1 miliónom dolárov.

Váhy použijú na vyrovnanie platieb medzi servisnými partnermi distribuovanú knihu – blockchain.

Medzi Váhami a tradičnou kryptomenou, ako je bitcoin, je však obrovský rozdiel: Váhy nie sú decentralizované; namiesto toho je to centralizovaný blockchain prevádzkovaný Asociáciou Váh, ktorá funguje ako de facto centrálna banka. Na rozdiel od toho bitcoin používa blockchain bez povolení.

Váhy Facebooku sa zdajú byť na dobrej ceste k uvedeniu v blízkej budúcnosti. Spoločnosť Facebook už založila združenie Váh v Ženeve vo Švajčiarsku. Združenie Váh má 28 zakladajúcich členov vrátane spoločností Mastercard, PayPal, Visa, Spotify, Lyft, Uber, Coinbase, Andreesen Horowitz, Union Square Ventures, eBay a ďalších významných organizácií..

Hoci Váhy čelia určitej kritike za svoju centralizáciu, vo veľmi blízkej budúcnosti by sa ľahko mohol stať najväčším stablecoinom na svete. S blížiacim sa uvedením Váh naďalej sledujte ďalšie informácie: uvedenie prvej verzie Váh na trh je naplánované na jún 2020.

Teraz pre tretiu a poslednú časť tohto sprievodcu kryptomenou tether sa pozrime na drámu medzi Bitfinexom a Tetherom a čo to znamená pre cenu bitcoinu, manipuláciu s trhom kryptomeny a čo bude ďalej pre Tether (USDT).

Kríza Tether a Bitfinex: Všetko, čo potrebujete vedieť

tether bitfinex kríza

Pre mnohých ľudí je Tether trochu ťažko pochopiteľný. Je to iná mena? Má slúžiť ako alternatíva k USD? Čo presne to robí? Úprimne povedané, realita je horšia ako špekulácie.

Dlhý príbeh, Tether je podvod, ktorého sa od chvíle, keď Bernie Madoff dostal do väzenia, neuvidíme. Ako je to? No, v tomto článku vám to dokážem.

Varovanie: bude to dlhý článok, dajte si teda šálku kávy, čaju alebo akýkoľvek iný obľúbený nápoj a pripravte sa na to, aby ste ich čítaniu strávili aspoň 10 minút (myslím, že je lepšie vám poskytnúť dôkladný podrobný prehľad. do všetkého toto je).

Ak to s investovaním do USDT myslíte vážne, je to nevyhnutné čítanie – takže nakoniec nebudete ľutovať.

Na čo sa kryptomena najlepšie používa?

prípady použitia tetheru

Zatiaľ čo blockchain má platnejšie a spoľahlivejšie prípady použitia, najlepší prípad použitia kryptomeny spočíva v jej špekulatívnych vlastnostiach. Ľudia kupujú krypty z väčšej časti v nádeji, že špekulácie zvýšia ich ceny, čo povedie k zisku „investorov“.

A aby sa uľahčilo obchodovanie s týmito žetónmi, po celom svete vznikli stovky búrz. Nákup kryptomeny podľa vášho výberu je často taký jednoduchý ako vklad nejakej fiat meny a jej výmena za tieto tokeny.

A pretože bez ohľadu na to, akú burzu si vyberiete, pretože ide o celý ekosystém, ceny sú väčšinou rovnaké – s výnimkou poplatkov a podobne. Samozrejme, keďže je krypto komunita veľká v oblasti decentralizácie, ekosystém nie je zjednotený, rovnako ako tradičný finančný systém.

Jeho štruktúra je veľmi podobná rezervácii Liberty Reserve – kedysi populárnej sieti výmen peer to peer po celom svete. Iba tentoraz sa to líši v tom zmysle, že existuje spoločná účtovná kniha, ktorá im pomáha vykonávať prevod hodnoty medzi entitami po celom svete.

Táto kniha je známa ako blockchain. Je decentralizovaný, takže ho nevlastní žiadny subjekt. Napriek tomuto rámcu však má kryptokomunita stále nejaké väzby na tradičné bankovníctvo, pretože ľudia musia prevádzať svoje nekryté meny na kryptomeny.

