Americké banky prijímajú blockchain, zatiaľ čo inštitúcie naďalej signalizujú záujem o BTC

Správy týždňa – Najväčšie svetové príbehy týždňa týkajúce sa kryptomeny

Rok 2021 začal silný pre odvetvie blockchainov a kryptomien. Najvýznamnejšie digitálne aktívum, BTC, dosiahlo (opäť) najvyššie cenové maximá všetkých čias, pretože banky v Spojených štátoch majú povolenie používať verejné blockchainy a stablecoiny.

Otvorený záujem vzrástol aj o opcie a futures na ETH, zatiaľ čo trhová kapitalizácia popredného altcoinu dosiahla nové historické maximum. Medzitým Ukrajina využila sieť Stellar na vývoj vlastnej digitálnej meny centrálnej banky.

Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o týchto príbehoch a ešte viac v tohtotýždňovom vydaní noviniek týždňa týždňa OKEx Insight..

Objemy stablecoinu vytvorili nový rekord, keď americké banky povolili využívať verejné blockchainy

Vo výkladovom liste publikovaný v pondelok 4. januára Úrad pre kontrolu meny v USA uviedol, že národné banky a federálne sporiteľné asociácie môžu na vyrovnanie používať verejné blockchainy aj stablecoiny.

Táto správa prichádza s novým rekordom v upravenom objeme stabilného reťazca v reťazci. Celkový objem stabilných peňazí v poslednom mesiaci roku 2020 bol 178,34 miliárd dolárov – čo je nárast o 11,3% oproti predchádzajúcemu historickému maximu v septembri – ako hlásené od The Block.

Kľúčové jedlá

 • Banky a sporiteľné združenia môžu teraz prevádzkovať uzly, čo bankám umožňuje efektívne využívať verejne overiteľný blockchain na účely overovania, ukladania, zaznamenávania a vyrovnania platieb..
 • Existujúce zákony sa musia stále dodržiavať a banky a sporiteľné asociácie musia stále dodržiavať ich pravidlá.
 • Interpretačný list v zásade potvrdzuje existenciu stablecoinov a upevňuje ich prevalenciu v nasledujúcich rokoch.

Koncové 24-hodinové objemy obchodovania sa zhruba od júla 2020 neustále zvyšujú. Zdroj: Messariho index stabilnýchcoinov

Otvorený záujem o éter a trhový strop zasiahli nové maximá všetkých čias

Agregovaný otvorený záujem o možnosti ETH stanovil minulý víkend nové maximá spolu s futures OI, ktoré dosiahli vrchol 2,65 miliardy dolárov, podľa The Block – ktorý poznamenal že OKEx predstavoval 17,8% podiel. Celková miera opcií na opcie predstavovala spolu 1,22 miliárd dolárov.

Medzitým tento týždeň trhová kapitalizácia ETH dosiahla nové historické maximum. Metrika dosiahla maximum 152,279 miliárd dolárov, vyplýva z údajov vypočítaných TradingView.

Kľúčové jedlá

 • Dopyt po ETH v posledných mesiacoch vzrástol, čo sa zhodovalo s otvorením stávkovej zmluvy s Etheriom 2.0.
 • Rastúci dopyt a záujem o ETH tiež opäť vytvorili nadmerne vysoké poplatky pri interakcii s protokolmi DeFi založenými na ethereu a decentralizovanými výmenami.

Celková trhová kapitalizácia ETH tento týždeň dosiahla nové historické maximum. Zdroj: TradingView

Spoločnosť Three Arrows Capital drží najväčšiu pozíciu v GBTC

Tento týždeň sme sa dozvedeli cez podanie s americkou komisiou pre cenné papiere a burzy, že singapurská investičná spoločnosť Three Arrows Capital má pozíciu v bitcoinovom trustu v odtieňoch sivej, ktorá dosahuje spolu 36 969 BTC – v hodnote zhruba 1 526 265 165 dolárov, v čase tohto písania.

Kľúčové jedlá

 • Pozícia spoločnosti Three Arrows Capital je najväčšia v spoločnosti Grayscale’s Bitcoin Trust, ktorá predstavuje viac ako 6% podielov GBTC.
 • Túto správu možno považovať za ďalší signál, že inštitucionálni investori sa hromadia v inštitucionálne zameraných produktoch BTC – ktoré môžu byť aspoň čiastočne zodpovedné za nedávny cenový nárast.

GBTC sa prudko zvýšili, čo odráža cenu BTC. Zdroj: TradingView

Ukrajina žiada Stellar o vývoj CBDC

Ministerstvo digitálnej transformácie na Ukrajine áno údajne spolupracuje s Nadáciou Stellar Development Foundation na pomoc pri rozvoji vlastnej digitálnej meny a stratégie digitálnych aktív v krajine.

Kľúčové jedlá

 • Stellar nachádza uplatnenie vo svete regulovaného digitálneho financovania. Nemecká banka Bankhaus von der Heydt plánuje pomocou protokolu vydať stabilný eurový fixný kapitál a nemecký regulátor BaFIN nedávno podpísal emisiu tokenizovaných dlhopisov na Stellar.
 • Cena XLM za posledných sedem dní, v čase písania tohto článku, vzrástla o 138,7% – napriek tomu, že samotná kryptomena môže hrať pri vývoji ukrajinského CBDC iba malú alebo žiadnu úlohu..

Cena XLM na OKEx za posledné dni prudko vzrástla. Zdroj: OKEx

JPMorgan predpovedá „neudržateľnú“ cenu 146 000 dolárov + BTC

Stratégovia americkej nadnárodnej investičnej banky a holdingovej spoločnosti poskytujúcej finančné služby JPMorgan Chase & Co. predpovedali potenciálne zvýšenie ceny BTC na viac ako 146 000 dolárov, uvádza sa v poznámke publikovaný v pondelok.

Cena BTC sa dnes obchodovala na novom historickom maxime nad 41 000 dolárov, odvtedy však klesla na zhruba 39 780 dolárov.

Kľúčové jedlá

 • Fondy obchodované na burze so zlatom zaznamenávajú výrazný odlev, pretože sa zvyšuje prevalencia bitcoinovej dôveryhodnosti v odtieňoch sivej – čo naznačuje, že inštitucionálni investori preberajú BTC nad tradičnými aktívami v bezpečných prístavoch.
 • Predpoveď JPMorgan, ak by sa splnila, by šla dlhú cestu k upevneniu populárneho konceptu BTC as "digitálne zlato."
 • JPMorgan to tiež poznamenal "také cenové hladiny by sa ukázali ako neudržateľné" – čo naznačuje, že sa môžeme nachádzať v počiatočných až stredných fázach bubliny BTC.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map