Bitcoinové reklamy sa objavujú v Hongkongu, keď PBoC načrtáva dopady DCEP

Týždenný prehľad noviniek z blockchainu a kryptomeny z Číny a Hongkongu.

V čínskej a hongkonskej blockchainovej sfére to bol náročný týždeň. Námestník guvernéra Čínskej ľudovej banky zverejnil článok o dopade, ktorý by mal DCEP na čínsku ponuku peňazí. Bitcoinová reklama sa navyše v Hongkongu stáva virálnou.

Tu je všetko, čo ste možno v súvislosti s týmito príbehmi a ďalším príbehom unikli v tohtotýždňovom vydaní časopisu China Market Watch spoločnosti OKEx Insights.

Zástupca guvernéra PBoC načrtáva päť dopadov DCEP na ponuku peňazí v Číne

Fan Yifei, zástupca guvernéra Čínskej ľudovej banky, nedávno publikovaný článok o dopade čínskej digitálnej meny, DCEP, na jej peňažnú zásobu M0. Päť najdôležitejších vecí, ktoré si treba uvedomiť, je:

 1. DCEP je súčasťou čínskeho M0, čo znamená, že je súčasťou dodávky papierových bankoviek a mincí – teda fyzickej hotovosti.
 2. DCEP je centralizovaná mena a spravuje ju PBoC.
 3. Vydanie a obeh DCEP musí byť v súlade s platnými zákonmi a predpismi týkajúcimi sa správy hotovosti.
 4. DCEP je verejný statok poskytovaný PBoC. Čínska centrálna banka neúčtuje verejnosti úroky ani poplatky za používanie digitálnej meny.
 5. Obchodné banky v Číne sú zodpovedné za uľahčenie konverzie DCEP a fiat RMB pre širokú verejnosť.

Kľúčové jedlá

 • Spustenie DCEP predstavuje dôležitý míľnik v digitalizácii čínskeho systému dodávok peňazí. Podľa Fan dopyt po takomto kroku vyplýva z rýchleho rozvoja mobilných a elektronických platieb v Číne.
 • Vydávanie a obeh DCEP, podobne ako nekryté meny, podliehajú tiež predpisom proti praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu.

Blockchain Service Network víta oficiálny programovací jazyk

Red Date Technology – vývojár za čínskym celonárodným blockchainovým projektom, Blockchain Service Network – predstavený Digital Asset Modeling Language ako jednotný programovací jazyk pre smart-contract pre BSN. Open-source a blockchain-agnostic programovací jazyk je vyvíjaný americkým blockchainovým startupom Digital Asset Holdings a vývojárom BSN bude k dispozícii v roku 2021.

Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti He Yifana bude Digital Asset Modeling Language exkluzívnym štandardom pre vývoj decentralizovaných aplikácií v sieti Blockchain Service Network. Cieľom prijatia jednotného programovacieho jazyka pre inteligentné zmluvy je zvýšiť interoperabilitu BSN, pretože vývojári nemusia prepisovať svoje inteligentné zmluvy pri každom nasadení aplikácie..

Kľúčové jedlá

 • Očakáva sa, že jazyk Digital Asset Modeling Language dokončí svoj prvý pilotný projekt v novembri 2020 a bude fungovať na platformách Hyperledger Fabric od IBM a FISCO BCOS od spoločnosti WeBank..
 • BSN pokračuje integrovať viac verejných blockchainov, pričom Algorand, ShareRing a Solana by sa mali čoskoro pripojiť.

V Hongkongu sa objavujú bitcoinové vzdelávacie kampane

Po zverejnení bitcoinovej reklamy v bulvárnych novinách Apple Daily v Hongkongu došlo v Hongkongu k ďalšej vlne reklám na električky a billboardy..

Reklamy, ktoré zaviedla hongkonská asociácia bitcoinov, sa zameriavajú na zvýšenie povedomia verejnosti o kryptomenách ako alternatíve k tradičným financiám. Podľa oznámenie, existuje päť billboardových správ, ktoré pojednávajú o výhodách a rizikách bitcoinu uprostred rýchlo sa meniacej globálnej ekonomiky.


Kľúčové jedlá

 • Reklamy zdôrazňujú ekonomické výhody bitcoinu ako alternatívy k tradičnému financovaniu. Napríklad obmedzená celková ponuka BTC sa vyhýba problémom rozsiahlej inflácie spôsobenej neustálym tlačením fiat mien..
 • Bitcoinové reklamy so sloganom "Staňte sa vlastnou bankou" boli umiestnené pred ústredím veľkých hongkonských bánk, ako sú HSBC a Standard Chartered – čo zvyšuje diskusiu o finančnom začlenení v regióne.

#Bitcoin reklamy sú priamo pred #HSBC ústredie v #HongKong – je to výzva alebo ďalší krok vpred pre finančnú inkluzívnosť? pic.twitter.com/ywPXY3x7wV– Jay Hao @OKEx (@ JayHao8) 11. septembra 2020

Maloobchodný predaj v Číne vzrástol po prvýkrát v roku 2020

Akciový trh v Číne a Hongkongu sa tento týždeň mierne odrazil. Shanghai SE Composite a CSI 300 sa v súčasnosti obchodujú na úrovni 3 284 a 4 657, v čase tlače, s týždenným ziskom 0,90% a 1,58%. V Hongkongu tento týždeň index Hang Seng vzrástol o 0,92% a v súčasnosti je na úrovni 24 694.

Čínske a hongkonské trhové indexy sa mierne odrazili. Zdroj: Trading Economics, Investing.com

Za malým oživením čínskeho akciového trhu stál augustový rast maloobchodného predaja. Podľa Národného štatistického úradu je to maloobchodný predaj Číny rástol v auguste o 0,5% – prvý rast v maloobchode v tomto roku. Rast maloobchodu je v súlade s čínskym hospodárskym oživením COVID-19.

Kľúčové jedlo so sebou

 • Napriek nedávnemu augustovému rastu zostávajú maloobchodné tržby v najslabšej oblasti hospodárskeho oživenia Číny. Pre porovnanie, priemyselný rast vykazoval silnejšie známky oživenia, pretože v auguste medziročne vzrástol o 5,6% – prekonal odhady 5,1%.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map