DCEP sa dá minúť online v Suzhou, čínska banka overuje daň prostredníctvom blockchainu

Týždenný prehľad noviniek z blockchainu a kryptomeny z Číny a Hongkongu

Elektronická platba digitálnej meny, oficiálna čínska digitálna mena, sa dostala do popredia medzi krypto komunitou v Číne a Hongkongu. Po prvej distribúcii červených paketov DCEP v Šen-čene vláda Suzhou tento víkend vydá červené pakety DCEP v hodnote 20 miliónov RMB pred nákupným festivalom Double 12.. 

Hongkonský menový orgán medzitým uzavrel partnerstvo s Čínskou ľudovou bankou, aby otestoval DCEP pri cezhraničných platbách. Zároveň Bank of China – aby sme si ju nemýlili s PBoC – dokončila svoje prvé daňové overenie založené na blockchaine v Tibete.

Tu je všetko, čo vám v súvislosti s týmito príbehmi mohlo chýbať a ešte viac v tohtotýždňovom vydaní časopisu China Market Watch spoločnosti OKEx Insights.

Červené pakety DCEP môžu byť online v Suzhou

Na oslavu 12. decembra Shopping Festival Double 12, vláda Suzhou oznámil že červené balíčky DCEP v hodnote 20 miliónov RMB dostanú jeho občania. V oznámení sa uvádzalo, že 100 000 červených paketov DCEP, každý v hodnote 200 RMB, bude distribuovaných prostredníctvom lotérie. Výsledok lotérie bude oznámený 11. decembra. 

Príjemcovia červených balíčkov môžu svoj DCEP stráviť od 11. decembra do 27. decembra u obchodných partnerov v Suzhou a online maloobchodných predajniach, ako je JD.com..

Kľúčové jedlá

  • Červené pakety DCEP v Suzhou je možné minúť v maloobchodných online obchodoch, napríklad na JD.com – čo pri predchádzajúcom rozdávaní červených paketov DCEP v Shenzhene nebolo možné..
  • JD.com aktívne skúma integráciu DCEP do svojho podnikania. Gigant elektronického obchodu má partnečervená s PBoC na spoločnom vývoji mobilnej aplikácie a blockchainovej platformy pre DCEP.

Hongkonský menový úrad spolupracuje s PBoC na skúšaní DCEP

Eddie Yue, výkonný riaditeľ hongkonského menového úradu, uviedol v a vyhlásenie že spolupracuje s PBoC s cieľom otestovať DCEP pri cezhraničných platbách.

Podľa Yue DCEP ponúka obyvateľom v Hongkongu a Číne ďalšiu možnosť uskutočňovať cezhraničné transakcie. Obe inštitúcie sa pripravujú na technický pilotný test DCEP, aj keď zatiaľ neexistuje harmonogram spustenia digitálnej meny centrálnej banky.

Kľúčové jedlá

  • Christopher Hui, hongkonský minister financií, naznačil v októbri spoluprácu DCEP medzi HKMA a PBoC. Povedal v a Legislatívna rada Q&Relácia 21. októbra vyjadril presvedčenie, že DCEP môže pri cezhraničných platbách podporovať vzájomné prepojenie medzi Čínou a Hongkongom.
  • Pokus DCEP v oblasti cezhraničných platieb zopakoval strategické zameranie hongkonského menového orgánu na digitálne meny centrálnych bánk. Začiatkom roku 2020 uzavrela HKMA spoluprácu s Thajskou bankou "Projekt Inthanon-Lionrock," výskumná iniciatíva na zvýšenie efektívnosti cezhraničných platieb pomocou technológie distribuovanej hlavnej knihy.

Bank of China dokončuje prvé overenie dane blockchainom

Podľa čínskych médií Xinhua, tibetskej pobočky Čínskej banky v poslednej dobe dokončené prvé overenie dane na základe blockchainu pri cezhraničných transakciách. 

V tomto roku má štátna devízová správa pilotovaný finančná platforma založená na blockchaine, ktorá sa pripojila k svojej tibetskej pobočke. Proces blockchainu sa do dnešného dňa zúčastnil siedmich bánk z Tibetu.

Bank of China úspešne overila súvisiace daňové výdavky spojené s registráciou ochrannej známky pre cateringovú spoločnosť v Tibete.

Kľúčové jedlo so sebou

  • Pomocou finančnej platformy SAFE založenej na blockchaine sa proces registrácie daní pri registráciách ochranných známok skrátil z troch dní na tri minúty. Proces overenia je bezpapierový a výrazne znižuje náklady na vyrovnanie.

Spotrebiteľské ceny v Číne klesajú prvýkrát za 11 rokov

Tento týždeň akciové trhy v Číne a Hongkongu mierne poklesli. V čase tlače sa spoločnosti Shanghai SE Composite a CSI 300 v súčasnosti obchodujú na 3 373 a 4 965 – s týždennou stratou 1,82%, respektíve 2,02%. V Hongkongu tento týždeň index Hang Seng poklesol o 0,2% a momentálne je na úrovni 26 515.

Akciové trhy v Číne a Hongkongu zaznamenali tento týždeň mierny pokles. Zdroj: Trading Economics, Investing.com

Tento týždeň upútal pozornosť účastníkov akciových trhov klesajúci index spotrebiteľských cien v Číne. V novembri klesol 0,5% medziročne – prvý pokles od októbra 2019.

Kľúčové jedlá

  • Pokles CPI v Číne je spôsobený klesajúcimi nákladmi na potraviny, dopravu, verejné služby, zdravotnú starostlivosť a vzdelávanie. Predovšetkým náklady na dopravu klesli o 3,9% a cena bravčového mäsa sa zrútila v dôsledku prepuknutia afrického moru ošípaných.
  • CPI je kľúčovým ukazovateľom pri hodnotení spotrebiteľskej inflácie v Číne. Potraviny a rezidencie sú najdôležitejšou súčasťou čínskeho CPI – tvoria 31,8%, respektíve 17,2%.

Medziročná zmena mesačného indexu spotrebiteľských cien v Číne. Zdroj: Trading Economics, OKEx Insights

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map