Cezhraničný blockchain spoločnosti Ant Group sa predstavil pred sviatkami Zlatého týždňa

Týždenný prehľad noviniek z blockchainu a kryptomeny z Číny a Hongkongu

Témy súladu a bezpečnosti sú tento týždeň na vrchole novín v čínskej sfére kryptomien a blockchainu po tom, čo čínske ministerstvo verejnej bezpečnosti vyhlásilo, že digitálne meny sa stali kanálom prania špinavých peňazí pre prevádzkovateľov nelegálnych hazardných hier, čo vedie k ročnému odlivu RMB v biliónoch. Medzitým čínska národná databáza zraniteľností poskytla ďalšie pokyny týkajúce sa bezpečnosti blockchainu zverejnením prvého hodnotiaceho štandardu pre zraniteľnosti blockchainu.

Tu je všetko, čo vám v súvislosti s týmito príbehmi (a ďalšími) v tohtotýždňovom vydaní časopisu OKEx Insights ‘China Market Watch uniklo.

Prevádzkovatelia nelegálnych hazardných hier presunuli pomocou digitálnych mien bilióny RMB

Liao Jinrong, generálny riaditeľ odboru medzinárodnej spolupráce v rámci čínskeho ministerstva verejnej bezpečnosti, povedal že prevádzkovatelia nelegálnych hazardných hier sú zodpovední za ročný odliv viac ako biliónov RMB.

Liao zdôraznil, že niektorí hráči používali na nelegálny prevod finančných prostriedkov digitálne meny. Veril, že vinníkom odlivu je nedostatočný dohľad nad podozrivými transakciami zo strany inštitúcií tretích strán, poskytovateľov platobných služieb, obchodníkov a platforiem elektronického obchodu..

Kľúčové jedlá

 • Podľa Liaa je ťažšie vysledovať transakcie v digitálnych menách ako transakcie v menách fiat kvôli spolupráci medzi platobnými spoločnosťami a zločineckými organizáciami – čo zachováva spoločný príbeh o tom, že kryptomeny používajú zločinci.
 • Čínska vláda sa pokúsila potlačiť prevody finančných prostriedkov nelegálnymi prevádzkovateľmi hazardných hier zvýšením nákladov na otvorenie platobných účtov v nefinančných inštitúciách, zvýšením efektívnosti pri identifikácii neobvyklých transakcií a vyžadovaním používania skutočných mien pre majiteľov účtov..

Prvý štandard hodnotenia zraniteľnosti blockchain zverejnený Čínskou národnou databázou zraniteľností

Čínska národná databáza zraniteľnosti prepustený štandard hodnotenia zraniteľnosti blockchainu 27. septembra. Pri hodnotení zraniteľností blockchainu použil závažnosť chyby a riešenie problémov ako dve hlavné kritériá a zaradil ich medzi vysokorizikové, stredne rizikové alebo nízkorizikové..

Podľa CNVD existujú v štandarde hodnotenia zraniteľnosti blockchainu štyri kategórie:

 1. Verejné blockchainy
 2. Blokové reťazce konzorcia
 3. Inteligentné zmluvy
 4. Ekosystémy

Kľúčové jedlá

 • Ako uviedla CNVD, potreba ustanoviť hodnotiaci štandard zraniteľností blockchainu vyplýva z nedostatku štandardizácie v programoch bug bounty ponúkaných rôznymi tímami blockchainových projektov..
 • CNVD tiež uviedla, že v Číne sa nachádza 412 zraniteľností blockchainu, z ktorých je 100 klasifikovaných do kategórie vysoko rizikových.

Spoločnosť Ant Group predstavila spoločnosť Trusple pre cezhraničné obchodovanie

Ant Group, pobočka čínskeho giganta elektronického obchodu Alibaba Group, odhalený jeho cezhraničná blockchainová platforma "Trusple" na podporu malých a stredných podnikov.

Postavené s konceptom "dôvera jednoduchá" na pamäti, Trusple si kladie za cieľ zmierniť problémy s dôverou, ktoré vedú k oneskoreniu dodávky a platby. Inteligentná zmluva Trusple sa používa na automatické vykonávanie obchodných príkazov a automatické spracovanie zúčtovaní platieb pre banky kupujúcich a predávajúcich.

Kľúčové jedlá

 • Spoločnosť Ant Group s cieľom optimalizovať cezhraničné procesy v spoločnosti Trusple uzavrela partnerstvo s renomovanými globálnymi bankami – ako sú BNP Paribas, Citibank, Deutsche Bank a Standard Chartered.
 • Okrem blockchainových iniciatív spoločnosť Ant Group nedávno spustený jej virtuálna banka Ant Bank v Hongkongu. Ant Bank je šiestym poskytovateľom bez pobočiek v Hongkongu a bude spolupracovať so spoločnosťou AlipayHK na poskytovaní pôžičkových služieb svojim 2 miliónom používateľov.

Čínske výrobné aktivity zostávajú silné aj pred sviatkami zlatého týždňa

Tento týždeň akciový trh v Číne a Hongkongu mierne poklesol. V čase tlače sa spoločnosti Shanghai SE Composite a CSI 300 v súčasnosti obchodujú na úrovni 3 218 a 4 587 – s týždennou stratou 1,88% a 1,4%. V Hongkongu tento týždeň index Hang Seng poklesol o 2,24% a momentálne je na 23 503.


 Čínske a hongkonské akciové trhy mierne poklesli. Zdroj: Trading Economics, Investing.com

Čínsky národný štatistický úrad oznámil že index výrobných nákupných manažérov v septembri dosiahol 51,5 – nárast oproti augustu o 0,5. Podľa NBS je silný PMI v septembri výsledkom oživenia ponuky aj dopytu. 

Kľúčové jedlá

 • Nadchádzajúci sviatok zlatého týždňa pravdepodobne na začiatku októbra podporí spotrebiteľský dopyt.
 • NBS dodala, že zvyšujúca sa produkcia a nové objednávky potravín a nápojov sú hlavnými hybnými silami PMI v septembri.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map