Čína pokračuje v nadvláde nad ázijským kryptokomunitom

Týždenný prehľad noviniek z blockchainu a kryptomeny z Číny a Hongkongu – China Market Watch

Obrázok trhového monitora Číny

Pre čínsky priemysel blockchainov a kryptomien to bol bohatý týždeň.

Nedávna správa poskytovateľa výskumu Messari naznačuje že Čína naďalej dominuje v ázijskom prostredí kryptomien. Krajina si zachovala dominanciu bitcoinovej hash rýchlosti, pretože čínsky národný blockchain, BSN, odhalil svoje plány na integráciu digitálnych mien centrálnych bánk do navrhovanej siete platieb v digitálnej mene. Čínska vláda medzitým pokračovala v prijímaní blockchainovej technológie. Čínska asociácia cenných papierov spustila svoj vlastný blockchain s cieľom urýchliť digitalizáciu odvetvia cenných papierov.

Tu je všetko, čo ste možno v súvislosti s týmito príbehmi a ďalším unikli v tohtotýždňovom vydaní časopisu China Market Watch od spoločnosti OKEx Insights.

Čína pokračuje v nadvláde nad ázijským kryptografickým prostredím

Podľa nedávnej správy Messariho zostáva Čína lídrom v ázijskom prostredí kryptomien.

Čínska kryptomena sa odráža v distribúcii hash rýchlosti ťažby bitcoinov. Národ kontroloval 65% z celkovej bitcoinovej hashovacej rýchlosti – predstihol tak Spojené štáty a Rusko.

Kľúčové jedlá

  • Čínska dominancia ťažby bitcoinov viedla k rozkvetu ťažobných podnikov. Bitmain, Canaan a Ebang patria medzi najlepších jednorožcov kryptomeny v Ázii s celkovou hodnotou 17 miliárd dolárov.
  • Napriek dominantnému postaveniu na trhu čínska vláda naďalej zakazuje obchodovanie s kryptomenami, zasiahla proti pôžičkovým platformám typu peer-to-peer a sprísnila kontrolu kapitálu.

Čína dominovala priemernému mesačnému podielu na celkovej hašovacej miere bitcoinu v apríli 2020 (najaktuálnejšie údaje poskytnuté Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index). Zdroj: Cambridge Center for Alternative Finance

BSN plánuje sieť platieb v digitálnej mene

Čínska sieť služieb založená na blockchaine odhalené svoj plán na vybudovanie platobnej siete v digitálnej mene. Očakáva sa, že beta verzia siete bude uvedená do prevádzky v druhej polovici roku 2021.

Podľa BSN bude platobná sieť úplne spustená o päť rokov. Spoločnosť spolupracuje s niekoľkými medzinárodnými bankami na podpore digitálnych mien centrálnej banky a stablecoinov.

Kľúčové jedlá

  • Na podporu CBDC v rôznych krajinách rozširuje BSN svoje verejné mestské uzly v Číne a v zámorí. Medzinárodné PCN spoločnosti BSN dosahujú približne 50 a podporujú väčšinu rozvinutých krajín.
  • Napriek vízii BSN podporovať rôzne CBDC môže väčšina centrálnych bánk vydávať iba fyzickú hotovosť. Štúdia Medzinárodného menového fondu odhalené že takmer 80% svetových centrálnych bánk nemá legálne povolené vytvárať digitálnu menu alebo právne rámce ich domovských krajín zostávajú nejasné.

Čínska asociácia cenných papierov uvádza blockchain

Asociácia cenných papierov v Číne oznámil spustenie vlastného blockchainu na urýchlenie digitalizácie odvetvia cenných papierov v Číne.

Združenie prijalo ako uzly šesť čínskych spoločností zaoberajúcich sa obchodovaním s cennými papiermi, medzi ktoré patria Haitong Securities (600837.SH), Guotai Junan Securities (601211.SH) a China Merchants Securities (600999.SH).

Kľúčové jedlá

  • Po zavedení blockchainu SAC uzavrel partnerstvo s Čínskou regulačnou komisiou pre cenné papiere, aby stanovil štandardizáciu blockchainu pre priemysel cenných papierov. Obidve strany vypracujú normy pre správu on-chain a nasadenie decentralizovaných aplikácií.
  • Vykazovanie elektronických dokumentov pre investičné banky je prvým prípadom použitia pre blockchain SAC. Asociácia verí, že jej blockchain pomáha zefektívniť proces dodržiavania predpisov pre investičné banky.

Tradičné trhy: Index Hang Seng tento týždeň stúpol o 6%

Akciové trhy v Číne tento týždeň mierne poklesli. V čase písania tohto článku sa spoločnosti Shanghai SE Composite a CSI 300 v súčasnosti obchodujú na 3 583 a 5 476 – s týždennými stratami 0,43% a 1,82%. V Hongkongu vzrástol index Hang Seng o 6,12% a v súčasnosti predstavuje 29 963.

Index Hang Seng tento týždeň stúpol o 6,12%. Zdroj: Trading Economics, Investing.com

Nie ste obchodníkom v OKEx? Naučte sa, ako začať obchodovať!

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map