Falošné príbehy a dezinformácie prechádzajú diskusiou o bitcoinoch, keď inštitúcie vyvíjajú pohyby

Správy týždňa – Najväčšie svetové príbehy týždňa týkajúce sa kryptomeny

Drvivý optimizmus prenikajúci na trh s digitálnymi aktívami za posledné mesiace vládol tento týždeň po tom, čo nominantka ministerky financií USA Janet Yellenová tvrdila, že transakcie s kryptomenami sa primárne používajú na nezákonnú činnosť a zavádzajúce správy o neexistencii dvojitých výdavkov na bitcoiny spôsobili nárast negativity hlavného prúdu. Inštitucionálna stránka je zároveň zaneprázdnená v zákulisí plánmi týkajúcimi sa kryptomeny.

Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o týchto príbehoch a ešte viac v tohtotýždňovom vydaní noviniek týždňa týždňa OKEx Insight..

Nominant amerického ministra financií tvrdí, že kryptomena sa používa hlavne na "nedovolené financovanie"

Nominantka americkej ministerky financií Janet Yellenová začiatkom tohto týždňa dominovala na titulkách súvisiacich s bitcoinmi svojimi pôvodne negatívnymi vyhláseniami o prípadoch použitia kryptomeny. Povedala v nej bývalá šéfka Federálneho rezervného systému Vyjadrenie k potvrdeniu Senátu 19. januára, že verí "veľa [kryptomien] sa používa aspoň v zmysle transakcií hlavne na nezákonné financovanie."

Yellen včera zmenila svoj postoj prostredníctvom písomného svedectva a vysvetlila:

"Bitcoiny a ďalšie digitálne a kryptomeny poskytujú finančné transakcie po celom svete. Rovnako ako mnoho technologických pokrokov, aj toto ponúka potenciálne výhody pre USA a našich spojencov. […] Myslím si, že je dôležité brať do úvahy výhody kryptomien a iných digitálnych aktív a ich potenciál na zlepšenie efektívnosti finančného systému. Zároveň vieme, že ich možno použiť na financovanie terorizmu, uľahčenie prania špinavých peňazí a podporu zhubných aktivít, ktoré ohrozujú záujmy národnej bezpečnosti USA a integritu USA a medzinárodných finančných systémov. Myslím si, že sa musíme dôkladne pozrieť na to, ako podporiť ich použitie na zákonné činnosti a zároveň obmedziť ich použitie na zhubné a nezákonné činnosti.."

Kľúčové jedlá

  • Yellenove vyhlásenia začiatkom týždňa boli ľuďmi z odvetvia a komunity kryptomien väčšinou považované za FUD – skratka pre "strach, neistota a pochybnosti" – vzhľadom na to nové údaje od poprednej firmy zaoberajúcej sa blockchainovou analýzou Chainalysis ilustruje, že kriminálna aktivita v kryptomene klesla minulý rok na 0,34%.
  • Vyhlásenia Yellen taktiež objasňujú skutočnosť, že vytvorenie regulačných rámcov pre fintech a kryptomeny je prioritou Federálnej rezervnej rady a finančných regulačných orgánov USA..

Množstvo kryptomeny uskutočnenej na účely trestnej činnosti sa v minulom roku znížilo. Obrázok kreditu: Množstvo kryptomeny uskutočnenej na účely trestnej činnosti sa v minulom roku znížilo. Obrázok kreditu: Chainalýza

Craig Wright tvrdí, že vlastníctvo bitcoinovej bielej knihy prostredníctvom žiadostí o zastavenie šírenia

Právnici zastupujúci žiadateľa Satoshi Nakamota, Craiga Wrighta, hlavného vedca spoločnosti nChain, zaslané právne oznámenia na Bitcoin.org a Bitcoincore.org v stredu požadujú, aby webové stránky odstránili informačný dokument o bitcoinoch. Wright tvrdí, že vlastní autorské práva na zakladajúci dokument Bitcoinu, a tiež tvrdí, že je pôvodným vlastníkom stránky Bitcoin.org.

Bitcoin.org odmietol odstrániť whitepaper. Bitcoincore.org to naopak stiahlo.

