Ako ovplyvňuje brexit krypto?

Je brexit šancou pre kryptomeny na presadenie sa v Európe?

Keď sa obchodná vojna medzi USA a Čínou zintenzívnila, finančné trhy zahmlievajú neistoty. Tento dlhotrvajúci obchodný spor medzi dvoma najväčšími ekonomikami na svete zatiaľ nemá konca-kraja. Na trhoch bohužiaľ nikdy nedôjde k neistote a brexit k nim určite patrí. Keď sa kormidla ujal ako predseda vlády Boris Johnson, možnosť brexitu bez dohody je vyššia ako kedykoľvek predtým. Ako by to mali hrať kryptoinvestori? Aké dôsledky by to mohlo mať z hľadiska cenových akcií a vývoja kryptomeny?

Čo je najnovšie?

Môže sa to zdať relatívne pokojné, pokiaľ ide o vývoj a aktualizácie brexitu, ale skôr to pripomína pokoj pred búrkou. Britský parlament sa vráti z letných prázdnin v druhom septembrovom týždni a očakáva sa, že premiér Johnson bude viesť sériu intenzívnych debát so zákonodarcami, ktorí sa snažia vyhnúť brexitu bez dohody. Prvý stret je pravdepodobný 9. september o ktorých majú poslanci rokovať o správe o pokroku v oblasti zdieľania moci v Severnom Írsku. Medzitým mohol vedúci labouristov Jeremy Corbyn vyzvať na vyslovenie nedôvery voči premiérovi Johnsonovi už čo najskôr 3. september.

Keď sa Johnson ujal kormidla ako predseda vlády, šanca na odchod Spojeného kráľovstva z EÚ bez dohody sa každým dňom viac podobá. V správa, britský think tank Institute for Government je presvedčený, že šanca Spojeného kráľovstva na odchod z EÚ s dohodou je veľmi malá, ani hlasovanie o nedôvere by pravdepodobne neblokovalo ani ukončenie dohody bez dohody.

Čo sa teda stane po doručení brexitu bez dohody? Aj keď je nepravdepodobné, čo sa stane, ak sa dohoda o brexite zmení?

Výzvy

Stále nie je jasné, aký dopad by mohol mať brexit bez dohody na Veľkú Britániu a globálnu ekonomiku. Náznakom by však mohlo byť posledné vyjadrenie Bank of England. Napriek ponechaniu referenčných úrokových sadzieb nezmenených, BoE zvýraznené riziko spomalenia základného rastu v dôsledku brexitu s tým, že rast „sa zdá, že sa od roku 2018 spomalil na tempo pod úrovňou potenciálu, čo odráža jednak vplyv zintenzívňovania neistôt týkajúcich sa brexitu na obchodné investície, jednak slabší globálny rast na čistý obchod. „Okrem toho MPC tiež uviedla:„ dôkazy od spoločností do polovice júla naznačujú, že sa čoraz viac zakotvuje neistota ohľadne budúcich obchodných vzťahov Spojeného kráľovstva s Európskou úniou. “

„Dôkazy poskytnuté spoločnosťami do polovice júla naznačujú, že sa čoraz viac zakotvuje neistota ohľadne budúcich obchodných vzťahov Spojeného kráľovstva s Európskou úniou.“ – Bank of England

Rovnaký príbeh hovoria aj ekonomické údaje. Produkčný PMI vo Veľkej Británii zostal v júli na 48, čo je najnižšia hodnota za 6,5 ​​roka. Indikátor obchodného optimizmu CBI klesol v 3Q tohto roku o 19 bodov na -32, čo je najslabší štvrťročný počet od 3Q16, a hlavnú úlohu v ňom zohrávali neistoty spojené s brexitom..

Zdroj: IHS Markit; tradingeconomics.com Zdroj: CBI UK; tradingeconomics.com

Obchod je jednou z hlavných obáv trhov, pretože EÚ je najväčším obchodným partnerom Spojeného kráľovstva. Údaje ukazujú, že takmer polovica Spojeného kráľovstva vyvážala tovary a služby do krajín EÚ. Aj keď je príliš skoro na to, aby sme určili, aké bude obchodné prostredie medzi Spojeným kráľovstvom a EÚ v ére po brexite, všeobecne sa očakáva, že trhy by pre britské podniky zvýšili náklady na cezhraničný obchod a nakoniec by mohli mať negatívny dopad. na finančné trhy.


