Bitcoinové základy posilňujú, ako sa mince zaplavujú do deFi

Najväčšie príbehy zo sveta kryptomien, ktoré vám mohli uniknúť

Pre bitcoiny to bol rušný a rekordný týždeň. 

Zatiaľ čo Európska centrálna banka plánuje zverejniť svoje myšlienky týkajúce sa digitálneho eura a ministerstvo financií Spojených štátov sankcionuje adresy kryptomeny viazané na ruských trollov, kryptomena s vedúcou pozíciou na trhu sa zachovala a nastavila niekoľko základných maximálnych hodnôt. Mince sa zároveň naďalej sypú do protokolov decentralizovaného financovania.

Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o najdôležitejších príbehoch tohto týždňa vo svete kryptomeny a fintech.

Digitálny plán eura môže byť čoskoro zverejnený

Mesiace po tom, čo šéfka Európskej centrálnej banky Christine Lagardeová najskôr uviedla na svetlo úvahy inštitúcie o digitálnej mene založenej na eurozóne, francúzsky politik a právnik nárokoval tento týždeň že plány centrálnej banky alebo ich nedostatok budú čoskoro zverejnené.

Podľa Lagardeovej:

"Eurosystém doteraz neprijal rozhodnutie o zavedení digitálneho eura. Ale rovnako ako mnoho iných centrálnych bánk po celom svete, aj my skúmame výhody, riziká a operačné výzvy, ktoré nám to prináša. Očakáva sa, že zistenia pracovnej skupiny Eurosystému budú verejnosti predstavené v nasledujúcich týždňoch, po ktorých bude nasledovať zahájenie verejnej konzultácie.."

Kľúčové jedlá

  • ECB je jednou z mnohých centrálnych bánk na celom svete, ktoré v súčasnosti skúmajú možnosti digitálnej meny. Téma digitálnych mien centrálnych bánk (CBDC) sa naďalej upevňuje vo finančnom svete..
  • Preskúmanie digitálnej meny založenej na eurozóne zo strany ECB pravdepodobne vychádza zo záujmu zabezpečiť, aby menová únia nezaostávala za tempom fintechovej inovácie pod vedením kryptomeny..

Rusky "trolia farma" adresy kryptomeny schválené ministerstvom financií USA

Traja zamestnanci so sídlom v Rusku "trolia farma" Agentúra pre výskum internetu a množstvo prepojených adries kryptomeny boli sankcionovaný Úrad pre kontrolu zahraničných aktív ministerstva financií USA za údajné zasahovanie do prezidentských volieb v krajine v roku 2016 digitálnym šírením dezinformácií.

The sankcionované adresy kryptomeny existujú na blockchainoch Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Zcash, Bitcoin SV a Dash. Podľa vyjadrenia OFAC, "IRA používa kryptomenu na financovanie aktivít na podporu svojich prebiehajúcich operácií s malígnym vplyvom na celom svete."

Kľúčové jedlá

  • Zjavné použitie kryptomien zhubnými ovplyvňovateľmi len málo podporí legálne používanie digitálnych mien ako platieb v očiach amerických regulačných orgánov aj občanov obávajúcich sa cudzieho vplyvu..

Bitcoin hash rate zasahuje nové historické maximum, a to aj napriek záplavám

Napriek záplavám v regiónoch s ťažkými bitcoinovými ťažobnými operáciami, čínske monzúnové obdobie nastalo zväčša nedotknuté prvá a najdôležitejšia hash rýchlosť kryptomeny. Údaje zo stránky bitinfocharts.com v skutočnosti naznačujú, že hashová rýchlosť bitcoinu dosiahla začiatkom tohto týždňa nové historické maximum 146,5372E. 

Aj keď sledovanie presnej hashovacej rýchlosti na hlavnej kryptomenovej sieti nie je možné, rôzne ďalšie weby sledujúce hashovaciu sadzbu naznačujú podobné úrovne v blízkosti predchádzajúcich maximálnych hodnôt.

Kľúčové jedlá

  • Aj keď záplavy v regióne S’-čchuan spôsobili výpadky elektriny a negatívne ovplyvnili ťažobné operácie bitcoinov v tejto oblasti, silné dažde v monzúnovom období môžu poskytnúť dodatočnú vodnú energiu za nižšie náklady a naopak prospieť hashovej rýchlosti bitcoinu.

Bitcoinová sieťová hash sadzba tento týždeň dosiahla nové historické maximum. Zdroj: bitinfocharts.com

Bitcoinové adresy Wholecoiner dosiahli historické maximum

Investori BTC sa hromadili, pretože počet hráčov, ktorí získavajú celécoin – tj. Adresy v bitcoinovej sieti s aspoň jednou plnou mincou – tento týždeň dosiahli nové historické maximum.

Podľa on-line analýzy trhu spoločnosti glassnode má počet bitcoinových adries s minimálne 1 BTC vykazoval nepretržitý rast a teraz je nad 823 000.

Kľúčové jedlá

  • Nárast počtu bitcoinových adries najmenej s jednou mincou ilustruje celkový trend na trhu – t. J. Bez ohľadu na krátkodobé výkyvy cien existuje neustály dopyt po vlastníctve najmenej jednej celej mince..
  • Nikdy nebude existovať dostatok mincí, aby každý súčasný milionár na svete vlastnil 1 BTC. Zdá sa, že zabezpečenie aspoň jednej mince je čoraz populárnejším vyhliadkou.

BTC uzamknutý v DeFi tlačí viac ako 87 000 mincí

Svet decentralizovaného financovania zostal do značnej miery nedotknutý nedávnym poklesom cien na širších trhoch s kryptomenami, pretože investori naďalej blokujú BTC v produktoch DeFi.

Podľa sledovacej platformy DeFi DeFi Pulse celkové množstvo BTC uzamknutých v produktoch DeFi dosiahlo nové historické maximum približne 87 752 000 coinov – z čoho je viac ako polovica uzamknutá v sieti Ethereum vo forme WBTC – k septembru. 11.

Kľúčové jedlá

  • Rast decentralizovaného financovania v tomto roku sa spoločnosti Lightning Network určite znížil. Celková hodnota DeFi uzamknutá v riešení škálovania druhej vrstvy je iba 1 100 BTC.
  • Napriek veľkému množstvu BTC uzamknutým v protokoloch DeFi zostáva blokový reťazec Ethereum dominantný, pokiaľ ide o uzamknutie celkovej hodnoty.

Množstvo BTC uzamknutých v DeFi sa za posledných 90 dní neustále zvyšovalo. Zdroj: DeFi Pulse

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map