Výsledkom je, že mnoho búrz má nejaký vzťah s bankami. To je dôvod, prečo s tým bitcoinové burzy zápasia – musia často dodržiavať nariadenia Know Your Customer a Anti-Laundering..

Je ironické, že to ide proti samotnému zrnku kryptomeny – súkromnej, bez povolení, bez dôvery a bez regulácie, ktorá je globálne prijateľná. Týmto spôsobom môže dôjsť k prevodu peňazí medzi viacerými subjektmi bez potreby povolenia, dodržiavania predpisov alebo totožnosti.

Bohužiaľ sa s tým momentálne nedá urobiť veľa. Inteligentné burzy teda prijali prístup, ktorý im pomáha využívať výhody týchto predpisov a zároveň poskytuje zákazníkom veľmi potrebné služby.

Poďme sa baviť o Bitfinexe

bitfinex a tether príbeh

Bitfinex, jedna z priekopníckych búrz kryptomien, sa dostal na výslnie hneď po páde Mt. Gox – najpopulárnejšia burza v tom čase. Samozrejme to nebolo bez jeho rizík, a preto sa v roku 2016 stal predmetom hackerských útokov, ktorých výsledkom bola strata asi 120 000 bitcoinov (v hotovosti asi 70 miliónov dolárov).

Predchádzať a vyhýbať sa rovnakému osudu ako Mt. Gox, Bitfinex, urobil niečo, čo sa nazýva bail-in. V dôsledku rastúcej zodpovednosti v podstate vytvorili svoj token a ponúkli ho ako „zábezpeku“ vkladateľom na vyrovnanie rozdielu medzi ukradnutými 120 000 bitcoinmi. Zákazníci teda vďaka tokenu nakoniec vlastnili kapitál spoločnosti Bitfinex.

Tieto tokeny boli úžitkovým tokenom. Ľudia ich teda mohli obchodovať na platforme. A zákazníci, ktorí chceli, mohli v tom čase obchodovať so svojimi za hotovosť -1 BFX = 1 USD. Jediným problémom boli problémy s likviditou spoločnosti – potrebovali hotovosť čo najskôr.

Vstúpte na burzu Bitcoin Exchange / Wells Fargo Banking Brouhaha

tether sprievodca bitcoinom

V tomto okamihu pôsobenia spoločnosti Bitfinex nemala spoločnosť trvalé sídlo, aj keď údajne pôsobila mimo Hongkongu. Mali viac účtov v rôznych bankách so sídlom na Taiwane.

Po hackerskom incidente primárna banka – Wells Fargo – uviedla, že nebude zúčtovať prostriedky pochádzajúce z účtov Bitfinexu a smerujúce na ich účty, ktoré majú sídlo v týchto bankách. To v podstate ochromilo operácie spoločnosti Bitfinex, pretože nemohli vykonávať transakcie a zákazníci nemohli presúvať svoje finančné prostriedky do az výmeny.

Výsledkom bolo, že žalovali studne Fargo – neúspešne by sme mohli dodať – a začali využívať spoločnosť, ktorú mali, až do tej doby dosť nečinnú. Názov tejto spoločnosti? Tether.

Je zaujímavé, že spoločnosť Bitfinex pred súdnym procesom vždy tvrdila, že so spoločnosťou Tether vôbec nemala žiadny vzťah. Po súdnom procese však začali spoločnosť využívať na svoje operácie.

Stručný úvod do Tetheru a ako to funguje

ako funguje USDT stablecoin

Tether je populárny vďaka svojej menovej väzbe 1: 1. Takže 1 USD = 1 USD (alebo euro alebo GBP). Takže tento druh umožňuje, aby fungoval ako stablecoin. Takže na rozdiel od bitcoinu a iných kryptomien, ktoré bežne prechádzajú cenovými výkyvmi, Tether nie – prinajmenšom to je myšlienka.

