Fidelity Files pre bitcoinový fond podobný ETF a Libra Nabs a DC Veteran

Najväčšie príbehy zo sveta kryptomien, ktoré vám mohli uniknúť

Svet kryptomien sa nikdy neprestane hýbať a tento týždeň nebol výnimkou. Videli sme, ako bol podaný nový produkt s inštitucionálnymi investíciami zameranými na bitcoiny (BTC), nový gigant vstúpil do priestoru ťažby kryptomien, združenie Libra pytliactva s ďalším vládnym činiteľom a ďalšie. 

Doprajte si to, čo ste možno zmeškali v tohtotýždňovom vydaní Kryptosprávy týždňa spoločnosti OKEx Insights.

Fidelity registrácia nového fondu zameraného na BTC pre inštitucionálnych investorov

Fidelity Investments Inc., veľká americká nadnárodná spoločnosť poskytujúca finančné služby, podala prihlášku Dokumenty s Americkou komisiou pre cenné papiere a burzy, aby otvorili nový fond zameraný na BTC s názvom Wise Origin Bitcoin Index Fund I, LP.

Minimálna výška investície je, ako je uvedené v prihláške, 100 000 dolárov – a je pevne určená na inštitucionálnych investorov, ktorí sa v poslednej dobe dostávajú do styku s platnými digitálnymi menami..

Kľúčové jedlá

  • Navrhovatelia bitcoinu už dlho sledovali fond obchodovaný na burze, ktorý sa bežne označuje ako ETF. Aj keď SEC opakovane zamietla žiadosti o takýto produkt, nový fond Fidelity zameraný na BTC môže pôsobiť ako ďalšia životaschopná alternatíva pre inštitucionálny dav.
  • Niektorí v priestore 401 (k) sú dostatočne optimistickí na to všimnite si ich očakávania že fond Fidelity by mohol dosiahnuť spravovaný majetok vo výške 1 miliardy dolárov.

Spoločnosť Digital Currency Group vstupuje so spoločnosťou Foundry do priestoru ťažby kryptomien

Spoločnosť Digital Currency Group, známa spoločnosť zaoberajúca sa krypto-rizikovým kapitálom, ktorá predovšetkým prevádzkuje spoločnosti Grayscale Investments, Genesis a CoinDesk, sa pripája k odvetviu ťažby kryptomien prostredníctvom novej dcérskej spoločnosti. Spoločnosť Called Foundry, spoločnosť so sídlom v Rochesteri, NY, sa bude zaoberať ťažbou, vytyčovaním, financovaním hardvéru, obstarávaním zariadení a poradenstvom..

Skupina pre digitálne meny plánuje investuje viac ako 100 miliónov dolárov do svojej dcérskej spoločnosti do konca budúceho roka.

Kľúčové jedlo so sebou

  • V ťažobnom priemysle bitcoinov prevažujú hlavne operácie v Číne, ktoré si nárokujú 65% z celkovej hašovacej rýchlosti prvej a najdôležitejšej kryptomeny. Zlievareň môže pomôcť severoamerickým baníkom získať väčší trhový podiel, ako je súčasná približná hodnota 8%.

V ťažobnom priemysle bitcoinov dominuje Čína. Zdroj: Cambridge Center for Alternative Finance

Združenie Váh najíma bývalého právneho riaditeľa pre vnútornú bezpečnosť

Združenie Váh – skupina, ktorá stojí za digitálnou menou spojenou s Facebookom – Váhy najal bývalý hlavný právny zástupca amerického ministerstva vnútornej bezpečnosti Steve Bunnell ako jeho hlavný právny pracovník.

Kľúčové jedlá

  • Najímanie Bunnella ilustruje pokračujúce úsilie Asociácie váh získať si priazeň amerických zákonodarcov prostredníctvom najímania bývalých vládnych úradníkov. Vo funkcii nahradí doterajšieho riaditeľa Siete na presadzovanie finančných trestných činov.
  • Bunnell má minulé skúsenosti s ochranou osobných údajov a bezpečnosťou v advokátskej kancelárii O’Melveny & Myers, ktorý pôsobil ako poradca pri vytváraní Crypto Rating Council. Preto môže do Váhu vniesť potrebnú odbornosť v nadväznosti na množstvo problémov s ochranou osobných údajov z Facebooku za posledné roky.

ShapeShift žaluje za poškodenie po vykonaní práce

Spoločnosť ShapeShift žaluje bývalého vedúceho inžiniera Azamata Mukhiddinova za škody spôsobené zjavnou krádežou 900 000 dolárov v BTC pomocou škodlivého softvéru. Žalovaný údajne už vyplatil späť výmenu digitálnych aktív prostredníctvom bankových prevodov, BTC transakcií a tašiek plných peňazí.

Civilný spor bol podané pred federálnym okresným súdom v Colorade.

Kľúčové jedlo so sebou

  • ShapeShift predtým zažil nie nepodobný "vnútorná záležitosť" v roku 2016, čo naznačuje, že táto burza bude možno musieť posilniť svoju vnútornú bezpečnosť.

Americké spisy žalujú proti údajným severokórejským trestným účtom

Americkí prokurátori áno podal prepadnú žalobu proti 280 účtom kryptomeny s údajnými väzbami na severokórejské hackery a pranie špinavých peňazí sponzorované štátom Severnej Kórey.

Ide o krádež 272 000 dolárov z nemenovanej burzy a 2,5 milióna dolárov z burzy v USA. Ukradnuté finančné prostriedky boli údajne vymyté cez čínskych mimoburzových obchodníkov s históriou prania špinavých peňazí v kryptomene..

Kľúčové jedlo so sebou

  • Medzi spravodajskými stanicami zameranými na kryptomeny sa už dlho šíri informácia o tom, že severokórejská štátom podporovaná sieť hackerských sietí v oblasti kryptomien je rozsiahla. Táto nová sťažnosť môže lepšie osvetliť vnútorné mechanizmy siete zjavných zločinov.

 

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map