Inštitucionálni bitcoinoví býci, správa TRON, bitmainové boje: krypto správy týždňa

Minulý týždeň došlo k nárastu ceny bitcoinov (BTC) po prvý raz od februára nad 10 000 dolárov v očakávaní zníženia tretej odmeny na polovicu, naplánovaného na utorok 11. mája.

Správy z kryptopriemyslu tento týždeň zahŕňali vzostupné investície BTC, významné korporátne drámy a neuspokojivé účinky prísneho amerického zákona o cenných papieroch.

Najlepší päť príbehov tohto týždňa

Fond Paula Tudora Jonesa môže obchodovať s futures na BTC ako zabezpečenie proti inflácii

7. mája manažér hedžových fondov a makro investor Paul Tudor Jones oznámil že jeho fond Tudor BVI je pripravený obchodovať s bitcoinovými futures.

V liste pre investorov s názvom „Veľká menová inflácia“ investorom povedal, že vsádza na bitcoin, ktorý kvalifikoval ako uchovávateľ hodnoty. Uviedol, že jeho obrat k BTC bol motivovaný bezprecedentnou menovou politikou, ktorá sa v súčasnosti uplatňuje na zmiernenie účinkov pandémie COVID-19..

Páči sa mi to mnoho pred ním, Jones porovnal bitcoin so zlatom a uviedol: „Bitcoin mi pripomína zlato, keď som sa prvýkrát dostal k obchodu v roku 1976.“ Pokiaľ ide o to, koľko sa investovalo, Jones poznamenal, že pri kúpe BTC futures bol fond pripravený začať s maximálnym „nízkym jednociferným percentom expozície“ svojich čistých aktív, ktoré v súčasnosti dosahujú približne 22 miliárd dolárov.

Jedlo so sebou:

1. Mnoho v krypto priemysle ocenilo túto správu ako validácia kryptomeny – a konkrétne bitcoinu – ako trieda aktív a signál ďalších inštitucionálnych investícií.

2. Je potrebné poznamenať načasovanie veľkého odhalenia Jonesa – tesne pred polovičnou blokáciou odmeny bitcoinu -. Jones dal jasne najavo svoje vedomie o rozpoltení list investora.

Ako predpovedali mnohí analytici, za posledný týždeň, ktorý viedol k blokovej odmene bitcoinu, klesla cena mince na polovicu o 12 percent na úroveň blízko 10 000 dolárov. BTC tento týždeň získal na hodnote takmer 150 percent od svojho krachu v polovici marca.

3. Toto nie je vlastne prvá Jonesova interakcia s bitcoinom. Podľa Bloomberg, investor predtým vlastnil BTC v roku 2017 a predával ho v blízkosti svojho historického maxima 20 000 dolárov za mincu.

Spoločnosť TRON uviedla, že od vlády USA dostala 2 milióny dolárov na pomoc súvisiacu s koronavírusmi

5. mája blockchainová platforma Tron (TRON) informovala, že tím spoločnosti sídliaci v USA mal prijaté peňažná pomoc v rámci zákona CARES. Správa zverejnená o dvoch z jej oficiálnych čínskych účtov v sociálnych sieťach tvrdí, že firma doteraz získala úľavu pre malé podniky v hodnote približne 2 miliónov dolárov a očakáva druhú dávku pomoci súvisiacej s COVID-19..

Zvláštne sú príspevky na stránkach Tron’s WeChat a Weibo na túto tému citujú „správy zo zahraničných médií“ a „ľudí oboznámených s touto záležitosťou“. Ako zdroj zdroja uverejňuje príspevok spoločnosti Tron WeChat tiež odkaz na účet jednotlivca vo Weibo, ktorý údajne poskytol pôvodnú správu, a cituje „zasvätených z odvetvia“.

Tron ešte musí potvrdiť túto správu priamo v čínštine alebo angličtine, uviedol hovorca nadácie Tron Blok vo štvrtok „nemôžeme komentovať.“

Spoločnosť OKEx Insights tiež požiadala spoločnosť o vyjadrenie, ale v čase tlače nedostala odpoveď.

Jedlo so sebou:

1. Individuálny post Weibo aj oficiálne posty spoločnosti Tron výslovne odkazujú na predstavu, že spoločnosť Tron prijímajúca pomoc od vlády USA dokazuje legitimitu a „hodnotu“ spoločnosti v očiach amerických regulačných orgánov..

2. Zakladateľ spoločnosti Tron Justin Sun je v priemysle všeobecne známy pre svoje nehanebná propagácia jeho blockchainu (ktorého sloganom je „decentralizácia webu“) a súvisiacich projektov a jeho prepracované PR kúsky.

3. Krypto Twitter (v angličtine) sa stretol s novinky s pobúrenie, odvolávajúc sa Pravdepodobne najslávnejší kúsok spoločnosti Sun – rekordná ponuka v hodnote 4,5 milióna dolárov v charitatívnej aukcii na obed s Warrenom Buffetom minulý rok. Kritika sa všeobecne sústreďuje na argument, že spoločnosť Tron – hoci jej americká firma môže technicky získať pomoc – v skutočnosti túto pomoc nepotrebuje a pri podávaní žiadosti odoberá malé podniky, ktoré tak skutočne robia.