Zrátané a podčiarknuté, funguje ako priemerný fond peňažného trhu, kde môžete niektoré zo svojich prostriedkov zaparkovať bez obáv z významného rizika. Avšak na rozdiel od fondu peňažného trhu, ktorý je obvykle krytý určitými finančnými aktívami, Tether mal byť krytý rezervou.

Inými slovami, za každé 1 USD, ktoré si kúpite, je niekde v banke údajne 1 dolár. Je zaujímavé, že Tether nie je jediný stablecoin na trhu. Iní si uvedomili potenciálnu ziskovosť uviazania a nasadli do rozbehnutého vlaku, ktorý ponúka podobné služby a hodnotu.

USP spoločnosti Tether a ďalších stablecoinov zahŕňa ľahký prevod medzi bitcoinovými burzami, bezpečný kryptoburzový park na parkovanie vašich peňazí, keď aktívne neobchodujete, a stabilitu hodnoty všade, kde sú vaše mince zaparkované.

Kľúčovou vecou, ​​o ktorej sa nehovorí, je jej sklon k použitiu na masívne pranie špinavých peňazí. V skutočnosti existujú tábory, ktoré veria, že sa Tether využíva na pranie špinavých peňazí.

Je teda ľahké jednoducho kúpiť bitcoin, previesť ho na Tether – zatiaľ čo obídete proces KYC, a nikdy sa nemusíte starať o to, že hodnota jeho nelegálne získaných ziskov bude slabá, nie vďaka hodnotovému kolíku 1: 1.

Prirodzene, toto je veľmi príťažlivá predstava pre subjekty prania špinavých peňazí, ktoré hľadajú „bezpečný priestor“ na zaparkovanie svojich nezákonných ziskov. To plus skutočnosť, že v prípade hackingu neexistuje žiadna dokumentácia, znamená, že ich nemožno vysledovať.

Používajú ho však nielen podvodníci. Existujú navrhovatelia digitálneho súkromia, ľudia, ktorí sú proti finančnej regulácii a dodržiavaniu právnych predpisov, daňoví podvodníci a ľudia, ktorí vláde nedôverujú. Títo ľudia tvoria väčšinu používateľov USDT.

S nárokmi na rezervu vo výške 1 USD za každý 1 USD je otázka pravdivosti týchto nárokov. Existujú silné špekulácie, že rezervy spoločnosti Tether nie sú vôbec pravdivé; že firma nemala pod kontrolou významnú časť svojich rezerv.

A títo ľudia mali pravdu. Zatiaľ čo sa Tether predáva kryptomena, ktorá je krytá tradičnými menami držanými v rezerve, súdne spory, ktoré sa ich týkajú, dokázali, že to tak nebolo. Väčšina ich rezerv, ak vôbec, pochádza z transakcií zahŕňajúcich známe subjekty prania špinavých peňazí, ako je Crypto Capital Corp a ďalšie pochybné subjekty.

Takže, kde boli tieto prostriedky zaparkované?

zdieľať stabilné fondy

V rokoch 2017 až 2019 sa zanietení pozorovatelia odvetvia pýtali, kde si Tether ponecháva rezervu, ktorú podľa nej má. Zdá sa, že spoločnosť na presun finančných prostriedkov zväčša využívala škrupinový zbor.

A niektoré banky sa toho chytili a zmrazili svoje prostriedky, keď si uvedomili, že spoločnosť s nimi nie je priama. Na konci dňa sa Tetheru podarilo konečne získať banku – šľachtickú banku so sídlom v Portoriku – ktorá bola ochotná podniknúť a ponechať si pre ne svoje prostriedky.

Nebolo to však bez niekoľkých problémov. Napríklad bolo známe, že predstavenstvo banky kopalo proti bankám Tether kvôli ich vzťahu so známou depozitnou bankou založenou v NYC, BNY Mellon..

Pre tých, ktorí nepoznajú BNY Mellon, je to obrovská banka, ktorej hlavnou činnosťou je držba aktív pre externe umiestnené banky v USA. Banky s veľkými aktívami, ktoré ich chcú udržiavať v bezpečí, teda banky.

