Hodnotenie hongkonskej kryptomeny a pilotné úspechy DCEP

Týždenný prehľad noviniek z blockchainu a kryptomeny z Číny a Hongkongu

Počas sviatku Zlatý týždeň námestník guvernéra Čínskej ľudovej banky oznámil, že čínska digitálna mena známa ako elektronická platba digitálnej meny spracovala počas procesu transakcie v hodnote 1,1 miliardy RMB. Po najnovšej globálnej správe o kryptomene, ktorú PwC Hong Kong vydal, medzitým daňové zaobchádzanie s digitálnymi aktívami v Hongkongu vstúpilo do diskusie komunity. Pokiaľ ide o sféru výmeny kryptomien, štatistiky spoločnosti Cryptowisser naznačujú, že v roku 2020 bolo zatvorených 75 kryptomien, z toho 10 v Hongkongu alebo Číne..

Tu je všetko, čo vám v súvislosti s týmito príbehmi (a ďalšími) v tohtotýždňovom vydaní časopisu OKEx Insights ‘China Market Watch uniklo.

PBoC: DCEP spracoval v pilotných transakciách 1,1 miliardy RMB

Fan Yifei, zástupca guvernéra Čínskej ľudovej banky, uviedol že DCEP v rámci prebiehajúceho pilotného programu spracovala transakcie v hodnote 1,1 miliárd RMB (približne 162 miliónov dolárov).

Podľa spoločnosti Fan bol DCEP testovaný v rôznych prípadoch použitia v rámci pilotného programu – od platenia účtov po vládne služby. Koncom augusta bolo viac ako 6 700 prípadov použitia čínskej digitálnej meny.

Kľúčové jedlá

  • Okrem prípadov použitia v rôznych priemyselných odvetviach sa DCEP používa aj na rôzne spôsoby platby – napríklad platby za rozpoznávanie tváre a transakcie typu tap-and-go..
  • DCEP tiež urýchlil vývoj digitálnych peňaženiek v Číne. Podľa Fan bolo počas pilotného programu DCEP otvorených viac ako 113 300 osobných digitálnych peňaženiek a asi 8 800 firemných digitálnych peňaženiek..

Hongkong sa umiestnil na šiestom mieste v indexe kryptotermálnych daní PwC

PwC Hong Kong, nedávno významná účtovnícka firma publikovaný jeho prvý ročník Globálne hlásenie o kryptomene. Správa odhaľuje poradie indexu kryptomeny a skúma najnovší vývoj kryptomien od daňových regulátorov v rôznych jurisdikciách..

Podľa správy PwC Hong Kong je majetok najčastejším zaobchádzaním daňových regulátorov s kryptoaktívami. Lichtenštajnsko obsadilo prvé miesto v indexe kryptotermálnych daní a Hongkong sa umiestnil na šiestom mieste.

PwC Hong Kong informovala o spôsobe zdaňovania kryptoaktív v Hongkongu. Zdroj: Výročné správy PwC Hong Kong o globálnej kryptografickej dani

Kľúčové jedlá

  • Index kryptomeny PwC Hong Kong zaraďuje jurisdikcie na základe komplexnosti ich usmernení v oblasti kryptomeny. Hongkong je po Singapure na druhom najvyššom mieste medzi ázijskými jurisdikciami.
  • Podľa Henriho Arslaniana, vedúceho spoločnosti PwC Global Crypto, je špecifické usmernenie v oblasti kryptomeny základným stavebným kameňom pre neustálu inštitucionalizáciu krypto ekosystému.
  • Zatiaľ čo väčšina jurisdikcií poskytovala daňové poradenstvo pri výpočte kapitálových ziskov a strát pre jednotlivcov a podniky, chýba usmernenie k témam, ako sú požičiavanie a požičiavanie kryptomien, decentralizované financovanie, nefungovateľné tokeny, tokenizované aktíva a vklad..

V roku 2020 bolo v Hongkongu a Číne zatvorených 10 kryptomien

Cryptowisser, stránka na porovnávanie kryptomien, oznámil na svojej stránke Crypto Exchange Graveyard a uviedla, že v roku 2020 bolo ukončených 75 kryptomien. Väčšina búrz na zozname sú centralizované burzy..

V zozname stránok sa uvádzalo, že 10 zo 75 zatvorených búrz kryptomeny malo sídlo v Hongkongu alebo Číne. Najmä Hotbit, FEX a FinexBox boli odstavené z dôvodu identifikácie ako podvodov.

Kľúčové jedlá

  • Podľa spoločnosti Cryptowisser bolo v septembri odstavených 15 búrz kryptomeny. Je to do značnej miery spôsobené silnou konkurenciou decentralizovaných búrz, počas ktorých DEXs v septembri zaznamenali historicky najvyšší objem obchodov vo výške 22,57 miliárd dolárov.
  • Cryptowisser identifikoval štyri dôvody zastavenia obchodovania s kryptomenami – konkrétne dobrovoľné odstávky, podvody, odstávky nariadené vládou a zmiznutia.

Akcie Hongkongu vzrástli napriek zastaveniu stimulačných rozhovorov USA

Čínske akciové trhy boli tento týždeň zatvorené kvôli sviatku Zlatý týždeň. Hodnota indexu Shanghai SE Composite, CSI 300 a SZSE Blockchain 50 zostala nezmenená. Pokiaľ ide o Hongkong, index Hang Seng tento týždeň stúpol o 3,36% a v súčasnosti je na úrovni 24 248.

Hongkongský akciový trh vzrástol po Trumpovom ohlásenom zotavení z COVID-19. Zdroj: Trading Economics, Investing.com

Index Hang Seng predĺžil svoju rally, ktorá je čiastočne spôsobená hláseným zotavením prezidenta USA Donalda Trumpa z COVID-19. Index Hang Seng v utorok po Trumpovom oznámení dosiahol 23 980 osôb.

Napriek tomu, že prezident Trump zastavil rozhovory o ekonomických stimuloch v USA až po novembrových voľbách, Hang Seng ponechané jeho rally a hranica 0,5%.

Kľúčové jedlá

  • Aj keď na hongkonský akciový trh bol zaznamenaný obmedzený dopad, Trumpove vyhlásenie o zastavení stimulačných rozhovorov viedlo k poklesu amerického akciového trhu. Priemyselný priemer Dow Jones pošmykol sa 1,34% a S.&Index P 500 poklesol o 1,4%.
  • Predseda Federálneho rezervného systému Jerome Powell zavolal pre ďalšie fiškálne stimuly len pár hodín pred Trumpovým oznámením. Vyzval vládu, aby na tento stimul vložila viac finančných prostriedkov, a to aj napriek už predtým nevídanému deficitu federálneho rozpočtu USA, ktorý sa očakáva na tento rok.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map