Dopyt po ťažbe bitcoinov prudko stúpa, Ethereum 2.0 zasahuje nový míľnik

Správy týždňa – Najväčšie svetové príbehy týždňa týkajúce sa kryptomeny 

Obrázok Správy týždňa

Zatiaľ čo trh s kryptomenami tento týždeň do veľkej miery oslavoval BTC, ktoré stanovilo nové historické maximum, v priemysle sa objavilo veľa informácií k menej rozšírenej pozornosti médií. Poháňaný zvyšovaním cien najvýznamnejších kryptomien, vďaka dopytu po hardvéri na ťažbu bitcoinov je takmer nemožné získať nové stroje. Zároveň odklon siete Ethereum od modelu overenia funkčnosti zasiahol nový míľnik v oblasti vkladov ETH. Decentralizovaná finančná sféra medzitým po útoku zaznamenala ďalšiu stratu finančných prostriedkov.

Tu je všetko, čo ste tento týždeň možno prišli o novinky v oblasti blockchainu a kryptomeny v tomto vydaní Krypto správ týždňa týždňa OKEx Insights.

Bitmain zvyšuje dopytované ceny bitcoin minerov o 20%

Zatiaľ čo sa mnohí mimo sveta kryptomien zameriavajú na skórovanie PlayStation 5 pre maloobchod, ťažobný hardvér pre bitcoiny bude aj naďalej ťažko dosiahnuteľný do roku 2021 – pričom predajcovia zvýšia cenové prémie. Popredný výrobca ťažobného hardvéru Bitman má zvýšil predobjednať ceny svojho vlajkového hardvéru od začiatku tohto mesiaca o 20%.

Kľúčové jedlá

  • Zatiaľ čo dopyt po novom hardvéri na ťažbu bitcoinov je už nejaký čas extrémny, posledné zvýšenie ceny od spoločnosti Bitmain dokazuje, že sa nechladil.
  • Rast cien BTC na nové maximá všetkých čias môže naďalej živiť dopytovú stránku rovnice.

Útok bleskovej pôžičky Warp Finance ukradol 7,7 milióna dolárov

Inokedy sa vo svete decentralizovaného financovania odohráva ďalší útok na flash pôžičky.

Warp Finance, úverový protokol DeFi, je najnovším projektom v rodiacom sa sektore skúsenosti bleskový úverový útok zodpovedný za stratu finančných prostriedkov v hodnote miliónov dolárov – presnejšie 7,7 milióna dolárov v DAI a USDC.

Kľúčové jedlá

  • Toto nie je ani zďaleka prvý útok na flash pôžičku, ktorý sa objaví vo svete požičiavania DeFi, a možno by sme ho nazvali posledným.
  • Úvery nie sú jediným sektorom DeFi, ktorý zažíva útoky. Začiatkom tohto týždňa je generálnym riaditeľom poisťovacej platformy DeFi Nexus Mutual stratený 8 miliónov dolárov z jeho osobnej peňaženky MetaMask po zneužití.

USA zavádzajú nariadenia týkajúce sa kryptomien, ktoré sú hosťované v danom mieste

Viac regulácie je údajne príchod do odvetvia kryptomien v Spojených štátoch, keď sa zdá, že štátna pokladnica krajiny je na pokraji implementácie nových pravidiel vykazovania pre podniky, ktoré interagujú s kryptomenovými peňaženkami, ktoré hostia sami. Očakáva sa, že nové pravidlo bude zverejnené čoskoro – potenciálne ešte predtým, ako vyjde toto vydanie Správy týždňa.

Kľúčové jedlá

  • Pravidlo by pravdepodobne vyžadovalo, aby podniky predložili správu o transakcii s menou alebo CTR, ktorú v súčasnosti banky v rámci boja proti praniu špinavých peňazí vypĺňajú po uložení alebo výbere viac ako 10 000 dolárov..
  • Táto správa nemusí byť veľkým prekvapením, pretože generálny riaditeľ Coinbase Brian Armstrong predtým koncom novembra tweetoval o tejto zjavne prichádzajúcej regulácii..

Vkladová zmluva na Etherium 2.0 dosahuje nový míľnik

The stávková zmluva za nedávno spustenú aktualizáciu protokolu Ethereum 2.0 prešiel ďalší míľnik po prilákaní viac ako 1 miliardy dolárov v podobe 1 545 857. V čase písania tohto článku poklesla celková hodnota uzamknutá v tejto depozitnej zmluve na 982 036 576,43 USD spolu so stiahnutím ceny ETH..

Kľúčové jedlo so sebou

  • Vkladová zmluva na Ethereum 2.0 bude s pribúdajúcim časom pravdepodobne naďalej priťahovať nové vklady ETH. Všetky vklady sú v podstate uzamknuté na niekoľko rokov, čím sa tento ETH účinne odstráni z predajného trhu.

Coinbase oficiálne predkladá plány IPO s SEC

Hlavná kryptoburza so sídlom v USA Coinbase robí oficiálne prvé kroky smerom k zverejneniu potom ohlasovanie jeho dôverné predloženie návrhu vyhlásenia o registrácii americkou komisiou pre cenné papiere.

Kľúčové jedlá

  • Coinbase očakáva, že SEC dokončí svoje preskúmanie a umožní spoločnosti dokončiť počiatočnú verejnú ponuku.
  • Všeobecne sa očakáva, že investori so záujmom o kryptomenu budú dychtivo investovať do Coinbase, pretože to bude pre investorov zameraných na sociálne médiá v roku 2012 považované za ekvivalent investícií do Facebooku..

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map