A spravidla má NYC Mellon povesť, že nepodniká s prácami špinavých peňazí. Primárnou obavou Noble Bank bolo teda to, že ich NYC Mellon vyhodí z dôvodu ich asociácie s Tetherom, čo v skutočnosti ochromí banku..

Po prekonaní počiatočnej prekážky potom Noble Bank potom dostala od Tetheru vklady v hodnote stámiliónov dolárov. To samozrejme znamenalo, že ich rovnováha v podstate vybuchla, čo niektorých analytikov zaujímalo, ako sa to stalo za také krátke obdobie.

Aby však zakryl svoje stopy, varoval Tether vkladateľov pred zverejnením podrobností o banke. Cieľom bolo vyhnúť sa priťahovaniu zloby BNY Mellona. Ľudia sú, bohužiaľ, nevyspytateľní a niekto ich potrestal.

Celý proces samozrejme skončil zničením banky Noble a prinútil tetherovcov hľadať svoje bankové potreby inde. Ďalším príjemcom tejto rezervy bola Deltec Bank, ktorá získala prostriedky prostredníctvom Crypto Capital Corp.

Poďme sa baviť o spoločnosti Crypto Capital Corp

tether crypto capital corp

Táto spoločnosť bola spoločnosťou zameranou na pranie špinavých peňazí a s klientmi ako kryptomena. Patrili k nim Kraken, najväčšia kanadská bitcoinová burza Quadriga a Tether, ich najväčší klient. Hovorí sa aj o tom, že ako klienti prijali kolumbijské drogové kartely.

Dokázal fungovať tak, že lokalizoval banky so zlými štruktúrami dodržiavania súladu a ukladal do nich rezervu prostredníctvom fiktívnych spoločností. Samozrejme, keď tieto banky zistili, že sa používajú v systémoch prania špinavých peňazí, zatvorili účty a Crypto Capital Corp a jej fiktívne spoločnosti odišli inam.

Samotný Tether samozrejme popieral akékoľvek zavinenie, keď boli tieto otázky nastolené pred súdom. Správali sa, akoby boli ohromení v spoločnosti Crypto Capital Corp’s MO. Či už to bola pravda alebo nie, išlo o inú vec. Skutočným bodom bolo, že Tether izoloval pred akýmikoľvek obvineniami, pretože CCC prijala poklesok za ich činy.

Horšie však bolo, že CCC spolupracovala s partnermi Spiral a Reggie Fowler na prijímaní finančných prostriedkov vkladateľov Tether na ich účty. Fondy teda neprešli ani do spoločnosti Crypto Capital Corp. Išli priamo na účty týchto jednotlivcov – najmä Reggie Fowler.

Aký dopad to malo na zákazníkov?

Tether usdt manipulácia s trhom

Zákazníci teda museli dodržiavať prísne pokyny, kedykoľvek chceli vložiť peniaze za Tether. Najskôr by museli kontaktovať spoločnosť Crypto Capital Corp, ktorá by im potom poskytla podrobnosti o účte spoločnosti shell corp.

Potom im bolo povedané, aby poslali prostriedky s poznámkami, ktoré sa zdajú byť neškodné, a nič sa netýkalo kryptomeny. Po vykonaní tohto kroku by zákazníci museli čakať, kým sa platba potvrdí.

Po potvrdení im potom pripíšu ich hodnotu Tether. Celá táto schéma spočíva v tom, že aj keď spoločnosť Bitfinex tvrdila, že vôbec netušila o operáciách a pokynoch CCC, dostupné dôkazy ukázali, že to nebola pravda. Návod ako

„[Tieto pokyny nezdieľajte], iba s finančnou inštitúciou. Poskytnutie týchto informácií by mohlo poškodiť nielen vás a Bitfinex, ale aj celý ekosystém digitálnych tokenov. Preto ste varovaní, že so zverejnením týchto informácií môžu mať vážne negatívne účinky. “

Bežne boli odosielané zákazníkom, ktorí si chceli kúpiť Tether. To jasne ukázalo, že vedia, čo sa deje. Bohužiaľ to bolo najmenšie z ich problémov. Ďalšie dôkazy ukázali, že Reggie Fowlerová aktívne odstreďovala 10 percent všetkých vkladov. Tento 10-percentný fond bol v podstate spôsob, akým bol Reggie Fowlerovi vyplatený plat za jeho „služby“.

