Ethereum 2.0 Testnet, Goldman Sachs Stablecoin a ‘Crypto Mom’ potvrdené – Crypto News of the Week

Ako vždy, vo svete blockchainu a kryptomeny to bol rušný týždeň. Očakávaný testnet Ethereum 2.0 bol uvedený do života, Federálny rezervný systém USA urýchľuje úsilie o spustenie platformy okamžitých platieb a spoločnosť Goldman Sachs sa veľmi zaujímala o spustenie svojej vlastnej kryptomeny – tieto príbehy a ďalšie v tomto vydaní OKEx Insights „Krypto správy týždňa!

Sieť Ethereum 2.0 testnet Medalla bola zverejnená a má 21 373 validátorov

Medalla, posledný verejný testnet pre Ethereum 2.0, išiel naživo v utorok 4. augusta.

Ethereum 2.0 predovšetkým prechádza z prvého a najdôležitejšieho altcoinu z mechanizmu preukázania práce na mechanizmus konsenzu potvrdenia o podiele. V čase tlače vložilo 21 373 validátorov do siete spolu 683 936 ETH – tieto tokeny testnet však technicky nie sú skutočným éterom.

Samotné spustenie fázy 0 ethereum 2.0 je predbežne plánované na koniec roku 2020 – hoci dravci očakávajú ďalšie v dlhej histórii oneskorení.

Kľúčové jedlá:

  • Spustenie Medally bude mať dlhú cestu v zaistení dôvery v budúce spustenie Ethereum 2.0, ktoré sa viackrát notoricky oneskorilo.
  • Cena éteru zaznamenala v posledných týždňoch výrazné zvýšenie. Jedným z možných dôvodov je okrem iného dopyt po kúpe ETH na účely zapojenia sa ako validátor siete do nového systému proof-of-stake.

Graf znázorňujúci vsadený éter a aktívne validátory v testovacej sieti Medalla. Zdroj: beaconcha.inGraf znázorňujúci vsadený éter a aktívne validátory v testovacej sieti Medalla. Zdroj: maják.in

MicroStrategy 1,2 miliardy dolárov vzhľadom na investíciu BTC

MicroStrategy, spoločnosť v hodnote 1,2 miliárd dolárov, ktorá pomáha podnikom budovať a nasadzovať analytické a mobilné aplikácie prostredníctvom business intelligence, mobilného softvéru a cloudových služieb, plánuje investovať 250 miliónov dolárov do "alternatívne investície alebo aktíva" – napríklad bitcoin (BTC).

Správy prichádzajú prostredníctvom komentárov počas hovor o zárobkoch z 28. júna, s prezidentom spoločnosti a finančným riaditeľom spoločnosti Phong Le a uviedol:

"Okrem toho sa budeme snažiť počas nasledujúcich 12 mesiacov investovať až ďalších 250 miliónov dolárov do jednej alebo viacerých alternatívnych investícií alebo aktív, ktoré môžu zahŕňať akcie, dlhopisy, komodity ako zlato, digitálne aktíva ako bitcoin alebo iné typy aktív."

Generálny riaditeľ MicroStrategy Michael Saylor neskôr spojil BTC so zlatom a striebrom ako aktívami "nemôžu byť nafúknuté preč alebo je menej pravdepodobné, že budú nafúknuté preč."

Kľúčové jedlá:

  • Aj keď spoločnosť MicroStrategy výslovne nepotvrdila, že bude konkrétne prideľovať kapitál do BTC, jej ponuka ako možnosti ďalej posilňuje kryptomenu ako cenné aktívum a potenciálny uchovávateľ hodnoty.
  • Vyhlásenia spoločnosti tiež dokazujú rozsiahle obavy týkajúce sa devalvácie amerického dolára uprostred masívneho úsilia o tlač peňazí na vyrovnanie okamžitých ekonomických dôsledkov pandémie COVID-19..