Kľúčové jedlá

  • Wright má za sebou dlhú históriu právnych hrozieb a medzi bitcoinovou komunitou sa veľmi nepáči. V reakcii na posledné právne kroky začala skupina aktérov kryptomeny – vrátane spoločností Square, Chaincode Labs, Paradigm, Coin Center, dcérskej spoločnosti Facebook Novi, Casa a ďalších – hostiť whitepaper pre bitcoiny ako akt vzdoru voči tvorcovi bitcoinov SV.
  • Wright musí aj napriek dlhoročným tvrdeniam ešte definitívne overiť, či je pseudonymom Satoshi Nakamoto. Táto skutočnosť stále viac unavuje širšiu komunitu bitcoinov nad jeho pretrvávajúcimi právnymi hrozbami.

BlackRock naznačuje záujem futures BTC o dvojité podania

Monštrum v hodnote biliónov dolárov na správu aktív BlackRock je zjavne pripravený alokovať kapitál do BTC futures prostredníctvom BlackRock Funds V a BlackRock Global Allocation Fund, Inc.., ako to naznačujú nedávne podania s americkou komisiou pre cenné papiere.

V podaní sa okrem iných zmienok o futures na BTC píše aj to "jediné bitcoinové futures, do ktorých môžu Fondy investovať, sú bitcoinové futures vysporiadané v hotovosti obchodované na komoditných burzách registrovaných v CFTC."

Kľúčové jedlá

  • Aj keď sa v správach výslovne neuvádza, že BlackRock bude v blízkej budúcnosti zapojený do BTC futures, naznačujú, že gigant v oblasti správy aktív to chce urobiť, ak by si to vybral.
  • Vstup BlackRocku do futures priestoru BTC by bol významnou kapitolou v rastúcej histórii inštitucionálnych investícií do bitcoinu.

Cena akcií spoločnosti BlackRock, Inc. sa v priebehu času podstatne zvýšila. Zdroj: Google

Falošné správy o bitcoine "zdvojnásobiť" priemysel hnevu

Niektoré falošné správy sa rozšírili koncom tohto týždňa po tom, čo blockchain pre bitcoiny prešiel blokovou reorganizáciou, ktorá bola nesprávne interpretovaná ako "zdvojnásobiť," čo je termín, keď sa rovnaké BTC spracúvajú v dvoch transakciách.

BitMEX Research bol prvý, kto vypichnúť the "scenár podobný dvojnásobnému utrácaniu," ktoré vyvolali (niekedy nesprávne) správy z odvetvia aj bežných finančných médií.

Kľúčové jedlá

  • K dvojitému utrateniu nedošlo v bitcoinovom blockchaine. Laicky povedané, to, čo sa stalo, bolo v skutočnosti dosť pešie a nebolo by sa čoho obávať.
  • Mnoho jednotlivcov v odbore jahňacie BitMEX Research, Cointelegraph a mainstreamové finančné médiá na šírenie dezinformácií prostredníctvom nadpisov click-bait a neinformovaných správ.

Spoločnosť VanEck ukladá krypto spoločnostiam sledujúcim ETF

Americký správca aktív VanEck podal na burzu SEC nový fond obchodovaný na burze, ktorý bude sledovať výkonnosť odvetvia digitálnych aktív prostredníctvom indexu globálnych digitálnych aktív od dcérskej spoločnosti MV Index Solutions..

Konkrétne by ETF do značnej miery sledoval výkonnosť spoločností zapojených do odvetvia digitálnych aktív – ako sú burzy, spoločnosti ťažiace kryptomeny, platobné brány atď..

Kľúčové jedlá

  • Spoločnosť VanEck je v priemysle kryptomien najznámejšia kvôli mnohým neúspešným prihláškam na BTC ETF v USA. Posledná žiadosť bola podaná posledný deň roku 2020, hoci bývalý partner SolidX žaluje spoločnosť VanEck za to, že ju údajne plagovala..
  • Ak by VanEck získal súhlas ETF, bolo by to veľmi potrebné víťazstvo pre spoločnosť sužovanú odmietnutím zo strany SEC.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map