Ako obvykle, spoločnosť Bitfinex tvrdila, že schéma nie je známa. V jednom zo svojich svedectiev pred súdom to uviedla spoločnosť Bitfinex,

„Okrem nominálneho poplatku za každý vklad alebo výber spoločnosť Crypto Capital neúčtovala spoločnosti [Bitfinex] žiadny poplatok za tieto služby, pretože dokázala zarobiť značný úrok z prostriedkov, ktoré v mene [v našom] mene držala na svojich účtoch.“

To však nebola pravda, pretože CCC si nikdy nevybrala bankárov na základe ich úrokových sadzieb. Zamerali sa iba na banky s laxným alebo slabým dodržiavaním predpisov. Neochota spoločnosti Bitfinex poznať fungovanie CCC pravdepodobne vyústila do ich rutinného sifónu 10-percentného znižovania.

A aj keby sa Bitfinex pozeral, bolo by to ťažké si všimnúť, vzhľadom na neustále stúpajúcu rovnováhu tetheru. Ľudia, ktorí by si pravdepodobne všimli, by boli tí, ktorí hľadajú veľa peňazí – viac ako prílev – alebo hackerov zameraných na krádež.

Potom, čo sa bankoví regulátori chytili lúpeže, ktorú spoločnosť Crypto Capital Corp používala, rýchlo zmrazili účty fiktívnych spoločností prepojených so spoločnosťou. Tieto kroky viedli k vážnym problémom s likviditou – dôvod, prečo spoločnosť nemohla platiť výbery.

A keď sa hovorilo o ich problémoch s likviditou, výbery prešli strechou – každý sa snažil dostať svoje prostriedky von. Nemožnosť previesť tieto prostriedky z CCC znamenala, že vkladatelia a investori nemohli získať svoje peniaze.

Zatiaľ čo problémy s likviditou začali v auguste 2018, povesti o platobnej neschopnosti Tetheru sa začali až v októbri 2018. A povesti boli pravdivé. Stručne povedané, regulačné orgány tieto peniaze zmrazili a pravdepodobne ich spoločnosti Bitfinex nevrátia. Pre tých, ktorí si mysleli, že opakovanie Mt. Ospravedlnenie Goxovej dohody s vládou by sa stalo. Pravdepodobne nebude.

Existuje niekedy scenár, v ktorom Tether mal rezervy, o ktorých tvrdil, že to urobil?

tether stablecoin rezervy

Pravdepodobne vtedy, keď začali s projektom. Aj keď neexistujú presvedčivé dôkazy o tom, že to tak bolo, máme iba Tetherove tvrdenia, ktoré musíme splniť. V každom prípade sa zdá, že už nemusí byť krytý rezervou alebo praním špinavých peňazí.

Kedykoľvek sa kryptomeny stanú „horúcimi“, ako sa stal Tether, je veľmi ťažké dosiahnuť, aby im tieto subjekty opäť dôverovali. Je veľmi prekvapivé, že prežili beh banky. Ako to dokázali?

Jednoducho klamali a našli spôsoby, ako splniť žiadosti o výber, až kým už nemohli. Podvody sú všeobecne také – majú medzeru, v ktorej musia často tvrdo makať.

A keď sa chytia, jednoducho točia kolesami, kým sa na palubu nedostane viac prísavníkov. Je to často veľmi zložitý proces, ktorý väčšina ľudí nedokáže pochopiť. Dokonca išli až tak ďaleko, že pomocou mulíc na splnenie konkrétnych požiadaviek na výber:

„Ako bolo vysvetlené právnikom [New Yorku] právnym zástupcom [Bitfinex ‘]: Bitfinex a Tether tiež využili množstvo ďalších„ platobných procesorov “tretích strán na vybavenie žiadostí klientov o výber, vrátane rôznych spoločností vlastnených vedúcimi pracovníkmi Bitfinex / Tether ako ďalší „priatelia“ spoločnosti Bitfinex – čo znamená ľudská bytosť – priatelia zamestnancov spoločnosti Bitfinex, ktorí boli ochotní použiť svoje bankové účty na prevod peňazí klientom Bitfinexu, ktorí požiadali o výbery “.