Graf ilustrujúci medziročnú cenu akcií spoločnosti MicroStrategy Incorporated. Zdroj: GoogleGraf ilustrujúci medziročnú cenu akcií spoločnosti MicroStrategy Incorporated. Zdroj: Google

Goldman Sachs zvažuje svoju vlastnú digitálnu menu

Goldman Sachs údajne uvažuje o vytvorení vlastnej kryptomeny.

Správa prichádza prostredníctvom americkej nadnárodnej investičnej banky a nového globálneho šéfa spoločnosti pre finančné služby spoločnosti Matthew McDermott, ktorý potvrdené že Goldman Sachs zvažuje svoje vlastné digitálne aktívum – o ktorom sa všeobecne predpokladá, že je stablecoin. McDermott povedal:

"Skúmame komerčnú životaschopnosť vytvorenia nášho vlastného fiat digitálneho tokenu, ale je to v začiatkoch, keď pokračujeme v práci na potenciálnych prípadoch použitia."

Kľúčové jedlá:

  • Závažnosť kryptomien spoločnosti Goldman Sachs je posilnená nedávnym zamestnaním Oliho Harrisa, ktorý bol vysoko zapojený do blockchainu Quroum a JPMCoin od JPMorgan..
  • Úvahy spoločnosti Goldman Sachs sú vo veľkej miere v súlade s úvahami konkurenčného JPMorgan, ako aj s ambíciami spoločnosti Facebook zaviesť vlastnú digitálnu menu Váhy. McDermott nevylúčil spoluprácu medzi spoločnosťami.
  • Je zrejmé, že svet tradičných financií sa čoraz viac zapája do riešenia blockchainov aj digitálnych mien.

Graf znázorňujúci dlhodobú cenu akcií spoločnosti Goldman Sachs Group Inc. Zdroj: GoogleGraf znázorňujúci dlhodobú cenu akcií spoločnosti Goldman Sachs Group Inc. Zdroj: Google

"Krypto mama" potvrdené na druhé funkčné obdobie ako komisár SEC

Hester Peirce, slávny regulačný orgán pre finančný trh, ktorý je priateľský ku kryptomienam, bol potvrdený na druhé funkčné obdobie ako komisár Komisie pre cenné papiere a burzy v USA.

Potvrdenie prišlo prostredníctvom hlasom od senátu vo štvrtok.

Druhé funkčné obdobie Peirceho vo funkcii komisára SEC vyprší v roku 2025.

Kľúčové jedlo so sebou:

  • Všeobecne sa očakáva, že Peirce, známy v priemysle blockchainov a kryptomien ako "Krypto mama," bude pokračovať vo svojich prevažne krypto prístupoch – ako je ona vzal na vedomie advokáciu za bitcoinový ETF.

Fed sa ponáhľa so spustením služby okamžitých platieb

Federálny rezervný systém USA údajne zvyšuje úsilie o spustenie vlastnej služby okamžitých platieb, FedNow

FedNow sa pôvodne plánovalo uviesť na trh 2023/2024, ale Fed teraz presadzuje postupné zavádzanie v blízkej budúcnosti. Podľa guvernéra rady federálnych rezerv Lael Brainarda chce centrálna banka spustiť svoju platformu vysokorýchlostných platieb "čo najskôr to bude možné."

Kľúčové jedlá:

  • Finančné úrady v Spojených štátoch amerických notoricky povyšujú svoje nohy, pokiaľ ide o inovácie vo finančnom sektore. Novoobjavený nápor Fedu na spustenie FedNow môže naznačovať uvedomenie si toho, že USA na tomto fronte strácajú voči iným rozvinutým ekonomikám, ako napríklad Čína a jeho pokročilá digitálna mena centrálnej banky.
  • Pokiaľ ide o digitálne meny centrálnych bánk, doposiaľ sa v súvislosti s digitálnym dolárom veľa nehovorilo a málo sa konalo. Je pozoruhodné, že najnovšia reč o FedNow nezmienila nič o CBDC.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map