India zakáže kryptomeny po tom, čo Tesla kúpi BTC

Správy týždňa – Najväčšie svetové príbehy týždňa týkajúce sa kryptomeny

Bol to mimoriadne býčí týždeň pre bitcoiny a odvetvie kryptomien po tom, čo Tesla pridala do svojej súvahy 1,5 miliardy dolárov v BTC. Twitter teraz zvažuje nasledovanie, pretože najstaršia americká banka plánuje ponúkať kryptomenu a Mastercard plány na podporu platieb kryptomenou. India sa však snaží presadiť plošný zákaz všetkých vecí týkajúcich sa kryptomien.

Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o týchto príbehoch a ešte viac v tohtotýždňovom vydaní noviniek týždňa týždňa OKEx Insight..

Indický všeobecný zákaz kryptomien

Vláda Indie je pripravená presadiť všeobecný zákaz kryptomien podľa správy agentúry BloombergQuint. Zákaz by nastal po prechodnom období – viac ako pol roka -, v ktorom môžu investori do kryptomien likvidovať svoje podiely.

Kľúčové jedlá

 • Indický predpis, ktorý by bol plošným zákazom, by znamenal nezákonné nielen investovanie do kryptomeny, ale aj ich obchodovanie a obchodovanie na zahraničných burzách..
 • Ak by zákaz vstúpil do platnosti, indické nariadenia by boli zjavne prísnejšie ako čínske, kde je stále povolené obchodovanie s kryptomenami na kryptomeny.
 • V Indii žije takmer 1,4 miliardy jednotlivcov, ktorí by boli účinne odrezaní od globálnej kryptomeny.

Najväčší správca na svete, ktorý ponúka úschovu kryptomien

Najstaršia americká banka je pripravená začať ponúkať opatrovníctvo BTC a ďalších kryptomien v roku 2021. Podľa správy The Wall Street Journal, Bank of New York Mellon plány o tom, že kryptomeny považujeme za aktíva, ako každé iné.

Kľúčové jedlá

 • Vedúci pracovníci spoločnosti BNY Mellon tvrdil že "digitálne aktíva sa stávajú súčasťou hlavného prúdu." Preto je ponuka riešení pre digitálne aktíva v záujme klientov banky.
 • BNY Mellon má v správe viac ako 40 biliónov dolárov. Tým, že najväčší depozitár kryptomeny ponúka ďalšiu úschovu, ďalej legitimizuje bitcoiny a ďalšie mince a tokeny založené na blockchaine.

Mastercard na podporu kryptomien v roku 2021

Mastercard začne s podporou kryptomien v roku 2021. Oznámenie prichádza prostredníctvom blogového príspevku, v ktorom spoločnosť uviedol že "digitálne aktíva sa stávajú dôležitejšou súčasťou platobného sveta."

Kľúčové jedlá

 • Mastercard nevyjasnil presne, ktoré kryptomeny bude podporovať, ale je logické, že budú podporované BTC, stablecoiny a ďalšie významné decentralizované coiny a tokeny.
 • Digitálne aktíva viazané na centralizovanejšie subjekty a počiatočné ponuky mincí sa pravdepodobne z dôvodu súladu nemusia dočkať podpory.

Cena akcií spoločnosti Mastercard prudko stúpla po oznámení svojich plánov na podporu kryptomien. Zdroj: Microsoft Bing

Twitter zvažuje pridanie BTC do súvahy

Twitter je zvažuje pridanie BTC do jeho súvahy, podľa finančného riaditeľa gigantu sociálnych médií Neda Segala. Úrok vyplýva z možnosti zamestnancov spoločnosti a / alebo predajcov požadovať platbu v BTC.

Kľúčové jedlá

 • CEO spoločnosti Twitter, Jack Dorsey, je dlhoročným zástancom bitcoinu. Nedávno vyrobené dar vo výške 1 milión dolárov pre Coin Center, think-tank zameraný na pozitívnu tvorbu politiky v súvislosti s kryptomenami, a spojil sa s rapperom Jay-Z, dať 500 BTC na dotáciu zameranú na vývoj bitcoinov v Afrike a Indii.
 • Vzhľadom na proaktivitu spoločnosti Dorsey v súvislosti s bitcoinmi by nebolo prekvapením, keby Twitter skutočne pridal BTC do svojej súvahy.

Cena akcií Twitteru sa zvýšila po zvážení spoločnosti zaradiť BTC do svojej súvahy. Zdroj: Microsoft Bing

Tesla kupuje BTC, plánuje ho prijať ako platbu

Tesla kúpila 1,5 miliardy dolárov v BTC, vyplýva z podania u Komisie pre cenné papiere v USA publikovaný v pondelok. Kalifornská spoločnosť na elektrický pohon a spoločnosť zaoberajúca sa čistou energiou navyše plánuje prijať ako platbu predovšetkým kryptomenu.

Kľúčové jedlá

 • Správy o kúpe spoločnosti Tesla spôsobili, že cena BTC prudko stúpla a pravdepodobne klesne ako jedna z najpozoruhodnejších udalostí v histórii kryptomeny.
 • Po vzore spoločnosti Tesla sa očakáva, že mnoho ďalších významných spoločností teraz bude vážne uvažovať o zavedení BTC do svojich súvah.

Cena akcií spoločnosti Tesla tento týždeň poklesla. Zdroj: Microsoft Bing

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map