Keď sa Filecoin blíži k oficiálnemu spusteniu, PBoC posiela červené pakety DCEP

Týždenný prehľad noviniek z blockchainu a kryptomeny z Číny a Hongkongu

V kryptomenových sférach Číny a Hongkongu to bol náročný týždeň. Elektronická platba digitálnej meny, oficiálna čínska digitálna mena, pokračuje v písaní noviniek v krajine aj po uzavretí partnerstva Čínskej ľudovej banky s vládou Shenzhenu pri distribúcii DCEP. "červené balíčky" 50 000 občanom prostredníctvom lotérie. Burzy kryptomeny a baníci sa medzitým pripravujú na oficiálne spustenie Filecoinu 15. októbra.

Tu je všetko, čo vám v súvislosti s týmito príbehmi mohlo chýbať a ešte viac v tohtotýždňovom vydaní časopisu China Market Watch spoločnosti OKEx Insights.

Červené pakety DCEP distribuované občanom Shenzhenu

Čínska ľudová banka uzavrela partnerstvo s vládou Shenzhenu s cieľom distribuovať červené balíčky DCEP 50 000 občanom prostredníctvom lotérie, podľa oznámenie 8. októbra. Každý červený paket mal hodnotu 200 RMB.

Distribúcia červených paketov DCEP bola dokončená 11. októbra a príjemcovia môžu svoj nadaný DCEP minúť u 3 389 určených obchodníkov v okrese Luohu v Shenzhene..

Kľúčové jedlá

  • Toto je prvý verejný pokus o výdavky občanov DCEP v Číne. Walmart, Sinopec a Vanguard patria medzi najlepších obchodníkov, u ktorých môžu títo zákazníci nakupovať v súdnom procese v Shenzhene.
  • Občania môžu svoj DCEP stráviť aj v metre v Shenzhene.
  • Príjemcovia musia minúť svoj DCEP pred 19. októbrom a nemôžu si svoj DCEP previesť na svoj osobný bankový účet. Nevyčerpaný DCEP bude vláda zhromažďovať po dátume exspirácie.

Oficiálne spustenie Filecoinu je v Číne veľmi očakávané

Čínska komunita kryptomien sa teší oficiálne spustenie Filecoinu – ktorá sa má konať 15. októbra, keď mainnet dosiahne výšku bloku 148 888.

Burzy kryptomeny – napríklad OKEx – sa pripravujú na zaradenie tokenu Filecoinu, FIL, ihneď po oficiálnom spustení siete. Filecoin spustila svoju testnet, "Vesmírne preteky," na konci augusta, ktorý zhromaždil 230 pebibytov úložného výkonu od 360 ťažiarov na celom svete.

Kľúčové jedlá

  • Ako decentralizovaný poskytovateľ ukladania súborov si spoločnosť Filecoin prvýkrát získala rozsiahlu pozornosť počas svojho ICO vo výške 257 miliónov dolárov v roku 2017. Odvtedy došlo k niekoľkým oneskoreniam pri zavedení hlavnej siete projektu..
  • Konzorcium baníkov a rizikového kapitálu v Číne vedené spoločnosťou Filecoin mining MIX Group nie je spokojné so štruktúrou odmien pri ťažbe FIL a hrozí, že vidlička Filecoin v polovici septembra.

FISCO BCOS spoločnosti WeBank urýchľuje konverzie zdravotných kódov

Čínska vláda už povolil prevod medzi "Guangdongský zdravotný kódex" a "Kódex zdravia v Macau" v Máji. Konverzia však bola neefektívna z dôvodu pomalých časov overovania a problémov s ochranou osobných údajov.

Ťažkosti s konverziou kódu zdravia boli nedávno adresovaný blockchainom FISCO BCOS od WeBank. Uvedený blockchain používa kryptografiu na údaje o zdravotnom stave, čo zvyšuje transparentnosť prenosov údajov o zdravotnom stave a odstraňuje sprostredkovateľov pri overovaní údajov..

Kľúčové jedlá

  • FISCO BCOS je otvorený konzorciový blockchain, ktorého cieľom je uľahčiť spoluprácu pri využívaní podnikového blockchainu. Vyvíja ju otvorená pracovná skupina, ktorá zahŕňa WeBank, Tencent a Huawei.
  • S pomocou FISCO BCOS sa čas prevodu zdravotného kódu výrazne znížil z 1 minúty 40 sekúnd na menej ako 3 sekundy.

IPO spoločnosti Ant Group skúmala potenciálny konflikt záujmov

Tento týždeň zaznamenali mierne zvýšenie akciové trhy v Číne a Hongkongu. V čase tlače sa spoločnosti Shanghai SE Composite a CSI 300 v súčasnosti obchodujú na 3 341 a 4 807 – s týždenným ziskom 2,1%, respektíve 2,7%. V Hongkongu tento týždeň index Hang Seng získal 1,7% a v súčasnosti predstavuje 24 655.

 Čínske a hongkonské akciové trhy po sviatkoch zlatého týždňa vzrástli. Zdroj: Trading Economics, Investing.com

Tento týždeň účastníci akciového trhu upriamili pozornosť na regulačnú sondu počiatočnej verejnej ponuky spoločnosti Ant Group. Čínska komisia pre reguláciu cenných papierov je pozerať sa do potenciálny konflikt záujmov so správami, že používatelia si môžu kúpiť päť čínskych podielových fondov na investovanie do IPO.

Kľúčové jedlá

  • CSRC publikovaný jeho posledné usmernenie účinné od 1. októbra, ktoré varuje, že distribútori podielových fondov by sa mali vyhýbať konfliktom záujmov vyplývajúcim z predaja produktov ich ďalším existujúcim a potenciálnym podnikom. To môže platiť v prípade spoločnosti Ant Group.
  • Pre duálny obchod v Hongkongu a Šanghaji je potrebný súhlas CSRC. Oneskorenie prinútilo spoločnosť Ant Group odložiť rokovania s hongkonskou burzou cenných papierov – posledný krok schvaľovacieho procesu pre kótovanie v Hongkongu.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map