Inštitucionálni investori upriamujú svoju pozornosť na decentralizované financovanie

Prečo teraz vidíme jasný inštitucionálny záujem o rastúci priestor decentralizovaného financovania, ktorý ho posunie na ďalšiu úroveň.

Tento názorový článok od generálneho riaditeľa OKEx Jay Hao bol pôvodne uverejnené na Cointelegraph.

Decentralizovaný finančný sektor neustále rastie a začal vidieť plody svojej práce. Aj keď okolo projektov a aplikácií DeFi je veľa humbuku, najmä počas bitcoinových (BTC) netypický nedostatok volatility, je pred nami ešte dlhá cesta. 

Táto technológia je stále v počiatočných fázach, aj keď problémy s použiteľnosťou, škálovateľnosťou, interoperabilitou a nedostatkom regulačnej jasnosti naďalej dráždia priestor, prísľub spoločnosti DeFi je nepopierateľný a jej hodnotu nemožno ignorovať..

Nezastaviteľný rast DeFi v roku 2020

Rok 2020 teda zatiaľ nebol pre mnohých najlepším rokom, ale DeFi si určite prišla na svoje tým, že sa exponenciálne rozšírila. Vo februári dosiahol kumulatívny kľúčový míľnik dosiahla sa hodnota tokenov uzamknutých v aplikáciách DeFi viac ako 1 miliarda dolárov. Napriek určitému poklesu z marcového výpredaja, ktorý sa rozšíril na všetky trhy, sa tento počet do júna už zotavil. Dnes je to stojí na 2,52 miliardy dolárov.

Medzi niektoré z hlavných protokolov na zabezpečenie tohto rastu patrí decentralizovaná Oracle Network Network Chainlink, ktorej token má vybuchol v tomto roku o viac ako 1 000%. Protokoly o pôžičkách tiež zaznamenávajú najťažšiu trakciu Zlúčenina tvoriaca 28% z celkovej uzamknutej hodnoty a MakerDAO nasledujú za nimi pozadu. Nový fenomén „výnosového poľnohospodárstva“ priniesol investorom a kryptoobchodníkom príležitosti na zisky.

Hospodárenie s výnosom, inak známe ako ťažba likvidity, je dôležitým stimulačným mechanizmom, ktorý protokoly DeFi používajú na prilákanie likvidity. Robia to tak, že vydávajú riadiace tokeny, ako napríklad Compound’s coin, COMP, ktoré dávajú práva na správu držiteľom, ktorí do siete prinášajú potrebnú likviditu.

Celá táto akcia zaradila tokeny DeFi medzi najvýkonnejšie kryptomeny tohto roku. Okrem ohromujúceho rastu spoločnosti COMP po vstupe na trh a nezastaviteľného nárastu spoločnosti LINKlink, za posledných 90 dní zaznamenali ďalšie tokeny DeFi ako Aave (LEND) a Bancor (BNT) zisky presahujúce 300%.

Žiadne inteligentné peniaze nemôžu ignorovať taký hviezdny rast v priestore DeFi, v ktorom stále do veľkej miery dominujú retailoví investori. Medzi inštitucionálnymi investormi si však získala vážnu trakciu – napriek tomu, že infraštruktúra ešte nie je celkom pripravená. Pozrime sa na niekoľko príkladov.

Nárast inštitucionálneho záujmu o DeFi

Podľa a nedávny prieskum spoločnosti Fidelity Asset Management, 80% skúmaných inštitúcií považuje investovanie do digitálnych aktív za príťažlivé. To je značné číslo a obrovský posun v porovnaní s obdobím len pred pár rokmi, keď mnohí označovali bitcoiny a ďalšie kryptomeny za podvody.

Okrem investícií do známych digitálnych aktív niektoré kľúčové tradičné investičné spoločnosti presmerovali svoj záujem na spoločnosť DeFi, aby pomohli rozvoju vesmíru. The Aliancia Chicago DeFi, napríklad zahŕňa niektoré z najlepších obchodných, sprostredkovateľských a investičných spoločností. Táto iniciatíva bola vytvorená na podporu nádejných startupov DeFi s financiami, zdrojmi, tvorbou trhu a ďalšími službami.

Hovoríme o monštrách ako TD Ameritrade, Arca a CMT Digital. Všetky zúčastnené firmy sa usilovali o rozvoj vesmíru a jeho reguláciu. Ale zatiaľ čo regulácia zostáva v tomto decentralizovanom viac jurisdikčnom priestore jednoznačne nejasná, investorov veľmi povzbudila činnosť Komisie pre cenné papiere v Spojených štátoch. ohľadom Akcie spoločnosti Arca na newyorskej burze cenných papierov tento mesiac.

Bitcoin-ETF môže byť aj naďalej horúci zemiak, ale tento rok v júli SEC schválila fond na báze Etherea. Po takmer 20 mesiacoch presadzovania tohto rozhodnutia začala spoločnosť Arca Labs 6. júla predávať akcie svojho amerického fondu financií Arca po získaní oficiálneho „oznámenia o účinnosti“.

Digitálne akcie Arca, schválené SEC, sú reprezentované spoločnosťou ArCoins a sú obchodované na blockchaine Ethereum. Toto je hlavný míľnik pre celé odvetvie, pretože predstavuje po prvýkrát, čo SEC umožnila vstupu fondu s kryptografickými tokenmi na investičné trhy – a je to obrovský krok správnym smerom k zjednoteniu tradičného financovania s investíciou do digitálnych aktív..

Pozitívny výhľad pred rokom Ethereum 2.0

Zatiaľ čo objem obchodovania bitcoinu klesol na šesťmesačné minimum, záujem niekoľkých kľúčových hráčov sa naďalej obracia na ethereum. Najväčšia kryptoinvestičná spoločnosť na svete, Grayscale, nedávno oznámila, že zvyšuje svoju váhu bitcoinu a éteru (ETH) vo svojom investičnom fonde Digital Large-Cap.

Hlavným podielom fondu samozrejme stále zostáva míľová míľa; medzi marcom a júnom sa percento BTC držaných v jeho fonde zvýšilo z 81% na 81,5%. Váženie ethereum v odtieňoch šedej sa však tiež výrazne zvýšilo z 9,6% na 11,7% v druhom štvrťroku.

Celý tento inštitucionálny záujem o Ether je pred komunitou mimoriadne pozitívny Ethereum 2.0, a teší nás, že sme v čele ďalšej veľkej vlny prijímania kryptomien, ktorá nakoniec vezme reálne aktíva do blockchainu a konečne umožní nebankovým bankám šancu na prístup k finančným službám. Nielenže uvádzame hlavné tokeny DeFi vrátane LINK, Maker (MKR) a COMP, ale sme medzi nimi aj my prví validátori v testovacej sieti Topaz, Sieť Ethereum pre Ethereum 2.0.

Neustále rozširujeme svoju stopu v priestore DeFi s funkciami požičiavania medzi zákazníkmi, výpisom tokenov riadenia DeFi a vlastným verejným reťazcom OKChain, ktorý umožňuje budovanie mnohých aplikácií DeFi vo veľkom komerčnom meradle.

Sme si vedomí výziev obklopujúcich priestor DeFi a chápeme kroky, ktoré ešte treba urobiť. Ale zvýšený inštitucionálny záujem o stále rodiacu sa oblasť je dobrým znamením, že DeFi sa bude naďalej rozširovať a OKEx je nadšený, že je v čele budúcej revolúcie kryptomeny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map