BTC a ETH: Ktorý z nich je lepšou kúpou?

Prehľad

BTC ukradla tento týždeň pozornosť trhu, pretože kryptomena číslo jedna sa pokúsila znovu získať 10 000 úrovní. BTCNasledoval pokus prekonať psychologickú bariéru ETH ceny dosiahli najvyššiu úroveň od začiatku marca 2020. S BTC a ETH humbuk a chatovanie naďalej kolujú medzi krypto komunitami, obchodníci a investori by mohli nájsť zaujímavé poznatky pri porovnaní údajov z obchodovania on-chain, off-chain a derivátov. Z toho by sme mohli lepšie pochopiť súčasnú situáciu BTC a ETH, čo nám pomôže lepšie posúdiť, ktorá z nich je teraz lepšia..

Zostatok na burzách

Zostatok na burzách by nám mohol poskytnúť určitú farbu, pokiaľ ide o sentiment spoločnosti HODLers a koľko mincí / žetónov je k dispozícii na predaj. Ukazujú to údaje z Glassnode BTC zostatok na burzách sa znížil na BTC0,32 milióna, čo je najnižšia úroveň za viac ako rok. Zostatok BTC na burzách je od marca v klesajúcom trende a trend tak pokračuje.

Obrázok 1a: Zostatok BTC na burzách

Zdroj: Glassnode

Obrázok 2b: Zostatok ETH na burzách

Zdroj: Glassnode

Na druhej strane, ETH rovnováha na burzách bola snehová guľa. Počet dosiahol ETH18,7 milióna v polovici marca tohto roka, čo sa nestalo od konca decembra 2016.

Je zaujímavé, že bilančný počet týchto dvoch aktív reagoval počas masívneho marcového výpredaja veľmi odlišne. Zdá sa, že výpredaj spustil klesajúci trend BTCRovnováhu, zatiaľ čo viac obchodníkov vložilo svoje ETH vo výmenách po ETH korekcia ceny v rovnakom období.

Prečo je to dôležité?

Veríme, že obchodníci a investori vyberajú svoje mince / žetóny z búrz, čo by mohlo byť známkou dlhodobej býčej býcnosti, pretože chceli uložiť svoje podiely do studených peňaženiek a očakávať potenciálny býčí beh. Z tohto pohľadu sa zdá, že trhy boli býčie BTC než ETH. Zvyšovanie a znižovanie rovnováhy však môžu mať aj ďalšie faktory, napríklad zabezpečenie siete.

Adresy s vysokým zostatkom

Ochota veľrýb zhromažďovať mince / žetóny by mohla byť ďalšou indíciou, ktorú by mali obchodníci a investori hľadať pri základnej analýze. Dôležitý by mohol byť najmä počet jedinečných adries s vysokým vyvážením.

Údaje z Glassnode naznačujú, že počet jedinečných adries je rovný / väčší ako ETH32 sa za posledný rok neustále zvyšoval, a to aj napriek cenovým výkyvom. Medzitým počet jedinečných adries nie menej ako BTC10K sa odrazila od minima koncom marca. Napriek tomu sa zdá byť relatívne nízky v porovnaní s počtom na konci júna, ktorý je na úrovni 120.

Obrázok 2a: Bitcoinové adresy. s bal. ≥ 10 000 BTC

Zdroj: Glassnode

Obrázok 2b: Adresy éteru. s bal. ≥ 32 ETH

Zdroj: Glassnode

Prečo je to dôležité?

Sme presvedčení, že sila úlovku je jednou z kritických metrík odrážajúcich sentiment veľrýb k danému majetku a zdá sa, že ETH je z tohto pohľadu jasný víťaz. V tejto oblasti však vidíme aj obmedzenia. Je to pretože ETH32 predstavuje relatívne nízku prekážku vstupu, ktorá by mohla znížiť dôležitosť čísla.

Aj keď počet BTC adresy s vysokým zostatkom sa zdvíhajú, samotné tieto údaje sú iba časťou širšieho obrazu. Kombináciou zostatku na čísle burzy môžeme získať komplexnejší obraz.

Transakčný poplatok a plyn

Poplatok za transakciu bitcoinu a použitý plyn spoločnosti Ethereum v poslednej dobe prebehli medzi konverzačnými skupinami v kryptomene veľa konverzácií. Jedným z príbehov je, že celkový ETH použitý plyn dosiahol nové historické maximum, čo znamená, že sieť používalo viac ľudí; teda cena by mala ísť hore. ETH ceny sa dotkli 250 úrovní predtým, ako sa vrátia späť k 230 kľučkám.

Keď sa však pozrieme na priemerný počet ETH použitý plyn, mohli sme vidieť ďalší obrázok. Údaje z Glassnode ukazujú, že priemer z ETH použitý plyn sa znížil na zadnej strane zhromaždenia a vytvoril klesajúci trend. Z tohto pohľadu nemusí byť toľko transakcií, ako sme si mysleli.

