Bitmain urovnáva právne spory, prichádza nový ethereum ASIC miner

Týždenný prehľad noviniek z blockchainu a kryptomeny z Číny a Hongkongu

Obrázok trhového monitora Číny

Ťažba kryptomeny sa tento týždeň dostala do centra pozornosti v Číne a Hongkongu. Dlhotrvajúce právne spory medzi spoluzakladateľmi spoločnosti Bitmain Jihanom Wu a Micree Zhanom dospeli k urovnaniu spočívajúcemu v kúpe kapitálového podielu spoločnosti Wu v spoločnosti Bitmain za 600 miliónov dolárov..

V ďalších správach týkajúcich sa ťažby sa Chris Zhu z INBTC podelil o svoje tri predpovede týkajúce sa odvetvia kryptoťažby na nasledujúcich päť rokov. Medzitým sa tento týždeň vyhrieva konkurencia v ťažbe éteru, keď spoločnosť Linzhi Inc. začala zavádzať svoj najnovší ťažobný model Phoenix.

Tu je všetko, čo ste v súvislosti s týmito príbehmi a ešte oveľa viac minuli v tohtotýždňovom vydaní časopisu China Market Watch spoločnosti OKEx Insights.

Bitmainová právna bitka dosiahne vyrovnanie 600 miliónov dolárov

Bolo to hlásené že spoluzakladatelia spoločnosti Bitmain Jihan Wu a Micree Zhan dosiahli vyrovnanie vo výške 600 miliónov dolárov po dlhotrvajúcich právnych sporoch o kontrolu nad významnou spoločnosťou na ťažbu kryptomien. V rámci vyrovnania odstúpi Wu z vedenia spoločnosti Bitmain. Prevezme ťažobný bazén BTC.com a zámorské ťažobné strediská spoločnosti Bitmain. Zhan na druhej strane prevezme ťažobný bazén Antpool a ťažobné farmy spoločnosti Bitmain v Číne.

Štrukturálna zmena si vyžaduje kúpu podielu Wu v spoločnosti Bitmain za 600 miliónov dolárov, na dokončenie ktorého Zhan dočasne zastaví svoje akcie. Podľa sprostredkovateľa sporu Sequoia Capital sa očakáva, že súčasné podmienky dohody budú ratifikované na nadchádzajúcom valnom zhromaždení spoločnosti Bitmain 28. decembra. V rámci urovnania chce Zhan dokončiť počiatočnú verejnú ponuku spoločnosti Bitmain v USA do konca roku 2022.

Kľúčové jedlá

  • Na financovanie vyrovnania bude možno potrebné, aby spoločnosť Bitmain zaviedla nové modely ťažby.
  • Úspešné IPO by zmiernilo obavy z likvidity investorov spoločnosti Bitmain.

Zakladateľ INBTC načrtáva tri trendy v ťažbe kryptomeny

Chris Zhu, zakladateľ čínskeho banského združenia INBTC, zdieľané jeho predpovede pre ťažobný priemysel na nasledujúcich päť rokov. Načrtol tri kľúčové trendy:

  1. V odvetví ťažby kryptomien budú dominovať inštitúcie, čo znamená, že maloobchodní ťažiari prežijú s menšou pravdepodobnosťou.
  2. Priemysel ťažby kryptomien bude regulovaný – z hľadiska daní, auditov a autentifikácie.
  3. Poskytovatelia energie budú dominovať na strane ponuky a dopytu v oblasti ťažby kryptomien, zatiaľ čo Čína zostáva "optimálne" miesto pre ťažiarov kryptomien, aby mohli pokračovať v podnikaní.

Kľúčové jedlo so sebou

  • Asi 70% spoločností na ťažbu kryptomeny je v Číne regulované. Ťažobné farmy v Číne musia dodržiavať nariadenia Národnej komisie pre rozvoj a reformy.

Spoločnosť Linzhi Inc. uviedla na trh nový ASIC miner Ethereum

Linzhi Inc., čínska kryptoťažobná spoločnosť, má začal na trh nový ethereum ASIC baník, prezývaný Phoenix. Podľa a ukážka vydané spoločnosťou F2 pool, Phoenix predbehol konkurenčného baníka Innosilicon A10 Pro ETH, pokiaľ ide o výkon a energetickú účinnosť.

Kľúčové jedlo so sebou

  • Zatiaľ čo Ethereum prechádza prechodom od proof-of-work k proof-of-stake, Phoenix bude potrebovať náraz v oblasti veľkosti pamäte alebo náhradných dielov. V opačnom prípade bude ťažobný stroj zastaraný po fáze 1.5 ethereum 2.0.

Svetová banka varuje Čínu, aby stimuly rýchlo nezrušila

Pre akciové trhy v Hongkongu a Číne to bol stagnujúci týždeň. V čase tlače sa Šanghaj SE Composite a CSI 300 v súčasnosti obchodujú na 3 385 a 5 014 – s týždenným ziskom 0,54%, respektíve 1,21%. V Hongkongu tento týždeň poklesol index Hang Seng o 0,84% a momentálne je na úrovni 26 238.

Pre hlavné akciové indexy v Číne a Hongkongu stagnoval týždeň. Zdroj: Trading Economics, Investing.com

V najnovšej ekonomickej aktualizácii týkajúcej sa Číny, Svetovej banky povedal že Čína by mala udržiavať akomodačnú menovú politiku a vyhnúť sa akejkoľvek "výrazná kontrakcia" vo fiškálnej politike v roku 2021, aby udržala svoje hospodárske oživenie na dobrej ceste.

Kľúčové jedlá

  • Najväčším rizikom pre čínske hospodárske oživenie bude obnovenie koronavírusu v budúcom roku.
  • Rastúce investície zo súkromného sektora a silnejšie výdavky domácností môžu byť v budúcom roku hlavnou hnacou silou čínskeho ekonomického rastu.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map