Banky PayPal a USA smerujú k kryptomene, zatiaľ čo sa vytiahne britský hedžový fond – krypto správy týždňa

Obrázok Správy týždňa

Zatiaľ čo nedostatok inštitucionálneho záujmu údajne vedie k tomu, že prvý krypto hedžový fond vo Veľkej Británii zavrel svoje brány, banky v Spojených štátoch môžu čoskoro začať ponúkať služby úschovy pre digitálne aktíva. Medzitým je údajne PayPal nastavený tak, aby svojim používateľom ponúkol priamy predaj kryptomeny. Tieto a ďalšie témy skúma tohtotýždňové vydanie kryptosprávy týždňa OKEx Insight.

Americké banky povolili zaistiť kryptomeny

Národne objednaným bankám v USA bude umožnené poskytovať služby úschovy jedinečných kryptografických kľúčov viazaných na kryptomenové peňaženky, uvádza sa v verejný list z Úradu kontrolóra meny Jonathan Gould, nezávislá kancelária vedúceho zástupcu kontrolóra a hlavného právneho poradcu ministerstva financií.

V liste sa tiež objasňuje, že banky môžu poskytovať správcovské aj nefinančné správcovské služby.

Ako vedľajšia poznámka, OCC v súčasnosti vedie bývalý hlavný právny pracovník spoločnosti Coinbase, Brian Brooks.

Kľúčové jedlá:

  • Aj keď bitcoiny a ďalšie kryptomeny už dlho umožňujú používateľom „byť ich vlastnými bankami“, jednotlivci, ktorým táto myšlienka nevyhovuje, môžu čoskoro umožniť tradičným bankám zabezpečiť si svoje digitálne aktíva.
  • Schopnosť poskytovať služby úschovy kryptomeny – ktorá bola primárne obmedzená na vybrané regulované subjekty – sa teraz môže značne rozšíriť a diverzifikovať.
  • OCC jasne uznáva potrebu prispôsobiť sa a držať krok s rýchlosťou finančnej inovácie, ktorú do značnej miery urýchlili BTC a blockchainová technológia.

PayPal údajne spolupracuje so spoločnosťou Paxos na službách kryptomeny

PayPal údajne plánuje partnerstvo so spoločnosťou Paxos pri ponúkaní priameho predaja a obchodovania s kryptomenami. Správy prichádzajú prostredníctvom CoinDesk, ktorá tvrdí, že hovorila s dvoma osobami oboznámenými s budúcim usporiadaním.

Spoločnosť Paxos sídli mimo New Yorku a nedávno spustila svoju vlastnú krypto-sprostredkovateľskú službu Paxos Crypto Brokerage, ktorá bude poskytovať služby spoločnosti Revolut USA.

Kľúčové jedlá:

  • Ak budú správy pravdivé, bitcoin uvidí jednu zo svojich doteraz najbežnejších foriem adopcie – vzhľadom na samotnú veľkosť a rozsah užívateľskej základne PayPal, ktorej počet stúpa až k 325 miliónom.
  • Fintech gigant, ktorý vlastní aj Venmo, by sa pripojil k verejne obchodovaným konkurentom Square a Robinhood pri ponúkaní nákupov digitálnych aktív.

Celkový počet aktívnych používateľských účtov PayPal od 1. Q 2010 do 1. Q 2020. Zdroj: štatistista

Prvé zatvorenie kryptového hedžového fondu vo Veľkej Británii pre nedostatok dopytu

Prvý britský zaisťovací fond pre kryptomeny Prime Factor Capital končí svoju činnosť – cituje to nedostatok dopytu od inštitucionálnych investorov.

Podľa správy o finančných správach, ktorú citoval Blok, hedžový fond „sa snažil získať podporu pri získavaní majetku“, na priamu ponuku generálneho riaditeľa Prime Factor Capital Nica Niedermowweho.

Hedgeový fond na kryptomeny bol predovšetkým prvým, ktorý dostal zelenú od Financial Conduct Authority, národne nezávislého finančného regulačného orgánu..

Kľúčové jedlo so sebou:

  • Nedostatok inštitucionálneho dopytu, ktorý sa uvádza ako dôvod ukončenia činnosti Prime Factor Capital, je v príkrom rozpore s dramatickým nárastom inštitucionálnych investícií, ktorý sa pozoruje inde v priestore kryptomeny..

Fintech gigant Ant Group uvádza na trh blockchainovú značku AntChain

Fintech pobočka Alibaba Group, Ant Group, uviedla na trh svoju vlastnú blockchainovú značku tento týždeň. Pod menom „AntChain“ bude značka pokrývať blockchainové riešenia a zároveň bude schopná spracovať 1 miliardu denných transakcií a podporovať viac ako 1 miliardu používateľských účtov..

Ant Group je materskou spoločnosťou spoločnosti Alipay, čínskeho giganta pre online a mobilné platby, ktorý je veľmi úzko prepojený s oficiálnou čínskou digitálnou menou.

Kľúčové jedlo so sebou:

  • Zatiaľ čo sa pojem „blockchain“ v posledných rokoch hojne používal ako módne slovo, uvedenie konkrétnej značky blockchain od spoločnosti Ant Group predstavuje veľký tlak na uvedenie tejto technológie do hlavného prúdu fintech..

Graf znázorňujúci najpopulárnejšie digitálne platobné služby v Číne. Zdroj: štatistista

Značky Mastercard sa zaoberajú Wirexom pre kryptomenové karty

Mastercard má podpísal dohodu so spustením kryptomeny Wirex po otvorení programu súvisiaceho s kryptomenami, Mastercard Accelerate, ktorý teraz umožňuje kryptovým spoločnostiam vytvárať svoje vlastné platobné karty. Ako taký bude Wirex teraz schopný vydávať svoje vlastné karty podporované Mastercard.

Spoločnosť Wirex predtým videla svoje debetné karty vydané spoločnosťou Wirecard, dnes už neexistujúcim nemeckým platobným procesorom, ktorý nedávno nebol schopný vyúčtovať 2 miliardy dolárov.

Kľúčové jedlá:

  • Dohoda s Wirexom a rozšírenie Mastercard Accelerate ilustrujú, ako sa jeden z dominantných svetových platobných procesorov tlačí hlbšie do dozrievajúcich priestorov blockchainu a kryptomeny..
  • Dohoda spoločnosti Mastercard so spoločnosťou Wirex poskytne konkurenciu spoločnosti Visa, ktorá už uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Coinbase a umožňuje výmene digitálnych aktív vydávať vlastné platobné karty..

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map