Obrázok 3a: Poplatok za bitcoinové transakcie (priemer)

Zdroj: Glassnode

Obrázok 3b: Použitý plynný éter (priemer)

Zdroj: Glassnode

Na druhej strane sa priemerný poplatok za transakciu bitcoinu pohyboval na relatívne vysokej úrovni aj napriek nedávnej fluktuácii. Všeobecne by vyšší transakčný poplatok mohol naznačovať, že trh má vyšší dopyt po uskutočňovaní transakcií. Preto sú používatelia ochotní zaplatiť viac za rýchlejšie zúčtovanie. To tiež naznačuje, že sieť používa viac ľudí.

Prečo je to dôležité?

Veríme, že kryptomena je akýmsi aktívom v sieťovej hodnote, čo znamená, že čím viac ľudí bude túto hodnotu využívať, tým bude hodnotnejšia. Stojí však za zmienku, že neexistuje žiadna priama korelácia medzi transakčným poplatkom / plynom a cenou, a tieto čísla by mohli byť len ďalšími dvoma časťami celej skladačky.

Sklon ETH zostáva negatívny, BTC sa odrazil

Ak je analýza aktivít reťazca ako základná analýza akcií, analýza aktivít obchodovania s derivátmi môže byť ako štatistická analýza. Účastníkom trhu by mohol poskytnúť pohľad na to, ako skutoční obchodníci umiestňujú svoje obchody. Z toho by sme mohli nájsť cenné informácie.

To sme si všimli jeden z nedávnych rozhovorov v krypto komunite je to, že možnosti sú skreslené ETH sa stala negatívnou a za cenu by to mohlo byť býčie býk.

Obrázok 4a: BTC 25d skosenie

Zdroj: Skew

Obrázok 4b: Šikmosť ETH 25d

Zdroj: Skew

Šikovnosť možností je rozdiel v implicitnej volatilite medzi možnosťami OTM / ATM / ITM. Obchodníci môžu tieto relatívne zmeny použiť ako obchodnú stratégiu. Ukazujú to údaje zo spoločnosti Skew ETHskreslenie možností zostalo väčšinou negatívne, zatiaľ čo BTCSa stabilne zotavoval do pozitívnej oblasti.

Čo nám to hovorí?

Veríme, že IV zmeny v rôznych opčných kontraktoch môžu trochu naznačovať nadchádzajúcu volatilitu podkladu a to, ako to obchodníci očakávali. Šikmosť možností však nie je vždy užitočným indikátorom predikcie ceny, ale za určitých okolností môže byť užitočná. Myslíme si, že obchodníci by to mali zvážiť spolu s mnohými ďalšími faktormi, ktoré by mohli riadiť kryptotrhy.

Oči trhu s opciami BTC s vyššími štrajkovými cenami boli prístupy ETH relatívne konzervatívne

Spôsob, akým obchodníci opciami vyberajú štrajkové ceny, sa zdá, že nám hovorí, že trh zaujal progresívnejší pohľad BTC ceny, zatiaľ čo pohľad na ETH bol pomerne mierny.

Vidíme, že väčšina z BTC možnosti otvoreného záujmu boli v oblasti 10 000 realizačných cien, zatiaľ čo druhá a tretia najpopulárnejšia realizačná cena sa pohybujú okolo 12 000 a 11 000. ETH strane bolo najpopulárnejších 280 štrajkov, zatiaľ čo druhý a tretí najvyšší OI boli 220 a 240.

Na ETH strane, hovory s 280 údermi sa javia ako typické býčie nastavenie. Hovory s 220 a 240 štrajkmi sa však javia skôr ako konzervatívny prístup, pretože zmluvy už / čoskoro budú v peniazoch. Na druhej strane, 220 a 240 puty vyzerajú skôr ako obranné nastavenia, ako ETH je na zhromaždení od polovice mája.

Na BTC Na druhej strane sa hovory s 10 000 údermi javia ako štandardné býčie nastavenie, ale hovory s 12 000 a 11 000 štrajkovými cenami sa javia ešte agresívnejšie. Z pohľadu písania putov boli puty s realizačnou cenou 12000, 11000 a 10 000 všetko v peniazoch. Ak je obchodník medvedí na BTC, môže zvážiť ponuky s ešte nižšími štrajkovými cenami ako nad 10 000.

Obrázok 5a: BTC opt. OI štrajkom (od 4. júna)

Zdroj: Skew

Obrázok 5b: ETH opt. OI štrajkom (od 4. júna)

Zdroj: Skew

Záver

Pokryli sme niektoré z on-chain aktivít a údajov o obchodovaní s derivátmi z BTC a ETH, a zdá sa, že v súčasnosti nie je ľahké uskutočniť jednoduchý hovor o tom, ktoré aktívum je v súčasnosti lepšou kúpou. Vyzerá to však tak BTC obchodníci boli dlhodobejšie býčí na cene, zatiaľ čo ETH obchodníci sa viac sústredili na krátkodobé cenové akcie. Obchodníci a investori by napriek tomu mali byť flexibilní v obchodných stratégiách a mali by upravovať svoje nastavenia podľa trhových podmienok.

Autor: Cyrus Ip – analytik výskumu

Zverejnil: OKEx

4. júna 2020

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map