Integrácie blockchainu od BSN, vedúce postavenie spoločnosti Alibaba v oblasti blockchainových patentov a túžba. Zisk 35 000% financií – China Market Watch

Týždenný prehľad noviniek z blockchainu a kryptomeny z Číny a Hongkongu.

Akciový trh v Číne a Hongkongu zaznamenal tento týždeň mierny pokles. V súčasnosti Shanghai SE Composite a CSI 300 bežať na 3 289 a 4 656 s miernym týždenným poklesom o 1,09%, respektíve 1,19%. The Index Hang Seng tento týždeň tiež zverejnil -2,38%, v súčasnosti predstavuje 24 661 osôb.

Stratu na čínskom akciovom trhu možno pripísať prudkému nárastu prípadov COVID-19 v Číne. Čína vo štvrtok informovala o 105 nových prípadoch COVID-19, čo je najvyšší denný prírastok za posledné tri mesiace. Straty však boli obmedzený sľubom Federálneho rezervného systému USA posilniť globálnu ekonomiku. Predseda Fed Jerome Powell uznávaný spomalenie hospodárskeho oživenia po pandémii COVID-19 v USA, zdôrazňujúc, že ​​cesta k oživeniu je "mimoriadne neisté."

Pokles indexu Hang Seng je spôsobený nedávnym oznámením HDP v 2. štvrťroku 2020. Hospodárstvo Hongkongu zmenšil sa v druhom štvrťroku o 9%, čo je horšie ako stredná prognóza -8,3%. Nárast registrovaných prípadov COVID-19, kde sa vo štvrtok našlo 150 nových prípadov, je ďalším faktorom vedúcim k poklesu hongkonskej burzy..

Medzitým index SZSE Blockchain 50 v súčasnosti predstavuje 3 982 s týždenným poklesom o 2,01%. Medzi 50 akciami zahrnutými do indexu je Jiangsu Akcome Solar Science & Technology (002610.SZ) je denný top gainer s nárastom o 9,88%, zatiaľ čo Red Phase Inc. (300427.SZ) je top porazený s týždenným výkonom -4,96%.

Výkonnosť indexov čínskeho trhu. Zdroj: Trading Economics, Investing.comVýkonnosť indexov čínskeho trhu. Zdroj: Trading Economics, Investing.com

Správy týždňa

Od integrácie blockchainu siete Blockchain Service Network po vedenie spoločnosti Alibaba v rebríčku patentov na blockchain a humbuk spoločnosti Yearn.finance v oblasti decentralizovaného financovania – alias DeFi – sa spoločnosť OKEx Insights pozrie na prvé tri najlepšie správy o kryptomene z tohto týždňa v Číne a Hongkongu..

Cieľom siete Blockchain Service Network je integrovať do júna 2021 40 verejných blockchainov

Blockchain Service Network, ktorá bola uvedená na trh v apríli, je prvou iniciatívou v oblasti blockchainu podporovanou čínskou vládou. Nedávno ním bol Yifan, generálny riaditeľ spoločnosti Red Date Technology, ktorá je súkromnou spoločnosťou v pozadí BSN povedal že BSN má za cieľ do júna 2021 integrovať 40 verejných blockchainových sietí.

BSN bolo pôvodne navrhnuté tak, aby pomohlo malým a stredným podnikom nasadiť blockchainové aplikácie na blockchainoch s povolením. BSN však aktualizovala svoje strategické zameranie v nadväznosti na stvorenie BSN-International v júli. Cieľom nového subjektu je podporovať medzinárodné rozšírenie siete.

S podporou BSN-International, BSN má integrovaný šesť verejných blockchainových sietí k 21. júlu – konkrétne Ethereum, EOS, Tezos, Neo, Nervos a IRISet. Od 10. augusta budú môcť vývojári týchto verejných blockchainových sietí využívať dátové úložisko a šírku pásma zo zámorských dátových centier BSN na nasadenie svojich decentralizovaných aplikácií, známych tiež ako DApps.

Kľúčové jedlá

  • Cieľom siete Blockchain Service Network je do roku 2021 integrovať 40 verejných sietí blockchain.
  • V júli bola spoločnosť BSN-international vytvorená ako samostatný subjekt na podporu medzinárodnej expanzie BSN.
  • BSN integrovala k 21. júlu šesť verejných blockchainových sietí vrátane Ethereum a EOS.