Krížová kontrola majetku

Aj keď je konečný výsledok brexitu stále do značnej miery premenlivý, zdá sa, že trhy si čiastočne cenili potenciálny negatívny dopad scenára bez dohody. V našej predchádzajúcej publikácii „Bitcoin a chaotický svet“, skontrolovali sme výkonnosť krížových aktív počas počiatočnej fázy brexitu a dôvody, ktoré za nimi stoja, a jasne, aktíva v bezpečnom prostredí, ako je zlato, v tomto časovom rámci prekonali libru a FTSE. Keď sa posunieme vpred na časovej osi do konca roku 2018, tento trend je zreteľnejší, najmä po oneskorení zmysluplného hlasovania.

Ak sa pozrieme na to, kde sme teraz, GBPUSD je na viacročnom minime, výnosy 10Y-gilt klesli na rekordne nízku hodnotu pod 0,5%. Samozrejme, môžeme obchodno-vojenskú obavu USA-Čína sústrediť na to, že brexit v tom hrá kľúčovú úlohu a očakávali sme, že brexit bude mať v krátkodobom horizonte naďalej dosah na hlavné aktíva spojené s Veľkou Britániou.

Okrem zlata je pútavý výkon bitcoinov príliš ťažké ignorovať. Či už je bitcoin digitálnym zlatom alebo nie, zdá sa, že tieto ostré debaty nie sú schopné zastaviť kryptomenových býkov. Bitcoin nepochybne zdieľa nielen všetky kvality a vlastnosti zlata, ako napríklad uchovávač hodnoty, ale iba niektoré z nich. Vo svete, kde boli plné neistoty a trhy závislé od lacných peňazí a nízkych úrokových sadzieb, sú bitcoiny obzvlášť atraktívne pre niektorých investorov.

Zdroj: tradingview.com

Dopad brexitu na krypto

Bitcoin od oznámenia výsledku referenda o brexite vzrástol o viac ako 1 000% a očakáva sa, že zostane v centre pozornosti, keďže parlament Spojeného kráľovstva má byť obnovený asi o dva týždne. Nedávny prieskum ukázal, že krypto analytici veria, že brexit prinesie pozitívny vplyv na širšie ceny kryptomien.

Zdroj: Cindicator Analytics

A štúdium z publikácie Cindicator Analytics zverejnenej 28. marca 2019 ukazuje, že 63% opýtaných analytikov si myslí, že brexit bude aj naďalej jedným z hlavných zdrojov rizík a neistôt na trhoch a kryptomena by z tohto sentimentu mohla mať úžitok. Viac ako 73% analytikov uviedlo, že bude investovať do kryptomeny keď je na trhoch nízka chuť k riziku. Medzi nimi, ich preferenciami by boli veľké kryptomeny ako BTC, ETH a LTC.

Naopak, asi 19% analytikov sa domnieva, že brexit nebude mať žiadny zmysluplný vplyv na kryptomeny. Ďalších 19% si myslí, že brexit prinesie kryptomene trochu negatívny dopad.

Naopak, asi 19% analytikov sa domnieva, že brexit nebude mať žiadny zmysluplný vplyv na kryptomeny. Ďalších 19% si myslí, že brexit prinesie kryptomene trochu negatívny dopad.

Štúdia tiež zistila, že viac ako 51% špecialistov vidí, že adopcia kryptomien rastie a je schopná pôsobiť ako zaistenie v neistej ekonomickej situácii. Na druhej strane 15,6% verí, že prijatie kryptomeny je stále nízke a stále príliš riskantné na to, aby sa dalo použiť ako zaistenie v portfóliu.

Mnoho prediktorov sa však domnieva, že vo Veľkej Británii by mohlo dôjsť k rýchlejšiemu prijatiu blockchainovej technológie, pretože by sa čoraz viac využívala v cezhraničnom obchode..

Záver

Rastúce geopolitické napätie spôsobilo, že slovo „hedge“ je najnovším módnym slovom na finančných trhoch. Či už je bitcoin alebo širšie kryptomena, zaisťovacím nástrojom alebo nie, jeho korelácie s tradičnými aktívami sa každým dňom približujú. Vývoj brexitu je v 4. štvrťroku určite hlavnou témou, očakáva sa, že volatilita sa zvýši, pretože brexit sa čoskoro rozvinie pod vedením PM Johnsona. Obchodníci s kryptami a tradiční správcovia peňazí by mohli tieto nestále podmienky využiť na to, aby sa dostali na trhy.

Okrem toho Spojené kráľovstvo po brexite tiež ponúka príležitosť na pretvorenie regulačného rámca, pretože krajina už nebude viazaná pravidlami EÚ. Očakáva sa, že Spojené kráľovstvo zaujme proaktívnejší prístup pri prijímaní inovácií blockchainu, čo by tiež mohlo viesť k vyššej akceptácii kryptomien.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map