Bitcoin Halving, Telegram’s TON Dies, Reddit Integrates Ethereum: Crypto News of the Week

Bol to týždeň plný zážitkov v kryptosvete – bitcoinové blokovanie odmeny na polovicu sa stalo už tretíkrát v živote, dlho očakávaný blockchainový projekt Telegramu zomrel a Reddit začal používať tokeny ethereum (ETH) pre nový bodový systém komunity.

Bitcoin zaznamenáva tretie blokovanie odmeny na polovicu

11. mája je blokovaná odmena pre bitcoinových ťažiarov oficiálne o polovicu. Nové bloky v blockchaine BTC teraz generujú 6,25 nových bitcoinov, na rozdiel od 12,5 bitcoinov vyprodukovaných pred posledným rozpolením. Toto bolo po tretíkrát v histórii bitcoinu, kedy sa uskutočnila pozoruhodná a naplánovaná udalosť.

Bitcoin mining pool AntPool vyťažený číslo bloku 630 000, prvý blok na polovicu, ktorý obsahoval 3 134 transakcií, 0,90968084 BTC v poplatkoch za transakcie a celkový objem transakcií 3311,62144322 BTC. AntPool sa odhaduje na tretí najväčší fond ťažby bitcoinov, od času tlače.

Kľúčové jedlá

Pretože celková ponuka bitcoinov, ktorá kedy bude existovať, je pevná (na 21 000 000), plánované polovičné blokové odmeny kryptomeny sú vždy míľnikom vo finančnom svete. Zakaždým, keď sa bitcoiny „rozdelia na polovicu“, každý deň sa „razí“ menej bitcoinov – čo spomaľuje mieru emisií aktíva a v podstate zdôrazňuje jeho nedostatok.

Polovičné bitcoiny tiež majú dramatický dopad na ťažobný priemysel, pretože menej efektívni baníci budú mať problémy so životaschopnosťou, zatiaľ čo tí s efektívnejšou prevádzkou sa môžu stať dominantnejšími.

Prvý blok vyťažil príspevok na polovicu 11. mája. Zdroj: Blockchain.com

Telegram ukončuje svoj dlho očakávaný blockchainový projekt TON

V utorok 12. mája obľúbený posol aplikácie Telegram, zakladateľ a CEO spoločnosti Pavel, Pavel Durov, odhalil, že spoločnosť ukončuje svoj očakávaný blockchainový projekt Telegram Open Network (TON).

Táto správa sa v krypto komunite všeobecne stretla so sklamaním a neprekvapivo, pobúrenie od investorov – projekt získal v roku 2018 od sofistikovaných investorov takmer 2 miliardy dolárov na vývoj blockchainového protokolu aj samotného telegramu.

Dve kolá financovania spoločnosti Telegram však zahŕňali investorov, ktorí kupovali v podstate IOU (alebo SAFT) pre pôvodný token TON, Gram. Pretože niektorí z týchto investorov boli občanmi USA, spoločnosť Telegram zapojila Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC), ktorá zaregistrovala predaj agentúre na vyňatie z amerického zákona o cenných papieroch.

Len niekoľko týždňov pred plánovaným spustením spoločnosti TON a Gram spoločnosťou Telegram, v októbri 2019, však SEC udelila Telegramu mimoriadnu sťažnosť a súdny príkaz s tvrdením, že kolo financovania v roku 2018 aj bezprostredné spustenie TON boli porušením amerického zákona o cenných papieroch. SEC tvrdila, že predaj SAFTov spoločnosťou Telegram a plánovaný predaj skutočných gramov pri spustení TON boli súčasťou rozsiahlejšej „schémy“ obchádzania zákona.

Právna bitka medzi SEC a Telegramom mala za následok opakované oneskorenia blockchainovej platformy a spustenie tokenu. Posledné rozhodnutie súdu z 1. apríla definitívne podporilo tvrdenie SEC a rozhodlo sa zastaviť Telegram v spustení TON nielen v USA, ale kdekoľvek na svete.

Durovovo rozhodnutie odstaviť TON nakoniec prišlo po pokusoch odvolať sa proti rozhodnutiu a vylúčiť amerických investorov z interakcie s TON alebo Gramom pri jeho uvedení na trh.

Kľúčové jedlá

Čo skutočne motivovalo Durova k tomu, aby náhle ukončil prácu na projekte, zostáva nejasný – najmä pokiaľ ide o riziká, ktoré môžu hroziť pri popieraní tvrdení SEC. V jeho príspevok s oznámením odstavenia spoločnosti TON sa Durov zameral na hegemóniu USA v oblasti financií a technológií, aby vysvetlil svoje rozhodnutie.

Pri tom pravdepodobne naznačoval svoje znepokojenie nad tým, že americké regulačné orgány by mohli prísť nielen po TON, ale aj po samotnom Telegrame, ktorého globálna distribúcia je väčšinou závislá od amerických technologických gigantov Google a Apple.

