Filecoin Fever, inteligentný kontraktný plagiát a tlak dvoch provincií na blockchain – China Market Watch

Týždenný prehľad noviniek z blockchainu a kryptomeny z Číny a Hongkongu.

Akciový trh v Číne a Hongkongu zaznamenal tento týždeň mierny pokles. V súčasnosti Shanghai SE Composite a CSI 300 bežať na 3 210 a 4 516, pričom v priebehu týždňa poklesli o -6,97%, respektíve -6,7%. The Index Hang Seng tiež zaznamenal týždenný pokles hodnoty o -4,73%, v súčasnosti predstavuje 24 971.

Pokles na čínskom akciovom trhu možno vysvetliť nedávnymi obchodnými obmedzeniami, ktoré na čínske podniky uvalili USA. Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo oznámil, že USA áno uložiť vízové ​​obmedzenia pre niektorých zamestnancov čínskych technologických gigantov, ako je Huawei, pre údajné porušovanie ľudských práv.

Okrem toho je to aj administratíva prezidenta Donalda Trumpa očakávané prijať opatrenia proti čínskym technologickým spoločnostiam TikTok a WeChat po zvýšení obáv o národnú bezpečnosť.

Z hľadiska čínskeho vývojového prostredia blockchainu sme sa pozreli na blockchain Shenzhen Stock Exchange (SZSE) 50 index, ktorá pozostáva z top 50 spoločností kótovaných na burze SZSE, ktoré majú projekty spojené s blockchainom.

Index SZSE Blockchain 50 je momentálne na úrovni 3 920,18 po týždennom poklese o -6,14%. Medzi 50 akciami zahrnutými do indexu je denný top gainer HengBao (002104.SZ) s nárastom o 2,26%, zatiaľ čo spoločnosť Guangdong Advertising Group (002400.SZ) je najvyšším porazeným s poklesom o -10,03%.

Výkonnosť indexov čínskeho trhu. Zdroj: Trading Economics Blockchainový index v Číne s najlepšími ziskami / prehrami. Zdroj: JRJ.com, OKEx Insights

Správy týždňa

Od Filecoin horúčky po plagiát inteligentných zmlúv v Číne, ako aj blockchainový tlak provincie Zhejiang, OKEx Insights sa pozrie na tri najdôležitejšie správy o kryptomene z tohto týždňa z Číny a Hongkongu.

Token filecoin prudko vzrástol pred spustením zo siete

Oficiálny blogový príspevok z očakávanej decentralizovanej úložnej siete Filecoin 14. júla odhalené že spustenie jeho mainnetu sa očakáva medzi 31. augustom a 21. septembrom 2020. Potom hodnota dennej transakcie pôvodnej mince Filecoinu, FIL, dosiahla v Číne 300 miliónov juanov (42,86 milióna dolárov) a v súčasnosti sa obchoduje s mnohými vyššie ako jeho pôvodná ponuková cena mince z roku 2017.

Od 15. júla štatistiky z dátovej služby kryptomeny Feixiaohao naznačiť že cena FIL má na burzách s kryptomenami nezrovnalosť 377 RMB (53,86 USD), pretože ceny sa pohybujú od 40 do 417 RMB. Takéto cenové rozdiely predstavujú obrovské príležitosti pre arbitrážnych obchodníkov.

Medzitým je v súčasnosti denný objem obchodov spoločnosti FIL koncentrovaný na troch burzách – CITEX (25,08%), EXX (19,94%) a Biki (15,7%) – a jeho pár USDT predstavoval 88,7% obchodovania FIL.

Najvyššia a najnižšia cena FIL medzi kryptomenovými burzami. Zdroj: Feixiaohao

Kľúčové jedlá

  • FIL je token, ktorý sa ešte len má spustiť, a nemá žiadny obeh, ale obchoduje sa s rôznymi cenovými bodmi na rôznych burzách.
  • ICO spoločnosti Filecoin si v roku 2017 získalo širokú pozornosť, pretože firma získala za menej ako pol hodinu viac ako 200 miliónov dolárov.
  • Okrem trhového humbuku dosiahol Filecoin míľnik 20 petabajtov integrovaného úložiska, čo naznačuje rýchly rozvoj ťažobnej komunity Filecoinu. Vývojári tiež pracujú na stimuloch blokujúcich odmeny a programe bug bounty pred plánovaným spustením.

