Ethereum 2.0 zasahuje 1 milión vsadených ETH, keď sa inštitucionálne produkty hromadia do krypto priestoru

Najväčšie príbehy týždňa zo sveta kryptomien, ktoré ste možno minuli

Tento týždeň došlo k niekoľkým pozitívnym vývojom v oblasti noviniek pre odvetvie blockchainov a kryptomien. Najvýraznejšie je, že pri úspešnom spustení reťazca Beacon Chain systému Ethereum 2.0 sa zaznamenali vklady do stávkovej zmluvy na upgrade protokolu, ktorá predstavuje najvyšší milión ETH. Zároveň stále rastie inštitucionálny dopyt po expozícii kryptomeny – čo podporuje tvorbu rôznych produktov zameraných na jednotlivcov a inštitucionálnych klientov s vysokou čistou hodnotou..

Tu je všetko, čo vám tento týždeň možno chýbalo na fronte noviniek o blockchaine a kryptomene, v tomto vydaní Krypto správ týždňa týždňa OKEx Insights.

Vkladová zmluva na Ethereum 2.0 predstavuje 1 milión ETH

Vkladná zmluva na Ethereum 2.0 dosiahla tento týždeň viac ako 1 milión uložených ETH po úspešnom spustení reťazca Beacon Chain. V čase písania tohto článku celková suma ETH v zmluve predstavuje viac ako 600 miliónov dolárov, pričom 1 082 851 ETH je uzavretých..

Kľúčové jedlá

 • Aj keď odmeny pre prvých investorov sú v súčasnosti vysoké, budú klesať v súlade s novými vkladmi.
 • Viac ako milión ETH uložených v stávkovej zmluve je v podstate uzamknutých, kým sa v roku 2022 nespustí fáza 1.5.

Vkladná zmluva na Ethereum 2.0 má v súčasnosti viac ako 1 milión ETH. Zdroj: Etherscan

Spoločnosť Spotify sa snaží zamestnať riaditeľa, ktorý bude viesť kryptomenu

Spotify dúfa, že rozšíri svoje úsilie v oblasti kryptomien a digitálnych aktív, tvrdí verejné zverejňovanie pracovných ponúk na webovej stránke populárnej streamovacej služby. Spoločnosť osobitne hľadá pomocného riaditeľa pre tím platobnej stratégie zahŕňajúci digitálnu menu.

Kľúčové jedlá

 • Spotify sa podieľa na projekte Diem. Nový riaditeľ bude viesť činnosť spoločnosti v rámci projektu – ktorý bol až do tohtotýždňového rebrandingu známy ako Váhy.
 • Podľa zverejňovania pracovných ponúk môže Spotify zvažovať aj ďalšie príležitosti týkajúce sa blockchainov a digitálnych mien.

Špecializovaná jednotka SEC fintech sa stane samostatnou kanceláriou

Americká komisia pre cenné papiere a burzy obracia svoje Strategické centrum pre inovácie a finančné technológie – označované jednoducho ako "FinHub" – do samostatnej kancelárie podľa oznámenie vyrobené vo štvrtok.

Kľúčové jedlá

 • Nová štruktúra ukazuje záujem SEC o prevzatie zodpovednosti za politiku v oblasti fintech – a spolu s ňou aj blockchain a kryptomeny.
 • Organizačný posun môže tiež signalizovať vedomie SEC, že potenciálne nedokáže držať krok s tempom inovácií vo fintech priemysle a ako také si vyžaduje samostatnú kanceláriu..

Súkromná nemecká banka spustí kryptomenový fond pre inštitucionálnych investorov

Hauck & Aufhauser, súkromná nemecká banka, plánuje založiť inštitucionálne zameraný kryptomenový fond v januári 2021. Podľa oficiálne oznámenie, fond sa bude volať HAIC Digital Asset Fund a bude obsahovať kôš kryptomien – vrátane BTC a ETH – ktoré budú chránené nemeckou fintech spoločnosťou Kapilendo.

Kľúčové jedlá

 • Fond HAIC Digital Asset Fund predstavuje jeden z prvých fondov kryptomeny, ktoré pre inštitucionálnych klientov založila súkromná banka.
 • S minimálnou požiadavkou na investíciu 200 000 eur bude fond kryptomeny zameraný priamo na inštitucionálnych investorov – ktorí sa v roku 2020 hromadia v rodiacom sa priestore..
 • Hauck & Aufhauser ako dôvod, ktorý viedol k vytvoreniu fondu, uviedol zvýšený inštitucionálny záujem o digitálne aktíva.

S&P 500 Dow Jones Indices spustí službu indexovania kryptomeny

V súlade s príbehom, že inštitucionálne investície do kryptomien naďalej rastú, spoločnosť pre finančné dáta S&P Dow Jones Indices uviedol v tlačová správa že v roku 2021 spustí prispôsobiteľnú službu indexovania kryptomeny.

Kľúčové jedlá

 • Služba indexovania od S&Indexy P 500 Dow Jones budú konkurovať zvučným menám, ako je krypto index Bloomberg Galaxy a indexy Nasdaq.
 • Viac indexovacích služieb na inštitucionálnej úrovni sa rovná väčšej transparentnosti trhu.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map