Biela kniha spoločnosti Baidu o XuperOS, blockchainové jednorožce v Číne a digitálne meny v menovom systéme – China Market Watch

Týždenný prehľad noviniek z blockchainu a kryptomeny z Číny a Hongkongu.

Akciový trh v Číne a Hongkongu zaznamenal tento týždeň mierny odraz. V súčasnosti Shanghai SE Composite a CSI 300 bežať 3 386 a 4 763, s miernym týždenným nárastom o 3,33%, respektíve 2,29%. The Index Hang Seng tiež tento týždeň stúpli o 0,89%, v súčasnosti predstavuje 24 930.

Kontroverzie okolo čínskych technologických gigantov pôsobiacich v USA tento týždeň stupňovali napätie medzi oboma krajinami. Minister zahraničných vecí Mike Pompeo naliehal obchody s aplikáciami v USA na odstránenie "nedôveryhodný" Čínske aplikácie, ako sú TikTok a WeChat, tvrdia, že tieto aplikácie spôsobujú americkým občanom značné obavy v oblasti ochrany súkromia.

Aby sa zabránilo možnému zákazu v USA, v súčasnosti je materskou spoločnosťou spoločnosti TikTok, spoločnosťou ByteDance v rozhovoroch s rôznymi spoločnosťami na získanie pôsobenia spoločnosti TikTok v krajine. Prezident Donald Trump to však má požadoval že americké ministerstvo financií preruší predaj a varovalo, že TikTok bude 15. septembra zakázaný, ak nebude dohoda. Napriek stupňovanému napätiu medzi USA a Čínou bol vplyv na čínsky akciový trh obmedzený a trh sa oproti minulému týždňu odrazil.

Denný pokles indexu Hang Seng je motivovaný negatívnym vyhlásením Trumpa v súvislosti s hongkonskou burzou cenných papierov SEHK. Trump povedal že keďže Hongkong stratil svoje zvláštne ekonomické postavenie na základe zákona o národnej bezpečnosti územia, Hongkong už nebude úspešnou výmenou. Predpovedal, že kótované podniky prejdú zo SEHK na newyorskú burzu alebo Nasdaq.

The výbuch v libanonskom hlavnom meste Bejrút, mal doteraz na akciové trhy v Hongkongu a Číne obmedzený dopad. Libanonská vláda vyhlásila dvojtýždňový výnimočný stav, pretože pri výbuchu zahynulo najmenej 135 ľudí a viac ako 5 000 bolo zranených.

Medzitým index SZSE Blockchain 50 v súčasnosti predstavuje 4 161, s týždenným nárastom o 4,51%. Medzi 50 akciami zahrnutými do indexu je denný top gainer Pekingská certifikačná autorita (300579.SZ) s 10% nárastom, zatiaľ čo BGI Group (300676.SZ) je top porazený s týždenným výkonom -7,01%.

Výkonnosť indexov čínskeho trhu. Zdroj: Trading Economics, Investing.comVýkonnosť indexov čínskeho trhu. Zdroj: Trading Economics, Investing.com

OKEx Insights sa tiež zameriava na prvé tri najlepšie správy o kryptomene z tohto týždňa v Číne a Hongkongu – od bielej knihy o blockchaine Baidu po blockchainové jednorožce v Číne a tlaku na digitálne meny, ktoré majú zmeniť tvar monetárneho systému.

Spoločnosť Baidu zverejnila správu pre svoju sieťovú infraštruktúru blockchainu

Baidu vydal svoje biely papier pre XuperOS, sieť open-source blockchainovej infraštruktúry. Očakáva sa, že XuperOS uľahčí blockchainovú sieť, ktorá spája natívny blockchain Baidu, XuperChain, s ďalšími verejnými a súkromnými blockchainmi, ako sú Ethereum, EOS a Hyperledger Fabric.

V bielej knihe spoločnosti Baidu sa uvádza, že XuperOS umožňuje spoločnosti Baidu rozširovať svoje blockchainové iniciatívy prostredníctvom spolupráce s tretími stranami. Jedným z príkladov iniciatív blockchain je ochrana autorských práv k obrázkom, ktorú obchodný partner spoločnosti Baidu, pekingský internetový súd, spustený v tvare "Tianping Chain" na XuperChain v roku 2018. Súdny systém blockchain zjednodušuje proces ukladania digitálnych dôkazov v prípadoch porušenia autorských práv. Pomocou systému XuperOS môže spoločnosť Baidu ďalej rozširovať svoju iniciatívu na ochranu autorských práv s partnermi, ako je Guangzhou Court of Internet.

Okrem iniciatív blockchainu spoločnosti Baidu sa v bielej knihe zdieľali niektoré prípady priameho použitia od XuperOS v oblastiach ako vzdelávanie a právo. Napríklad Educhainx použil XuperOS na spustenie blockchainových kurzov na stovkách škôl v Číne. Študenti môžu nasadiť inteligentné zmluvy v systéme XuperOS a ich absolventské certifikáty sa ukladajú do blockchainu.