Prípad Telegramu je len jednou z veľmi významných častí prebiehajúcej ságy medzi kryptopriemyslom a SEC, ktorej sa začala venovať veľká pozornosť počas šialenstva počiatočnej ponuky mincí (ICO) v roku 2017.

Financovanie TON je nie prvý SAFT bude vypnutý SEC. Tento prípad však predstavuje desivý precedens v ukazovaní globálneho dosahu, ktorý môže mať americký regulačný úrad – v skutočnosti rozširuje svoj dohľad na celý svet.

Aktíva v správe kryptografických hedžových fondov sa v roku 2019 dramaticky zvýšili

Nová správa od PricewaterhouseCoopers (PwC) a Elwood Asset Management tento týždeň naznačuje, že v roku 2019 bude celková hodnota spravovaných aktív v krypto hedžových fondoch zdvojnásobil na viac ako 2 miliardy dolárov.

Správa tiež naznačuje, že bitcoin bol, možno neprekvapivo, najobchodovanejšou kryptomenou zo strany hedžových fondov.

Priemerná výška spravovaných aktív sa takmer zdvojnásobila z 21,9 milióna dolárov na 44 miliónov dolárov, rovnako ako stredná hodnota spravovaných aktív (19 percent na 35 percent). Percento krypto-hedžových fondov s spravovanými aktívami nad 20 miliónov dolárov navyše stúplo až na 35 percent – oproti 19 percentám rok predtým.

Kľúčové jedlá

Rast, ktorý kryptomeny zaisťovacie fondy zaznamenali minulý rok, naznačuje, že inštitúcie vstupujú do priestoru bitcoinov a kryptomien významným spôsobom. Pravdepodobne to urýchlilo zvýšenie jasnosti regulačných opatrení po celom svete a účinnejšia podpora pre inštitucionálnych investorov.

Existuje malý dôvod predpokladať, že aktíva spravované v krypto hedžových fondoch sa nebudú naďalej zvyšovať, pretože bitcoiny a ďalšie kryptomeny sa považujú za životaschopnejšie zaistenia proti nestabilite v tradičnom finančnom systéme..

Reddit na využitie bodov komunity založených na ethereu

Skúška systému Reddit so systémom „komunitných bodov“ bola rozšírená tak, aby využívala sieť Ethereum na stimulovanie vytvárania „kvalitných príspevkov a komentárov“.

Systém komunitných bodov je založený na tom, že používatelia, ktorí prispievajú hodnotným obsahom, môžu byť používateľmi danej komunity odmenení bodmi – tokenmi založenými na ethereu. Môžete napríklad dať tipy na dôvtipné komentáre alebo zaujímavé príspevky.

Podľa nová prezentácia z diskusného webu založeného na USA môžu byť komunitné body použité ako prostriedok na hodnotenie reputácie na platforme a / alebo použité na prémiové funkcie – ako sú odznaky, emodži, komentovateľné súbory GIF atď..

Používatelia budú mať navyše možnosť prenášať svoje komunitné body na ľubovoľnú adresu peňaženky Ethereum – a moderátori nemajú kontrolu nad žiadnymi používateľskými bodmi.

Systém sa v súčasnosti testuje v dvoch komunitách Reddit.

Kľúčové jedlá

Reddit má už dlho problém s presným zobrazením, ktorí členovia komunity sú najuznávanejší. Nový systém odmien môže tento problém vyriešiť.

Moderátori Redditu si tiež udržujú dosť pevné uchopenie nad svojimi komunitami, takže sa môže niektorým osviežiť zistenie, že spomínaní moderátori nebudú mať kontrolu nad týmito prenosnými bodmi..

JPMorgan ponúka bankové služby na burzách kryptomien

Začiatkom tohto týždňa prebehli správy, že JPMorgan Chase začne ponúkať bankové účty hlavným americkým kryptoburzovým burzám Gemini a Coinbase – to všetko posilňuje skutočnosť, že nadnárodná investičná banka a holdingová spoločnosť pôsobiaca v finančných službách v New Yorku zmenila smerovanie na bitcoin a ďalšie kryptomeny.

Konkrétne JPMorgan poskytne zákazníkom Gemini a Coinbase služby vkladu, výberu a prevodu.

Kľúčové jedlá

JPMorgan poskytujúci bankové služby spoločnostiam Gemini a Coinbase je príkladom posunu, ku ktorému neustále dochádza v názoroch hlavných finančných inštitúcií na bitcoin a kryptomeny. Tradičné finančné veľmoci ako JPMorgan historicky majú, zobrazené digitálne meny ako prostriedky na podvody a pranie špinavých peňazí – zdá sa však, že v súčasnosti sa na ne pozerajú ako na legitímnejšie.

Spoločnosti v oblasti bitcoinu a kryptomeny môžu začať hľadať bankové vzťahy ľahšie, a to v budúcnosti, pretože pohľad na toto odvetvie je naďalej dôveryhodnejší.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map