Elon Musk propaguje bitcoiny, DOGE pumpy a skládky, Reddit partnermi s Ethereum Foundation

Správy týždňa – Najväčšie svetové príbehy týždňa týkajúce sa kryptomeny

Tento týždeň bol obzvlášť intenzívny pre oblasť blockchainu a kryptomeny po príleve prílivu retailových investícií zo stávok na Wall Street do výrazne skratovaných akcií spoločností – predovšetkým GameStop. Potom, čo hedgeové fondy utrpeli veľké straty pri krátkom stlačení, retailová investičná platforma Robinhood presadila nové obmedzenia pre retailových používateľov. To zase spôsobilo obrovský nárast nových registrácií na výmenu kryptomien, pretože zakladateľ spoločnosti Tesla Elon Musk zmenil svoje bio na Twitteri, aby podporil bitcoin.

Tento príbeh je však len jednou z mnohých pozoruhodných udalostí, ktoré sa odohrali tento týždeň. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť v tohtotýždňovom vydaní správ týždňa týždňa OKEx Insight.

Elon Musk mení biografiu na Twitteri "#bitcoin"

Azda najväčšia správa, ktorá sa tento týždeň objaví, prišla v piatok ráno, keď záhadný zakladateľ spoločnosti Tesla Elon Musk zmenil svoje biografické údaje na Twitteri na jednoduché čítanie "#bitcoin" predtým tweetovanie: "Spätne to bolo nevyhnutné."

Tento tweet vyvolal na sociálnych sieťach rozruch, čo podnietilo mnohých ďalších významných osobností, aby zrkadlili svoje biosy na Twitteri k Muskovmu. Okrem toho takmer okamžite poslala raketový nárast ceny BTC až na 38 600 dolárov za hodinu na globálnych kryptoburzových burzách.

Kľúčové jedlá

  • Elon Musk je už dlho obľúbeným medzi komunitou bitcoinov a kryptomien, takže jeho zjavná podpora popredného digitálneho aktíva bola veľmi očakávaná a oslavovaná..
  • Nárast záujmu, ktorý nasledoval po Muskovom tweete, spôsobil, že mnoho búrz s kryptomenami malo znížený výkon alebo úplný pád.

Dogecoin sa pri tipoch na Wall Street Bets prehnal na viac ako 0,08 USD

Známa kryptomena a meme-coin DOGE zažili tento týždeň meme-tastic pumpu z tempa vysokoprofilového krátkeho stlačenia hedgeových fondov Wall Street Bets. Cena jednej mince prudko vzrástla z 0,007 na 0,085 USD, kým v čase písania tohto článku neklesla na zhruba 0,03 USD..

Kľúčové jedlá

  • Aj keď sú dogecoiny hodné memov, pumpy DOGE majú historicky krátku životnosť. Signalizovali tiež vrcholy trhov, ako tomu bolo na začiatku januára 2018.
  • Zdá sa, že existuje skutočná korelácia medzi túžbou Wall Street Bets vynútiť si straty v hedžových fondoch a pumpou DOGE – vzhľadom na to, že inštitucionálni investori nemajú o mém coiny žiadny záujem.

Cena DOGE napumpovala oproti BTC, ale zisky sú historicky krátkodobé. Zdroj: TradingView

Skúmanie MicroStrategy znamená získať viac BTC

Slávny bitcoinový býk Michael Saylor a jeho spoločnosť MicroStrategy sa zjavne necítia nasýtení 70 784 BTC – v súčasnosti v hodnote viac ako 2,4 miliardy dolárov – držaných v pokladnici spoločnosti. Vo výsledkoch Q4 firmy pre business inteligenciu, Saylor poznamenal že "preskúmame rôzne prístupy k získaniu ďalších bitcoinov ako súčasť našej celkovej podnikovej stratégie."

Kľúčové jedlá

  • Aj keď spoločnosť MicroStrategy neuviedla žiadne ďalšie prístupy, ponuka otvára dvere špekuláciám o tom, že by sa spoločnosť mohla zaoberať ťažbou bitcoinov – aj keď to zostáva čisto špekulatívne.
  • Saylorova bitcoinová vzrastovosť je dobre známa a jeho spoločnosť tiež skúmanie vývoj dátových produktov bitcoin.

Cena akcií spoločnosti MicroStrategy za posledný rok po agresívnych nákupoch BTC prudko vzrástla. Zdroj: Google

Odtiene sivej obsahujú viac trustov viazaných na altcoiny

Odtiene sivej, najslávnejší správca kryptomien v tomto odbore doplnené ďalších šesť trustov pre známe altcoiny. Nové trusty sú viazané na DOT, AAVE, XMR, ADA, ATOM a EOS.

Správa nadväzuje na predchádzajúcu dôveru začlenenia od začiatku tohto mesiaca viazané na LINK, XTZ, BAT, MANA, LPT a FIL.

Kľúčové jedlo so sebou

  • Vytvorenie trustov v odtieňoch sivej neznamená, že firma má zaručené uvedenie týchto produktov na trh. Avšak možnosť zvýšenej inštitucionálnej expozície voči altcoinom bude mať pri spomínanom výbere pocit osobitného vzrastu, keďže Šedá škála má v súčasnosti spravované aktíva v hodnote viac ako 25 miliárd dolárov.

Reddit spolupracuje s nadáciou Ethereum

Reddit údajne spolupracuje s nadáciou Ethereum Foundation na urýchlení rozvoja známych komunitných bodov online fóra. V príspevku na subreddit éteru administrátor "jariny" napísal:

"Naším zámerom je pomôcť urýchliť pokrok dosiahnutý v oblasti škálovania a vyvinúť technológiu potrebnú na spustenie rozsiahlych aplikácií, ako sú Community Points on Ethereum. Technológia škálovania vyvinutá v rámci tohto partnerstva bude otvorená a verejne dostupná pre kohokoľvek na použitie."

Kľúčové jedlá

  • Reddit už experimentoval s tokenmi založenými na ethereu na dvoch subredditoch – r / kryptomena a r / FortNiteBR – a snaží sa najať ďalších back-end technikov pre vývoj kryptomien.
  • Úspešná implementácia ethereových komunitných bodov na Reddite by prešla veľmi dlhou cestou k mainstreamovému prijatiu kryptomien na sociálnych sieťach.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map