2020: Rok rozdelenia kryptomeny

Ste pripravení na jednu z najočakávanejších udalostí v krypto priestore tento rok? Polovica bitcoinov zostáva už len 1 mesiac! Na osvieženie pamäte je tu rýchla rekapitulácia histórie, dôsledkov a spôsobov obchodovania s touto udalosťou, ktorá sa deje každé štyri roky.

Globálna ponuka bitcoinov

Od okamihu, keď Satoshi Nakamoto vytvoril bitcoin, je možné celkovo odomknúť iba 21 miliónov bitcoinov. Bitcoin je preto deflačným aktívom, ktoré je opakom fiat meny.

Globálna ponuka bitcoinov pochádza z procesu zvaného ťažba, v ktorom ťažiari overujú záznamy transakcií bitcoinu riešením zložitých matematických otázok. Po dokončení môžu bitcoinoví ťažiari získať bitcoinové odmeny.

V prvých dňoch môžu baníci získať 50 nových bitcoinov zakaždým, keď úspešne vytvoria blok. Produkcia nových bitcoinov trvá približne 10 minút. Celková ponuka BTC je teraz asi 18 miliónov. Asi 86% bitcoinov je už razených. Odmena je však momentálne 12,5 BTC, a to kvôli udalosti s názvom Bitcoin Halving.

Čo je to bitcoin na polovicu?

Rozdelenie bitcoinov na polovicu je udalosť, ktorá zníži počet bitcoinových ocenení baníkov na polovicu. Stáva sa to hneď po vytvorení 210 000 blokov, čo trvá asi štyri roky. V minulosti boli dve bitcoiny na polovicu. Po každom rozpolení dostali baníci o 50% menej bitcoinov zakaždým, keď vyrobili blok.

Zdroj: OKEx

Podľa vzoru vo vyššie uvedenom grafe môžete vidieť, že sa časom bude vyrábať menej bitcoinov. Na konci dňa, po odomknutí 21 miliónov bitcoinov (pravdepodobne v roku 2140), bude vyčerpaná celková ponuka bitcoinov. Deflácia bitcoinov preto vytvára nedostatok a robí bitcoiny hodnotnejšími.

Ako delenie bitcoinu ovplyvňuje cenu BTC?

Polovica bitcoinu je pre obchodníkov zásadnou udalosťou, pretože história preukázala, že v minulosti došlo k obidvom udalostiam na polovicu, po ktorých nasledoval výrazný nárast ceny bitcoinu. Pozrite sa na historické štatistiky ceny BTC:

1. bitcoin na polovicu v roku 2012

Polovičný deň: 12,35 dolárov

O rok neskôr: 1100 dolárov

2. bitcoin na polovicu v roku 2016

Polovičný deň: 650,63 dolárov

O rok neskôr: 2634,17 dolárov

O 1,5 roka neskôr: 20 000 dolárov

Aby ste pochopili dôvod prudkého zvýšenia ceny bitcoinu, musíte vedieť, že cena bitcoinu je veľmi ovplyvnená zákonom ponuky a dopytu. Keď dôjde k rozpolteniu bitcoinu, ťažiari dostanú menej bitcoinových odmien. Takto klesá množstvo, ktoré môžu predať na trhu. Pri zníženej ponuke, keď sa dopyt zvyšuje alebo zostáva rovnaký, sa zvyšuje cena majetku.

Ako obchodovať za polovicu bitcoinu

Dosiahne cena BTC ďalšie historické maximum? Táto otázka rozprúdila debaty medzi krypto komunitou, najmä po nedávnom neúspechu na trhu kryptomeny a globálnej ekonomiky, ktorý spôsobila globálna pandémia. Ak si nie ste istí, či je správny čas na nákup bitcoinov, môžete vyskúšať futures alebo obchodovanie s opciami, ktoré nevyžaduje držanie aktíva. Zisky môžete dosiahnuť špekuláciami o zmene ceny bitcoinu.

V futures obchodovanie, ak očakávate zvýšenie ceny bitcoinu, môžete vstúpiť na dlhú pozíciu. Ak očakávate pokles ceny bitcoinu, môžete vstúpiť do krátkej pozície. Poskytujeme až 100-násobný pákový efekt na znásobenie vašich ziskov.

Môžete tiež zvážiť obchodovanie s opciami, obľúbený nástroj zaistenia a arbitráže pre profesionálnych obchodníkov. Ak očakávate rast ceny bitcoinu, kúpte si kúpnu opciu. Naopak, ak očakávate pokles ceny, kúpte si opciu s právom predaja. Ak sa cítite trochu zmätený, náš Možnosti objavenia vás prevedie rôznymi obchodnými stratégiami možností, ktoré vyhovejú vašim potrebám a preferenciám rizík.

Ďalšie pripravované polovičné udalosti

Rok 2020 je rokom zníženia počtu kryptomien na polovicu, s výnimkou toho, že v marci dôjde k zníženiu o polovicu na základe BTC, bude ešte ďalších udalostí zameraných na zníženie kryptomeny, napríklad Bitcoin Cash (BCH) v apríli, Dash (DASH) v máji, Zcoin (XZC) v septembri a Zcash (ZEC) v októbri.

Už sa nemôžeme dočkať, ako sa všetky tieto udalosti odohrajú, a dúfajme, že to bude pre vás všetkých plodný rok. Zatiaľ nám dajte vedieť, čo si myslíte o tejto téme, a nechajte svoje pripomienky v tweete nižšie!

https://twitter.com/JayHao8/status/1250001137668771842

Sledujte OKEx dňa:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map