Yao v CSRC: Plagiátorstvo týkajúce sa kódov inteligentných zmlúv je v Číne virálne

12. júla Yao Qian – známa postava v čínskom blockchainovom priemysle, ktorý viedol výskum v oblasti čínskeho digitálneho jüanu a je riaditeľom Čínskej regulačnej komisie pre cenné papiere – zúčastnili seminár organizovaný Výskumným ústavom Tencent a Školou verejnej politiky a manažmentu Univerzity Tsinghua.

Na podujatí, ktoré sa bežne objavovalo v čínskych médiách, Yao zdôraznil, že zatiaľ čo blockchainové aplikácie v Číne zaznamenali výrazný rast, plagiátorstvo v oblasti kódu inteligentných zmlúv zostáva kľúčovým bodom bolesti pre čínsky rozvoj v priemysle.

Jao poznamenal že blockchainové projektové tímy v Číne zvyčajne kopírujú kód inteligentných kontraktov otvoreného zdroja a zmenili niekoľko parametrov, aby ich považovali za svoje vlastné. Domnieva sa, že v budúcnosti by sa inžinieri a vývojári blockchainu mali zamerať na súkromie, bezpečnosť a interoperabilitu blockchainov.

Kľúčové jedlá

  • Plagiát inteligentných zmlúv je známou prekážkou rozvoja blockchainu v Číne od roku 2018. Výskum spoločnosti Netta Labs a univerzity Xi’an Jiaotong v roku 2018 odhalené že zo vzorky 488 bolo 324 digitálnych mien, ktoré sa na kód inteligentného kontraktu podobali 95% – 100%.
  • Plagiátorstvo kódu inteligentných zmlúv sa tiež prejavuje v oblasti decentralizovaného financovania (DeFi). Napríklad v apríli 2020 bola dForce obvinený plagiátu kódu zo Zlúčeniny.

Provincie Yunnan a Zhejiang sa zameriavajú na urýchlenie prijatia blockchainu

V snahe zvýšiť investície do „novej infraštruktúry“ – trendu termín v Číne, čo naznačuje tlak krajiny na budovanie infraštruktúry pomocou technológií ako 5G, AI, blockchain a cloud computing – provincie Yunnan a Zhejiang zahrnuli blockchain do svojich trojročných strategických rozvojových plánov.

Podľa Yunnan’s trojročný strategický plán rozvoja, vláda očakáva celkové investície vo výške 377,6 miliárd RMB (takmer 54 miliárd dolárov), ktoré zahŕňajú zavedenie blockchainu do finančných služieb, daní, autentifikácie produktov, zdravotnej starostlivosti a cezhraničných transakcií.

Za provinciu Če-ťiang tiež provinčná vláda oznámil svoj trojročný strategický plán rozvoja v Novej infraštruktúre s očakávanou celkovou investíciou 1 bilión RMB (takmer 142,88 miliárd dolárov). Provinčná vláda sa zameriava na rozvoj blockchainu z hľadiska predpisov, kultivácie talentov, blockchainovej infraštruktúry a podpory kapitálu.

Kľúčové jedlá

  • Provincia Zhejiang bola priekopníkom v rozvoji blockchainu v Číne. Jeho provinčné hlavné mesto Chang-čou oznámil otvorenie priemyselného parku blockchain a 10 miliárd RMB blockchain inovačný fond už v apríli 2018.
  • Pred oznámením trojročného strategického rozvojového plánu bola iniciatívou blockchain-service network vedená štátom alebo BSN, spustený prvý provinčný mainnet v Zhejiangu začiatkom júla.
  • Technológia blockchain bola v provincii Yunnan prijatá uprostred COVID-19. Fintech gigant Ant Group partnerský s Yunnan International Trust na použitie blockchainu pri sledovaní financovania dodávateľského reťazca v provincii Yunnan.

__________________________________________________________________________________

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map