Telegram hovorí americkým investorom, že už nemôžu financovať jeho blockchainový projekt TON

4. mája je obľúbená aplikácia pre zasielanie správ v krypto priemysle, Telegram, odoslané list adresovaný investorom z USA do jeho očakávaného blockchainového protokolu TON, v ktorom im hovorí, aby opustili projekt.

Spoločnosť tvrdí, že vráti americkým investorom 72 percent ich finančných prostriedkov (toto je aktualizácia z oznámenia z minulého týždňa pre všetkých investorov TON, ktorá im ponechala na výber, či si teraz vezmú 72-percentnú refundáciu, alebo čakajú do apríla 2021 na 110-percentnú refundáciu. prostredníctvom pôžičky).

Tento krok je v súvislosti s prebiehajúcimi právnymi krokmi americkej Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) proti Telegramu. TON sa mal pôvodne spustiť v októbri 2019 po tom, čo Telegram získal dva súkromné ​​predaje tokenu platformy GRAM v hodnote 1,7 miliárd dolárov. Štart sa oneskoril kvôli mimoriadnej akcii podané SEC ten istý mesiac, obviňujúc Telegram z prípravy predaja neregistrovaných cenných papierov investorom z USA.

Minulý mesiac spoločnosť oznámila ďalšie oneskorenie uvedenia na trh do apríla 2021 po rozhodnutí súdu v prebiehajúcom prípade SEC. Telegram vysvetlil svoje posledné rozhodnutie úplne vylúčiť investorov z USA citáciou „neistého regulačného prístupu v USA“.

Jedlo so sebou:

1. Ešte v roku 2018, telegram podané za výnimky so spoločnosťou SEC za predaj GRAMu – alebo skôr za práva na tokeny, ktoré sa dodajú až po uvedení spoločnosti TON – akreditovaným americkým investorom. Núdzová akcia výboru SEC z roku 2019 tvrdila, že po spustení programu GRAM budú investori a Telegram schopní predávať tokeny, ktoré nie sú v USA registrované ako cenné papiere, za účelom zisku.

2. Humor v priemysle okolo TON je riadený skutočnosťou, že sa očakáva jeho integrácia do samotného populárneho messengera, čo potenciálne umožňuje okamžité a rozsiahle prijatie. Samotný telegram má nepotvrdené akékoľvek podrobnosti o tom, ako bude TON implementovaný, okrem toho, že pôjde o open-source, decentralizovaný protokol.

Aplikácia Square Cash App zaznamenáva rekordne vysoké štvrťročné výnosy z bitcoinu

Krypto-priateľská platobná aplikácia Square hlásené rekordný príjem 306 miliónov dolárov z predaja bitcoinov v minulom štvrťroku v správe o príjmoch zverejnenej 6. mája. V marci spoločnosť oznámila investorom, že v posledných týždňoch zaznamenala zvýšenú „adopciu a angažovanosť“ pri investovaní BTC.

Jedlo so sebou:

Načasovanie čísel štvorca signalizuje, že záujem o bitcoin rastie s ohľadom na trhové podmienky spojené s pandémiou koronavírusu.

Ťažobný gigant Bitmain sa o firmu doslova bije

Včera 8. mája bola spoluzakladateľka spoločnosti Bitmain Micree Zhan, ktorú minulý rok z firmy vykázal kolega spoluzakladateľ Jihan Wu, evidentne zapojená do fyzická konfrontácia s ďalším vedúcim spoločnosti Bitmain nad dokumentáciou spoločnosti.

Incident sa stal v Priemyselnom a obchodnom úrade v Pekingu, kde si Micree údajne vyzdvihol dokument preukazujúci, že má postavenie právneho zástupcu firmy Beijing Bitmain Technology.

Jeden z najvyšších riaditeľov spoločnosti Bitmain, Luyao Liu, konfrontoval Micreeho, keď sa okolo nich v budove vytvoril dav a vzal mu dokument v akom objavil sa byť fyzickým bojom. Obidve strany boli údajne zatknuté.

Neskôr v ten deň, Bitmain prepustený vyhlásenie, že Luyao je „súčasným právnym zástupcom“ spoločnosti. Poznámka tiež zdôraznila, že spoločnosť Micree „už v spoločnosti Bitmain nedrží žiadnu pozíciu“.

Jedlo so sebou:

1. Bitmain’s prebiehajúce vnútorné drámy pokračovať, keďže sa spoločnosť údajne pripravuje na zverejnenie v USA.

2. Od novembra 2019 dominovala spoločnosť Bitmain a 75-percentný podiel trhu hardvéru pre ťažbu kryptomeny.

Postupujte podľa štatistík Okex:

https://t.me/OKEx_Insights

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map