Dollar Tanks ako Bakkt láme rekordy – kryptosprávy týždňa

Vo svete kryptomien to bol bohatý týždeň. Spoločnosť Ledger podrobne opísala svoj neúmyselný únik informácií o používateľoch a hard fork spoločnosti Cardano’s Shelley sa konečne dočkal uskutočnenia. Americký dolár medzitým tankuje, zatiaľ čo futures na bitcoiny Bakkt zažívajú rekordný objem.

Tieto príbehy a ďalšie v tohtotýždňovom vydaní Crypto News of the Week!

Porušenie databázy hlavnej knihy vystavilo informácie používateľov

Začiatkom tohto týždňa spoločnosť Ledger podrobne popísala porušenie ochrany údajov, ku ktorému došlo v júni a ktoré odhalilo jeho databázu marketingu a elektronického obchodu.

V príspevok na blogu zverejnená v stredu populárna spoločnosť zaoberajúca sa hardvérovou peňaženkou vysvetlila, že účastník programu odmien odhalil potenciálnu dieru na webovej stránke spoločnosti Ledger 14. júla. Vyšetrovanie spoločnosti však odhalilo, že bezpečnostná chyba bola zneužitá už 25. júna. Konkrétne ide o postihnutých databáza bola ohrozená prostredníctvom teraz deaktivovaného kľúča API.

Ledger odvtedy podal správu francúzskemu úradu na ochranu údajov a spojil sa s Orange Cyberdefense v snahe podporiť súkromie a bezpečnostné opatrenia pri posudzovaní možných škôd.

Kľúčové jedlá:

  • Aj keď samotné hardvérové ​​peňaženky Ledger nie sú ovplyvnené a krypto fondy používateľov nie sú ohrozené, niektoré môžu zistiť, že únik informácií používateľov od spoločnosti zameranej na bezpečnosť je znepokojujúci.
  • Incident tiež zdôrazňuje prínos programov bug bounty, a to aj napriek odhaleniu chyby po tom, čo už bola škoda spôsobená.

Bakkt láme rekordy v najsilnejšom týždni vôbec

Bol to rekordný týždeň pre Bakkt, ktorý zaznamenal, že jeho fyzicky vyrovnaný mesačný trh s futures na bitcoiny dosiahol nové historické maximum Pondelok. Inštitucionálna dcérska spoločnosť Intercontinental Exchange videla v jednodňovom objeme obchodovania 11 509 coinov v hodnote približne 114 miliónov dolárov. 

Potom nasledoval ďalší utorňajší rekordný deň a potom sa mohol pochváliť ďalším rekordným obchodným dňom Streda.

Kľúčové jedlá:

  • Inštitucionálny záujem o BTC sa zjavne zvyšuje. Samotné pondelkové maximum predstavovalo 84% nárast oproti predchádzajúcemu historickému maximu spoločnosti Bakkt dosiahnutému v decembri 2019.
  • Bakkt nie je jedinou burzou, ktorá zaznamenáva výrazný nárast v obchodovaní s bitcoinovými futures. Skupina CME má tiež zverejnené údaje ktorý ukazuje nárast denného objemu výmeny.

Graf ukazujúci celkový otvorený záujem spoločnosti Bakkt Bitcoin Futures & objem v USD. Zdroj: zošikmenie

Tvrdá vidlica Cardano’s Shelley konečne začne fungovať

Po takmer pol dekáde vývoja začalo Cardano konečne svoje Tvrdá vidlička Shelley.

Inovácia zavádza dlho očakávané stávkové funkcie a delegácie. Účty s veľkým množstvom natívnej meny Cardana, spoločnosti ADA, ju budú môcť zapojiť do úsilia o overenie platnosti siete a získania odmien..

Oficiálne spustenie Shelley nadväzuje na predchádzajúci motivovaný testnet, ktorý účastníkov trvale odmeňoval.

Kľúčové jedlá:

  • Cardano bolo často kritizované za jeho pomalý vývoj. Pevná vidlica Shelley však bude viesť dlhú cestu k upevneniu viery v trochu pomalý a opatrný vývojový prístup projektu.
  • Shelley nie je v žiadnom prípade poslednou fázou Cardana. Ďalším významným vylepšením plánu populárneho altcoinu sú fázy Voltaire a Goguen, ktoré ovplyvnia správu a funkčnosť inteligentných zmlúv..

Cenový graf ADA spoločnosti Cardano za posledných 365 dní. Zdroj: CoinGeckoCenový graf ADA spoločnosti Cardano za posledných 365 dní. Zdroj: CoinGecko

Bank of England údajne buduje podporu CBDC

Bank of England údajne navrhuje svoju nadchádzajúca služba hrubého zúčtovania v reálnom čase na podporu digitálnych mien centrálnej banky, napríklad digitálnej libry. Ako uvádza CoinDesk, platobná sieť BoE – používaná finančnými inštitúciami vo Veľkej Británii – by mohla „podporiť“ podporu transakcií v digitálnej mene.

Nasledujú správy správy že Bank of Japan robí z digitálnych mien „najvyššiu prioritu“.

Kľúčové jedlo so sebou:

  • Vyrovnávacia služba BoE vyrovnáva 685 miliárd britských libier za deň a predstavuje základnú súčasť platobnej infraštruktúry v krajine.
  • Aj keď sa zdá, že nie je navrhnutá špeciálne pre digitálnu menu centrálnej banky, prepracovaná služba vyrovnania bude údajne dopredu kompatibilná s CBDC – čo ďalej ilustruje, ako sa centrálne banky pripravujú na budúcnosť, ktorá je v digitálnych menách ťažká..

Americký dolár sa blíži k najhoršiemu mesiacu za posledných desať rokov

Hodnota amerického dolára tento týždeň klesla na dvojročné minimá a očakáva sa, že uzavrie najhorší mesiac za posledných desať rokov. USD klesol v júli takmer o 5%, čo je pokles, ktorý nebol zaznamenaný od septembra 2010.

Dôvera v menu padá uprostred dlhotrvajúceho boja proti pandémii COVID-19 a bezprecedentného návrhu prezidenta Donalda Trumpa, že by sa prezidentské voľby mohli oneskoriť. HDP sa tiež stiahlo anualizované v 2. štvrťroku 32,9% – pokles intenzity, ktorý nebol zaznamenaný od Veľkej hospodárskej krízy.

Kľúčové jedlá:

  • Postavenie USD ako globálnej rezervnej meny je čoraz slabšie, pretože viera v stabilitu krajiny naďalej klesá po rozsiahlych protestoch, veľmi viditeľnom politickom rozdelení a zlom zaobchádzaní s pandémiou COVID-19..
  • Keď hodnota USD klesá, ceny zlata, striebra a bitcoinu sa vyšplhali v rôznej miere. Zasiahlo konkrétne zlato rekordné výšky.

Denný graf menového indexu amerického dolára (DXY). Zdroj: TradingViewDenný graf menového indexu amerického dolára (DXY). Zdroj: TradingView

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map