Bithumb údajne prepadol, vyšetrovanie Robinhood Under Fraud Investigation

Najväčšie príbehy zo sveta kryptomien, ktoré vám mohli uniknúť

Tento týždeň bol svet kryptomien a blockchainu z veľkej časti zaplavený zlými správami. Na najväčšej juhokórejskej burze kryptomien údajne prepadla polícia, maklér Robinhood zameraný na tisícročia je predmetom vyšetrovania podvodov a poplatky za etherea dosiahli najvyššie hodnoty v histórii.

Sledujte tieto príbehy a ešte viac v tomto vydaní kryptových noviniek týždňa spoločnosti OKEx Insights.

Guvernér BoE požaduje medzinárodnú reguláciu stablecoinov

Guvernér Bank of England Andrew Bailey uviedol, že kryptomeny viazané na hodnotu fiat mien si vyžadujú reguláciu v globálnom meradle. Vydal tiež varovanie pre spoločnosti, ktoré súkromne vydávajú stablecoiny, že čoskoro môže prísť medzinárodná regulácia.

Prišli Baileyho slová adresu publiku na online udalosti prostredníctvom kryptomenovej regulácie a tvorby politiky think-tanku Hutchins Center on Fiscal & Menová politika Brookingsovej inštitúcie.

Kľúčové jedlá:

  • Baileyho vyhlásenia by sa nemali brať ako anti-stablecoin. Guvernér BoE sa skôr domnieva, že by malo byť prijatých viac regulačných opatrení na zabezpečenie skutočnej hodnoty kryptomien viazaných na princíp fiat a na ich vyplatenie v pomere 1: 1..
  • Bailey zašiel tak ďaleko, že naznačil, že stablecoiny sa v budúcnosti môžu stať životaschopným a bežným spôsobom platby.

Robinhood je údajne predmetom vyšetrovania pre občianske podvody

Robinhood, sprostredkovanie akcií a opcií, ktoré je obzvlášť obľúbené u mileniálov, je údajne je vyšetrovaný pre občianske podvody americkou komisiou pre cenné papiere a burzy za to, že nezverejnil presne, ako predáva tok objednávok klientov vysokorýchlostným obchodníkom.

Predpokladá sa, že pokuta od regulátora bude predstavovať približne 10 miliónov dolárov.

Kľúčové jedlá:

  • Problém pretrváva v prípade spoločnosti Robinhood, ktorej agentúra FINRA predtým uložila pokutu za nesprávne smerovanie pokynov a v čase vysokej volatility trhu utrpela rôzne výpadky..
  • Dôvera v populárnu aplikáciu na investovanie sa môže znížiť, ak bude zlá tlač pokračovať v tlači.

Najväčšiu juhokórejskú burzu údajne zadržala polícia

Bithumb, najväčšia burza kryptomien v Južnej Kórei, má údajne boli zadržaní metropolitnou policajnou agentúrou v Soule pre údajné spáchanie podvodu. 

Podľa Seoul Shinmun, známeho denníka v krajine, údajné predpredaj zhruba 25 miliónov dolárov v tokenoch BXA pre investorov viedol k značným stratám, keďže pôvodný token burzy nebol uvedený. To viedlo k zjavnej policajnej razii v kanceláriách Bithumb.

Kľúčové jedlá:

  • Zlé správy z Južnej Kórey neobišli svet kryptomien bez povšimnutia. Mnohí obvinili správy z dramatického výpredaja BTC, ktoré boli svedkami koncom tohto týždňa..
  • Južná Kórea je už dlho hotspotom "FUD." Ďalšia burza v krajine, Coinbit, bola údajne zaistili policajti minulý týždeň.

Priemerný poplatok za transakciu s éterom dosahuje rekordne vysoké hodnoty

Transakčné poplatky v sieti Ethereum dosiahli tento týždeň nové najvyššie hodnoty, pretože decentralizované finančné tokeny naďalej upchávajú sieť. Priemerný poplatok za transakciu v éteri v sieti Ethereum vyvrcholil 2. septembra na 0,03 1957 ETH, vyplýva z údajov sledovača dát Blockchair.

Kľúčové jedlá:

  • Problémy s mierkou sú v sieti Ethereum už dlho problémom a nárast decentralizovaného financovania posunul tento problém ďalej do centra pozornosti.
  • Vývojári Etherea budú musieť v krátkodobom horizonte zamerať viac pozornosti a energie na riešenie problémov so škálovateľnosťou.

Priemerný poplatok za transakciu v ETH dosiahol začiatkom tohto týždňa nové historické maximum. Zdroj: Blockchair

Brazília plánuje digitálnu menu centrálnej banky na rok 2022

Uviedol to prezident brazílskej centrálnej banky Roberto Campos Neto rozhovor s Bloomberg TV tento týždeň, že digitálny brazílsky real pravdepodobne dorazí v roku 2022. Digitálna mena centrálnej banky, rovnako ako všetky CBDC, sa bude vo veľkej miere využívať na zlepšenie tradičného bankového systému v juhoamerickej krajine

Kľúčové jedlá:

  • Brazília nie je jedinou krajinou, ktorá plánuje zaviesť digitálnu menu centrálnej banky. Čína je do veľkej miery považovaná za špičku tohto závodu so svojím projektom digitálnych jüanov – ktorý by sa mohol začať využívať aj v roku 2022, teda pred zimnými olympijskými hrami..
  • Snahy o modernizáciu brazílskeho bankového systému by mohli potenciálne pomôcť zmierniť dôsledky tohto javu hospodárska recesia.

HDP Brazílie v druhej polovici minulého desaťročia výrazne poklesol. Zdroj: Obchodná ekonomika

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map