Čína presadzuje experimentovanie s blockchainom, zakladateľ spoločnosti TRON zakázal weibo (opäť)

Týždenný prehľad noviniek z blockchainu a kryptomeny z Číny a Hongkongu.

Pre čínske regulačné orgány a centrálne banky to bol náročný týždeň, pokiaľ ide o podporu rozvoja blockchainu. Čínska štátna rada zverejnila oznámenie na podporu prijatia blockchainu medzi štyrmi experimentálnymi zónami voľného obchodu. Spoločnosť JD Digital, digitálna pobočka čínskeho giganta elektronického obchodu JD.com, oznámila partnerstvo s Čínskym ústavom pre výskum digitálnej meny Čínskej ľudovej banky (CCI) s cieľom skúmať digitálnu menu krajiny DCEP. Zakladateľ spoločnosti TRON Justin Sun medzitým po štvrtýkrát zakázal svoj účet Weibo. 

Tu je všetko, čo vám v súvislosti s týmito príbehmi (a ďalšími) v tohtotýždňovom vydaní časopisu OKEx Insights ‘China Market Watch uniklo.

Čínska štátna rada tlačí blockchain v štyroch experimentálnych zónach voľného obchodu

Čínska štátna rada zdôraznila význam blockchainovej technológie podporou rozvoja štyroch experimentálnych zón voľného obchodu v Číne:

  • Peking
  • Hunan
  • Anhui
  • Zhejiang

Podľa štátnej rady oznámenie, použitie technológie blockchain uľahčuje bezpapierové cezhraničné obchodné prostredie a pomáha formulovať technické a regulačné normy v experimentálnych zónach voľného obchodu.

Kľúčové jedlá

  • Účel aplikácií blockchain sa v každej experimentálnej zóne voľného obchodu mierne líši. Pekinská experimentálna zóna si kladie za cieľ vybudovať ekosystém financovania digitálneho obchodu a podporiť výskum a prijatie DCEP. Cieľom experimentálnej zóny Hunan je rozšíriť ponuku finančných služieb. Experimentálna zóna Anhui má za cieľ zefektívniť administratívne procesy, zatiaľ čo experimentálna zóna Zhejiang má za cieľ pomocou technológie blockchain vytvoriť regulačné sandbox pre fintech projekty.
  • Experimentálne zóny voľného obchodu ďalej ilustrujú snahu Číny stať sa svetovým lídrom v blockchainových riešeniach.

Weibo od Justina Sunu zakázal štvrtýkrát

Zakladateľ spoločnosti TRON Justin Sun mal svoj účet Weibo zakázané už po štvrtýkrát. Podľa oficiálneho účtu Weibo zákaz zákazu spoločnosti Sun nasleduje po porušení pravidiel komunity Weibo.

Napriek zákazu osobného účtu spoločnosti Sun zodpovedá Weibo za svoje krypto projekty – ako napr TRON a projekt DeFi JustSwap – zostať v normálnej prevádzke.

Kľúčové jedlo so sebou

  • Sun je dobre známy pre svoju agresívnu (a pravdepodobne nepravidelnú) marketingovú stratégiu v krypto priestore. 19. septembra, ned tvrdil že JustSwap je prvá decentralizovaná burza a že uvažuje o spustení výsadku pre používateľov JustSwap. Ďalej nedávno nadácia TRON ospravedlnil sa pre verejnosť za nepravdivé vyhlásenie spoločnosti Sun, že TRON dosiahol 10 miliárd používateľov – čo je číslo väčšie ako populácia planéty. Štvrtý zákaz jeho osobného účtu Weibo je preto neprekvapujúci.

Spoločnosť JD Digital spolupracuje s PBoC na výskume DCEP

JD Digital, digitálna pobočka čínskeho giganta elektronického obchodu JD.com, oznámil partnerstvo s Čínskym ľudovým bankovým inštitútom pre výskum digitálnej meny s cieľom uskutočniť výskum oficiálnej čínskej digitálnej meny DCEP.

V oznámení sa uvádza, že JD Digital podporí výskum DCEP pri vývoji blockchainových infraštruktúr a prípadov použitia pre mobilné platby. Napríklad partnerstvo môže využiť odborné znalosti spoločnosti JD Digital na vývoj digitálnej peňaženky pre DCEP.


Kľúčové jedlo so sebou

  • Spoločnosť JD Digital nedávno upriamila pozornosť na čínske finančné trhy IPO prihláška na trhu STAR na šanghajskej burze cenných papierov 11. septembra. Ako ukazuje spoločnosť prospekt, Spoločnosť JD Digital sa zúčastnila výskumnej správy o inovácii digitálnych mien, ktorú viedli PBoC a Čínska asociácia pre platby a zúčtovanie..

Cena akcií HSBC sa prepadla na 25-ročné minimum

Tento týždeň akciový trh v Číne mierne poklesol, keď sa hongkonský akciový trh prepadol. V čase tlače sa spoločnosti Shanghai SE Composite a CSI 300 v súčasnosti obchodujú na úrovni 3 280 a 4 652 kusov a s týždennou stratou 0,13%, respektíve 0,6%. V Hongkongu tento týždeň index Hang Seng poklesol o 4,01% a v súčasnosti je na úrovni 23 734.

Čínsky akciový trh mierne poklesol, zatiaľ čo hongkonský akciový trh sa prepadol. Zdroj: Trading Economics, Investing.com

Účastníci akciového trhu tento týždeň zamerali pozornosť na prudký pokles ceny akcií HSBC (HKG: 0005). Cena akcií HSBC klesol na 25-ročné minimum 27,90 HK $. Toto je riadené uniknutými dokumentmi FinCEN, ktoré štát že niektoré z najväčších svetových bánk sú zapojené do podozrivých prevodov fondov v hodnote viac ako 2 bilióny dolárov.

Ďalej sa uvádza, že HSBC je potenciálnym kandidátom v rámci "zoznam nespoľahlivých entít" čínskou vládou.

Kľúčové jedlá

  • Okrem HSBC trpeli niektoré z renomovaných svetových bánk obrovské poklesy ceny akcií po úniku súborov FinCEN. Napríklad akcie Standard Chartered sa prepadli o 6,18%. Akcie Deutsche Bank (ETR: DBK) poklesli o viac ako 8% a akcie JPMorgan Chase (NYSE: JPM) poklesli o viac ako 3%.
  • Podniky pod "zoznam nespoľahlivých entít" majú zakázané investičné, dovozné a vývozné činnosti v Číne. Navyše ich zamestnancom nie je povolený vstup do Číny.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map