V bielej knihe sa uvádza, že financie a elektronický obchod budú v blízkej budúcnosti nadchádzajúcimi prípadmi použitia blockchainu pre XuperOS..

Kľúčové jedlá

  • Baupov XuperOS je open-source sieťová infraštruktúra blockchainu, ktorá spája natívny reťazec Baidu XuperChain s inými verejnými a súkromnými blockchainmi.
  • XuperOS umožňuje spoločnosti Baidu rozširovať svoje blockchainové iniciatívy s tretími stranami, napríklad s ochranou autorských práv k obrázkom.
  • Niektoré zo živých prípadov použitia systému XuperOS predstavujú oblasti ako vzdelávanie a právo. Sieť v blízkej budúcnosti skúma uvedenie prípadov použitia financií a elektronického obchodu na trh.

Iba dvaja z 11 blockchainových jednorožcov majú sídlo v Číne

A jednorožec je súkromná spoločnosť s hodnotou nad 1 miliardu dolárov, a podľa nedávnej prepustený "Hurun Global Unicorn Index 2020" správa, k prvému štvrťroku 2020 je na svete 586 jednorožcov – z toho 11 blockchainových spoločností.

Ripple sa umiestnil na prvom mieste medzi blockchainovými spoločnosťami s hodnotou 70 miliárd RMB (10,1 miliárd dolárov) a na 23. mieste v globálnom rebríčku Unicorn. Nasledovala Coinbase s 55 miliardami RMB (7,9 miliárd dolárov).

Bitmain a Block.one sú však jedinými dvoma blockchainovými jednorožcami so sídlom v Číne. Je pozoruhodné, že v porovnaní s hodnotením 80 miliárd RMB (11,5 miliárd dolárov) v roku 2019 je hodnota Bitmainu v súčasnosti 30 miliárd RMB (4,3 miliárd dolárov). Ako sa uvádza v správe spoločnosti Hurun, prudký pokles ocenenia spoločnosti Bitmain sa pripisuje zlej výkonnosti akcií jej protějšku, spoločnosti Canaan Inc. Výkonnosť tiež odráža pesimistický a neistý výhľad odvetvia ťažby bitcoinov..

Rebríček jednorožec blockchain k 1. štvrťroku 2020. Zdroj: Hurun Report, OKEx InsightsRebríček jednorožec blockchain k 1. štvrťroku 2020. Zdroj: Hurun Report, OKEx Insights

Kľúčové jedlá

  • Unicorn je súkromná spoločnosť s hodnotou viac ako 1 miliarda dolárov. Od 1. štvrťroka 2020 je na svete 586 jednorožcov.
  • Ripple sa umiestnil na prvom mieste medzi blockchainovými jednorožcami s hodnotou 70 miliárd RMB, nasledovaný Coinbase 55 miliárd RMB.
  • Bitmain a Block.one sú jediné dva blockchainové jednorožce so sídlom v Číne. Ocenenie spoločnosti Bitmain bolo znížené o 50 miliárd RMB kvôli výkonnosti ceny akcií spoločnosti Canaan Inc.

Digitálne meny by mali nahradiť všetky meny, uviedol bývalý viceprezident spoločnosti BoC

Wang Yongli, bývalý viceprezident Čínskej banky bánk a riaditeľ výskumného ústavu blockchainu v Haixii, sa domnieva, že digitálne meny by mali nahradiť všetky meny, aby sa zmenil monetárny systém.

Ako uviedol v blogovom príspevku 1. augusta Wang uznal, že digitálne meny, ako napríklad čínska elektronická platba v digitálnej mene, sú umiestnené ako náhrada za hotovosť v obehu (t. j. M0). M0 v Číne odkazuje na peňažnú základňu systému dodávania peňazí, ktorý zahŕňa hotovosť v obehu a aktíva, ktoré sú ľahko zameniteľné za hotovosť.

Wang navrhol, že digitálne meny by sa nemali obmedzovať iba ako náhrada M0. Namiesto toho by sa na prepracovanie menového mechanizmu mali používať digitálne meny. Napríklad na nastavenie je možné použiť rámec digitálnych mien "základné účty" pre všetky sociálne subjekty na platforme digitálnych mien centrálnej banky. To by centrálnym bankám umožnilo priamy dohľad nad digitálnymi menami bez väčšieho dopadu na súčasný finančný systém.

Wang tiež dodal, že digitálne meny zabraňujú nadmerným emisným nákladom papierových peňazí, čo pomáha udržiavať menovú a finančnú stabilitu.

Kľúčové jedlá

  • Wang navrhol, aby sa digitálne meny nemali považovať iba za náhradu hotovosti v obehu, ale aby sa digitálne meny používali ako náhrada všetkých mien na pretvorenie menového systému.
  • Čínsky DCEP je umiestnený ako náhrada za hotovosť v obehu.
  • Na prepracovanie menového systému je možné na nastavenie použiť digitálne meny "základné účty" pre všetky sociálne subjekty na platforme digitálnych mien centrálnej banky.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map