Alibaba obsadila prvé miesto v rebríčku blockchainových patentov v prvej polovici roku 2020

IPRdaily, mediálna zásuvka v priemysle duševného vlastníctva, spolupracuje s incoPat Innovation Index Research Center, poskytovateľom blockchainových patentových údajov, aby uvoľnenie „Globálne hodnotenie podnikových blockchainových vynálezov v prvom polroku 2020 (TOP 100).“

Rebríček blockchainových patentov zohľadňoval počet prihlášok blockchainových patentov podaných podnikmi v období od januára do júna 2020. Podľa rebríčka IPRdaily sa Alibaba umiestnila na prvom mieste s 1 457 prihlásenými patentmi na blockchain, nasledovanými Tencentom s 872. Medzi nečínskymi podnikmi bola spoločnosť IBM na čele graf s prihlásenými 251 blockchainovými patentmi.

Je dôležité rozlišovať medzi blockchain patentovými prihláškami alebo podaniami a skutočne udelenými blockchain patentmi. Ocenený patent blockchain znamená, že patent blockchain bol schválený regulačnými orgánmi, ako je napríklad Úrad pre patenty a ochranné známky Spojených štátov..

Čínske združenie na ochranu patentov prepustený správa o globálnom patentovom povolení Blockchain z roku 2020 začiatkom júla. Správa zahŕňala popredné svetové podniky z hľadiska udelených blockchain patentov. Podľa správy Alibaba zvyšky líder v oblasti blockchain patentov s 212 oceneniami, zatiaľ čo IBM skončila druhá so 107 ocenenými blockchain patentmi.

Kľúčové jedlá

  • Alibaba je v súčasnosti lídrom v oblasti blockchain patentov, a to tak z hľadiska blockchain patentových prihlášok (1 457), ako aj udelených blockchain patentov (212).
  • Udelené patenty na blockchain sa líšia od patentových prihlášok na blockchain, pretože tie prvé schvaľujú regulačné orgány.

Ťažba likvidity spoločnosti Yearn.finance vedie k obrovskému humbuku na čínskom trhu DeFi

Po humbuku spoločností Compound and Balancer v DeFi za posledný mesiac sa v čínskej komunite široko diskutovalo o raste yearn.finance..

Ročná financia je a agregátor decentralizovaných pôžičiek ktorý používateľom umožňuje zvoliť si poskytovateľa pôžičiek DeFi, napríklad Compound a Aave. Tvorca protokolu, Andre Cronje, oznámil vydanie svojho tokenu riadenia YFI 17. júla.

Distribúcia YFI sa riadi mechanizmom ťažby likvidity, ktorý umožňuje používateľom zarobiť si ďalšie jednotky YFI poskytovaním likvidity platforme yearn.finance. Ťažba likvidity sa týka situácie, keď sa farmár s výnosom podieľa na tvorbe trhu, aby prispel potrebnou likviditou ku konkrétnej minci alebo tokenu – a pri tom získava okrem extra jednotky tokenu protokolu aj mieru návratnosti..

Model ťažby likvidity yearn.finance viedol k masívnej výnosovej farmárskej činnosti držiteľov YFI. Podľa Uniswap, YFI vyústil v prvom týždni zaradenia na burzu so zvýšením o 35 000%. Roč. Financovanie tiež prijaté obrovský nárast v celkovej hodnote uzamknutý od 18. júla, z 9,3 milióna dolárov na 345 miliónov dolárov 26. júla.

Cez trhový ošiaľ je možné cenu tokenu YFI riadiť tokenom ceny úverových platforiem DeFi, ktoré sú k dispozícii na platforme yearn.finance. Napríklad, ak dôjde k výraznému poklesu hodnoty v tokenoch Compound a Aave, hodnota YFI tokenu by mohla zaznamenať aj obrovský pokles.

Kľúčové jedlá

  • Ročná financia je a decentralizovaný agregátor pôžičiek ktorý používateľom umožňuje zvoliť si poskytovateľa pôžičiek DeFi, napríklad Compound a Aave.
  • Spoločnosť Yearn.finance si získala popularitu medzi čínskou komunitou vďaka modelu ťažby likvidity. YFI následne vyrazil nahor o 35 000% v prvom týždni zaradenia na Uniswap.
  • Cenu tokenu YFI môžu určovať ceny tokenov pochádzajúcich z pôžičkových platforiem DeFi, ktoré sú k dispozícii na yearn.finance.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map