Exploduje trhový podiel stablecoinu, prístup Bv, BSV Halvings: týždenné sledovanie trhu

Kryptomeny tento týždeň prudko vzrástli, bitcoiny (BTC) vzrástli o 15 percent a dnes, 6. apríla, sa obchodovali nad hranicou 7 000 dolárov, a to za cenu indexu BTC spoločnosti OKEx. Aj keď popredná kryptomena v marci 2020 nakoniec uzavrela o 25,4 percenta menej, cena sa zvýšila o 80 percent z minima 3 890 dolárov z 12. na 13. marca po svojom najprudšom poklese za 11 rokov.

Ceny bitcoinov sa v súčasnosti obchodujú v rozmedzí 7 100 dolárov po niekoľkých neúspešných pokusoch prekonať tento psychologický cenový bod minulý týždeň.

Týždenná cena indexu OKEx BTC / USD. Zdroj: TradingView

Dopyt po stabilcoins prepätí

Aj keď sa cena BTC prudko odrazila, nedošlo k výraznému zvýšeniu objemu obchodov. Pokles viedol k tomu, že OKEx sa stal najväčšou platformou futures z hľadiska otvoreného úroku za Tajomný výskumÚdaje. Na druhej strane, spotové trhy BTC agregované denné objemy sa nezvýšili, podľa údajov poskytnutých výskumnou firmou Šikmý. Zvýšenie ceny, ktoré nie je podporené zvýšením objemu obchodovania, sa v technickej analýze považuje za krátkodobý odraz. To neskôr často vedie k veľkým opravám.

Podiel na celkových otvorených úrokoch 3 / 23-3 / 29. Zdroj: Tajomný výskum Spot BTC – agregované denné objemy. Zdroj: Šikmý

Zároveň však upozorňujeme, že stablecoiny v amerických dolároch sa stali dôležitým prostriedkom pre investorov do kryptomeny, aby sa vyhli cenovým výkyvom.

The dopyt po stablecoinoch bol od pádu trhu v polovici marca mimoriadne silný, rovnako ako v prípade tradičného financovania, aj v čase krízy vzrástol dopyt po dolárovej hotovosti. Navyše sa zdá, že bitcoin zatiaľ nie je oddelený od akciových trhov.

Najmä trhová hodnota Tetheru (USDT) rýchlo rastie. Pred pádom z 12. marca USDT mal 4,7 miliárd dolárov v obehu, pričom 2,1 percenta celkovej trhovej kapitalizácie kryptomeny. Do 4. apríla celkový obeh USDT vzrástol na 6,1 miliárd dolárov, alebo 3,24 percenta hodnoty trhu s kryptomenami na Longhash a Coincheckup údaje.

Obeh USDT a cena bitcoinu. Zdroj: LongHash

Aj keď má trh v súčasnosti veľké množstvo stablecoinov, nie je to jediné kritérium pre založenie býčieho trhu. Veľké množstvo emisií stablecoinov môže poskytnúť fondový základ iba pre býčí trh, ale nízky objem obchodov a pokles likvidity môže zdržať býčí trh.

Bitcoinová hotovosť & Budúci týždeň bitcoin SV polovičky

Bitcoin Cash (BCH) a Bitcoin SV (BSV) prejdú budúcim týždňom príslušnými polovičnými blokmi odmeny.

Odpočítavanie na polovicu. Zdroj: Blockchair

Historicky si ťažba BCH a jeho cena zachovávajú vysoký stupeň konzistencie. Pretože všetky tri mince proof-of-work sa ťažia pomocou SHA256, ťažiari sa rozhodnú, či prehodia na základe ceny, aby boli ziskovejšie.

To tiež znamená, že po niekoľkých dňoch bude veľký počet baníkov nútených vypnúť alebo prejsť na BTC, aby pokračovali v ťažbe. To by spôsobilo, že ťažba spoločnosti BCH bude ťažba klesať, pokiaľ nebude jej cena raketovo stúpať. Vzhľadom na historickú koreláciu má cena BCH dobrú šancu klesnúť s nadchádzajúcim polčasom.

Obtiažnosť ťažby bitcoin hotovosti vs. cena v historickom grafe USD. Zdroj: bitinfocharts.com Priemerná náročnosť na ťaženie za deň vs. Priemerná cena za deň, USD, 7-denná miera zmeny. Zdroj: bitinfocharts.com

V medzere medzi polovičným BCH a polovičným BTC v máji uvidíme, ako veľa ťažiarov migruje do BTC siete, aby ťažili výnosnejšie, čím zvyšuje hashrate siete a zvyšuje priemerné náklady na ťažbu. Ak dovtedy cena bitcoinu nestúpne, neefektívnejší baníci budú mať problém dosiahnuť zisk a nakoniec pravdepodobne kapitulujú.

Do polovice mája, keď sa bitcoin rozdelí na polovicu, čaká ťažiarov ďalšie kolo kapitulácie. Zvyšnými ťažiarmi budú tieto silné ruky a ich zvýšená ochota k HODL zníži tlak na predaj na trhu.

Generálny riaditeľ ťažobnej operácie Btc.top Zhuoer Jiang potvrdil v rozhovor tento týždeň boli po havárii v polovici marca vypnuté známe ťažobné súpravy Bitmain S9. V rozhovor Publikované 5. apríla, Bin Luo, zámorský obchodný riaditeľ výrobcu ťažobných vrtov Avalon, uviedol, že dobrou správou pre ťažiarov je, že s blížiacim sa obdobím povodní od apríla do mája sa môžu rozhodnúť pre stabilné a lacné miesta na ťažbu. Ovplyvnené koronavírusom, veľa tovární nie je v skutočnosti úplne otvorených a nadmerný prísun elektriny je v skutočnosti dobrou príležitosťou na rokovania o nízkych cenách elektriny..

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map