Medzi ďalšie metódy patrilo použitie prostriedkov patriacich zákazníkom Bitfinexu na vyrovnanie týchto výberov. Keď to robili, držali sa svojich zbraní, že ešte majú dostatočné rezervy na zálohovanie svojich žetónov. Vďaka tomu sa im na chvíľu podarilo zabrániť bankrotu … až kým ich nezačal vyšetrovať newyorský generálny prokurátor.

Vymysleli ďalšie spôsoby, ako nepretržite ubezpečovať vládu a investorov, že sú v poriadku. Ďalej tvrdili, že majú krátkodobé cenné papiere aj hotovosť, ktorá pokryje asi 2/3 všetkých zväzkov v obehu. Podľa čestného vyhlásenia predloženého právnikmi spoločnosti,

„K dátumu, keď podpisujem toto čestné vyhlásenie, má Tether k dispozícii hotovosť a peňažné ekvivalenty (krátkodobé cenné papiere) v celkovej hodnote približne 2,1 miliárd dolárov, čo predstavuje približne 74 percent súčasných nevyrovnaných viazaní.“

Prečo krypto komunita stále podporuje Tether?

tetherová krypto komunita

Kľúčovým dôvodom je udržanie súčasného stavu trhu. Kryptotrh je v súčasnosti vo veľmi chúlostivej chvíli.

Veľký hit, ako napríklad pokles Tetheru, je pravdepodobné, že odradí dôveru investorov, čo bude mať za následok súčasné ceny a nižšie ceny a objemy obchodov neprijateľné. Ak vezmeme do úvahy, že trh sa iba uzdravuje, je ľahké pochopiť, prečo ho komunita stále podporuje.

Preto sú niektorí ľudia presvedčení, že odvetvie kryptomien je bublina.

Aký je súčasný stav vecí v „Tether HQ“

Pre začiatočníkov bol zatknutý Reggie Fowler, kľúčový zlý herec, ktorý momentálne čelí hnevu zákona. Ďalší zlý herec je stále na slobode. Prezident spoločnosti Ivan Manuel Molina Lee bol vydaný do Poľska z Grécka pre obvinenie z napomáhania a navádzania na pranie špinavých peňazí.

Oz Yosef bol nedávno obžalovaný v štáte New York. Všetci títo páchatelia boli v spoločnosti Crypto Capital Corp. Bitfinex na druhej strane trvá na tom, že aktívne nezohrávali žiadnu úlohu v podvode spáchanom spoločnosťou CCC a jej viacerými spoločnosťami zaoberajúcimi sa shellmi..

Vo výsledku dúfajú, že bankové regulačné orgány ich zadržané prostriedky vrátia.

Čo bude ďalej pre Tether (USDT) a stablecoiny?

Krypto komunita potrebuje stablecoiny. Je veľmi nepravdepodobné, že by čoskoro došlo k zániku stablecoinov. Očakávame však, že stablecoiny budú naďalej rásť a využívať výhody novej technológie.

Z dlhodobého hľadiska by vyššie uvedené nevýhody stablecoinu mohli zmiznúť. To je optimistický pohľad. Tether je zďaleka súčasná „čierna diera“ bitcoinov, čo sa deje, mnohí sa čudujú, ako sa Tether hrá v rokoch 2019 a 2020.

Pesimistický názor je samozrejme taký, že stablecoiny by sa mohli stať novými verziami toho, pred čím sme sa pôvodne snažili uniknúť: centralizované banky a pôžičkové inštitúcie.

Samozrejme, možno nebudeme vedieť, aké cenné sú stablecoiny, až do ďalšieho zlyhania trhu v kryptomene alebo globálnej ekonomike. Zostaňte naladení a sledujte, čo prinesie budúcnosť stablecoinov. Čoskoro pribudnú ďalšie informácie o súdnych sporoch Tether a USDT stablecoin, audity a spravodajské oznámenia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map